Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 27.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Отчет с ин витро през годинитенови  
АвторHaтaлия (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 10:07



Понеже има подобна тема за инсеминациите, добре е да се открие "отчет" и на успехите и неуспехите при фантастичните технологии. Тези дни четох ан блок всички теми за тези манипулации и като че ли се наложи изводът, че няма успешни случаи, поне през последната година. Дали е така? Впрочем, аз чух "вътрешна информация", че Щерев за последните три месеци не е регистрирал нито една бременност чрез АРТ. Ами как е при другите специалисти ?? И с инсе-тата куца положението. Защо е така - заради времето, заради лош късмет, заради недобри хранителни среди...
Момичета, които имате или сте имали поне биохимична бременност вследствие на ин витро или на икси, моля ви кажете, за да ни вдъхнете малко кураж...още повече, че нали догодина Касата ще плаща лекарствата...
Впрочем и аз преживях една неуспешна такава процедура току що.
Не съм отчаяна, май че не съм и разстроена, нито обезверена - струва ми се, че изчерпах резерва от тези чувства и мисли отдавна. Просто съм безкрайно много уморена... от тази гадната умора, нали знаете, която не можеш да неутрализираш чрез почивка, защото знаеш че ти предстои нова схватка с проблема.



Тема Re: Отчет с ин витро през годинитенови [re: Haтaлия]  
Авторилиянa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.04 23:00



имаше няколко успешни инсеминации и едно успешно ин-витро - Мар-го ( аз си спомням как тя писа , че ще прави ин-витро'' може би последно '' и наистина позна - забременя ..( тя имаше предвид , че може би няма да опита повече примерно по фин. причини или не знам ..) както и да е ..ама тя успя ..
съжалявам за твоето ин-витро ..ти на естествен цикъл ли го прави ?
не се обезкъражавай , то рядко става от първия опит ..



Тема Re: Отчет с ин витро през годинитенови [re: Haтaлия]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано14.12.04 07:45



Наталия, сега ми звучиш някак си по-силна от колкото преди няколко месеца. На какво според теб се дължи умората ти? Отчети за ин витро не видях и аз в клуба, явно защото не знам по какви причини тези момичета избягват да пишат за това тук, между впрочем и аз също. Струва ми се, че по този начин депресирам останалите, които са в началото на борбата си .
Какво разбираш под биохимична бременност? Аз правих ИКСИ при д-р Табакова пред месец и половина, неуспешно естествено, имаше имплантация за известно време, видяха се 2 сака, но стойностите на ЧХГ бяха ниски и саковете спряха да растат. След спиране на лекарствата ми дойде. Имах и хиперстимулация.... Явно от раз не става тва е .... или става много рядко. Докторите още нямат информация за организма и неговите реакции.
Не знам каква е успеваемостта по клиниките, вероятно е по-ниска от това, което казват, но е факт че има момичета, които забременяват и раждат, получавам бележки отвреме навреме, с които ми вдъхват кураж, включително съвсем наскоро ми се обади момиче забременяло след ин витро точно при доц. Щерев.
Къде прави опита ти? Регистрирай се да си пишем бележки!
Аз смятам да пробвам веднага след като е възможно от медицинска гледна точка. Дано е съвсем скоро, защото нямам търпение и изобщо не ме е страх вече
Пожелавам ти от цялото си сърце следващия път да е успешен!!! За всички тук!




Тема Re: Отчет с ин витро през годинитенови [re: Haтaлия]  
Автор pearl29 (непознат)
Публикувано14.12.04 09:25



привет Наталия,
аз също мислех да пускам подобна тема....., защото наистина и аз около мен през последните 6 месеца имам статистика само на неуспешни опити......общо 6 момичета, които познавам и тръгнаха по този път - все неуспешни, което адски ме демотивира и натъжава..като си помисля, че аз даже още не съм почнала с опитите......
преди няколко месеца бях пуснала тема в бъдещи майки с допитване, ако има забременели от инвитро.........да ми пишат......за съжаление резултатите отново са отчайващи......само Марго-то писа......тя се превърна в " уникално изпълнение" така като гледам.;-)) да е жива и здрава и да ни крепи духом поне тя ;-)))
другата ми молба е към тази тема, ако някой отнякъде дочуе още детайли около прословутата здравна каса и процедурите..и документите, които ще се попълват за ин витро....да пише тук.......аз днес по bTV чух телефон 090014900, където ще могат да се отправят въпроси за НЗОК......
пожелавам здраве, сили и късмет на всички ин витро - маратонци!



