Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:13 17.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Цветна снимканови  
АвторEлa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 15:02



Здравейте, момичета!
Днес правих цветна снимка и резултата е следният (цитирам):
Кухината на матката е с нормални размери и има правилна форма. Дясната тръба е с нагънат ход и пропуска к.м. В ляво тръбата е с ампуларна непроходимост, с формиран сак.

Моля ви, коментирайте!



Тема Re: Цветна снимканови [re: Eлa]  
Автор Honey Smile ()
Публикувано15.10.04 19:06



здрасти, според мен до колкото разбирам лявата ти тръба май е запушена и от нея не е изтекла контр. материя. Какво ти каза на теб лекаря който ти прави снимката? и аз днес правих такава снимка но ми казаха че всичко е нормално



Тема Re: Цветна снимканови [re: Eлa]  
АвторEлa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 12:14



Какво е "ампуларна непроходимост" и "формиран сак"? Не разбрах почти нищо от д-ра, който ми направи снимката. А при лекуващият ми лекар имам час чак другата седмица. Ако тази терминология ви говори нещо, моля кажете!



Тема Re: Цветна снимканови [re: Eлa]  
Автор teodorag ((friend))
Публикувано16.10.04 12:30



Едната тръба е ОК, другата не.

Животът е 10% това, което ни се случва и 90% как реагираме на него.


Тема Re: Цветна снимканови [re: Eлa]  
Автор little_rabbit (с две уши)
Публикувано16.10.04 14:29



Ампуларна непроходимост е непроходимост на тръбата в ампуларната й част, т.е. откъм яйчника. Формиран сак е нещо, което е запушило тръбата. Може да е вследствие на някаква инфекция, прекарана в миналото, на простуда може би или нещо такова. Споко, не се шашкай предварително, проблемът може да се окаже решим, може и да ти възстановят проходимостта на тръбата. Важното е, че другата тръба поне пропуска контрастно вещество.

Редактирано от little_rabbit на 16.10.04 14:30.



Тема Re: Цветна снимка [re: Eлa]  
Автор pipirz (непознат )
Публикувано18.10.04 18:41



Здравей.и моята цветна снимка е подобна.В Майчин дом ми казаха че трябва лапароскопия, но в клиниката на Щерев ми казаха ин витро е направих го и
нищо сега не знам на къде.



Тема Re: Цветна снимканови [re: pipirz]  
АвторEлa (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 16:17



Много ми се иска, ако може някак си, дясната тръба да свърши работа.... ама доктора ще каже в края на седмицата.



Тема Re: Цветна снимканови [re: Eлa]  
Автор heaterbg (надежда)
Публикувано19.10.04 18:40



Здравей Ела,

И на мен ми правиха снимка в "Шейново" и диагнозата беше, че дясната ми тръба не пропуска. Заинатих се и направих хистероскопия в Клиника "Братя Тодорови" за отпушване на тръбата. Оказа се, че тръбата е направила спазъм от рязкото вкарване на контрастното вещество и е "без отклонения". Така че направи проверка на резултата. Може да се окаже, че не е така и тръбата е здрава.

Поздрави!!!

Редактирано от heaterbg на 19.10.04 18:42.



Тема Re: Цветна снимканови [re: heaterbg]  
АвторEлa (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 22:38



Здравей, heaterbg! Извинявай за въпроса, но какво представлява хистероскопията? Прочетох нещо в нета, ама много не разбрах. Нали не е лапароскопия? Вече започвам да съжалявам, че се облъчвах на ренгена....



Тема Re: Цветна снимканови [re: pipirz]  
Автор teodorag ((friend))
Публикувано20.10.04 00:25



Ами, че естествено, че ще ти кажат инвитро! Ти защо не направи първо лапаро????

Животът е 10% това, което ни се случва и 90% как реагираме на него.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.