Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 26.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Етикетът на бременността  
Автор MeliМодератор (de profundis)
Публикувано19.12.04 17:36



Отдавна трябваше да отворим такава тема.

Нека тук съберем мнения:
- какво изпитва една бременна жена, след като е извървяла трудния път на борба със стерилитета
- защо не иска да се говори за бременността й в ранните срокове
- защо небременните момичета се чувстват обидени от това, че някои бременни отказват да пишат тук
- как да се държим с бременните
- как да се държим с небременните след като забременеем и т.н.

Но, моля ви, нека е по същество, без лични нападки.


Редактирано от Meli на 19.12.04 17:40.



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
АвторLali (Нерегистриран)
Публикувано19.12.04 17:43



Моето мнение е тук. Не ми се пише пак.





Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
Автор Ayvi (оптимистка)
Публикувано19.12.04 18:32



Аз лично очаквах, че след пет години борба като забременея ще изпитам някакъв неописуем фурор. Но нешата се получиха по-различно. В първите дни толкова ме беше страх дали е истина, че мислено се правех, че нищо не се случва. Когато се потвърди се чувствах толкова странно и объркано. Просто ми беше трудно да се възприема като бременна. Бях свикнала с мисълта, че това се случва на другите. Чак като започна да ми расте видимо коремът, да не говорим пък като мръдна бебето за първи път, наистина си повярвах, че това просто се случва, наистина се случва. Сега, когато ми остава още малко, вече осъзнавам, че досегашният ми живот ще се разбие на пух и прах и ще се преобърне с главата на долу, към по-добро естествено.
В общи линни исках да кажа, че годините стерилитет така ми бяха затормозили и променили мислите и чувствата, че вече все едно беше неестествено да съм бременна, не можах да се зарадвам на новината както трябва, а и у съпруга ми забелязах подобно изкривяване на мисленето.
Иначе мисля, че с бременните и небременните не трябва да има някакво по-особено отношение. Като се има предвид, че съм била и от двете страни...



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Ayvi]  
Автор SilverElf (DecusEtTutamen)
Публикувано19.12.04 18:45



Искам да ти кажа, че това е нещо което е съвсем нормално независимо от това дали си имала или не проблем. Аз например родих на 30 години, забременят от първия път. Но съм чакала това дете цели 8 години. В началото не повярвах, още повече, че имах поблеми с лекарската етика при констатирането на бременността ми, но няма да говоря за това тук, защото не му е мястото. Не исках да споделям с никой, и се чувствах точно по описания от теб начин. Подкрепям мнението ти.



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
Автор jana (силна)
Публикувано19.12.04 19:44



Харесва ми идеята за тази тема
Без нищо лично да влагам отговарям ...
- основното чуство е страхът. Няма да пояснявам защото всички могат да си го представят и немалко пъти са го и правили - как ще реагират в този момент и с ръка на сърцето мога да ви споделя, че единственото нещо, което изпитвам в момента за съжеление е СТРАХ
- в ранните срокове - тогава нищо още не е сигурно. Ще говоря от собствен опит, не знаех какво да споделя в началото с вас - това че имам + тест, това че бяха близнаци, това че едното загина, това че не казвах от страх на никой и се молех по цели нощи да стана този път майчица, да ми се спести смъртта на още едно дете ... това ли да го споделя с вас? Не чуствах, че трябва да ги напиша или споделя
- никога не съм се чуствала обидена от този факт
- ...
- забременяването е съвсем естествен процес, който всеки ще го сполети сигурна съм. На първо място не бива забременелите да се чустват гузно затова,че при тях е станало по-рано. От друга страна могат да споделят опита и патилата си по пътя на забременяването ...
За край искам да кажа, че и в единият случай и в другият злоба НЕ ТРЯБВА да има. Има ли я и проблем в общуването ще има. Но ще оставя и някоя друга бременна мама да си каже мнението по въпроса




Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
Авторnia72 (Нерегистриран)
Публикувано19.12.04 20:48



li4no az sled 7 godini borba ve4e biah mahnala s raka na vsi4ko i kak se polu4i i az neznam.prejiviah tolkova mnogo, 4e ne mi se viarva6e, 4e e istina......osnovnoto e straha, 4e ne6to lo6o 6te se slu4i i vsi4ko 6te ruhne.sega ve4e po4ti sled 9 meseca naistina viarvam, 4e se e slu4ilo i s men.nikoga do sega ne biah izpitvala radostta ot tova da vliaza v bebe6ki magazin, i da pazaruvam za men, a ne za niakoi drug (ne 4e sam imala ne6to protiv decata.....).bremennosta mi e super leka, pabotih do 8 mesec i se 4ustvah savsem normalen 4ovek, za razlika ot otno6enieto na niakoi okolni, koito smiatat bremennsota za bolest.pojelavam na vsiaka jena v kluba da izpita tazi radost v nai skoro vreme.uspeh



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
Автор nickless® (няма да кажа !)
Публикувано19.12.04 21:34



Ами и аз да се включа по темата, въпреки че спадам към забременелите дето са спрели да пишат в клуба. Ще се движа по конспекта на Мели:
- СТРАХ
- от СТРАХ
- не мога да кажа защо се чустват обидени, но мога да кажа защо аз избягвам да пиша тук след като забременях. Лошото бързо се збравя, радваш се на новото си състояние /когато успееш да игнорираш страха/ и съществува вероятност несъзнателно да засегнеш все още борещите се. Пък и явно понякога се тълкуват многозначно изказванията на вече бременните. Та с малко думи - за да избегна скандала.
- категорично като с нормални хора, дразни особеното внимание. Аз например чух изказване от рода " мойта лесна, аз съм здрав" докато бях бременна
- не покровителствено, също дразни, и в това положение съм била.
Дано да ме разберете правилно



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано20.12.04 06:31



Мели, проблема не е дали някои са бременни, а други не - всичко опира до човека. Недопустимо е да нанасяш лични обиди и да пренасяш офлайн скандали в публичен форум, както е и недопустимо да обиждаш, поставяш под общ знаменател участниците във форума категоризирайки ги като злобни, завистливи и т.н - хората, които са били до теб през цялата ти борба, плакал си на рамото им, отговаряли са ти на всички въпроси и са се радвали от сърце на успеха ти. Виждате каква еуфория и радост е , когато забременее момиче борило с дълги години с проблема, виждате, че хората дори да нямат какво конкретно да споделят влизат поне по веднъж на ден за да проверят за хубава новина да им стопли сърцето. Къде е тая злоба и кой я видя? Тук всички толкова ви се радваме!
Няма такова понятие етикет на бременността - има етикет на общуване и на това човек се учи цял живот. Излишно е да пиша колко съм разочарована ... . "Изтъкахме платното и ритнахме кросното" - нещо такова се получава ...
Тук момичетата имат нужда от съветите и подкрепата на миналите по този път и в никакъв случай от техните обиди и унижения. Моля ви за малко повече толерантност! Надявам се този скандал да не се повтаря повече, защото така още повече момичета няма да се осмеляват да пишат, а други просто ще се оттеглят. Не е това целта ви, нали?
Весели празници на всички и много радост и любов в сърчицата на всички бъдещи мами, защото всички тук сме такива !!!


Редактирано от Cygnus на 20.12.04 08:11.



