Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 04.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Причина за ПКЯ?Объркана съм!нови  
Автор Venus Shy ()
Публикувано25.04.05 10:49



Здравейте,момичета!
Чета Ви от скоро,наистина съм впечатлена-вие сте истинска група за самопомощ,сърдечни поздравления за това!
Надявам се и на мен някой да ми помогне-проблема ми сигурно вече е разглеждан,но съм толкова объркана че наистина имам нужда от помощ!
От около две години се въртя в кръг.Причината да отида на лекар бе ужасно акне диагнозата -ПКЯ,набързо поставена и тотално объркваща ме!9 месеца пих Диане -35 но имах усещането че дори се влошавам.И взех нещата в свои ръце-изчетох много статии и реших че причината е инсулинова резистентност и си постави диагноза диабет,сташна депресия вече сипредставях как си го бия след време,и понеже не мога да зная за фамилна обремененост,съвсем откачих.Скоро реших да отида на ендокринолог,който веднага ме накара да спра Диане-35,и се пооправи лицето ми,но сега пък тестовете за ОВУ винаги са със слаба втора черта.Какво означава това?Не съм правила опити да забременея,но имам планове,а вече се страхувам да опитам?Съвсем се обърках?Означава ли ПКЯ - проблем за бременност?Дали се дължи на инсулинова резистентност или нещо друго?Може ли някой да ми отговори на моите объркани въпроси,за което се извинявам?И въобще малко инфо за ПКЯ?



Тема Re: Причина за ПКЯ?Объркана съм!нови [re: Venus Shy]  
Автор wa_wa (боички)
Публикувано25.04.05 11:16



Здрасти, ендокринолога изследва ли ти кръвната захар? Иначе е добре, че си намерила ендокринолог. В зачатие има една много добра статия за ПКЯ, но предполагам вече си я прочела



Тема Re: Причина за ПКЯ?Объркана съм! [re: Venus Shy]  
Автор бyбeнцeтo (малко дете)
Публикувано25.04.05 11:35



Хм. Аз също съм с ПКЯ, имам 2 бременности, неуспешни... по една или друга причина, не задържах бебоците, но... напоследък и аз си мисля за инсулиновата резистентност, която всъщност не била диабет и се лекува с диета. Забременях точно след лечебен глад, което ме кара да си мисля, че трябва да направя нещо подобно, но не така драстично и... от 2 дни го правя... сутрин на гладно хапвам пчелен прашец с мед, пия чай, обядвам салата с някаква мръвка, довечера салата с яйце или кисело мляко с плодчета. Ще видя дали има ефект, но вярвам, че е това. ПКЯ може да се дължи и на инсулиновата резистентност!
Моята кръвна захар не е в норма, по-висока е...


Целунах жабка, а тя била принц!


Тема Re: Причина за ПКЯ?Объркана съм!нови [re: wa_wa]  
Автор Venus Shy ()
Публикувано25.04.05 11:42



Кръвната захар не е изследвала,но инсулина ми е ок,а андростендиона е доста висок ендокриноложката ми каза че някои организми реагират на Диане-35 зле става буря в хормоналната картина и иска да мине период от два три месеца в които да не пия такива лекарства, та тогава отново изследвания .Аз точно от това се страхувам дали въобще ще забременея и ако да ,ще успея ли да го задържа бебчо?Ама тия лекари-никаква ангажираност!



Тема Re: Причина за ПКЯ?Объркана съм!нови [re: Venus Shy]  
Автор wa_wa (боички)
Публикувано25.04.05 11:48



Аз съм със СПКЯ и имам висока кръвна захар и висок инсулин. Пия хапчета и спазвам определен вид диета и благодарение на това имам овулация. Имам неуспешна бременност, но си мисля, че причината беше в кратката ми лутеална фаза- едва 8 дни.
Не съм пила противозачатъчни, тоест пих по друг повод, Диането не ми понесе и затова не съм пила повече.



Тема Re: Причина за ПКЯ?Объркана съм!нови [re: wa_wa]  
Автор Venus Shy ()
Публикувано25.04.05 12:21



Wa_wa,
какви хапчета пиеш?За ПКЯ ли са?И аз съм мислила за диета,но трудно ще издържа с това ежедневие....



