Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Доктори и цени!нови  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 19:26



Здравейте момичета!Пак съм аз все още не регисрирана!Случайно прочетох нещо което искам да споделя!Често във форума пише за високи цени или лоши доктори в България!Е аз живея в чужбина и си плашам само здравната застраховка а оттам плащат на доктора ми и на аптеката.Щастливка а?Само че ако успея да си взема час един път на два месеца е добре.И при всеки малък проблем не мога да отида при доктора.Последният път като бях докторът ми преписа Хломид.След като вече се установи че не ми действа ,но все пак пергонала който трябва да пия е скъп и затова ще опитаме още веднъж.Така че сега три месеца хломид и след три месца имам час.Не говоря за фоликумерия за кръвни тестове те са направени преди година .А за ин-витро съм още млада само на 30.След около 6 до 8 години така ми каза доктора.Е няма да ви отегчавам но исках да ви кажа че бих се чувствала щастлива ако можех да си платя и да получа внимание от доктор пък било той не толкова колкото очаквам.Повече от нищо.Е надявам се че разбирате какви щастливки сте.УСПЕХ НА ВСИЧКИ.И мислете че има и по-лошо



Тема Re: Доктори и цени!нови [re: Лили]  
Автор ledena luna ()
Публикувано28.10.04 19:37



А защо не го смениш нямаш ли право, и как така ще е рано за инвитро и аз 7 години само това чувах всичко е наред няма защо да се притесняваш, но търпях само защото съпругът ми не искаше да направи спермограма. В момента в които се съгласи започнахме направо сериозно, за сега с инсемонации, макар все още на лице да няма проблем.Пропуснах да кажа че също съм на 30, а нали детото ще иска и някой да тича след него.Смени го ако може. Успех!



Тема Re: Доктори и цени!нови [re: Лили]  
Автор teodorag ((friend))
Публикувано28.10.04 21:04



Лили този доктор не е в ред. Колкото по-рано правиш инвитрото по-голям шанс имаш. В коя държава си?

Животът е 10% това, което ни се случва и 90% как реагираме на него.


Тема Re: Доктори и цени!нови [re: teodorag]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 22:02



В Холандия съм.Страната на хората без сърца.И ако сменя доктора той получава моят файл т.е. изледвания,лечения и.т.н от предишния.Плюс още няколко добавени неприятелски реда.Като етикет 'труден пациент"например.Нямате представа колко сте щастливи че можете да избирате.А да ви кажа честно Десет холански лекара заедно не могат да направят и най -лошият български.Просто това е истината пари и апаратура има специалисти липсват.Смея да кажа че много момичета във форума знаят повече отколкото някои доктори тука.



Тема Re: Доктори и цени!нови [re: Лили]  
АвторИлиянa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 22:58



не се притеснявай толкова..
според мен медицината в БГ не е на добро ниво , от никоя гледна точка ( като кадри , техника и технологии ) .
то и затова сме такива специалисти станали тук - по неволя ..
а и да ти кажа , аз ходя само на платени приеми и ако човек няма големи доходи ( както аз ) хич не му е лесно , да не казвам по-силни думи ...да не говорим как се събират пари за ин витро в БГ ... а относно теб - ако тръбите ти са проходими и спермограмата на мъжа ти е добра ,ти нямаш нужда от ин витро ...

та, нещата не са така черни за теб , както сигурно ти се струва ...
просто системата "здравна каса '' не е добра, затова се получава 'задъхване' .. само да кажа , че не ми се спори с никой за това,което казах ..



Тема Re: Доктори и цени!нови [re: Лили]  
Автор teodorag ((friend))
Публикувано29.10.04 00:03



Разбирам те много добре. Нещата са много комплексни обаче. Моят съвет към теб е бъди информирана и проверявай всяка информация, която ти дават. Това за инвитрото е напълно подвежадаща информация. В Холандия имаш право на 3 безплатни инвитро, така, че ако имаш показания действай. Недей губи време. Ще съжаляваш.

Животът е 10% това, което ни се случва и 90% как реагираме на него.


Тема Re: Доктори и цени!нови [re: Лили]  
Автор babyface78 ()
Публикувано29.10.04 10:12



Едно нещо не мога да разбера. Защо трябва да се чака да станеш на 36-38, за да направиш ин витро. Тогава шансовете за успех драстично спадат. И нашите тъпоглави политици бяха предложили Здравната каса да поема един безплатен опит на жени над 35. Това е пълно безумие. Ние под тази възраст, какво да правим? Да чакаме да станем на 36 и да стискаме палци да изкараме някоя и друга яйцклетка.
Ако единствения шанс е ин витро най-доброто време е до 35(даже и по-малко)



Тема Re: Доктори и цени!нови [re: Лили]  
Автор Deliya (непознат )
Публикувано29.10.04 11:04



Здравей Лили,

И аз като теб съм в Холандия но да ти кажа честно досега не съм ходила серизно при тукашния лекар (опитваме от 7-8 месеца и естествено това за повечето доктори е нищо). Обикновено си ходя два пъти годишно до БГ и използвам престоя там да си направя изследвания (засега само фоликуметрия, цитонамазки, тест за хламидии). Но май ще трябва да се прежаля и да почна да ходя на лекар и тук, че то така веднъж на 6-7 месеца нищо не може да се установи. Би ли ми казала как обикновено процедират? Дом. лекар праща ли те на специалист - гинеколог или той ти прави изследванията и ти предписва лечение..? И след това специалистите как подхождат - в какъв ред стават изследванията?

Като си знам колко ни е компетентен нашия huisarts, не знам дали изобщо да се захващам...но както сама знаеш много трудно се намира свободно място
(особено ако идваш от друг лекар).



Тема Re: Доктори и цени! [re: Лили]  
АвторRoSelinl (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 11:23



Лили, каква ти е здравната застраховка - ziekenfonds или partikulieren? Аз също жевея в Холандия (хареса ми кратката ти характеристика ). Ако здравното ти осигуряване позволява, защо не се обърнеш към акупунтурист, да речем? Ако решиш, обади ми се

.



Тема И на мен ми е труднонови [re: Лили]  
Автор Marie (нежна)
Публикувано29.10.04 11:24



Аз пък се преместих в Прага преди 2 месеца и досега разузнавах лекарите. Най-сетне намерих препоръка за частни прегледи. Треперя от мисълта, че няма да се разберем правилно, защото аз не говоря нито грам чешки, така че ще комуникираме с лекарката на английски, пък то стане ли работата да се разбираме на трети език, значи ще изпуснем половината инфо... и нямам представа къде ще ходя за хормонални и други. И в аптеките ми е трудно, тези тук с триста зора разбират "байби тест", просто езикът е бариера... ох, май ще се захващам да го у4а...
Ми да, само исках да се поопла4а. Ве4е 6 цикъла следя Т, а бе не съм много извън пътя, само дето Т се вдига някой път на 13 ден, някой път на 23 ден... луда работа... хванах и един ановулаторен! ЛХ тестовете не ме ловят изобщо. Толкова дотука, от тук насетне ще слушам чешката лекарка.
Лили, извинявай, че се прикачвам към тематата ти, надявам се, че не си против.
Поздрави на вси4ки и 4естито на бременните моми4ета -отдавна не съм влизала, сега научих, Мари




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.