Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 19.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ass]  
Автор katerinata (минаващ)
Публикувано07.07.05 15:00



Ама нещо много се мълчи по темата!
Нали уж се откри,за да се подкрепяме...пък то е е дно мълчание...
Да не би новодошлите да не са добре дошли?!
Това последното може да не го броите за написано.Хайде,кажете как сте?
Аз за сега съм поносимо...Впрочем май ми идва повече психологичния проблем отколкото самите инжекции



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: katerinata]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано07.07.05 16:33



И аз това си мислех тези дни... Сякаш ни омръзна да говорим за проблема си... Наистина ли нямаме какво да си кажем?... Колко ще е хубаво, ако някой ни зарадва с добра новина!...
И Кати, мила, не говори глупости - всички тук са добре дошли, особено добронамерени душички като теб!
А за мен - преди 10 дни ми поставиха третата инжекция. Нищо ново, опитвам се да се държа. Но се чувствам половин човек. Най-много ми тежи безсънието. Скоро ще разполовя лечението... Много зле ми се отразяват жегите, радвам се, че тези дни е сравнително хладничко.
Добрата новина е, че се запознахме с Аничка78, срещаме се и си даваме кураж! Благодаря ти, Ани!!!
Това е - пишете момичета.



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ass]  
Автор ass (непознат)
Публикувано08.07.05 11:22



Здравейте, милички!
как сте? Наистина , нещо не се споделят много мнения по отношение на протичането на лечението.
При мен половинато мина - остават ми само още 2 броя и нямам търпение да свърши.
надявам се дасе чувствате добре. И мен жегите са ми тежки, а само отвреме навреме не мога да спя. А за качените няколко килограма се опрвдавам с инжекциите но май не е така!!
И така.
А при вас колко остава докрая на лечението??
Целувки на всички и хубаво лято




Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: streamlet]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано21.07.05 16:04



Мила Streamlet,

имам следния въпрос към теб:

Допустими ли са балнеолечението и калните бани при лечението на ендометриоза? Има ли опасност да се отразят негативно на лечението? Кога престоят в санаториум би се отразил по-благоприятно - по време на лечението със Золадекс или след приключването му? Диагнозата стерилитет вследствие на ендометриоза ще бъда ли приета за основателна от длъжностните лица при НОИ?

Моля те - ако можеш отговори ми.

Ще съм благодарна на всички, които споделят нещо по темата.



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: Uranija]  
Автор bissi (винаги весела?)
Публикувано21.07.05 16:39



здравейте,момичета.не съм сигурна,но май съм и аз като вас.казвам май ,защото ми предстои лечение с лекарства отпускани от касата,но още нямам документите за тях.с две думи след лапаро ми казха,че имам ендометриоза,която се лекува чрез спиране на цикъла.точно за това са и лекарствата.това ще стане след като взема протокол за операцията и подам документите в районната каса.звучи ли ви познато?аз не се страхувам от страничните ефекти,защото имам много колежки в климактериум ,които го преживяват различно,т.е. за тези неща няма правило.интересно ми е после цикъла сам ли идва или пак бият накаква химия?преди да ми напише рецептата лекарката иска да види как са ми нивата на половите хормони.и при вас ли беше така?



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: bissi]  
Автор ani4ka78 (приятелка)
Публикувано22.07.05 11:02



Здрасти Биси,
аз съм на Золадекс, вече трета инжекция ми поставиха, остават още три.
Не са ми искали хормоните преди лечението да ти кажа, а сега пък по време на него имам само топли вълни и нищо друго. Напоследък обаче май нещо като чели ме болят рамената и кратака - костите като чели, незнам дали обаче не е настинка, а аз да го отдавам на Золадекса. Иначе нито съня ми нито килограмите ми се промениха.
Айде стискам ти палци всичко бързо да се оправи при теб, както и при всички!!!



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диференови [re: streamlet]  
Автор galiushka (надеждата)
Публикувано22.07.05 14:26



здравейте, мили момичета, как сте?
От много време не съм писала, но съм на море и намам компютър. Мен много ве тормозят топлите вълни, а да не говорим за ниското либидо и липсата на желание за секс. Надявам се че повече няма да качвам килограмите, защото от операцията - месец март- съм качила 8 кг
От общо 6, остават още 4 инжекции и се моля да не напълнявам още.
А пък за темата за санаториума и лечението на ендометриозата, пише че трябва да е 2 месеца след операция, но не споменават нищо за инжекциите, така че може би няма значение. Пожелавам ви красив ден! Надявам се че ще мога да пиша скоро



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: Uranija]  
Автор streamlet (непознат )
Публикувано22.07.05 16:32



Здравей Uranija! Все още не съм говорила с лекаря си, но ако ми разреши да съчетая двете неща бих го направила. В неделя ще ми слагат втората инжекция и непременно ще го питам.
Иначе страничните ефект при мен се проявиха още на втората седмица с пълна сила: горещите вълни до нетърпимост, а нощем се будя от студ. Изключително нервна съм и на ден се извинявам по 100 пъти защото страшно бързо се паля.
А да не ви разправям какво се случи за секунди като се видях през уикенда с майка ми. В момента тя е в този деликатен период и преди инжекциите Золадекс много се съобразявах с това да не я дразня и противореча защото става ужас, а сега и двете сме така. Сестра ми която е на 20 се хвана за главата и буквално избяга. Е оправиха се нещата но сякаш това е по силно от мен и трудно се контролирам (а това е непривично за мен).
Надявах се да мина по леко ама какво да се прави ще стискам зъби и палци това лечение да е успешно за всички ни!
За сега това е от мен, кураж момичета и пишете как се опрявяте с проблема "бързо палене"



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ass]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано28.07.05 13:23



Някой може ли да ми каже колко време след поставянето на последната инжекция Золадекс се възстановява цикъла?
И пишете - как сте?!



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: Uranija]  
Автор katerinata (минаващ)
Публикувано29.07.05 10:34



До 40 дни след последната инжекция трябва да ти дойде цикъла-така казва моята лекарка.
Аз сложих 4-та инжекция миналия понеделник,но да си кажа честно съм много добре-с всяка следваща се чувствам все по-добре
Впрочем страх ме е от момента в който свършат,че като се почнат пак онези кръвоизливи дето ги имах преди,просто не ми се живее.Е,надявам се да ги4 няма,ама сега като не ми идва цикъла се чувствам много по-добре...Имам вълни от време на време,но всички други симптоми ги имах за кратко и сега си ми е добре!
Надявам се и всички вие да се чувствате така!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.