Тема Re: Причина за ПКЯ?Объркана съм!нови [re: бyбeнцeтo]  
Автор Venus Shy ()
Публикувано25.04.05 12:24



Бубенце,
Мисля че си доста силна доплака ми се като ти прочетох редовете,....аз не зная ако загубя бебче дали ще издържа ....затова май се страхувам да започна с опитите.............Благодаря ти



Тема Re: Причина за ПКЯ?Объркана съм!нови [re: Venus Shy]  
Автор wa_wa (боички)
Публикувано25.04.05 12:41



Значи аз пия хапчета, които ми изписа ендокриноложката, при мен лично помагат на тялото ми да се справя с високата кръвна захар, защото нещо не си взаимодейства с инсулина ми (ама и аз едно обяснение давам). Преди да започна лечнеието имах цикъл когато си поиска, мерих темп и нямаше никакво повишение. След това започнах да свалям килограми, на 2 месец имах такова повишаване на темп, тогава забременях. От месец юли имам редовен цикъл и дфузна графика всеки цикъл. Последно е гледаха преди седмица, яйчниците са чисти.
Колкото до диета- силно е казано- ограничавам до миимум определени храни и не ям сладко(почти).
Но всикчо това е контролирано от лекар, не съм тръгнала на своя глава, че може с диетите да си навлечеш по-големи проблеми, ако са прекалено драстични или неподходящи за теб



Тема Re: СПОКОЙНО!!!!нови [re: Venus Shy]  
Автор Elvi. (Коте)
Публикувано25.04.05 14:26



Спокойно!!

Най-важното при СПКЯ е да се успокоиш, всеки стрес и притеснение се отразяват на хормоналния баланс и съответно водят до повишаване на Прокалктина, хормон на стреса, чията хиперфункция възпрепядства пукането на фуликулите, а от там и образуването на ПКЯ.
Другото е, че ти си намерила верния път, ходила си при ендокринолог, имаш диагноза, знаеш за инсулиновата резистентност - това си е сериозен напредък!!!
Аз едва 5 години след като ми откриха ПКЯ, отидох за пръв път на ендокринолог и направих тест за инсулинова резистентност. Сега пазя строга диета - без захар и въглехидрати, спортувам и пия хапчета за инсулиновата резистентност.
Тестовете за ОВУ, могат винаги да са със слаба втора четра, защото те са тестове, които измерват пика в хормона ЛХ, а е известно, че при жените с ПКЯ, нивото на ЛХ е постоянно високо.
Ти мериш ли базална температура ?? Хубаво е да я мериш и регистрираш в таблица, също така да следиш цервикалната слуз през месеца и да правиш фуликулометрия с УЗП. Така ще успееш да разбереш дали имаш овулация.

Аз също имам сериозен проблем с акнето, с нередовен цикъл и недоказана овулация. Боря се и се надявам да се получи скоро овулация. Решила съм до 2-3 месеца, ако не стане да пробвам със стимулация, и ако и тогава не стане с лапароскопия. Това е оперативен метод, с който много често се решават проблемите с липсващата овулация при жени с ПКЯ.

Още веднъж - Спокойно, не се тревожи!! Лекувай се и дано нямаш проблем със забременяването.
Успех!!!



Тема Re: СПОКОЙНО!!!!нови [re: Elvi.]  
Автор wa_wa (боички)
Публикувано25.04.05 14:38



Elvi, с теб май сме в една лодка. Всичко ми звучи толкова познато. Май бях чела, че и ти си на Сиофор или нещо от неговото семейство? От колко време го пиеш? Аз лично съм повече от доволна от лекарството.
Колкото до ендокринолог, истината е, че гинеколозите, които посещавах не намериха причина да ми кажат, че е добре да ме види ендокринолог, а при мен направо си е видимо. Самонзазначих си изслдеане на кръвната захар и след това консултация с ендокринолог, която само като видя изследването, мен и ме претегли(тогава имах вид на морска крава- дебела, подпухнала, ужасна) и и разказах за проблемите с циъла, невъзможността да забременя ми изписа правилната терапия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.