Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:23 18.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лутеална фаза  
Автор Sirenetta (непознат)
Публикувано03.06.05 10:36



По принцип имам дълъг цикъл. След лапароскопиятя през април майският цикъл беше точно 28 дни, но с много късна овулация - на 22 ден. 6 дни след това ми дойде м. Това сериозен проблем ли е ? Аз естествено ще ходя на лекар кото ми свърши м ., но исках да споделя с вас ,за да ми дадете някакъв съвет.



Тема Re: Лутеална фазанови [re: Sirenetta]  
Автор Rommi (вече търпелива)
Публикувано03.06.05 11:01



По принцип късата ЛФ е проблем.
Нормално е да е около 14 дни, като минимума е поне 10-11 ...
Имай в предвид че имплантирането става към 7-ми ден, така че при 6 дневна ЛФ, дори и да има оплождане не може да стане имплантиране.

Дали е сериозен проблем, точно в твоя конкретен случай - ще ти каже твоя лекар. Но по принцип има начини за изместване на ову-то на пред и удължаване на ЛФ.

Все пак при теб след лапарото се забелязва тенденция на нормализиране на цикъла...от дълъг ти е станал 28 дни... Може би е разумно да се проследят няколко цикъла ...да се види тенденцията и чак тогава да се мисли какво да се предприеме.

Как са ти хормоните? Изследвала ли си Прогестерон във втората фаза на цикъла.
Обикновенно той се изследва на 7ми ден след ову. Късата ЛФ говори за ниски стойности на прогестерона. Обикновенно Дуфастона (изкуств. Прогестерон) се изписва при недостатъчност на жълтото тяло т.е. за поддържане нивата на Прогестерона в оптимални стойности.

Така че решения на проблема има, не се притеснявай за това.
Слушай лекаря си - той най-добре знае как да подходи в точно твоя случай.
Между другото правиха ли ти нещо на лапароскопията?

Успех и късмет ти пожелавам....
И дано не се задържиш дълго.

Чакай че ми хрумна, как точно определи кога ти е била ову-то, след като не си ходила на УЗИ. Може би с тестове или с Тем. метод?
(пишеш че Чак след цикъла ще ходиш на лекар и за това предположих че не си правила УЗИ, може би греша)



Тема Re: Лутеална фазанови [re: Sirenetta]  
Автор mishlentze (очакваща)
Публикувано03.06.05 11:52



2 moi prijatelki zabremenjaha to4no v denja predi da trjabva da im doide, i dvete s redoven tzikyl.



Тема Re: Лутеална фазанови [re: mishlentze]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано03.06.05 12:12



а те как разбраха, че са забременяли ТОЧНО в деня преди да им дойде, много интересно?



Тема Re: Лутеална фазанови [re: Rommi]  
Автор Sirenetta (непознат)
Публикувано03.06.05 12:57



Както вече писах лапарото ми беше през април .Надупчиха ми десният айчник(тръбата била много хубава).От ляво е премахнато срастване и лекарят каза ,че левият яйчник бил 50% добър , но от дясно всичко било наред.

Хормони изследвах само веднъж , не в определен ден от цикъла, а просто след един преглед лекарят ме изпрати.Тогава всичко беше наред.

Първата местр. след лапарото беше на 34 ден и след нея аз започнах мерене на БТ . Овулациятя я определих с тестове Clear Plan (другите не хващат нищо).
На УЗИ не съм ходила , защото лекарят каза да отида 1 м. след лапарото на контролен преглед и тогава щял да прецени какво да правим.А и аз исках да видя дали няма да се получи нещо веднага след лапарото, но уви. Иначе опити правихме през 4-5 дена преди, повреме и след ОВУ.Така се надявах, но напразно.
Щях да забравя , благодаря ти за написаното.



Тема Re: Лутеална фазанови [re: jam]  
Автор klemy (mama na Nikol)
Публикувано03.06.05 15:48



Ми най-веоятно само в този ден са правили секс!
Предполагам само де,майка ми така знае,че на 3 ден след цикъл е забременяла със сестра ми,защото само тогава ,правили,каквото правили с баща ми...



Тема Re: Лутеална фазанови [re: mishlentze]  
Автор Eфиpчe (непознат )
Публикувано03.06.05 17:54



Понякога,овулация настъпва и след силен оргазъм, като екстра, нали разбирате.
Така,че правете секс заради самия секс,а пък другото е в божиите ръце.
Така де, не винаги всичко може да се изчисли или да се тества!
Успех на всички !!!!!!!!



Тема Re: Лутеална фазанови [re: Eфиpчe]  
Автор pinkiwinki (новак)
Публикувано03.06.05 18:32



И при мен проблемът е в скъсената лутеална фаза, но лекарят ми каза, че има начини тя да се удължи, въпросът е какво ще покаже прогестеронът на 24-тия ден. Ще ви пиша какъв е резултата, но предполагам, че той е виновникът. Това за забременелите момичета 1 ден преди цикъла го вярвам, макар да не го разбирам много много, защото и моята приятелка, която доста време се поти, докато забременее, ми каза, че това е станало, цитирам "точно преди" да й дойде, тъй като мъжът й пътуваше в чужбина и само тогава е имала контакт с него. Е, освен ако не е от друг, но нямам такива данни...



Тема Re: Лутеална фазанови [re: Sirenetta]  
Автор pinkiwinki (новак)
Публикувано03.06.05 18:36



И още нещо, на мен специално Дуфастон не ми помогна, макар да пробвах с него преди повече от година, доста месеци наред го пих, без резултат. Трябва да има все нещо друго, което да повлияе, предполагам или по-скоро се надявам. За овулация след силен оргазъм не бях чувала, но кой знае, всичко е възможно, защо не? Чувала съм, че по време на овулация при жените се повишавало либидото. Кой знае защо, но при мен е точно обратното, и вие ли сте така? А може би влияние оказва постоянното тръпнене да дойде подходящия момент и естествено, тогава повечето не правим секс заради самия секс, а заради целта... Как да си настроя мисълта в друга посока?



Тема Re: Лутеална фазанови [re: jam]  
Автор mishlentze (очакваща)
Публикувано07.06.05 12:37



vednaga otgovarjam - prosto i v dvata sluchaja tova beshe edinstvenija pyt bez predpazni merki. V edinija beshe nejelana bremennost. A v drugija sa iskali ot sledvashtija mesetz da pravjat bebe, zashtoto iskali da e opredelena zodia i v denja predi da i doide na moita prijatelka reshili ,che taka i taka nishto njama da stane, dai da svyrshva myja i vytre. I taka - bremenni.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.