Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 28.04.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема МЦ "Плама" Пловдив  
Автор Oмoния (непознат)
Публикувано24.03.05 16:40



Разбрах , че и в МЦ "Плама" Пловдив ще правят ин-витро по програмата - по-точно д-р Минев и д-р Ставрев. Имате ли някакви мнения?



Тема Re: МЦ "Плама" Пловдивнови [re: Oмoния]  
Автор mamaani (mama)
Публикувано24.03.05 17:47



Скъпа Омония,
Можеш ли да ми кажеш откъде разбра и дали е сигурно, че и друг център в Пловдив освен БОРА може да работи по програмата.



Тема Re: МЦ "Плама" Пловдивнови [re: Oмoния]  
Автор ledena luna (тъжна)
Публикувано24.03.05 17:47







Тема Re: МЦ "Плама" Пловдивнови [re: ledena luna]  
Автор Mимoзa_8 (непостоянна)
Публикувано26.03.05 17:16



Много съм заинтригувана от този нов (поне за мен) център в Пловдив. Не че съм се затичала веднага да ходя там де... Просто се радвам, че има нови възможности в Пловдив. Кажете нещо повече за него. Къде се намира? За д-р Ставрев съм чувала, а д-р Минев този от МБАЛ "Св. Мина" ли е? Ако е същият, той ми прави лапароскопията и съм много доволна от него и като човек, и като специалист!
Иначе в списъка на центровете за ин витро през здравната каса беше само "Бора" от Пловдив! Затова съм много изненадана от информацията!



Тема Re: МЦ "Плама" Пловдивнови [re: Mимoзa_8]  
Автор sarka (минаващ)
Публикувано26.03.05 18:44



Здравейте и от мен преди няколко дни гледах едно предаване на тв европа. В това предаване гост беше д-р Ставрев от него разбрах че правят ин-витро от яноари тази година имат 2 успешни опита. И той каза че касата поема 2500 лв. а маниполацията била по-евтина при от други центрове. Също така каза че отскоро работят с ЗК за ин-витро. Мисля че решението им да кажат на жените доколко ще е успешен опитът е правилен. Това е мое мнение аз лично искам да знам дали ще е успешно или го правя напразно макар че други не биха се съгласили с мен Доктора изтъкна че не нужно да си даваш парите ако процента успеваемост е малък или никакъв макар че всеки решава къде да си дава парите. Хванах предаването на края и само това разбрах дори си го записах. Аз лично бих отишла при него стори ми се разбран а и каза че апаратурата им е нова.



Тема Re: МЦ "Плама" Пловдивнови [re: Oмoния]  
Автор debela (непознат )
Публикувано28.03.05 09:22



Най-опитният лекар, който прави ин-витро в Пловдив е д-р Иван Делев. Той работи от най-отдавна - преди 2000 и знам, че е специализирал в Англия. Ако се интересувате - мога да му дам телефона.



Тема Re: МЦ "Плама" Пловдивнови [re: sarka]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано28.03.05 09:32



Интересно по какво разбира дали ще е успешен опита този доктор? Да не би да е екстрасенс?




Тема Re: МЦ "Плама" Пловдивнови [re: Mимoзa_8]  
Автор Oмoния (непознат)
Публикувано28.03.05 15:57



Към Мимоза! Кой те насочи към "Св. Мина" за лапароскопия,АГ лекар или GP. Как протече операцията, колко дни стоя там. Какви изследвания направи предварително. Повечето центрове за ин-витро, предпочитат при тях да я направиш срещу заплащане.



Тема Re: МЦ "Плама" Пловдивнови [re: Oмoния]  
Автор ocean.ca (МИЛА)
Публикувано29.03.05 22:16



Има ли някои координатите на Плама? По възможност уеб саит, телефон или адрес.
Мерси

Редактирано от ocean.ca на 29.03.05 22:17.



Тема Re: МЦ "Плама" Пловдивнови [re: ocean.ca]  
Автор MeliМодератор (de profundis)
Публикувано30.03.05 14:25



Д-р Ставрев Ангел
Ул.Пещерско шосе 115
Тел. 64 10 48





Тема Re: МЦ "Плама" Пловдивнови [re: Oмoния]  
Автор Mимoзa_8 (непостоянна)
Публикувано01.04.05 17:08



Извинявай, че ти отговарям чак сега, но току-що видях въпроса ти.
Насочи ме към МБАЛ "Св. Мина" една работеща там лекарка, при която ходехме преди това на частно. Но си взех направление от личния лекар.
В болницата бях 3 дни - влязох в неделя, лапарото беше в понеделник и в сряда сутринта ме изписаха. Писала съм подробно как протече всичко в по-стари теми, свързани с лапароскопия, така че потърси назад, ако искаш. Първия постинг подписах с "Препатила" и после вече Мимоза.
Изследванията бяха на кръв и урина, повечето минават през ЗК. Лапарото също мина през ЗК, платих си само престоя в болницата и VIP стаята - по 10 лв. на вечер. Никой не ми е искал нищо повече от това.



Тема Re: МЦ "Плама" Пловдивнови [re: debela]  
Автор Mимoзa_8 (непостоянна)
Публикувано01.04.05 17:43



Въпросният д-р Делев беше първият, при когото отидохме преди около 3 години - по обява във в. "Марица".
Той ми прави хидротубациите - трябваше да са 3 през ден - на 9-ия, 11-ия и 13-ия ден, но третата направи на 12-ия, защото на другия ден му се налагало да пътува.
Той ми направи и първата цветна снимка - по-точно бяха две, но и на двете не се видя втората ми матка.
Изписа ми клостилбегит без да ме проследява на УЗИ. Почти нищо не ни обясняваше, трябваше да му вадим думите с ченгел от устата. А ние тогава почти не бяхме наясно какво става и какво да питаме.
В кабинета си нямаше ценоразпис и плащахме колкото ни каже. Върхът беше, когато веднъж отидохме да уговорим ден и час за следващото посещение (щяхме да правим първа инсеминация), влязохме в кабинета за 3-4 минути и той ни взе 10 лв. "за консултацията". Тогава мъжът ми се ядоса и повече не сме ходили при него.
Изобщо видя ми се голям търгаш. Не усетихме никакво човешко, съпричастно отношение от негова страна. Казваше ни, че може и ин витро да направим в краен случай, но било доста скъпо. На други двойки казвал "да отидат да съберат парички и тогава да се върнат" при него - цитирам го по памет. Иначе в чакалнята имаше доста негови снимки с бебчета. Може като специалист да е добър, но няма подход към пациентите и прави всичко за пари. Поне такива са моите впечатления.
Ако друг има различни наблюдения, споделете. Ще се радвам, ако нещата са се променили.
Та заради него нещата се проточиха - първо няколко месеца зацепихме посещенията по болници, после трябваше да търсим нов лекар, той не можа да помогне, третата също и така.... Сега се чудя какво да правим... Но явно не можем да се справим сами и пак ще трябва да се ходи по доктори. Но какво да предприемем - инсеминации ли, ин витро ли, или първо някакви изследвания? И къде?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.