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
АвторИлиянa ( white_rabbit) (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 09:19



не мога да отговоря на първите два въпроса по очевидни причини
само исках да вметна относно третия въпрос - имаше една такава тема преди време ,която беше съвсем различна ( като вица за компотите и компютрите ) - някои бременни ( или майки по скоро вече ) споделиха , че се чудят дали да пишат или не , за да не дразнят небременните и всички небременни се изказаха , че не им пречи( аз не съм се изказвала ...друга тема по повод бременни( майки ) -небременни аз не помня , или пък обиди , че някой не пише ... на мен много би ми се искало да пишат специалисти наистина , все пак при преглед не мога да се сетя да питам за всичко или да ходя всеки ден там ...но според мен на специалистите им е неудобно да дават мнение без да се видели и прегледали пациента и това ги спира да пишат



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
Автор lilav (люляк)
Публикувано20.12.04 11:34



Здравейте момичета! Аз отдавна не съм писала, въпреки, че често чета тук.
Искам да споделя, че още се вълнувам, когато някой има проблем със забременяването,въпреки, че всичко остана зад гърба ми и детето ми вече е на 4 години.
Много съжалявам, че когато имах този проблем клуба го нямаше - щеше да ми бъде голяма опора. За щастие имах добри приятели пред които изливах мъката си и те преживяваха заедно с мен.
Когато неочаквано забременях изпитах такова вълнение, че просто не мога да го опиша. Аз за разлика от повечето момичета веднага съобщих на всички, просто летях от щастие.
Честно казано преди да забременея имах един период, когато само като видех бременна жена започвах да плача, нещо отвътре ми ставаше, не можех да го контролирам, но въпреки всичко искренно се радвах на децата на моите близки и приятели и вярвах, че и мене ще ме огрее щастието.
Сега се опитвам дискретно да помагам на мои приятелки, защото от личен опит зном колко е ценно да имаш някой до себе си в тези моменти.
Ще се радвам, ако мога да помогна с нещо на някой от този клуб.
Желая на всички успех.



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: lilav]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано20.12.04 12:15



Чесно казано, ако аз забременея, това няма да значи нищо - при мен проблема е в износването. Въобще незнам дали има срок, в който да се смята, че вече съм сигерно непроблемна. Така че едва ли ще сра да пиша тук и едва ли някой би се дразнил от моята лентичка, защото тя би могла да не е актуална във всеки момент и без да знам дори.
Така че.....какво значи забременяла?!!! Нима това е гаранция за майчинство?



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано20.12.04 12:54



Първо искам да кажа, че подкрепям с две ръце думите на Cygnus от началото до края. Няма "етикет на бременността" има "етикет на етиката и общуването".
Аз не съм забременявала, затова ще споделя нещо друго - ще ви разкажа за промяната в отношението, което аз като небременна усещам в приятелките си от този клуб, които в последствие забременяха.
Първото нещо, в което се убедих след като имах възможнността да направя сравнение, е какво значение има възпитанието и културата.
Първото момиче, след като месеци наред ми споделяше проблемите си и питаше за моите, буквално ме забрави. Аз наистина се радвах за нея, питах я как върви, всичко ли е наред. Тя никога не ме попита как съм аз, какво става с мен. Аз продължавах да се радвам за нея, докато един ден не получих следния постинг, перефразирам, но смисълът беше точно този и то без капка намек: твоите проблеми, че не можеш да забременееш са нищо, аз съм тази с проблемите, защото се притеснявам дали всичко ще бъде наред. Ставаше въпрос за бременност, която вървеше нормално, без предишни аборти, без кървене или каквито и да било усложнения до момента.
За месец и половина това момиче тотално забрави какво е да бъдеш от другата страна на барикадата. Напълно забрави как се надяваше, притесняваше, натъжаваше. За месец и половина забрави какво е да ти е мъчно, че ти е дошло или да усещаш, че всеки момент ще ти дойде и още един месец надежди са отишли напразно. С каква спокойна и весела усмивка всичко това се превърна в: "о, я не се впрягай, следващия месец ще стане" или "е, какво пък, може и да не ти дойде ".
Радвам се на позитивизма на всяка бременна жена, радвам се на усмивката й, че се е преборила да забременее, радвам се и се изпълвам с надежда за себе си и останалите момичета, които все още не сме бременни.
Но искрено ме дразни късата памет! Откровено изнервящо е колко бързо някои момичета забравят как са се чувствали доскроро и колко тъжно и болно им е ставало от същите тези думи, с които сега щедро засипват другите.
В разстояние само на дни "ние" се превръща във "вие". И това показва не физиологичното състояние на бременност, това показва отношението и начина на мислене. Защото има и момичета, за които "ние" си остава "ние". Които са коректни, нежни, внимателни да не наранят. Които не са забравили какво им е било преди и знаят колко болка може да причини случайно изпусната дума, казана не на място, макар и с добри чувства.
Друг случай: това беше първото момиче от клуба, с което се запознах наживо. Тогава опитваха от почти две години вече, или година повече от нас. С нея се виждаме и по повод на друг клуб. Та на едно събиране на другия клуб, трето момиче казва: "ами тя няма да дойде, защото е в третия месец и предпочита да не пътува излишно с градски транспорт." Е как не се свлякох насред кръстовището, аз си знам. Разбира се, разговорливата девойка дето споделяше чужди новини без разрешение не подозираше какъв ефект предизвикаха думите й. Първото нещо, което изпитах беше силна болка, че не ми беше казано лично от бъдещата майка. Защото мислех и вярвах, че сме близки. Толкова пъти си бяхме споделяли чувствата и болката. Ходехме си на гости по семейному и прочие неща, които в един момент сякаш секнаха.
Въпреки че ме заболя, че не ми беше казала, не можех да й се сърдя. Защото осъзнах, че след 2 години болка и мъка тя е най-сетне щастлива . Днес тя има най-сладката дъщеричка на света и й пожелавам да бъдат все така здрави и щастливи. Също й желая да имат още толкова дечица, колкото си поискат Знам, че тя няма да влезе и да прочете това, но все пак го мисля и го пиша. нейното бебе беше първия съвсем ситен бебок, който гушках. Колко много любов и нежност може да предизвика у човек толкова мъничко създание...
Последен случай: с нея й мъжа й се запознахме зимата и се виждахме сравнително често. На нас ни беше много приятно, те са големи сладури и свежари. Заедно започнахме стимулация, макар и при различни лекари. За всеобща радост тя извади късмет - забременя още първия месец. Е, аз и след 4 стимулации пак не съм бременна, което доказва, че жените забременяват когато се открие и елиминира проблемът, което явно при мен не е станало още
Тъй като буквално всеки ден си коментирахме как сме, разбрах за положителния й тест почти веднага. На мен вече ми беше дошло, и си спомням много ясно колко неудобно й беше, докато ми съобщаваше новината. Спомням си как й казах: това е чудесно, много се радвам. Което беше истината. В същия момент обаче, както си бях пред компютъра, изведнъж ме изби на рев. Як рев. В същия момент ми се налагаше да тръгвам за лекции, така че разговорът приключи набързо. Тя явно си помисли, че това е само претекст да се измъкна, защото ми каза: надявам се и при вас скоро да стане. Стана ми много близка и искам да си щастлива. Всъщност тя си помисли, че нейната бременност може да ме е направила нещастна, или не щастлива. Но аз не плачех и не бяха тъжна, защото тя беше бременна. Моето щастие и радост не биха могли да зависят от нейната бременност. Те зависят само от моята. Понякога се натъжавам, когато виждам бременни жени, но не си мисля: защо те са бременни, пък аз не съм? Мисля си само: искам и аз.
Изглежда, че тя се почувства гузна, защото е забременяла преди мен. За мен самата беше облекчение, че не е станало обратното, защото щях да се чувствам извънредно неудобно. Не бих могла да опиша защо, както и не знам защо тя се чувства неудобно и досега от мен заради бременността си. Спомням си, че дори й казах още преди да забременее: първо ти, после и аз. В контекста на факта, че тя скоро ще роди, се надявам да идва и моя ред за бременеене
Но това, което искам да споделя преди всичко, е огромната промяна в отношенията помежду ни след това. За моя голяма и неприятна изненада известно време не исках да я виждам. Ужасно грозно и тъпо усещане. Бях убедена, че нямам сили да я видя, знаейки, че си има малко бебоче в корема (а дори не й е личало по това време). Почти 2 месеца не се виждахме след това. Когато се видяхме обаче, се оказа, че изобщо нямам проблем да я виждам. Свикнах с мисълта, че е бременна, а аз все още не съм, и това повече не беше проблем за мен. Явно ключът беше да се престраша да направя първата крачка. Вече не ми ставаше тъжно и остана единствено мисълта, че се радвам за нея. И въпреки всичко пропастта беше налице. И колкото и странно да изглежда, не от моя страна. Изведнъж тя стана тази, която "странеше" от мен. Някакси нямаше какво да си кажем. Тя очевидно се притесняваше от моите въпроси как върви бременността, как се чувства, какв се вижда на узи-то и т.н. Тя винаги беше много внимателна и загрижена, питаше ме как върят нещата, подкрепяше ме и ме съветваше за лечението. Но по неизвестна за мен причина с напредването на бременността все повече странеше от мен. Все по-малко бе склонна да отговаря на въпросите ми за себе си. Мисля, че тя все още се чувства неудобно от състоянието си пред мен, и това ме натъжава. Натъжава ме, защото не само се радвам за нея, но и се интересувам искрено и живо как е. Вярвах, че сме приятелки, а тя изведнъж се дръпна. От повече от месец изобщо не сме си говорили, дори и в интернет. Просто не я виждам онлайн, а ако се засечем, тя ме пита как съм и бързо изчезва, когато й върна въпроса. Не се обажда и аз накрая се отказах да я търся. Тя трябва да ражда след около 2 седмици. Надявам се всичко да бъде наред и да има най-сладката дъщеричка. Надявам се да се похвали в другия клуб, за да разбера и аз.
Не знам какво стана между нас. Тя е човекът, който най-много ми е помогнал психически и физически. Тя е човекът, на когото благородно завиждам за психическата сила и дух. Вярвам, че от нас двете на този етап тя наистина е по-подготвена психически да бъде майка. По-зряла и улегнала е като характер, по-силна. Тя е и най-възпитаният и внимателен човек, когото съм срещала. Дори майка ми не отнася към проблема ми с толкова разбиране и такт. Може би именно възпитанието и тактичността й обаче доведоха до това вече да не си общуваме. А може би е нещо в моето отношение. За съжаление не мога да се видя отстрани и да кажа дали нещо в моето поведение е станало повод тя да се отдръпне. Може би питах твърде много как е. Може би тя не е искала да обсъжда тези теми с мен. Може би моето поведение несъзнателно за мен самата се е променило. Може би .... но всъщност не знам какво стана и това е проблемът.
За себе си мога да кажа, че във взаимоотношенията си с горните момичета винаги съм се държала естествено. Щастлива съм за тях и интересувам от тях, искам да са добре. Интересувам се от бременността им, защото ги чувствам близки, а също така и от чисто любопитство, нещо като информация какво предствалява да носиш бебе в себе си... Много бих искала да намеря за себе си отговорът на въпроса: как да направим така, че да запазим взаимоотношенията си една към друга дори след като някоя от нас забременее. Защото моето отношение към тях, поне вътрешно и съзнателно, не се е променяло.
Тогава - Какво се промени?



