Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 22.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ass]  
Автор mimy (непознат )
Публикувано05.04.06 12:35



Здравейте момичета. Сега видях тази тема и установих, че някои пишат, че инжекциите са им ги слагали в корема. Аз също имам ендометриоза, диагностицирана преди около 4 години, като през 2003г. бях на инжекции "Диферелин" 6 месеца. Слагаше ми ги доктора, който ми прави лапароскопията, но не в корема, а в бедрото - мускулно или както там се води. Знаете ли дали това е трябвало да е така и има ли значение къде точно се поставят инжекциите. В резултат нямах изобщо цикъл през шестте месеца, а после ми дойде около 40 дни след последната инжекция. За съжаление и до момента не съм забременявала, но желая успех на всички. Много се надявам да ми отговорите и благодаря предварително.



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: mimy]  
Автор white_m (непознат )
Публикувано05.04.06 13:13



Мими,спокойно.Диферелин се слага в корема,бедрото или в ръката.
Късмет



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: mimy]  
Автор galiushka (надеждата)
Публикувано05.04.06 14:56



Здравей,Мими! И аз бях 6 месеца на Диферелин миналата година. Моят ми го слагаха в дупето. След това още 2 месеца нямах цикъл. Засега всичко е наред и се надявам да съм я надвила тази Ендометриоза.



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диференови [re: mimy]  
Автор yarts (непознат )
Публикувано05.04.06 22:22



Здравейте и от мен.Аз също съм на диферелин- две инжекции. Имах изписани шест, но поставих две, просто повече неиздържах и реших да приключа. Преди това правих инвитро неуспешно в последствие нямах менз. близо пет месеца, изкуствено презвикан цикъл и веднага след това диферелин. Незнам сгреших ли като ги спрях но това не се издържал Приветствам всички,които са изтърпяли вълните,сърцебиенето, кръвнто, напълняването , нервите , дисконфорта и т.н.
Знае ли някой колко дни ще чакам докато се поями менстурация?



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диференови [re: yarts]  
Автор Bibobibo (непознат )
Публикувано06.04.06 11:20



Привет и от мен,

И аз се присъединявам към вашата групичка. Вчера ми поставиха първата инжекция Диферелин. Накратко: направиха ми лапаро за премахване на шоколадова киста, след лапарото потвърдена ендометриоза 3-4 степен и 6 месеца лечение с Диферелин.
Като прочетох всичко до тук направо ме хваща страх с всичките тези странични ефекти. Дано да ме подминат, ако не ще трябва да ги търпя някакси.
Успех на всички преминали лечението и много търпение на тези на които все още продължава.
Един въпрос само. Кога горе долу от поставянето на първата инжекция започват да се усещат тези неприятни странични ефекти?



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диференови [re: Bibobibo]  
Автор tedy_g (променена)
Публикувано06.04.06 11:33



Предполагам, че при всеки е различно, освен това не е задължително да имаш всички странични ефекти. При мен започнаха горещите вълни някъде 2 до 3 седмици след поставянето на първата ми инжекция и продължиха до края. Хубавото беше, че ги поставях през зимата, та се траеше някакси.
Успех ти желая, иначе всички странични ефекти се преживяват.



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диференови [re: tedy_g]  
Автор miljoni (ШМАТКА)
Публикувано08.04.06 14:23



Здравейте и от мен. На мен цикълът ми дойде 69 дена след поставянето на последната инжекция. Топлите вълни започнаха да се появяват 3-4 седмици след поставянето на първата, отначало беше нетърпимо и доста начесто, но впоследствие като чели започнах да привиквам, и в края започнаха да стават по-нарядко, знам ли. Преди седмица направих инвитро и сега съм в очакване.
Поздрави на всички :)



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диференови [re: ass]  
Автор ledena_luna (непознат )
Публикувано11.04.06 10:58



Да се запиша и аз, днес поставих първата инжекция.
Искам да попитам преминалите курса на лечение, дали са им били назначени лекарства за притъпяване на страничните ефекти.



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диференови [re: miljoni]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано12.04.06 11:33



Мила milijoni,

Желая ти много-много късмет! Дано неволите ти имат красив край!

Много от момичетата, преминалите медикаментозното лечение на ендометриозата, ще продължат по твоя път - инвитрото... Миличка, ако имаш възможност пиши ни нещо повече за инвитрото - как мина стимулацията, колко фуликулчета образува, какво беше качеството им. Информацията ще бъде много полезна за всички нас.
Аз започвам процедурата само след около 10 дни.



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диференови [re: ledena_luna]  
Автор alli75 (непознат )
Публикувано29.04.06 21:13



Здравейте, момичета ! Приемете и мен във вашата групичка. Аз съм оперирана от ендометриоза и също се лекувам със Золадекс. На 22.04.06 ми сложиха втората инжекция. Имам ужасни топли вълни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.