Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:25 16.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: paw]  
Автор ani4ka78 (приятелка)
Публикувано26.09.05 20:11



Момичета, след като си поставих последната инжекция Золадекс, Табакова ми каза , че веднага трябва да почна с инвитрото докато още трае Золадекса или ако пък не мога ще ме включи на Оргаметрил, за да не започне пак да се развива ендометриозата и веднага да пристъпим към инвитро, защото ако рискувам да правим опити, ендометриозата веднага може да рецидивира и ако това се случи ще трябва да почнем всичко от начало.
След това пък Стаменов ми каза че не е трябвало да почвам Золадеккс щом имам ендометриоза на яйчниците, това за него е губене на време. Той каза цветна снимка и след нея ако всичко е наред да си почнем с нормалните опити, а пък ако не се получи тогава ще мислим за инвитро. Ако пък трабите не са наред тогава наистина ще се наложи инвитро. Доста се пообърках да ви кажа. Аз си мислех че вече съм напреднала малко а пък то излиза че едва сега започва борбата. Ох, незнам вече, дано обаче всичко скоро свърши, пожелавам го на всяка от нас!!! Някоя може ли да ми даде съвет, какво да правя, аз мисля да послушам Стаменов, ами ако пък объркам, не искам грешки.
Успех на всички!!!



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ass]  
Автор bissi (винаги весела?)
Публикувано06.10.05 16:03



здравейте,момичета.пиша ви заради малък технически проблем ,който ми се оформи.след лапарото стана ясно, че ще ми спират цикъла .когато ме изписаха от мд получих само епикризата.после те излязоха в лятна отпуска като се уговорихме да ги потърся след това есента за протокола.до тук добре.сега обаче се оказва ,че протокола ми го няма или по-точни, че не можело да имам епикриза без протокол.с други думи те твърдят, че са ми го дали,което не е вярно.искам да ви питам как беше при вас,разбира се за тези, които са имали работа с мд.благодаря ви.да уточня става дума за 11етаж.



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: bissi]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано06.10.05 16:56



Мила bissi,
Моята лапароскопия също беше в МД.
Горе-долу редът е следният: Веднага след операцията хирургът съставя протокола за самата операция, който се подписва от целия екип, въз основа на него се съставя епикриза.
Ако се налага лечение със Золадекс или Диферелин би трябвало да ти издадат и експертно становище за отпускане на инжекциите и протокол за отпускане на инжекциите. Всички тези документи и най-вече последния протокол са ти необходими, за да подадеш документи в Здравната каса.

Дано съм ти била полезна.
Ако имаш още въпроси - питай. Ще ти отговоря утре сутринта.

Късмет!



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: Uranija]  
Автор bissi (винаги весела?)
Публикувано06.10.05 18:20



да благодаря ти ,много ми помогна.май наистина ще имам проблем и ще се наложи да ходя до софия да се занимавам с бумащина.аз съм от русе и както разбираш предсои ми малко повечко път.



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ass]  
Автор galiushka (надеждата)
Публикувано12.10.05 00:36



Здравейте,мили момичета!
Как сте? Понеже никой не е писал скоро по-темата ми стана тъжно за вас. Какво става с инжекциите? А тези които бяха стигнали до последната... действате ли вече по-въпроса с бебеправенето?
На мен на 05,10 ми приключи 28-дневното действие на последния Диферелин. Та вече се замисляме дали да не почваме
Ами да не губим време
Пишете какво става с вас!
Селувам ви!



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ass]  
Автор ass (непознат)
Публикувано12.10.05 14:55



Здравейте и от мен, Здрасти, Гали!
Приемете и от мен искрени поздрави. и При мен лечението със Золедекса съврши. Сега чакам, но все още не се е появил цикъла, а 1 месец от последната инжекция мина..
Като за последно след дейстивето на инжекцията при мен се появиха страпотни болки в гърба и цялото тяло си го чувствам малко сковано - сигурно това е от "критическата"

Как е насторението при вас?
пишете как се чувствате селд лечението.
целувки



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ass]  
Автор ani4ka78 (приятелка)
Публикувано19.10.05 20:05



здравейте и от мен момичета!
И моето лечение със золадекса приключи, на 23 септември ми беше последната инжекция. Миналата седмица правих цветна снимка и слава богу с тръбите ми всичко е наред. Сега към 15 ноември трябва да ида на предглед при д-р Стаменов, за да види дали органите са ми се събудили след инжекциите и той ме съветва да пръстъпим към инсеминация възможно най-бързо. Може ли да ми кажете как протича процедураа по инсеминацията, колко дни са необходими за подготовка и за самата инсеминация. Ще съм ви благодарна да ми пишете.
На всички пожелавам успех и скоро всички да се похвалим с хубави новини!!!



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ass]  
Автор ass (непознат)
Публикувано26.10.05 12:18



Здравейте на всички!
Искам да кажа, че след 6-месечното лечение със Золадекс и след 2 месеца след последната инжекция, цикъла ми се възстанови.
Днес бях при моята лекарка - д-р Пъневска, която работи заедно с проф. Налбански в МА.
ИСКАМ ДА ПУСНА ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ КЪМ ТЕЗИ КОИТО ПРОДЪЛЖАВАТ С ОПИТИТЕ СЛЕД ЛЕЧЕНИЕТО:

И най-вече към тези които веднага започват даправят опити.

Докторката на мен ми каза, че трябва да се изчака 3 цикъла, за да се възстанови напълно системата след лечението и след това да сеправят други изследвания и НАЙ ВЕЧЕ ОПИТИТЕ ЗА ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ!!! - Тя ми обясни, че изчакването е необходимо поради голямата вероятност от малформации на детенцето!!!

!!! Моля ви, преди да предприемете бързи процедури за забременяване обърнете внимание на това!!!

Защото виждам в постингите, че много от вас дейстат веднага... помислете. А аз вярвам на докторката, защото тя и професора се занимават с това лечение от години, а и тя ЧЕТЕ как се процедира при това лечение.



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ass]  
Автор galiushka (надеждата)
Публикувано10.11.05 22:40



Как сте, мили момичета?
Никоя от вас не пише.
Кажете какво ви се случва след лечението.
Моето ову още не се е появило, но го чакам.
Лека нощ!



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: galiushka]  
Автор klami (непознат )
Публикувано15.11.05 15:51



Искам да ви попитам дали инжекциите са ви изписани чрез НЗОК и колко сле д подаване да документите ви се подпечатаха протоколите? Защото при мен вече мина 20-дневния срок след подаване на Протокол за Золадекс но никой не се обажда а и не ми отговарят на тел. даден за връзка с тях?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.