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Beни]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано20.12.04 13:21



Мила Вени, никоя нормална жена, имала проблеми със забременяването или износването, не би могла да се дразни от това, че друга жена е забременяла!
Тук изключваме злобните, тесногръди и егоцентрични душици, които се чувстват център на вселената и са твърде вглъбени в собствения си дребен животец, за да погледнат встрани и да се зарадват за другите. (Говоря по принцип )

За мнозинството от хората, за онези, които никога не са имали репродуктивни проблеми, бременността често се приема наистина като гаранция за майчинство. Повечето жени не се притесняват дали ще успеят да износят детето си, защото дори не им хрумва мисълта, че такова нещо може да им се случи. Ограничено мислене, ще кажеш ти, и ще си права, но това ограничено мислене осигурява спокойствие. Защото тези жени не се притесняват предварително за евентуален проблем. Аз никога не съм забременявала. Може би затова, от моята скромна и по своему егоистична камбанарийка възприемам собственото си забременяване като победа (когато и ако се случи). За мен това ще бъде своеобразна победа над почти 2 години неуспешни опити. За мен това ще бъде успех! Ще бъде един ситничък успех, защото няма да възприемам самата себе си като "стерилна", като "не можеща да забременея". Това няма да ме потиска и да скапва самочувствието ми. Дори да съм бременна за съвсем кратко време, за мен това ще е чудо, прекрасно чудо, което сега ми изглежда като мираж, като недостижим блян. Осъзнавам колко егоистично и тесногръдо ти звучи всичко това. Абсолютна съм убедена, че един спонтанен аборт сам по себе си би бил трагедия за мен. Може би най-тежкото и тъжно нещо, което ще ми се е случвало. Но точно в този момент, от позицията на жена, която никога не е виждала двете чертички на теста за бременност, за себе си приемам собственото си забременяване като най-мечтана и заветна цел. Дори най-кратката бременност в този момент ми се вижда като бленувана победа. Победа над пълната ми невъзможност да зачена. Това би могло да се окаже начало на много по-трудна и болезнена борба, да износя дете. Но сега тази борба ми изглежда толкова далечна и дори нереална. Дори мисълта, че някога ще забременея ми се струва нереална.
Колко мъка има по този свят, Боже! Колко различни и все тъжни съдби!



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Kitten]  
Авторmanhattan (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 13:37



Забременелите момичета от клуба предизвикват огромно щастие, въодушевление и надежда у мен! Та какво по-хубаво от това да видиш успешно завършила борбата за бебе! Нали това дава нови сили и смисъл на стремежа ни!
От друга страна бих могла да разбера тяхното колебание да споделят тук, защото "разни хора, разни идеали", хората реагират различно. Искам, момичета, да се обърна към всички, не се колебайте да споделите, когато забременеете. Да разкажете цялата си история. ТОВА ОЗНАЧАВА ТОЛКОВА МНОГО ЗА НАС!!!
Целувам ви всички, вече мами, вече забременели и другите, които ни предстои да забременеем!!!



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Kitten]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано20.12.04 14:03



Напълно си права, Китен! Аз самата бях такава жена - мислех, че забременяване значи майчинство. Блаженни са невежите! Завиждам им!
И ти вярвам, че за теб забременяването е един вид победа - дано не си ме разбрала криво - исках да кажа, че дори и бременна едва ли ще напусна клуба, защото във всеки момент мога да престана да съм такава. А не да обидя никога незабременявали те.
Надявам се не съм те обидила?



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
Автор klemy (chudeshta se)
Публикувано20.12.04 14:20



Да се включа набързо и аз.
Отговорът на повечето въпроси е СТРАХ!Адски страх!
До момента в който усетих първите движения на бебето умирах от страх,постоянно плачех,ходих през 2 седмици на узи,за да се успокоя,а вечерите преди прегледите сънувах кошмари,пак плачех и така...
И наистина,колкото и на някого да не му се вярва,притеснението и болката от това дали ще забременея,се оказаха нищожни от притеснението дали с бебето всичко е наред,дали няма да направя мисед....откакто съм бременна се побърквам от страх,явно така ще бъде,докато,дай Боже,си прегърна детенцето.
А с бременните жени трябва да се държим и всеки да се държи,както с небременните,както се е държал преди.аз не виждам защо трябва да има промяна в поведението.
И всъщност мисля,че повечето момичета се дразнят,когато пишем тук,а не,когато не пишем,след като забременеем.Нямам предвид съобщаването,когато всички ти се радват и ти честитят.А после,следващите около 7 месеца и половина.Тогава си як "Игнор".
Това е моето мнение.



