Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:27 23.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хомеопатиянови  
АвторMila (Нерегистриран)
Публикувано28.09.04 15:58



Здравейте момичета.
Много отдавна преди около 2 год. бях описала моята история в клуба и мъките през които още много момичета са минали. Не смятам за необходимо на ново да изписвам нещата.,
на кратко: операция поликистозни яйчници, безброй хидротубации, цветни снимки, лекарства, лапароскопия, санаториуми, клиника за ИН-ВИТРО - Щерев и т.н. - бебе на финала няма освен един разбит от химия и отрицателни емоции организъм. Най - накрая реших да пробвам с хомеопатия и други нетрадиционни методи на лечение не, че до момента има крайният желан резултат, но все пак като общо състояние се чувстван значително по добре. Искам да Ви попитам за вашето отношение към подобна медицина и за становището Ви. Има ли някоя от Вас която вече е пробвала подобно нещо, въобще Вашето мнение.

Усмихнете се света все пак е хубав!



Тема Re: Хомеопатиянови [re: Mila]  
Автор jana (силна)
Публикувано28.09.04 16:32



На мен ми е помагала и вярвам в този вид лечение ...... а и не мисля, че те интересува мнението на другите, кара ли те да се чуства организма ти добре, помага ли ти .......... ??? Продължавай в същия дух , какво те притеснява



Тема Re: Хомеопатиянови [re: jana]  
АвторMila (Нерегистриран)
Публикувано28.09.04 17:02



Не, не нищо не ме притеснява. Имайки предвид най-вече лабораторните хормонални показатели преди и след започване на хомеопатично лечение.
В никакъв случай не съм се притеснила, доста години съм изкубила по клиники и кабинети ( 8 год.), а само 1,5 г. отделена на хомеопатия ми се струва изключително малко време , особено като става въпрос за съпоставки време и резултати. Може би не съм кокретизирала въпроса си. Исках да разбера докъде може да достигне една жена в желанието си за промяна, би ли се съгласила да изпробва всичко на този свят общоприето и не. Има случай на жени имащи проблеми с забременяване здобили се с деца и след билколечение, балнеолечение,озонотерапия, всякъкъв вид интервенции отвари и какво ли още не случай колкото и много толкова и различни и всъщност строго индивидуални. Смятах, че темата може и да заинтригува някои в клуба било то от любопитство било от опит.



Тема Re: Хомеопатиянови [re: Mila]  
Автор angels_zg (кукла)
Публикувано28.09.04 17:10



Ами аз мисля,че си струва да се опитат всякакви(разумни) методи за постигане на така желаната цел.Хомеопатия не съм пробвала(за сега),но съм пробвала биклолечение и за 7 месеца подобрих значително резултатите от хормоналните изследвания,а една приятелка успя да забременее( след 7г. опити) именно след 1г. прием на билки от същия гинеколог.Така,че вярвам че и тези методи могат да помогнат,но все пак зависи и от проблема.



Тема Re: Хомеопатиянови [re: Mila]  
Автор jana (силна)
Публикувано28.09.04 17:41



Темата сама по себе си е за коментар , но лошото е , че повечето хора не вярват на този вид лечение ....... Можеш да чуеш много противоречиви мнения за това .. но като цяло .... хората не са настроени да вярват много много незнам защо



Тема Re: Хомеопатиянови [re: jana]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано28.09.04 18:12



Предполагам, защото добрите хомеопати са рядкост, а болшинството са шарлатани.
Сигурна съм, че билките помагат. Убедена съм, но няма някой , който да ме убеди, че ми дава правилната доза и правилната комбинация.
Или пък, че това в аптеките са екстракти от билки....

Иначе баба ме лекуваше с билки, като малка...за всичко си имаше чайче и наистина помагаше!



Тема Re: Хомеопатиянови [re: Dafna]  
Автор angels_zg (кукла)
Публикувано28.09.04 18:20



Ами за това има специални билкови аптеки,в които гарантирам,че биките са истински и са съхранявани правилно.Уча Фармация и съм ходила на стаж в няколко такива аптеки и знам,че всичко е качествено.
А за шарлатаните си права ,а и не им го пише на челото и повечето хора предпочитат да не рискуват.



Тема Re: Хомеопатия [re: angels_zg]  
Автор jana (силна)
Публикувано28.09.04 21:15



Така е момичета, но я ми кажете шарлатани само измежду хомеопатите ли има? Няма ли и сред нашите лекари? Не ни ли лекуват, не ни ли измислят в някой случай болести само и само да ни съберат парите? ............ поне това с билките е малко по-безвредно от лекарствата ....... Шарлатани навсякъде ...... намери си точният хомеопат и всичко ще ти е наред . Аз лично си залагам главата за една такава, но уви за лекар ..... няма такъв още за мен или поне не съм срещнала още и надали ще срещна в тяхното съсловие



Тема Re: Хомеопатиянови [re: jana]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано28.09.04 23:17



Така е права си. Измежду лекарите има много, които те задържат за да си вземат по- дълго паричките...и нямат доблестта да кажат- аз немога, изчакай малко или просто си дай почивка. Не. Неможе да има празно място...ъффф..както и да е отплеснах се...спирам, че много се разпалих.

Има нещо друго...когато ми изписват лекарство аз си го купувам от аптеката. То е с упътване, в което е написано всичко, което те интересува- състав, приложение, взаимодействие, противопоказания, дозировка...и т.н. Даже мога и в нет-а да проверя за него...още преди да съм го купила.

Докато с билките не е съвсем така...или поне за тази част, в която е "загадката" на лечението. Дават ти да пиеш някаква отвара от нещо...незнаеш какво има вътре...мии...аз така немога. Няма сила, която да ме накара да глътна такава течност.Трябва майка ми да ми го дава за да го изпия.
Пресен спомен ми е небезисвестната Кирчева..и отварите...
Явно за да се прочуе е помогнала на някой...но откакто съм в клуба...такъв няма. Напротив. Бях свидетелка на цветущото описание на билката.



ПП. Сетих се как на село бабите си мажеха главите с акита на крави за да не има пада косата...един вид си ги наторявха. Гадничко. Не е много във връзка с билките, но има нещо общо



Тема Re: Хомеопатиянови [re: Mila]  
Авторveni (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 10:00



Какво точно използваш и за какви хормони става въпрос?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.