Тема Привествам твоето предложениенови [re: pearl29]  
Автор _tq_ (непозната)
Публикувано14.12.04 10:17



тук да споделяме информацията която чуем относно Касата и поемането на част от лечението ни. Аз самата се питам на какъв принцип и кой ще определи кои да бъдат тези 1500 жени, които ще могат да се възползват от тази помощ, която най накрая държавата реши да ни окаже.
Може би тук е и мястото да кажа, че съм твърдо убедена, че голяма заслуга за това може би имат момичетата от СДРУЖЕНИЕ ЗАЧАТИЕ.
Аз не съм от съвсем редовните "клубари" тук, но повечето ценна и важна за мен информация съм получила именно от тях - Поздравявам Ви момичета!



Тема Re: Отчет с ин витро през годинитенови [re: pearl29]  
Автор jam (strawberry)
Публикувано14.12.04 10:33



тия дни от любопитство попитах една от лекарките в клиниката, която посещавам, какви са резултатите при тях напоследък.
тя ми отговори, че в последния месец са правили 5 цикъла инвитро, от които имат три клинично установени бременности (кръвне тест+плоден сак на УЗ).
естествено, още е рано да се каже как ще се развият те....



Тема Re: Отчет с ин витро през годинитенови [re: Haтaлия]  
Автор elfi* (непознат)
Публикувано14.12.04 11:05



Здравейте момичета,
Правих ин витро миналата година/декември/ в 1 АГ при д-р Янакиева,за съжаление неуспешно.Страхотен екип са,но от всичките 9 момичета с които бяхме по това време имаше само една бременност.И аз чувствам същата умора,изчерпах си целия оптимизъм.Сега си мисля да пробвам отново при естествен цикъл,не знам какви са % успеваемост.Доколкото знам са към 10%
Знаете ли нещо за това.



Тема За сравнение... [re: Haтaлия]  
Автор Marie (нежна)
Публикувано14.12.04 11:08



Извинявайте, че пиша в тази тема. Нямам никакъв опит и не мога нищо съществено да допълня. Но видях, че говорите за проценти успеваемост и се 4удите какви ли са в българските клиники и реших, че може да е от някаква полза да ви кажа, 4е в Прага, Чехия открих 4 частни клиники за ин витро и 2 държавни. Държавните нямат уеб страници, а четирите частни имат. Три от тях публикуват на страниците си данните за успеваемост по години, възраст на пациентките и използван метод. Четвъртата само е споменала генерално, 4е около 30 % от опитите завършват с бременност. Предполагам, 4е за да се пулбикуват тези данни, клиниките са подготвени да дадат съответните доказателства, ако се поискат. Все пак се надявам, 4е някой ги контролира, нали са в ЕС... В останалите градове също има клиники и те също дават инфо по години. В Англия пък клиниките за асиситирана репродукция трябва да имат лиценз, т.е. някой ги контролира и следи. Та, вси4ко това го казвам, за да дам идея на хората да изискват. Може би, ако се организираме добре, ще успеем да изискаме от съответните органи да принудят клиниките да си публикуват всяка година журналите, но достоверно де! Нали и ние уж ще влизаме в ЕС...
Ми това е. Пожелавам на вси4ки ви много скорошен успех.
Мари



Тема Re: Привествам твоето предложениенови [re: _tq_]  
Автор WildberryМодератор (заралийка)
Публикувано14.12.04 12:46



Е при всички случаи - тези над 35! Другите нямаме шансове!



Тема Re: Отчет с ин витро през годинитенови [re: Haтaлия]  
Автор magi_d (Мама на Свилен)
Публикувано14.12.04 13:32



Здравей Наталия,
Аз имам успешен опит ИКСИ при д-р Табакова. Някъде назад в темите съм описала поробно историята си. Успях от 3ия опит. Имам момченце на 1 год. и 11 месеца.
Искам да вдъхна кураж на теб и на всички момичета от клуба. Не се отказвайте и вярвайте! Желая много късмет на всички!
Поздрави !
Маги





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.