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: klemy]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано20.12.04 14:47



Мисля си по въпроса за "як Игнор"
Едва ли е нарочно и едва ли от дразнене, че някой пише. Може би просто няма какво да кажем, т.е.:
Повечто момичета тук споделят своята болка и проблеми докато забременеят. След това влизат тук предимно с цел да вдъхнат кураж и увереност на останалите, което според мен е много хубаво Обаче, какво да кажеш, освен да благодариш и отново да пожелаеш всичко да бъде наред и едно чудесно бебе накрая? Искам да кажа, че аз не познавам лично повечето момичета. Не знам нищо за тях освен историите им относно борбата. И допреди тази тема не помня някое бременно момиче да е споделяло тук за себе си.. за надеждите си, за страховете си. Например за теб никога не съм знаела, че се разкъсваш от страх и притеснения. И докато не знам такова нещо, не бих могла и да се досетя за това. Не бих могла да те подкрепя или да ти върна жеста, като на свой ред ти вдъхна кураж и ти кажа топла дума... защото просто не бих могла да подозирам, че имаш нужда от тях.
По стечение на обстоятелствата бременните момичета не споделят тук за новите си преживявания, новите проблеми, новите страхове. И ако се чувстват "игнор" не е защото никой не иска да говори с тях, а защото всъщност никой не знае какво точно да каже. Тук споделяме само една единствна част от живота си, говорим си само за един "малък" (и същевременно огромен) аспект от живота си. Ако се виждахме наживо щях да те питам къде ще посрещаш Коледа, какви подаръци си купила, какво слагаш в питата... но тук не се споделят такива неща.
За мен подкрепата на момичетата, които са се преборили вече, е от огромно значение. И не мисля, че само с мен е така. Нима не са именно историите на бременните момичета, които ни вдъхват сили и надежа да продължим да се лекуваме? Нима и ти не си се опивала и душата ти не се е стопляла когато прочетеш, че някое момиче със сходни проблеми е забременяло? Какво друго освен именно факта, че друга сходна борба е била успешна, би могло да ти вдъхне надежа?
Знаеш ли какво си мисля, когато виждам, че някое момиче със сходни на моите проблеми е забременяло? Какво си мисля, докато наблюдавам как картинката на лентичката бавно пълзи надясно, към 40-тата седмица? Мисля си: Боже мой, при нея чудото стана! Значи има надежда! Щом при нея стана, ако имам достатъчно търпение и сила, някой ден, някой ден ще стане и при мен!



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: klemy]  
Автор tutto bene ()
Публикувано20.12.04 14:50



Клеми, много ми е приятно, че пишеш и въобще не изпитвам такива емоции. Напротив, мъчно ми е когато момичетата спрат да пишат вече, тогава ми е много мъчно. И защо? Защо спират да пишат? Чувство за самосъхранение? Аз пък никога не съм изпитвала злоба към бременните. Нямам причина да изпитвам такава. Знам само от майка ми, че не е достатъчно да си бременна, а че трябва и да износиш бебето. Аз съм 4 бременност на мама и преди мен има един ранен аборт по желание. После 2 момчета на по 6 месеца. И накрая съм аз-лежане 9 месеца. След мен аз като съм на 5 годинки е бременна пак-гроздовидна бременност(това е краят за бременностите на мама).Та общо взето знам.




Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Cygnus]  
Автор MeliМодератор (de profundis)
Публикувано20.12.04 15:18



Права си - по - правилно е етикетът на общуването. Но така кръстих темата импулсивно, като контрапункт. Все пак мисля, че се разбира за какво става въпрос.




Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Kitten]  
АвторPipe (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 15:39



Kato prochetoh tova se setih, che Lady kaza edna mnogo tzenna misyl : Nqma priqtelstvo, ima obshti interesi.



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Pipe]  
Автор jam (strawberry)
Публикувано20.12.04 15:48



аслъ!



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано20.12.04 16:47



И аз бях част от този клуб, и аз се борех да забременея и имах много малко надежда че ще стане, дори и след евентуалното предвидено лечение.
Края на борбата дойде, да ви кажа честно грижите и притесненията ми станаха абсолютно различни, мога смело да кажа че са много по-силни от грижите и притесненията, които имах, когато се опитвах да забременея.
Не спрях да пиша веднага, отначало пишех по малко, но почти винаги срещах студенина, чувствх че информацията и помощта която се опитвам да предложа се блъска в бетонна стена. Опитвах се да избягвам коментари от рода на ".. колко съм щастлива че стана" или "...не можете да разберете колко се притеснявам" , така и не успях да усетя че все още съм част от този клуб. Затова напълно спрях да пиша... но не съм спряла да чета.
Радвам се много на всяка добра новина.. такива ги има много напоследък!



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
Автор vss ()
Публикувано20.12.04 17:13



Всяко момиче, борило се дълго време да забременее, е изчело толкова много и е съвсем наясно с всички опасности до края на бременността. От моя гледна точка мога да кажа, че първо е трудно да се повярва, че са се появили най-после бленуваните ДВЕ чертички. После се притесняваш дали ембриончето е на мястото си в матката, дали не е кухо яйце. После е критичния момент в началото на четвъртия месец - страх те е дали плацентата се е оформила и дали е започнала да изпълнява функциите си. Следва страхът дали ще стигнеш до 32-та седмица, когато шансовете за оцеляване на бебето са по-големи. И на края - как ще родиш, дали ще е живо и здраво. Изобщо цялата бременност протича в безброй страхове и притеснения. И не смееш да се зарадваш, за да не те сполети някое поредно зло. Всичко преживяно през годините на борба не ти позволява да се насладиш и да говориш спокойно за бременността си. А още повече с момичета, които все още не са забременявали. Аз лично през изминалите 6 години преди забременяването ми като чуех за някоя бременна или като видех бебенце първо изпитвах радост за тях и после за много по-дълго време изпитвах дълбока мъка, че не ми се случва и на мен. Мисълта "радвам се за тях, но искам и аз" е минавала през ума на всички нас. И всеки път болката става все по-голяма. И поради тази причина не афиширах моята бременност в клуба.
А иначе всички мои близки и познати, които знаеха за проблема ми се радваха невероятно много заедно с мен. Бях изненадана колко много хора са се вълнували от този мой проблем и колко са били съпричастни и тактични. Видях много разплакани очи от щастие за мен. Това наистина е приятно.
А по въпроса за клуба - лично аз не съм спирала да влизам в него вече повече от 2 години и се старая да помагам, когато мога.
Желая на всички много сбъднати мечти през Новата година!



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
Автор Jungle (wild)
Публикувано20.12.04 19:43



Здравейте момичета!

Няколко дни не ми остана време да влизам и гледай колко нови теми...
Относно анкетата:
1. Това, което изпитах аз след като забременях беше и е страх да не загубя детето. Паралелно с тези емоции и след влизането в 3тия месец наред с този страх усещам щастие, неописуемо щастие, желание да танцувам, проблемите ми се струват все по малко значителни и се улавям да се усмихвам повече отколкото е необходимо. Силно вяарвам че ще родя здраво дете, Господ да ми е на помощ!
За преодоляването на всички негативни емоции ми помогна семейството и малкото приятели които имам тук. Съвета беше: Човек винаги трябва да има една малка вратичка през която да излезе и да продължи напред. Ако е писано да стане - ще стане, ако не - то значи е писано да стане по късно.

