Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:58 28.04.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Тема Миомен възел - полип???????  
Автор KristiANNA (dobra)
Публикувано17.03.05 18:23



Здравейте!
Днес вече бях на лекар с главно Л и се оказа, че не става въпрос за ендометриоза а имам в матката миомен възел или полип, не е ясно докато не се направи хистероскопия . Всичко се е дължала на него, размерите му са близо 2 см на 2 см, имам си го и на снимка, ужасно съм притеснена и цял ден плача.... Лекарката даже искаше по спешност да ме приемат, но го отложи... за април. Не ми е много ясно какво точно значи миомен възел и полип, но знам, че не е добре не намерих много материали по темата в нет-а, ако някой може да каже ако има инфо.... а също така и какво точно става при хистероскопията....??????

Нека сме добри.....


Тема Re: Миомен възел - полип???????нови [re: KristiANNA]  
Автор Balki (непознат )
Публикувано17.03.05 18:37



Кой лекар ти ги наприказва тез глупости? Аз имам не един а няколко миомни възела и родих две деца с тях, недей да се притесняваш.Отиди на друг лекар да ги види.Мисля че и други момичета от клуба имат и ще ти кажат също.



Тема Re: Миомен възел - полип???????нови [re: KristiANNA]  
Автор Marie (с роля в живота)
Публикувано17.03.05 21:48



Не пла4и.
Тука има няколко моми4ета с полипи, на които предстои или ве4е е правена хистероскопия. Връщай назад темите и 4ети какво сме писали.
За миомата не знам.
Полипът е туморно образование, което в 99 % от слу4аите е доброка4ествено. Излиза на много жени-по влагалището, по шийката, в матката. Добре е да се маха, не е задължително да се появява пак.
Това, което ме заинтригува в постинга ти е, 4е "вси4ко се дължало на това". Какво вси4ко? Незабременяването ли? Кой ти каза? На мен лекарката ми каза, 4е полипът ми не е при4ина да не забременявам. Е, моят беше малък преди 2 месеца, не знам дали размерът има зна4ение.
Мари



Тема Re: Миомен възел - полип???????нови [re: Marie]  
Автор ot4aqna_i_tujna (ot4aqno momi4e)
Публикувано17.03.05 22:02



не съм компетентна, но имам въпрос.и двете ми баби имаха миоми, които после се оказаха злокачествени образувания.казват ми, че това се предава през поколение.как мога да се изследвам?



Тема Re: Миомен възел - полип???????нови [re: ot4aqna_i_tujna]  
Автор Lali (член)
Публикувано18.03.05 09:34



Не се притеснявай. Каквото, такова. Трябва да се преглеждаш често - на шест месеца профилактично, но ти с тези опити за забременяване го правиш по често предполагам , така че не го мисли. Успех.



Тема Re: Миомен възел - полип???????нови [re: ot4aqna_i_tujna]  
Автор vivita (новак)
Публикувано18.03.05 09:59



привет,
имам 2 полипа трябва да ми ги махнат в наЧалото на април, но иzкарах много сериоzен бронхит миналата седмиzа ъ пих куп лекарства и антибиотици и може да се отложи дано не се отложи Че ми омръzна ...
Та което исках да ти кажа е Че лекарите ми каzаха Че на моята въzраст 29 години няма никаква въzможност да е zлокаЧествен. 100% иzклуЧиха таzи въzможнот
Така Че ако при бабите може да се проявят такива ефекти при поъмладите жени явно не може
успех



Тема Re: Миомен възел - полип???????нови [re: KristiANNA]  
Автор Pipe ()
Публикувано18.03.05 11:59



Не се притесняваи. Миомите са доборока4ествени туморни обраzования. Дали да се оперират или не, zависи от големината и раzположението им. Ако са малки не пре4ат на zабременяването, но пре4ат на иzносването. Довери се на лекаря си и не се притесняваи.
И пиши zа реzултатите.




Тема Re: Миомен възел - полип???????нови [re: Marie]  
Автор KristiANNA (dobra)
Публикувано18.03.05 13:42



Питах лекарката и тя каза, че много от проблемите ми, включително и незабременяването имат връзка с това образувание. Лошото е, че много се притесних и не разбрах дали трябва да нося нещо специално като постъпя в болница???? Само за предварителните изследвания разбрах и нищо друго, дори и не разбрах колко време ще стоя в болница, само че като постъпя на другия ден ще бъде операцията ....

Нека сме добри.....


Тема Наследственостнови [re: ot4aqna_i_tujna]  
Автор KristiANNA (dobra)
Публикувано18.03.05 13:47



Незная дали се предава през поколение, но при мен майка ми я оперираха преди 5 години от миома с огромни размери Незная дали може да я изследваш по друг начин освен чрез обстоен преглед с вагинален ултразвук или лапароскопия, но ако нямаш някакви оплаквания - не мисля че имаш основания за безпокойство. Аз знаех, че има нещо защото болките по време на 14 днените ми цикли имах кански болки и огроооомни съсиреци

Нека сме добри.....


Тема Re: Наследственостнови [re: KristiANNA]  
Автор deizi (маргаритка)
Публикувано21.03.05 09:01



Преди година ми откриха полип. Предложиха ми операция с пълна упойка и т.н.т, но аз не се съгласих. Потърсих второ мнение в МЦ Вита. Там д-р Кълвачева ми отстрани полипа за 15 мин без упойка, само с леко замразяване. Нищо не усетих, след това се прибрах в къщи и никой не разбра дори че съм била при лекар...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.