Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 31.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема изследвания за хистероскопиянови  
Автор slavva (надежда)
Публикувано26.05.05 10:53



Момичета, помагайте с мнения и отзиви за изследванията, които трябва да направя за хистероскопия. Опитвам се да взема талони по линия на здравната каса, но удрям на камък.
Моля, момичетата които са правили хистеро в Мдом с талони по здравна каса да споделят своя опит по получаването им. Необходими са ми талон №3 да интернист, №3а за анестезиолог, №7 за болничен престой и ПКК, СУЕ, хемостаза, креатинин, кр.захар, СГОТ, СГПТ, урина и ЕКГ. GP каза че едва на 1 юни ще даде талон за интернист и от там нататък с този талон аз да се оправям сама. Разбирайте да отида при интернист и той да ми даде останалите талони. Съмнявам се обаче, че само 1ия талон ще ми реши проблема. Помагайте с идеи и мерси че се отзовавате.



Тема Re: изследвания за хистероскопиянови [re: slavva]  
Автор galiushka (надеждата)
Публикувано26.05.05 11:14



Мила Слава, всички талони за прдоперативни изследнвания трябва да ти ги даде личният лекар. Плаща се само австалийския антиген,кръвната група,васермана. Те струват 26 лв. или поне на мен ми взеха толкова в Тина Киркова.Всичко: Клинично-лабораторна хематология,Урина/пълен химичен и микроскопски анализ, стерилна урина/,Хемостазеология,Биохимичен анализ,ЕКГи консултация с кардиолог,Влагалищен секрет/посявка/ се покриват от здр.каса. Иначе ми бяхя споменали че целият пакет струва около 160 лв.
Така че им кажи да не те мотаят ами да ти дават направленията!



Тема Re: изследвания за хистероскопиянови [re: slavva]  
Автор Marie (с роля в живота)
Публикувано26.05.05 11:55



Срам не срам, да ви разкажа как непрофесионално постъпиха някои Гинки с мен за моята хистероскопия:

*кръв ми взеха 3 спринцовки, не знам какво то4но са ми излседвали-казаха ми, че мога да ям сутринта. Аз на своя глава отидох гладна.

*ЕКГ ми направи една млада сестра, която не знам дали разбираше какво точно прави.

*Урина трябваше да ми вземат, обаче не ми казаха да отивам пред напикаване, и съответно без урина минах.

*Влагалищен секрет ми беше изследван 10 дни преди хистерото.

*при интернист не съм ходила. не ми казаха да ходя. Иначе аз много обичам да ходя по лекари.

*анестезиоложката ме пита на вратата гълтам ли хапове за нещо и имам ли алергии към нещо.

Благодарна съм на тялото си, че всичко мина гладко и засега нямам усложнения и възпаления. Но съм МНОГО недоволна от подготовката за хистерото и излагацията на някои хора.

За Майчин дом и талоните нищо не мога да кажа.

Желая ти кураж и добри резултати след хистерото.

Мари



Тема Re: изследвания за хистероскопиянови [re: slavva]  
Автор biju ()
Публикувано26.05.05 17:44



На мен ми бяха изписали и някакви вагинални глобули за "обеззаразяване" или нещо подобно. Отивам да видя как се казваха ... Открих: Betadine. Искаха ми и алергологични тестове заради упойката. Стискам палци. Забравих да поясня, че хистероскопията я правих в "Св. София", а не в Майчин дом.

Редактирано от biju на 26.05.05 17:47.



Тема Re: изследвания за хистероскопиянови [re: slavva]  
Автор slavva (надежда)
Публикувано26.05.05 20:14



Благодаря за отговорите.
Галюшка, права си. Трябва да даде личния лекар. Само че той ми каза, че три талона няма да ми даде, буквално се изрази "трябва да преговаряме" за 1 талон. Или за специалист или №7. Аз си тръгнах - просто не умея да водя преговори. Питам тук - като взема един талон от джи пи - къде да отида с него, така че да получа другите. До сега си плащах за прегледи, процедури. СЕга реших, след като съм здравно осигурена, да си използвам правото, но не би. Микробиологията и две узи-та си платих до момента аз, сега и другото ако трябва да плащам....
Мари, радвам се че всичко е минало добре. Вероятно обаче не си имала шанса да преговаряш какъв талон да ти дадат - аз най-вероятно ще тегля чоп, иначе как да реша?
Бижу, благодаря ти за включването. В Тина КИркова ми харесва това, че там винаги си имат правила. И ги спазват.