2. По втория въпрос, аз говорех за бременността си още преди да знам със сигурност че е станало. Семейството ми и в Бг и в САЩ разбраха същата сутрин след положителния тест. Страхът да не се говори е защото най-висок процент да се загуби плода има през първите 3 месеца. Всичко е индивидуално, всеки организъм е различен, риск винаги има до края, докато не го видиш това чакано бебе...така че по добре да се говори, по добре да се изчиства целия насъбран страх, за да не се предава на бебето.

3. Относно чувството за обида - бременна или не, като дойдеше този период в месеца когато жената е винаги недоразбрана;) аз се обиждах от всички и всичко. ПМС май се казваше;)
Защо някой се чувстват обидени?
Имам съседка с най прекрасния син който току що навърши 3 години. Детето едва говореше, когато преди година познаваше че съм аз само ако му подвикна по име, без дори да ме вижда. Отношенията ми с родителите му бяха чисто професионални. Откакто се разбра че съм бременна, винаги се спират да си говорят с мен като се срещнем из квартала, канят ме да видя сина им , а преди бяхме само на "здравей-здрасти". Защо е тази промяна точно сега?
Ето затова хората се чувстват обидени, защото като те виждат без деца си мислят че може би не искаш което те прави аусайдер...но никой не знае на какъв огън се печеш и колко сили и средства влагаш за да вървиш и ти като тях по улицата с малкия човек до теб.

4. Мели, този въпрос искрено ме разсмя;) Мислех да пиша : Ами как да се държим - ще им сваляме шапка;))) а пък на всички родили ще им целуваме ръка или ...лепим по 5 лева на челото за геройството че са станали майки;)
Бременни или небременни хората са си все същите. Това че хормоните на бременността те променят за мен е грешно твърдение. Ако пък се оставиш да те променят до степен на изглупяване то значи си много слаб характер, прекалено податлив....и следва да се запиташ : Аз готова ли съм да съм майка?
Бременната жена дарява живот, но запазва същността си. Бременността не те определя а само вдъхновява. Промяната е в новото попълнение на семейството и в сериозната отговорност за него....е може би малко стрии и екстра целулит но това е поправимо;)
С бременните се държим както и преди да забременеят с тази разлика че не ги натискаш по корема да питаш " Кво прави бебето?" Имах един такъв случай с една тетка-американка и малко остана жената да отнесе нок-аут.

5. С небременните се държим също така както сме се държали преди да забременеем. Аз имам небременни приятелки от този форум - да спра да им говоря ли?

Айде отивам да чета останалите клюкарски теми



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Jungle]  
Автор mar_go (нова)
Публикувано21.12.04 09:33



И аз ще се включа в анкетата...
Това, което изпитах след положителния тест, в никакъв случай не беше радост. Мислех си - нали след инвитро стойностите на хормона са високи, може би е фалшиво. Същата вечер много ме болеше корема, като пред менструация, почувствах са адски нещастна, нарочно не станах да ходя в тоалетната, да отложа малко нещастието. Но не успях - оказа се, че имам ужасно разстройство, а не менструация - за малко да оплескам пейзажа...
През първите три месеца единственото нещо беше страха - нали след инвитро много често се случват спонтанни аборти. Забранявах да се говори за моята бременност - сякаш я нямаше - повръщах и се гърчех с радост, защото това бяха симптомите. След това дойде дилемата да правя или не амниоцинтеза. Реших да не правя. Пак страх - той си остана до края. През петия месец - отново страха, че нещо може да не е както трябва. Баща ми беше болен - всеки ден бях в болницата, забравих за бременността. Баща ми почина...Мъката толкова ме беше завладяла, че чак се чувствах спокойна по отношение на това, как се развива бременността. Много плаках, всички се опитваха да ме успокояват заради бебето, но аз се отдадох на скръбта...
През шестия месец - отново страх да не стане спонтанен аборт....През седмия - страх от преждевременно раждане - но вече малко се успокоих. ПРеглед за състоянието на органите. До раждането - основния страх дали всичко ще му е наред. Скарах се на майка ми, която нарече последния ми болничен отпуск по майчинство - казах й, че не съм станала още майка...Забраних да се купува каквото и да е за бебето... Дъщеря ми се появи гола и боса, както се казва - имаше само памперси, в последния момент се купиха някакви дрешки.
КОгато я видях - сложиха ми я на корема - тогава изпитах неописуемото щастие, разревах се, доста дълго време плаках - цялото напрежение вече излизаше. За пръв път ми олекна...
Това е - мъчително, страшно, за радост имаше хепи енд. Благородно завиждам на бременните, които се подготвят с радост за бебето, уверени са, че всичко ще е наред и носят бременността щастливо. След продължителен стерилитет явно това не може да стане.
Пожелавам на всички от клуба да забременеят и да опитат да бъдат истински щастливи и в бременността.

[image] http://lilypie.com/days/041215/0/24/0/+2/.png [/image]



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано21.12.04 11:07



Когато забременях отново за моя изненада изпитах страх и паника. Мислех, че веднага ще кажа на всички и ще викам от радост. Стана обратното- знаеха съвсем малко хора. Родителите ми и приятели, от чийто съвети и подкрепа имах нужда. Има нещо, което сега разбирам. Защо не казах отново на всички веднага след + тест.
Защото предишния път нямаше човек, който да не разбра, че ще имаме бебе- колеги, родители, роднини, братовчеди, компании, съученици, комшии и т.н. Щастието беше голямо, бебето желано, а и аз си нямах грам представа от рисковете през първото тримесечие. Когато го загубих, изпитвах вина, която и до ден днешен изпитвам, но трябваше освен моето разочарование да понасям и това на другите. Подсъзнателно съм се чувствала виновна за това, че толкова много хора останаха разочаровани и нещастни от нашата загуба. Всеки ме питаше как е бебето, а аз на всеки трябваше да казвам “Не съм бременна, загубих го”. После започваха и мъчните обяснения...както и да е.
Този път не повторих грешката си. Чак сега, когато корема ми стана забележим и усещам бебето, казвам новината. Риск винаги има, но вероятността за нещо лошо е в пъти по- малка от тази през първите 3 месеца. И аз, като останалите, ще кажа- сега изпитах страх при вида на 2-те чертички. Страх от много неща.
Страхувах се също, че попадам в нещо ново. Толкова съм свикнала с този клуб, че мисълта, че вече не мога да споделям страховете и притесненията си тук много ме обърка. Трябваше много да чета за да си отговоря на въпросите. От една страна не исках да казвам заради риска, от друга страна имах нужда от съвети. За това четях. Много четях по цял ден. После, след като се видя сърдечна дейност се престраших да кажа. Обаче, това, което и вие ще изпитате един ден е различният поглед на жените върху бременността. Тези години на мъчение, страдание и очакване оставят следа, която не може да се забрави, нито заличи. Абсурдно е да се каже, че жените забравят от къде са тръгнали. Не е възможно. Целият живот се променя, разбиранията се променят, вижданията....всичко! Това не се изтрива никога от съзнанието. Ставаме различни за винаги. За да не бъда само, като теоретик ще дам един пример, който ме потресе. Тогава осъзнах колко различна и странна съм за останалите майки. Да не казвам, че сигурно някои са ме помислили за маниачка след, като писах по въпроса за рисковата бременност. Та примера: Значи, едно момиче обяснява, че има странно усещане в корема, все едно бебето я хапе, на интервали от време, като захапването му е около няколко секунди. Става въпрос за периода до 12г.с. Аз веднага казах, да ляга да почива и да пие но-шпа, защото това са контракции и щом са от няколко дена не е шега. Отговора беше “ Аз си имам принцип и той е- трай бабо и то ще мине само”. Замълчах си, защото не останах разбрана за страха ми. Наистина на момичето му мина без проблеми и без да пие нищо. Следващия път пак ще ми отговори така...нали? И в този момент за него аз се превръщам в параноичка. И не само за него. Така загубвам общ език с останалите майки. Докато аз се притеснявам за всичко и чета, на тях не им пука и има защо. Факт е, че ние гледаме по по-различен начин на бременността. Най- малкото веднага отиваме на лекар, пускаме си изследванията, ходим всяка седмица на консултации...а те отиват след 12гс и не им пука. Нищо лошо няма в това. Виждате ли как и защо не може да се забрави от къде сме тръгнали? Изживяното през отминалите години ни прави по- предпазливи, по- различни, по- мъдри. Това е колкото хубаво, толкова и лошо.
Аз все още усещам по- близки момичетата в този клуб, имам повече теми за разговор, повече се вълнувам за тези истории и съдби, отколкото на бъдещите майки. В дир-а влизам единствено заради този клуб. В бъдещи майки не пиша. Първо отварям темите тук- абсолютно всички, които не съм изчела и ако имам още сили отивам в съседния клуб.
Никога не съм пестила думи за благодарност и уважение към момичетата от този клуб.

