Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 30.04.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема хистероскопията?нови  
Автор via ()
Публикувано09.05.05 13:04



Здравейте мили момичета!
Някои от вас знаят историята ми, затова засега няма да се повтарям.
Та: миналата сряда ми беше направена хистероскопия в Шейново. Преди това имаше разговор с лекаря, който надълго и нашироко ми беше обяснил, че хистероскопа е нов, че всичко се вижда на голям екран, че се прави и проверка на тръбите както по време на цветна снимка, че се отстраняват евентуално отстраними проблеми. Оказа се, че изобщо не успях да си поговоря преди хистерото с него и да му напомня какво сме се разбрали. Манипулацията беше със стария апарат, за 10-тина минути както ми казаха момичетата после. НО най-странното е, че резултатът е: ами "две трети от матката ти е пълна с НЕЩО (не знам какво - може да е миомен възел, може да не е, ама стои като маточна стена...абе не знам какво е). Е, добре - питам аз - какво да правим сега? "Ами не знам?!! Доплер евентуално, ама не знам дали има смисъл, защото това на ултразвук не се вижда..... Ами не знам......пробвайте с инсеминации?!(имам правена лапароскопия при същия лекар преди година и две снимки, които той видя преди да направи това заключение и които доказват абсолютна непроходимост и на двете тръби)"!!! Ивинявайте за дългото обяснение, но съм първо ужасно притеснена, а после и много огорчена.
С две думи, моля ви ако някоя от вас е правила хистероскопия или е чувала добри отзиви за лекар, занимаващ се с такава да сподели мнението си. Аз си спомням за едно момиче от клуба, което беше правило такава при д-р Иво Тдоров, но малко ме е страх - все пак беше едно единствено мнение.......



Тема Re: хистероскопията?нови [re: via]  
Автор ledena luna (тъжна)
Публикувано09.05.05 13:16



Честно казано нищо не разбрах, какво сте целили с хистероскопията при налични две предишни снимки, и какво е това нещо което за пълва матката вижда ли се и на предишните ти снимки. Смятам че трябва да посетиш друг лекат и може ни да се мисли за лапароскопия.



Тема Re: хистероскопията?нови [re: via]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано09.05.05 13:27



Виа, бе това, което казваш е направо ужасяващо. Това нещо в много вероятно да е полип. Според мен този лекар не е много кадърен. Намери друг.



Тема Re: хистероскопията?нови [re: ledena luna]  
Автор via ()
Публикувано09.05.05 13:33



На първата снимка (месец след лапароскопията) се вижда, че течността наистина преминава в матката, но малка част от нея, т.е. има някаква патология. Затова и изобщо се говореше за хистероскопия. Но тъй като се случи странно нещо по време на първата снимка (вкараха целия контраст, а течността като че ли се беше "изпарила" - имаше съвсем малко в матката, а от мен не беше изтекла, а тръбите "иглеждат ампутирани"), реших да направя още една след два месеца. На нея маточното тяло е норамлно, едната ми тръба беше само "маркирана", а другата я имаше цялата, но в края си правеше сак. И това са коренно различни резултати без никакво лечение. Все пак, след като по време на лапарото са ми огледали "отвън" вътрешните органи, а матката отвътре -не, лекаря настояваше да се направи и въпросната хистероскопия. Дано да съм обяснила малко по-ясно този път.....



Тема Re: хистероскопията?нови [re: White Raven]  
Автор via ()
Публикувано09.05.05 13:36



ами аз затова пиша - направо не знам към кого да се обърна.... а хистерото ми го прави същия лекар, който професионално ми направи и лапарото.....



Тема ТРЪБИ?нови [re: via]  
Автор KristiANNA (dobra)
Публикувано09.05.05 13:40



Здравей! На мен ми правиха оперативна хистероскопия преди 1 седмица, но зъ първи път чувам от теб с хистеро да се прави оглед на тръби, та те с хистероскопа могат да бъдат видяни едва-едва. Тръбите се следят за проходимост чрез снимка или лапаро, а хистероскопията е за оглед на матката единствено!!! И ако има нещо в нея, както при мен да бъде махнато - при мен имаше и полип, който се виждаше при УЗИ и миомен възел на задната стена на матката, който се видя само на хистерото. И аз съм на мнение, че трябва да смениш лекаря!!!

Нека сме добри.....


Тема Re: ТРЪБИ?нови [re: KristiANNA]  
Автор via ()
Публикувано09.05.05 14:12



Благодаря ти. Аз прочетох и твоят разказ за хистерото, но заради много лоши спомени от Майчин дом преди няколко години мислех никога повече да не ходя там. Е, никога не казвай никога..... А това за тръбите, поне както аз го разбрах беше, че по време на огледа на матката вкарват и контрастна материя, който се проследява с хистероскопа. Не знам как точно става, но това момиче, което е правило хистерото при д-р Тодоров каза, че има много снимки на идеално проходимите си тръби, направени по време на манипулацията...?!



Тема Re: ТРЪБИ?нови [re: KristiANNA]  
Автор via ()
Публикувано09.05.05 14:43



Имам още един въпрос... Имаше ли някакво кръвотечение след хистерото и колко дълго продължи? Ярко червено, кафеникаво, розово? Извинявай, че те разпитвам така, но понеже моето още продължава в някакъв светло розов вариант и не знам дали е нормално?



Тема Re: ТРЪБИ?нови [re: via]  
Автор Marie (с роля в живота)
Публикувано09.05.05 15:14



Привет, Виа!
И мен ме чака хистероскопия много скоро, но и моята лекарка ми каза категорично, че тръбите не могат да ги видят. Само съвсем краищата, които влизат в матката взъщност. Но то това е нищо почти. Странна работа! За първи път чувам от теб за тръби и хистеро, ако е истина, тогава Бг медицината е с едни гърди напред от чешката! МОже пък този супер нов хистероскоп да прави и такава работа. ТЮх, и аз искам да ми видят тръбите!
СЕга за лекаря и това, което ти е казал след хистерото. Как може един лекар, който прави лапарота, хистерота, т.е. това предполага огромен опит с пациенти и многогодишна практика да каже: " Ми не знам какво е това, което е две трети от матката ти". То ако си толкова патологи4ен слу4ай, 4е хи4 да не се разбира това миома ли е, полип ли е, шопска салата ли е, то би трябвало да не ти казват " не знам", ами да те наблЮдават с огромен интерес, да ти направят безплатно още едно хистеро като се съберат всички Гиньовци от София, пък да го умуват заедно какво е аджеба това "ново" за медицината нещо. Току виж открили нещо за света! Какво значи " не знам", "не е ясно", " не знам какво да препоръчам от тук нататък"... Ох, бясна побеснявам като чета истории като твоята! А кой да знае тогава? Взели ли са проби от него да го излседват? Полу4и ли рапорт, какво пише вътре? Ако аз бях на твое място, щях да бъда изклЮчително недоволна от такова развитие на нещата и щях да потърся друго мнение. Накрая искам да ти кажа, че от сърце ти желая всички притеснения да се окажат по-малки от колкото изглеждат, да намериш добър лекар и скоро нещата да се обърнат за добро!
Мари



Тема Да [re: via]  
Автор KristiANNA (dobra)
Публикувано09.05.05 15:58



Да, имах 2 дни кръв, а после аколо 3-4 дни розово течение. Това е нормално, защото все пак имам рана в матката, поне при мен е така.Ако имаш въпроси, насреща съм

Нека сме добри.....



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.