Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 17.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Цветна снимканови  
Автор edna Rusenka (Засмяна)
Публикувано11.04.05 16:52



Здравейте момичета,преди време ми откриха висок пролактин след като го смъкнах вече днес бях на цветна снимка.Оказа се че лявата ми тръба е напълно запушена,а дясната е проходима но под по-голямо налягане
Сега се оказва че съм само с една тръба,която не функционира толкова добре.Ако не забременея до 6 месеца доктора каза че ще следва лапароскопия(ще работят само дясната ми тръба защото лявата била непоправимо запушена).Но вече не знам какво да мисля,дали ще забременея само с една тръба.Много съм отчаяна



Тема Re: Цветна снимка [re: edna Rusenka]  
Автор gybka (веселушка)
Публикувано11.04.05 16:55



Мисля, че ако имаш само една тръба, това не е пречка да не можеш да забременееш
Успех:))



Тема Re: Цветна снимканови [re: edna Rusenka]  
Автор momice (miha)
Публикувано11.04.05 17:13



Недей да се притесняваш. Има проблем, но не е непоправим. И с една тръба се забременява. И аз съм като теб, с една тръба (казаха, че е по рождение, а и матката не ми е с много нормални размери), но се надявам да забременея. Проблемът, които мове евентуално да ти пречи и да удължава жремето до завтната цел, е, че има голяма вероятност да не овулираш всеки месец от страната на проходимата тръба. Аз поради тази причина съм на Кломид вече жтори месец. На първата фоликуметрия се оказа, че в левия яйчник (отляво ми е единствената тръба), не е произвел доминантен фоликул, а от дясно имаше 4 с доста добри размери, но кел фаида. Така, че, моят съвет е да проследите овулацията и да се види реалното положение. Успех!!!
Миха

нека да си помечтаем.......


Тема Re: Цветна снимканови [re: edna Rusenka]  
Автор heaterbg (надежда)
Публикувано11.04.05 17:42



Здравей,

не приемай като чиста монета резултата от цветната снимка. На моят резултат от снимката пишеше- "непроходима дясна тръба, изглежда като ампутирана". Притесних се и направих хистероскопия / вкарват през шийката на матката малка миниатюрна камерка и при необходимост отпушват тръби, ако са запушени откъм матката, отстраняват полипи и миоми/. Резултатът от хистероскопията показа, че и двете ми тръби са здрави, перисталтични и пропускат. Обясниха ми, че просто по време на снимката съм направила спазъм.

Дано да съм ти била полезна.
Поздрави!



Тема Re: Цветна снимканови [re: edna Rusenka]  
Автор sarka (минаващ)
Публикувано11.04.05 19:09



Здравей и от мен на мен също ми казаха че едната тръба и яйчник не са добре и били за махане. Но аз мисля че ако се отстрани болната тръба имаш по-голям шанс макар че сега също може да стане. Ще ти кажа нещо накратко колежка на баща ми й бяха казали че никога няма да има деца й и махнаха единия яйчник и оставиха малко от другия който произвеждаше яйцеклетки малко на брой но макар и така тя забременя най-неочаквано а беше с 12 годишен стерилитет и не й даваха никакви надежди. Така че искам да кажа че дори когато не очакваш може да стане. А и лапароскопията ще ти даде най-точна представа от снимката. А ти при кого прави снимката и във Русе ли ще правиш лапароскопия? Ако не е проблем да кажеш и нямаш нищо против. И нали си от Русе да не бъркам но според името мисля така?



Тема Re: Цветна снимканови [re: sarka]  
Автор ot4aqna_i_tujna (ot4aqno momi4e)
Публикувано11.04.05 19:44



здавей, и аз съм с подобен 'дефект'-една напълно запушена и една нагъната тръба.доц.маркова ми каза, че сега ще се лекуваме, което ще рече, че е лечино.така, че не се отчайваи!!!!



Тема Re: Цветна снимканови [re: sarka]  
Автор edna Rusenka (Засмяна)
Публикувано11.04.05 20:31



Ох драги честно да ви кажа малко ме успокоихте,за което ви благодаря.
Снимката си я правих в Тутракан-знам че звучи малко налудничаво но там има много добър лекар др.Любомир Бойчев,доста ми го похвалиха има и добра апаратура а и е близо до Русе.
Доктора каза че ще направим лапаро след 6 месеца.
Но за всички който се страхуват за тази снимка(чувала съм че много момичета се притесняват)не е болка за умиране,просто няколко неприятни минути



Тема Re: Цветна снимканови [re: edna Rusenka]  
Автор Galia* (!)
Публикувано12.04.05 15:36



Не че имам нещо против доктора, дори не го познавам, но лапароскопия в Тутракан на мен лично ми звучи като научна фантастика.
Все пак обмисли възможността за една екскурзия до София, ако разбира се се наложи.



Тема Re: Цветна снимканови [re: edna Rusenka]  
Автор sindi (непознат )
Публикувано12.04.05 19:14



Аз лично съм с две ръце да си направиш Лапароскопия, а тия 6 м за какво са направо незнам. Но всичко зависи от много неща. Ако си много млада и имаш време да чакаш пробвай нормално, финасовия проблем също е фактор, но си мисля, че каквото и да решиш една екскурзийка до София е най-добрия съвет, който са ти дали.



Тема Re: Цветна снимканови [re: Galia*]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано12.04.05 21:23



Ми то какво значние има дали е в Тутракан или в Каспичан, ако лекаря е специалист? Не само в София има специалисти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.