Има и защо. Но, няма да пестя и когато се почувствам огорчена. Така, както мога да бъда откровена за благодарности и симпатии, така ще бъда и за обратното. Не виждам нищо лошо и нередно в това. Не съм се променила, просто откровеността ми сега е за друго.
Говорила съм, споделяла съм с много момичета от клуба за проблемите си. Те са ми съчувствали и аз се усещала разбрана. В един момент забременявам и започвам да чувам, че аз никога не съм имала проблем и нищо чудно, че съм забременяла. Има и още неща, но те се преглъщат. Това се подочува от по-нови момичета в клуба, които си пишат с някои от по- старите и коментират ситуациите и проблемите при останалите. Вие как ще се почувствате, мили момичета? Предадени или не? Огорчени или не? Няма ли да усетите фалша и може би завистта? И след, като преди тези думи не са били такива и всичко е било различно, на кое ще отдадете причината за тези говореници?
После, като се върнах назад във времето и се сетих, че явно не се случва нищо ново. Осъзнах, че забременелите не пишат тук, въпреки, че явно им се иска. Не говоря за няколко изключения, а за десетки редовни посетителки на клуба.
Не мисля, обаче, че бременността не променя нищо във взаимоотношенията, когато става въпрос за такива в клуб “Проблемно забременяване”. По принцип в живота, наистина не се променя нищо.
Китен, отговора ти към Клеми много ми хареса. Абсолютно е така.
Много от момичета, ги питах как са, какво става, има ли резултати, до къде стигнаха с действията...живо се интересувах, пишех си датите им на М, питах ги около тази дата как стоят нещата...Изживявах голямо разочарование, когато ми кажеха “Другия месец пак”. В един момент се получи така, че аз се опитвам да давам надежда, а всъщност май ги натъжавам повече. Така се появи това “ние” и “вие”. Спрях да питам и само следях темите и дали някоя от тях не е написала нещо ново. Факт е, че те сами не искат да ме занимаватТъжно ми е.
Много неща имам да казвам, много неща искам да кажа....а то май стана много объркано.

Само искам да напиша още нещо накрая:
Отношението ми с нищо не се промени към останалите момичета от клуба заради бременността. В един момент осъзнах още по- силно връзката ми с тях.
Темата е хубава, само където на мен също не ми харесва заглавието й. Може би точно, защото се явява, като контрапункт... не знам.
Напълно съм съгласна с по- горните мнения за това, че всичко е въпрос на човешки взаимоотношения. Културата на общуване, морала и етиката са нещо, което или един човек го има, или го няма (говоря за зрели хора, като нас).
Благодаря на тези от вас, които ме разбраха и ме подкрепиха. Радвам се, че още на същия ден се разбрах с много от момичетата в чата.
Накрая ще пожелая отново:
Бъдете здрави! Борбата, а не хленченето и бездействието водят до успешен край! На всички, без изключение, пожелавам красиви бебета!




Тема Re: ха!нови [re: Dafna]  
Авторxa!! (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 11:12



ти нали нямаше да пишеш , какво стана ?

Редактирано от Meli на 21.12.04 13:48.



Тема Re: ха!нови [re: xa!!]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано21.12.04 11:33



Не, темата е пусната по случая и мисля, че е добър ход. След, като съм причина за нея, малко или много съм длъжна да пиша. Това чувство на отговорност сигурно не ти е познато, нали анонимен ха!!?
Иначе, спокоНе пиша и няма да пиша
А забележката, с оглед на молбата на Мели е най- малкото неуместна, да не казвам неуважителна спрямо нея.


Редактирано от Dafna на 21.12.04 11:34.



Тема Re: ха!нови [re: Dafna]  
АвторLali (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 11:38



Хайде, стига с тия разправии. Нека всеки сподели какво чувства, а не да коментира другите.



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Kitten]  
Автор nickless® (няма да кажа !)
Публикувано21.12.04 11:42



По стечение на обстоятелствата бременните момичета не споделят тук за новите си преживявания, новите проблеми, новите страхове.

Ами според мен тва е най-логичното решение. Как мога да вляза в клуба и да започна да се оплаквам с проблемите си, като знам, че около мен всички боб хвърлят за такива проблеми.
Китен, не ме разбирай погрешно - не искам да се конфронтирам с теб. Според мен всички ще се съгласят, че предназначението на "съседния клуб" е именно такова. Тук може да се приеме като гавра. Искала, искала - пък сега се заоплаквала.



Тема Re: ха!нови [re: Dafna]  
Авторxa! (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 11:43



е, тя ще трийне тази част , защото е виден оф топик

С молба към ха! да е последното заяждане.

Редактирано от Meli на 21.12.04 13:52.



Тема Re: ха!нови [re: xa!]  
Автор nickless® (няма да кажа !)
Публикувано21.12.04 11:46



айде пак на купона. Намери се някой дето нещо да не му харесва и тук .....



Тема Re: ха!нови [re: xa!]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано21.12.04 11:49



Никой нищо няма да трийне, а пак ще бъде заключена темата.
Имай доблестта да влизаш регистриран/а или се регистрирай наново за да минеме на бележки. Явно много въпроси имаш, които вълнуват единствено теб.
До тук съм, пък ако ти мине притенението- на линия съм.



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: nickless®]  
Автор jam (strawberry)
Публикувано21.12.04 11:52



ама разбира се, напълно сте прави, че в клуб Проблемно забременяване не е тактично да споделяте новите си преживявания, свързани с бременността.
но напълно е тактично, нужно, уместно и полезно да надничате, да зачитате темите, и ако видите някой въпрос, на който знаете отговора, защото сте минали по този път - да споделите своя опит и мнение!
според мен, за това става въпрос и се чудя какво го дъвчем толкова?
изобщо не мисля, че някой от още незабременелите, ще се обиди на вече забременяло момиче, което сподели информация от своя опит като проблемно забременяваща!!!
например, много е хубаво това, което направи мирослава, а и други момичета преди нея - в един постинг обобщи цялата история на своето проблемно забременяване и как е стигнала до успех. това е супер информативно и готино, защото някои може и да я познават от 2 години, но за новите момичета е непознато. освен това, тя отговори на всички въпроси, които й бяха зададени в темата. а аз съм сигурна, че има още много въпроси, на които тя и останалите бивши членки на клуба могат да дадат отговор при нужда.
би било ужасно глупаво да се хвърля това ноу-хау на вятъра.....



