Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Шокирана сам!нови  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 23:34



Преди малко прочетох някъде във форума че една инсеминация в България струва около 500 лв.Кажете ми че не е истина.Явно някои хора в България съвсем са загубили чувството си за мярка и срам ,и се възполват от хорската болка да правят пари.Аз плащам 200 евро на инсеминация в академична болница при средна работна заплата 1500 евро.Не знам какво да кажа,но искам да попитам .Знае ли някой колко струва лекарството Гонал в България
просто за сравнение



Тема Re: Шокирана сам!нови [re: Лили]  
Автор MeliМодератор (de profundis)
Публикувано28.01.05 00:03



Лили, инсеминациите и тук се правят в академични болници. Реактивите, консумативите и апаратурата са на същите цени като при тебе. Разбира се, има инсеминации и за 20 лв. Въпросът е защо минималната работна заплата в Бг е 150 лв.




Тема Re: Шокирана сам!нови [re: Meli]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 00:17



Факт е че работната заплата в България е 150 лв и не виждам нищо лошо цените да са съобразени с това.



Тема Re: Шокирана сам!нови [re: Лили]  
Автор MeliМодератор (de profundis)
Публикувано28.01.05 00:34



Чудесно. А как на практика да са съобразени, Лили? България не произвежда реактиви, нито техника за тази цел. Имаш ли идея как точно да стане, без да се прави компромис с качеството?

И втори въпрос - а има ли нещо лошо работната заплата да е съобразена с европейския стандарт?




Тема Re: Шокирана сам!нови [re: Лили]  
Автор Cygnus (уверена)
Публикувано28.01.05 05:31



Лекарствата и другите реактиви са внос и няма как да са на по-ниска цена. Освен това от инсеминация до инсеминация има голяма разлика в предварителната подготовка и поддръжката на лутеалната фаза.
За разлика от факта, че в Европа цената на лекарствата при асистираната репродукция е една нищожна част от процедурите - то тук те са основното перо. Там лекарите просто взимат много (стандарта е висок разбира се). Гледах ценоразписа на една английска клиника - е моля ти се - преглед с УЗИ беше над 100 паунда Смятай нататък за какво става дума.
Един опит ин витро излизаше около 10 000 паунда, а цената на лекарствата беше като тук - плюс минус няколко паунда на ампула.
Не са високи цените тук - ние сме бедни!




Тема Re: Шокирана сам!нови [re: Лили]  
АвторPipe (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 08:05



Lili, 200 EUR struva tzqlata protzedura, ili ti plashtash 200 EUR, a ostanalata chast se pokriva ot zdravniq zastrahovatel?



Тема Re: Шокирана сам!нови [re: Pipe]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 09:11



privet Lili az sa6to hadq na insemineciq no pla6tam po 20lv. za edna kato 4eta za kakvi cifri se govori nastrahvam



Тема Re: Шокирана сам!нови [re: mimi]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано28.01.05 09:48



Zdraveite momi4eta, re6ih da se vklu4a po temata , az sa6to hodq na inseta, edno inse (a obiknoveno se pravqt 2 v meseca) mi struva 200 leva + 25 leva pregled, a lekarstvata otdelno, zna4i minimum na mesec 500 leva, napravo e neposilno za na6ite zaplati i standart!
Mimi vaprosa i e kam teb, kade hodi6 na insemenaciq po 20 lv, ako nee taina razbira se?



Тема Re: Шокирана сам!нови [re: mimi]  
АвторДeни (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 09:52



Моля те да ни кажеш къде я правиш ако е удобно. Аз съм плащала по 120лв. Благодаря ти.



Тема Re: Шокирана сам!нови [re: Дeни]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано28.01.05 10:02



Ako pita6 men, az gi pravq v Centara po Reproduktivno zdrave na d-r Tabaova i d-r Nikolov, a ti kade gi pravi6 za 120 lv ako ne e taina?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.