Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 16.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема фоликуметриянови  
Автор tinkiwinki (непознат )
Публикувано28.05.05 13:20



Здравейте, нещо не ми е ясно и много моля за вашето мнение. Предстои ми фоликуметрия и според моите познания между 3 и 4 ден се изследват хормони, на 12-13 ден се прави преглед, след няколко дни още едни и към 17-18 ден се взимат останалата част хоромони. Вчера лекарката ми обясни, че не са необходими тези безброй изследвания, а само преглед на 12-13 ден и на 17 ден изследване на прогестерон. Какво ще кажете?



Тема Re: фоликуметриянови [re: tinkiwinki]  
Автор Olli (непознат )
Публикувано28.05.05 13:27



На мен са ми правили както ти е казала лекарката. И аз не съм чувала за толкова чести проверки, ама аз не съм от най-знаещите.



Тема Re: фоликуметриянови [re: tinkiwinki]  
Автор Tania79 (Тане)
Публикувано28.05.05 14:00



Най - правилно е точно така да се прави фоликуметриятя. В началото на цикъла, преди или в деня на овулация и последната е след овулацията, за да се види дали се е спукал фоликула и да се потвърди със сигурност, а също така и да се провери дебелината на маточната лигавица.
Хормоните се правят между 3 и 5 ден от цикъла, с изключение на прогестерона, който се прави на 7 ден след овулация. Пруи нормален 28 дневен цикъл, денят за изследване на прогестерона е 22.
Интересно защо твоята клекарка е казала 17 ден за прогестерона. Да не би да си с по къс цикъл?

Усмихвайте се повече, за да е по-весел живота


Тема Re: фоликуметриянови [re: tinkiwinki]  
Автор Marie (с роля в живота)
Публикувано28.05.05 14:27



При мен овулацията беше доказана с:
-хормони без прогестерон на 3 ден
-УЗИ на 12 ден, хормони без прогестерон на 12 ден
-УЗИ на 14 ден, хормони без прогестерон на 14 ден
-УЗИ на 16 ден
-прогестерон на 23 ден.
Цикъл от 28-29 дена. Лекарката искаше да види ЛХ и естрадиол пик в кръвен тест. Наложи се 3 пъти УЗИ, защото фоликулът ни погоди номер.
Явно е възможно и по-опростен вариант.



Тема Re: фоликуметриянови [re: tinkiwinki]  
Автор FreshBreeze (ведра)
Публикувано28.05.05 16:53



И аз се чудя какъв е пък този прогестерон на 17-ти ден! Трябва да се направи 7 дни след ову. За фоликуметрията е достатъчно това, което ти е казала, но е по-добре да се комбинира и с хормонални изследвания, особено ако не си правила скоро. Ако си си ОК с хормоните и това е проверено скоро, може би може да минете само с УЗ - фоликули, лигавица. И евентуално естрадиол предовулаторно, по него се съдело косвено за качеството на яйцеклетката.

Успех!



Тема Re: фоликуметрия [re: FreshBreeze]  
Автор pinkiwinki (новак)
Публикувано28.05.05 17:44



Аз също в момента съм на тая фаза. На 14-ти ден фоликулът ми беше с диаметър 18 мм, при следващата фоликулометрия ще разберем евентуално дали се е спукал. Беше ми намекнато, че ще трябва май да изследвам прогестерона....



Тема Re: фоликуметриянови [re: pinkiwinki]  
Автор ruriana (непознат )
Публикувано30.05.05 12:00



Аз бих искала да ви попитам- дали всички изследвания е добре да се направят у един цикъл - т.е. хормони 3-5 ден, фоликули и прогестерон 7 дни след овулация.



Тема Re: фоликуметриянови [re: ruriana]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано30.05.05 12:05



да, в един цикъл трябва да се направят, защото те дават информация за конкретния цикъл, а не изобщо....




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.