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: jam]  
Автор nickless® (няма да кажа !)
Публикувано21.12.04 11:58



кандардиса ме одма !!!



Тема Re: Момичетанови [re: Dafna]  
Автор manhattan ()
Публикувано21.12.04 12:00



Dafna, момичета, вчера отправих призив към Мира, сега ще го направя и към вас. Не спирайте да пишете тук! Имаме нужда от всеки приятелски съвет. Просто игнорирайте лошотията! Винаги ще я има. Нима заслужава вашето внимание? Имате по-важни задачи!



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: jam]  
Автор manhattan ()
Публикувано21.12.04 12:03



По-добре от това не може да бъде казано!
Благодаря ти jam!



Тема Re: ха!нови [re: Dafna]  
Авторxa! (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 12:51



аз нямам регистрация

Редактирано от Meli на 21.12.04 13:51.



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: nickless®]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано21.12.04 12:56



Напълно съм съгласна с теб.
Не мисля, че искаш да се конфронтираш Обаче си извадила думите ми от контекста. С тях исках да обясня само защо някое момиче може да се чувства "яко игнор" след като е забременяло



Тема Re: ха!нови [re: xa!]  
Автор ledena luna (тъжна)
Публикувано21.12.04 13:03



Не разбирам защо напоследък всеки се кара с някого, толкова ли сме инервени, трябва ли да си го изкарваме на хората от клуба, не можем ли да бъдем добри, най-малкото идват празници, трябва ли да се огорчаваме една друга. Нямаме ли си достатъчно проблеми в реалния живот. Призовавам всички за повече търпимост, щото тези дни освен кавги почти нищо друго няма за четене. Чудя се дали да продължавам да чета.



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Jungle]  
Автор sdsz (maktub)
Публикувано21.12.04 13:05



Jungle, много ми хареса това, което си написала. От вчера се чудя как точно да формулирам на кратко мнението си по въпроса, ти си го казала - ВСИЧКО СИ ЗАВИСИ ОТ ЧОВЕКА.
Бременен или не, всеки разумен човек не би се оставил на хормони или каквото и да било друго да го превръща в нещо, което не е, големи хора сме, трябва да можем да владеем емоциите си.
И аз познавам доста от момичетата пишещи тук, бременни и такива, които още не са успели, ами да си кажа честно не съм чула някоя да каже лоша дума със завист или злоба за тези, които успяха по-рано да достихнат до така желаната бременност.
Та мисълта ми е, ХОРА, замислете се какво ни провокира и кара да се държим така.... Как може някой да си помисли, че ще мразим или завиждаме на някой с който до скоро сме си споделяли проблемите, пили сме бира и т.н............
Това от мен, тъпо е, стана ми кофти.
Коледа идва, свят празник, нека сме добри.
Усмихвайте се повече, аз вярвам в усмивката

Редактирано от sdsz на 21.12.04 16:14.



Тема Може би си праванови [re: Kitten]  
Автор klemy (chudeshta se)
Публикувано21.12.04 13:29



Може би си права.Явно.Само че аз тези страхове съм си забранила да ги споделям.Само 2-3 човека ги знаят.В началото ги споделях с мъжа ми,то нямаше и как,като ме вижда,че вместо да съм щастлива аз плача,или пък не спя жели нощи.Само че това него много го натоварва,а пък и той все е напълно убеден,че всичко с бебето ще е наред.Даже съвсем в началото ,когато още не бяхме видяли сърцето,а само плодния сак той ми каза-"как така не вярваш на нашето бебе?аз му вярвам и знам,че всичко е наред."И така,явно мъжете са по-уравновесени,поне моят със сигурност.Не знам.Само че как да споделя тук такова нещо?В този форум момичетата се борят да забременеят,нали ще ми се изсмеят,ако кажа,че се притеснявам дали ще му забие сърцето,дали ще се развива,дали всичко ще е наред,дали ще се роди живо и здраво?като до сега не съм имала проблем с бременността,да чукна на дърво,всичко върви нормално,обаче това не променя страховете ми.Някак си дори да ги споделя ме беше страх.Пък и когато някое бременно момиче сподели проблемите си тук или пита за съвет обикновенно бива препращано в другия форум.Това е.
Аз не съм спирала да чета този форум,няма и да спра.Не съм забравила какво е да ти дойде за пореден път.Всичко помня,обаче...сега просто страховете са ми други,надеждите са ми други.продължавам да се интереувам обаче от всички момичета тук и чакам с нетърпение следващата тема"Аз успях!" и знам,че рано или късно всяка от вас ще пусне такава тема
Успех момичета!



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: tutto bene]  
Автор klemy (chudeshta se)
Публикувано21.12.04 13:38



Не съм кавала,че ме е срах някой да не ми мисли лошото,за това да не пиша...Не съм си помисляла подобно нещо.А иначе аз пиша от време на време,даже бях пуснала саит с нашите снимки от сватбата,но май само Джънгъл беше решила да ги погледне...
Наистина,бременността не гарантира майчинство...ужасно нещо....дано всичко да бъде наред със всички нас!



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано21.12.04 20:14



Не съм чела какво са писали другите, но ще се включа и аз с моите мисли.
Карам с мненията си по реда, в който Мели е поставила въпросите...
След като извървях моя труден път до забременяването, като разбрах, че съм бременна, бях щастлива, уплашена и 3 дена плаках...просто ей така...
Но не съм от тези, които не са говорили за бременността си в ранния период-още веднага след 2те чертички казах на 100 човека, а след посещението ми при лекаря- на всички.ИСКАХ да се говори за бременността ми.Мисля,че това е въпрос на суеверие,а по-добре е като си бременна да не си суеверна-по-лесно е
Не съм отказвала да пиша тук,даже имам повече мнения след като вече бях бременна-преди повече четях...А и открих късно клуба,след повече от година мъки
Смятам,че с небременните, след като забременеем, трябва да се държим съвсем нормално,но да не прекаляваме със споделяне на това как се чувстваме като бременни-все пак...всички сме изпитвали в една или друга степен мъчителното чувство като видим бременна, а ние сме с поредната листовка,пълна с необнадеждаващи диагнози или пък за пореден път си купуваме превръзки...
Но тези теми са доста деликатни...
Пожелавам ви весели празници!



Тема Re: Може би си праванови [re: klemy]  
Автор alia_alia ()
Публикувано21.12.04 20:23



Aз не знам дали мога да пиша от името на бременните, защото в четвъртък ще разбера дали след близо 10-дневно кървене съм все още такава. В деня когато отидох на лекар за диагностициране на бременността прокървих. Не успях да се зарадвам истински. Искам да кажа, че след като четох мненията на бременните при всеки постинг имах чувството, че аз съм го писала.
Това е.
Основното е страхът.
Няма да пиша нищо повече, защото не искам да повтарям другите постинги.
Желая успех на всички.