Тема Re: изследвания за хистероскопиянови [re: slavva]  
Автор lady_11 ()
Публикувано26.05.05 20:23



Първо да пожелая успех - стискам палци и на ръцете и краката всичко да е наред при тебе. Знам кво е изръсването, но смело напред и поздравления, че си търсиш правата на здравно осигурена. Отиваш при джипката и му казваш, че е ДЛЪЖЕН да ти даде талони, ако не пусни сигнал в здравна каса и си смени джипката. Знам, че не е толкова лесно.... просто съвет...



Тема Re: изследвания за хистероскопиянови [re: slavva]  
Автор via ()
Публикувано27.05.05 16:32



Slavva, за какво ще правиш хистероскопия? Извинявай, ако сме "говорили", а не си спомням. Само диагностична ли? Аз вчера направих втора (след погрома в Шейново), но този път при Славчев - в новия център. Цената е 50 лв - амбулаторна, без упойки, без изследвания...... не боли изобщо... общо - 5 минути.



Тема Re: изследвания за хистероскопиянови [re: via]  
Автор slavva (надежда)
Публикувано27.05.05 16:52



Здравей Виа,
Да диагностична за сега. Аз се насочих към Мдом. Къде е този нов център? Др Славчев не е ли в Мдом?
Виа, не мога да получавам бележки, би ли ми писала на slavva@mail.bg

Лейди благодаря за подкрепата. Както е видно от описания разговор, не съм се преборила много успешно за правата си до момента, затова питам. Имам спомен че преди време тук се дискутираше точно тази тема с талоните за хистеро и едно момиче обясни как се е сдобила с тях, но не мога да намеря темата.

Редактирано от slavva на 27.05.05 16:55.



Тема Re: изследвания за хистероскопиянови [re: via]  
Автор Olli (непознат )
Публикувано27.05.05 17:17



Via, доволна ли си от Славчев? Чела съм само добри неща за него. Надявам се да ги потвърдиш. И на мен ми предстои да ходя при него и се притеснявам. Едва открих новия му център, отне ми доста време. Благодаря предварително.



Тема Re: изследвания за хистероскопия [re: slavva]  
Автор via ()
Публикувано27.05.05 17:45



Slavva, пиша ти тук, а не на мейла, за да могат повече момичета да го прочетат. Да, д-р Славчев е от Майчин дом, но заедно с други лекари от болницата, а май и от други болници?! са направили МЦ "Д-р Божидар Славчев", който работи отпреди 2 месеца Намира се в жк. "Стрелбище", близо до страничния вход на Южния парк. Лично д-р Славчев приема там в понеделник и четвъртък следобед. Въпреки че пише, че работното време е до 19.00 часа, аз си тръгнах към 20.00, а след мен имаше още 3-4 жени. Записах си час миналата седмица, но не успях още за понеделник, че нали бяха неработни дни. Знаеш, че на 04.05. ми правиха хистероскопия в Шейново и както доктора, така и епикризата гласяха "ми май е миома в цервикалния канал и матката". Разказах тогава за голямото нещо, дето приличало на миома, ама можело и да не е. И реших, че няма да оставя така нещата. Исках просто още едно мнение. Разбрах, че Славчев прави хистероскопиите както в Майчин дом, така и в кабинета си. Наричат я амбулаторна (тази втората). Не беше необходимо предварително да се уточнява за какво отивах там - и за преглед, и тайно се надявах да може веднага да ми се направи и хистерото, защото ме люлееха големи нерви след резултата от предишната. И така - първо те преглежда много старателно и внимателно, почти задължително те гледа и с колпоскоп (всичко се вижда на монитор до теб), пита дали имаш скоро направена цитонамазка (аз нямах и затова взе секрет, а резултата излиза след седмица). Обстоятелствен преглед на вагинален ултразвук. Излезнах за 5 минути докато приготвят хистероскопа и влезнах пак. Съпругът ми искаше да присъства, за да чуе направо от извора за какво става въпрос този път. Нямаше проблеми. (Е, аз си представях, че пак ще се вижда всичко на голям монитор, ама не беше така). Почиства те със спирт и вкарва хистероскопа, който представлява нещо като маркуч (за разлика от другите - метални са), който в двата си края има увеличителни лупи, а по него - лампички. Вкарват някаква течност, която почти веднага изтича. И имаш отговор на въпроса си дали матката ти е ОК след две мнути. Само за сравнение: моята матка няма никакъв проблем, даже няма полипче, и двата входа на тръбите се виждат чудесно! (за което цял ден подскачам от кеф!!!).
За цялото удоволствие:
-преглед
-колпоскопия
-вагинален ехограф
-консултация
-хистероскопия

платих общо 113 лв. Слава, каквото и да решиш- успех!!
Поздрави, Виа




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.