Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:35 08.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: Uranija]  
Автор ani4ka78 (приятелка)
Публикувано11.05.05 13:23



Съгласна съм, дори вече влязох.Предложението е много хубаво!



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ani4ka78]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано11.05.05 17:14



И аз се присъединявам към вашата скромна групичка. На мен ми биха 1та инжекция днес. Също така ми предписаха Tibolone, tablets 2.5 mg. Направих един бърз преглед в нета. Изписват ги в комбинация със Золадекса за туширане на симтомите на изкуствената менопауза и за предпазване от изтъняване на костите (остеопороза). Макар, че моето третиране ще бъде само 1 месец, аз ви съветвам да проверите дали няма някакъв аналог в България. Особено онези от вас, които ще им бият Золадекс, по-дълго време. Успех.



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ani4ka78]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано13.05.05 14:46



Ани, кога влизаш в чата - нещо не мога да те засека?!
Аз влизам през работните дни /от понеделник до петък/ между 8,00 и 17,00 часа, естествено, когато имам свободно време. Най-често съм там към 8,30; към 13,00 и към 16,30 часа.
Ако не можеш да влизаш по всяко време, пиши ми, ще се опитам да се съобразя с теб.
Ще се радвам да си поговорим!



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: Uranija]  
Автор galiushka (надеждата)
Публикувано16.05.05 16:04



ЗДравейте! Днес ми сложиха втората инжекция Диферелин. притеснява ме обаче, че днес ми е 12 ден от началото на МЦ, а още леко кървя.
Имате ли представа на какво имат право диспансеризираните с ендометриоза. А вас диспансеризираха ли ви? И нужно ли е да се правят някакви прегледи и изследвания по време на лечението. В петък бях на мамолог и поне там всичко е наред!
Вие как се чувствате?
Днес лекарката ми каза, че по време на лечението рябва да правим секс само с презерватив. Имате ли представа защо? На мен нещо не ми допада тази идея и по-точно не на мен, а на мъжа ми.
Със същите никове ли влизате в чата ?



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: Uranija]  
Автор ani4ka78 (приятелка)
Публикувано17.05.05 08:53



Niama problemi, moga da vlizam po vsiako vreme, no vinagi kogato vliaza niama nikoi s kogoto da si pogovoria po obshtia ni problem i obiknovenno izlizam ot cata. sega az shte gledam az da te zaseka, dnes shte sam cial den v cata, ako niamam problem s vrazkata



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: galiushka]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано17.05.05 11:57



Мила Гали,
Да си призная нищо не разбрах от това, което си написала...
За какъв МЦ говориш, как ги смяташ тия дни? Защо си била диспансеризирана?
Иначе и аз бих искала да зная какви прегледи и изследвания е необходимо да се правят по време на лечението...
А за мен... Биха ми първата инжекция на 3 ден от МЦ. На 10 ден /7 дни след поставянето на инжекцията/ започна ново кървене, което е по-силно от обичайното и продължава вече 8 дни... Дано всичко това е нормално.
Какво се изследва чрез мамолог?
А за секса... Изрично попитах лекаря си дали е нужно да се спазват някакви ограничения и той ми отговори отрицателно. И сега ти доста ме притесни... На кого да вярвам?...
Аз влизам в чата със същият ник, само че на кирилица - Урания.
Желая ти късмет!



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ani4ka78]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано17.05.05 12:00



Мила Ани!
Дано на мен да ми остане време да вляза в чата, че точно днес съм затрупана с работа! Ще се опитам. Едва отделих време да драсна тези няколко реда...



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: Uranija]  
Автор galiushka (надеждата)
Публикувано17.05.05 17:53



Мила Урания, извинявам се че вчера писах толкова объркано. Говоря за менструацията след първата инжекция Диферелин.Тя беше на 19,04, а на 03,05 ми дойде отново.Днес 17,05 още имам леко кървене.Затова вчера написах че ми е 12 ден от МЦ. Диспансеризирана съм при лекарката която ме оперира с диагноза ендометриоза.Трябва да си диспансеризиран, за да ти отпуснат ампулите от здр.каса.Казаха ми да отида на мамолог,защото това е силно хормонална лечение.Хубаво е да се отиде даже и в края на лечението, за да се прегледат гърдите,защото те са застрашени при менопаузата,а това с шест месеца диферелин се е изкуствено менопауза.Та заради това ходих на мамолог.Там ми направиха снимки на гърдите и се окза ча всичко е наред.
Това е засеге от мен, отивам да готвя, че иначе ще си направя мъжлето на сумалиец. Приятна вечер на всички.



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ani4ka78]  
Автор qvorche (непознат)
Публикувано18.05.05 18:30



Момичета, имам приятелка със следния въпрос: след лечение с диферелин след колко време трябва да й дойде М?



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: qvorche]  
Автор ani4ka78 (приятелка)
Публикувано18.05.05 18:39



За золадекса пише че до 6 седмици се възстановява, а някъде във форума четох, че колкото по-късно толкова по-добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.