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: kalli]  
Автор morkovche ()
Публикувано21.12.04 23:36



Аз никога не съм мислила,че ще имам проблем със забременяването.За 1ви път забременях на 19,направих аборт по желание,не бях готова да ставам майка.След това минаха още години,през които се пазех,за да не забременея.С мъжа ми сме заедно от 1998година.Опитваме за бебе от 2000година.Първия път забременях веднага,бях радостна,щастлива,направо не мога да опиша ,какво чувствах,на седмото небе........каква глупачка съм била,ами аз дори не подозирах какво може да ми се случи.Най-хубавия момент от тази бременност беше ,когато чух пулса на ембриона,зарадвах се много.След това обаче прокървих към края на 3тия месец,уж всичко беше ок,да ама не е било.Както и да е-загубих бебето.След това се пазехме цяла година вместо 6месеца,изпитвах страх,не исках да забременявам,за да не изпитам отново болката.......какво значат заветните две чертички........за мен не означават нищо,защото не мога да им се зарадвам.Мина още 1година в опити за да забременея,вече не се получаваше толкова лесно......но пак видях 2те чертички.Март 2003бях бременна,тогава вече бях открила този клуб,пишех и тук и в бъдещите майки,не съм се променила,като бременна,изпитвах СТРАХ,че няма да мога да го износя.........така и стана.
Така,че момичета,важно е не само 2те чертички а и износването,докато не се роди здраво бебе няма нищо сигурно.
Весели празници



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Meli]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано22.12.04 09:51



Поздрави за тази тема, Meli!
Ще отговоря по същество и накратко:

- какво изпитва една бременна жена, след като е извървяла трудния път на борба със стерилитета :

Чувствах страх и несигурност за бебето в мен - до самото раждане. Изведнъж животът ти се преобръща и сякаш се получава една имплозия - един взрив навътре - към чувството и усещането за бебето. То става център на вселената ти, чувствата, мислите са концентрирани в него...След 3 години лечение на стерилитет безпокойството дали всичко ще е наред взима връх над радостта...

- защо не иска да се говори за бременността й в ранните срокове:

Не е заради суеверия или страх от урочасване - при мен поне не беше така. Знаех, че до 12-тата седмица от бременността не е сигурно дали ще се закрепи бебчето. А и вече бях преживяла ужаса от предположението на една лекарка, че имам "кухо яйце", вместо ембрион. До третия месец знаеха много малко хора - най-близките. Но споделих новината за бременността си с този клуб - с идеята не да се "изфукам", а да вдъхна смелост. По-късно разбрах, че притесненията не са само до 3-тия месец...Не споделях рано, за да не се наложи, ако загубя бебето, да се обяснявам и да разочаровам близки и приятели.

- защо небременните момичета се чувстват обидени от това, че някои бременни отказват да пишат тук :

Не знам защо и дали има такива момичета, аз като небременна не съм приемала така нещата...Не съм завиждала на бременни и майки, радвах се на радостта им и се чудех какво ли е да си благословен да си родител...Може би е добре да се има предвид, че чувствата и мислите на забременелите са насочват към детето и това не е нещо ненормално или израз на пренебрежение към момичетата в този клуб.

- как да се държим с бременните:

Не се изисква някакво специално отношение. Както небременните момичета могат да са изнервени от борбата и неуспехите, така и бременните са понякога кълбо от нерви от грижи и страхове...Всички сме хора - с проблемите си, с безпокойствата, с недостатъци и слабости... Важното е да не се губи добрия тон на общуването и взаимното уважение. И повече толерантност да се проявява помежду ни - всеки греши, нека бъдем по-великодушни...

- как да се държим с небременните след като забременеем и т.н.


Аз след като забременях станах по-активна участничка в клуба - със съвети и споделен опит от моите премеждия преди бременността. От друга страна, видях, че много момичета от клуба са отлично информирани по някои въпроси и затова не се намесвах с моето мнение...
Истина е, че понякога чувствах дистанцираност от момичета тук и това не ме насърчаваше да пиша. Както е истина и че не съм споделяла чувствата си от бременността или че изобщо съм бременна, ако не са ме питали, защото сметнах, че може да натъжа някого...Дали съм била права, не зная...




Тема Re: Поздравявам те за тази теманови [re: Meli]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано22.12.04 11:15



колебаех се известно време дали да пиша, но реших че темата е доволно неутрална и мога да си позволя едно такова мнение
И така по ред на въпросите:
- Надали ще кажа нещо различно - в момента в който разбрах че съм бременна с Боби изпитвах страх, не изпитвах СТРАХ - огромен всеобхващащ и парализиращ сетивата ми за каквото и да било друго чувство.
Излязох от кабинета на лекаря разревана, и мъжът ми дори не разбра в първия момент какво се е случило. Това не беше първата ми бременност, предишните бяха приключили катастрофално, не ми се навлиза в излишни подробности.
- Не само че не исках да говоря, не исках никой да знае - ако не беше неизбежно лежането в болницата до към 5-6 месец щеше да знае само мъжът ми. Беше ме страх, че всичко ще приключи като предишните пъти, исках това бебе, бях мобилизирала всичките си сили за борба за това бебе. Всяка вечер си казвах с облекчение - и днес мина, и със страх си мислех дано и утре мине така. Нямаше ден от бременността ми в който да съм била спокойна - усмихвах се но само аз си знаех какво ми костваше това.
За първи път успях да се зарадвам, когато видях малката вряскаща топка в ръцете на доктора.
- Това е въпрос на който не бих могла да отговоря, аз пишех в този клуб много дълго време, започнах да пиша тук когато вече бях родила и двете си деца и с мисълта че бих могла да съм полезна с опита си, със съветите си, с подкрепата си на момичетата тук.
-Не бих искала да коментирам
- според мен момичетата които са забременели би трябвало да продължат да пишат тук за да помагат на другите тук - ако щете дори и само с ентусиазма и оптимизма който носят в себе си. Друга тема е че понякога остават неразбрани в добрите си намерения.



Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Beни]  
Автор бyбeнцeтo (малко дете)
Публикувано22.12.04 13:10



Не не е... За жалост от личен опит го казвам...
Първия път се зарадвах, бях много щастлива, точно за 3 дни. Втория път въобще не се почувствах щастлива, а ужасно уплашена и ме задушаваха мисли от рода ами ако пак стане така... и то стана... Сега почивка...
... После ще видим, още не са ме пратили на изследвания, казаха, че до 3 хабитуални било нормално.... Нищо нормално не виждам, но щом казват....
Изморих се емоционално, изтормозих се, сега ума ми почива (доколкото може).
За капак не ми идва вече 6 дни, след 10 дена тъпкане с дуфастон. Бременност няма, правих кръвен тест! Така, че ще си стоя и чакам и ще се радвам на празниците.


Целунах жабка, а тя била принц!


Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Dafna]  
Автор NVN (в очакване)
Публикувано26.12.04 10:16



Когато четях дългото ти хубаво мнение, си мислех .... аз какво ли си мислех когато дойдох и когато после си отидох оттук. Не защото съм бременна или съм забременяла, а защото отношенията ми дотежаха. Хубаво е, че ти си успяла да намериш близост, но за мен тя беше съвсем краткотрайна и много повече ме нараняваха острите коментари и хленченето. Не казвам последното с укор или лошо чувство - всеки има право на гледна точка, но на мен тя не ми помагаше.
Благодаря ти, че си го написала. Знам, че не казвам нищо смислено, просто нещо ответре поиска да ти напиша. Благодаря ти! Просто така! Че те има!





Тема Re: Етикетът на бременносттанови [re: Jungle]  
Автор NVN (в очакване)
Публикувано26.12.04 11:39



Не разбирам причината една бременна жена да се дразни, че е обект на внимание. По моите разбирания тя е специална и само хубаво, че хората и отделят внимание и желание да комуникират с нея. Жалко, че на нея (не само ти, а и други, които изказваха това мнение тук и в маейките) това не й се нрави. какво лошо в това някой да ти се радва.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.