Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 15.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Тема Моята хистероскопиянови  
Автор KristiANNA (dobra)
Публикувано01.05.05 23:28



За всички, които им предстои ще разкажа в какво се състои хистероскопията. Тъй като на УЗИ се видя че имам полип в матката и с абразио не можа да бъде отстранен, се наложи хистероскопия. Предния ден постъпих в МД, ядене до 14 часа, клизма, бръснене-пълно ако не сте обезкосмени. Преглед на новоприети пациенти, проба за поносимост на онтибиотик. На сутринта ме отведоха в предоперационна, дойде анестезиолога, да ме извини ако чете написаното, но така и не разбрах името му-мноооого свестен и добър-гали ме и ме успокояваа през цялото време на операцията. Качиха ме на магарето - постоянно мерене на пулс и кръвно налягане, система в другата ръка за оводняване на организма, упойка в гръбнака и усетих топлина в дупето. Моя лекар - д-р Сашо Георгиев - страхотен човек и професионалист, симпатичен много и мил, започна операцията с колежката си, започна да ми мирише на изгорало, не усещах нито болка нито краката си, всичко продължи около 30-40 минути. Откараха ме в реанимация, там стоях около 2-3 часа и ме качиха в стаята ми.... не можех да си движа краката около 2 часа и станах да пуша. Бях шокирана че освен полипа съм имала и доста голям миомен възел на задната стена на матката, който е бил в основата на всичките ми проблеми, тъй като от него се е получавало постоянното кървене и съсиреците. Сега вече съм ОК, чувствам се отлично, бях обградена от много грижи, всички бяха много мили и отзивчиви с мен. Специални благодарности от сърце на д- Георгиев!!!

Нека сме добри.....


Тема Re: Моята хистероскопиянови [re: KristiANNA]  
Автор Marie (с роля в живота)
Публикувано01.05.05 23:58



Кристиана, благодаря ти, 4е си разказала. Колко е хубаво, че тук се пише за тези неща и човек може да е подготвен. Правиха ли ти ЕКГ и кръвна картина? Упойката до колкото разбирам не е била пълна, а епидурална май се казва? И след това дойде ли ти менструация или цикъла си продължава нормално? Изобщо имаше ли някакво кървене? Като ти мина упойката болеше ли там, където са бърникали?
Моята хистероскопия пак за полип като при теб е или на 10 или на 17 май. Страх ме, та 2 не виждам, ама кротувам тука.
Мари



Тема Re: Моята хистероскопиянови [re: Marie]  
Автор momice (miha)
Публикувано02.05.05 03:19



Mari,
недей се притеснява за хистероскопията, не е никак сложна процедура. И на мен ми правиха февруари, но не беше операционна, а само диагностична. Тук и казват office histeroscopy. Продължи не повече от 15 мин, но на мен упоика не са ми били. Вкараха ми малко катетърче, през което минаваше физиологичен разтвор да промива матката и миниатиурна камерка. Всичко се виждаше на екран. Картинката не е никак приятна, те органите изглеждат малко страшничко. Хич не го мисли, понеже страха който брах беше повече от болката , която изпитах. Не знам дали са ти правили цветна снимка. При цветната снимка болката е стократно по-голяма, хистероскопията е нищо в сравнение с ХСГ. Обикновено се прави от 7 до 12 ден на цикъла. След това има слабо кръвотечение, но спира за по-малко от 12 часа. Пожелавам ти успех!
Миха

нека да си помечтаем.......


Тема Re: Моята хистероскопиянови [re: KristiANNA]  
Автор Diana^ ()
Публикувано02.05.05 07:08



Кристи, желая ти много здраве и късмет




Тема Re: Моята хистероскопиянови [re: Marie]  
Автор KristiANNA (dobra)
Публикувано02.05.05 10:18



ЕКГ и кръвна картина имах направени от абразиото, те са задължителни, както и консултация с интернист и анестезиолог. Упойката не е пълна, спинална я наричат - в гръбначния стълб, ставаш безчувствена от корема надолу. Кървене имам слабо от бърникането няма начин, но само след операцията беше по-силно, сега е леко розово, но аз все пак още бях в цикъл на хистерото, аз просто си бях почти винаги в цикъл. След като ме пусна упойката не съм усетила никаква болка абсолютно. Малко ме боля докато ми махаха тампонетата на другия ден, но не е болка за умиране. Искам да те предупредя ако не си лежала в МД да знаеш че положението в гардероба е трагично-за да ти дадат ношница за операцията е задължително да си оставиш дрехите, тоест трябва да ходиш само с ношница. Затова аз отивам по анцуг и маратонки, в чантата нося панталон и блуза и оставям тях на гардероб за да не ходя по ношница. Запомни много е важно да е точен и внимателен лекаря ти, ама много, аз се чувствах като принцеса. Ти при кой лекар си? Ако имаш други въпроси питай спокойно.

Нека сме добри.....


Тема Re: Моята хистероскопия [re: Diana^]  
Автор KristiANNA (dobra)
Публикувано02.05.05 10:19



Диди, мерси много

Нека сме добри.....


Тема Re: Моята хистероскопиянови [re: momice]  
Автор Marie (с роля в живота)
Публикувано02.05.05 11:39



Момиче, привт!
Без упойка? Ми моята лекарка каза, че без упойка съм щяла да откача от болка, та затова пълна. Лелеее, пък при вас гледай как я правят. И не те боля? А преди това караха ли те да правиш клизма и да си напълно обезкосмена? Моята и това не ме кара да правя. И мога да закуся даже сутринта, хистерото ще е следобед. Явно всяка клиника си има различен начин за провеждане на тази операция. Дано и моята мине успешно и да се окаже 4е съм имала големи притеснения пък за нищо почти.
Мерси за подкрепата!



Тема Re: Моята хистероскопиянови [re: KristiANNA]  
Автор Marie (с роля в живота)
Публикувано02.05.05 11:42



Кристиана, още веднъж благодарности за насоките и съветите. Аз съм писала преди, да не се повтарям, че на някои мацки, дето ме четат, ще им писне от мен! Моята хистероскопия ще е в Прага. Уж скоро. Моля се да мине безпроблемно!Моля те кажи какви са тези тампонета-някакви тампони предполагаме, а къде ги слагат и кога и кога ги махат? Ох, толкова много неща, за които нямам идея, че се правят. Пиеш ли антибиотик сега?



Тема Re: Моята хистероскопиянови [re: Marie]  
Автор KristiANNA (dobra)
Публикувано02.05.05 11:58



Тези тампонети ми бяха вътре някъде предполагам на раната, но не на всички го слагат, незная по какви съображения е. Маха се с бъркане отдолу с някакво желязо и се изтегля бавно, прилича на нещо като тънка и дълга марля. Сега пия антибиотик, Ципрофлоксазин. Желая успех

Нека сме добри.....



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.