Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 06.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Изследвания при два и повече мисединови [re: Beни]  
Автор anita_anita (непознат)
Публикувано30.09.04 16:30



ЗДРАВЕЙ ВЕНИ
Днес съм вече на работа и реших да пиша.
Прочетох твоите изследвания които си направила.Сега ще пиша аз.
1.Хромозомните ги направихме на 13 етаж безплатно а на 14 са по20лв в първата стая нали.
2.Правех тези генетичните на 14 етаж безплатни.Те ми излязоха в норма и ми ги пратиха дори по пощата.Там ме заведе доц.Кременски
3.В Александроваска ми направиха едно казва се ANA отрицателно то е вид антикардиолипидно/антифосфолипидно/струва 15лв и другите бяха 2 струва31лв.при проф.Балева.И те ми ги пратиха по пощата те са IgG i IgM ЕДНОТО МИ Е В НОРМА ДРУГОТО НОРМАТА Е 11 А МОЕТО Е 13 КАЗА ДА ИДА СЛЕД МЕСЕЦ ДА ПОВТОРИМ.Така че на 15.10съм пак в София на повторно.Твоите 2 вида какви са.Токсоплазмозата я правех по време на бременността и ми беше в норми безплатна с направление.Правих хламидии в Цибалаб IgG i IgM отрицателни.В Александровска бяха мн.внимателни аз исках да ми направят всички изследвания и това МАТ и за антиспермални и какво ли не питах тя каза спокойно то има 300вида неможе да ги мислиш но като ида пак ще разпитам пак.Ами това е.Сега ще направя и хормоналните другия месец като ми дойде.Сега ми дойде вместо на 15 на 22и мина.Ами това е засега относно изследванията за миседа.



Тема Антикоагулатинови [re: anita_anita]  
Автор Elixia (@-@)
Публикувано01.10.04 14:49



Закачам се за тебе, защото си последна.

Смятам, че при мен става въпрос за тези антифосфолипидни антитела...
Но искам да ви попитам и вас да не би да греша.
Ето ги и изследванията:

Lupus-Antikoagulans - 1 (реферeнтни стойности: 1 - 10)
AnticardiolipinIgG - 3 (реферeнтни стойности: 1 -12)
AnticardiolipinIgM - 2 (реферeнтни стойности: 1 -12)


Значи като гледам резултатите си мисля, че всичко е наред.
Само не знам дали става въпрос за тези антифосфолипидни антитела.




Тема Re: Антикоагулатинови [re: Elixia]  
Автор anita_anita (непознат)
Публикувано01.10.04 15:17



Мисля че антикардиолипидни и антифосфолипидни е едно и също, защото аз казох на проф.Балева че искам за антифосфолипидни поради спонтанни аборти 2.Само че моите рефернтни на антикардиолипидни са IgG sa 22 моите са 21 на IgM референтни 11 моите са 13. Пеавех и някакви ANA отрицателни пише ако те бяха положителни се правят и едни други ми каза.Интересно че тези вторите са с референтни стойности 1:80 а на моето пише отрицателно да се надявам че са ми ги направели а не са писали само ей така отрицателни.Ако някой е запознат дали антифосфолипидни и антикардиолипидни е едно исъщо нека ни пише.



Тема Дисфункция на щитовидната жлеза и бременностнови [re: Beни]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано05.10.04 11:43







Тема Re: Missed abortionнови [re: Beни]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 12:32



Благодаря за разбирането. За пръв път ми е. Дори през ум не ми е минавало, че може да се случи. Искам да родя второ дете. Вече карам втората седмица след инцидента и, като че ли започвам да го осъзавам. Цялата тази информация ми е супер неясна, но съм сигурна че ще наредя пъзела. Дали всички тези изследвания се правят само в София?! Аз съм от Варна. Ако има някой от клуба, който знае добри лекари и лаборатории във Варна, моля пишете.



Тема Повтарящи се абортинови [re: Beни]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано05.10.04 14:54



Ето малко материал по темата и от мен.


Повтарящи се аборти


Причините, предизвикващи повтарящи се аборти, могат в общи линии да се разделят в три големи групи:
- Локални причини от маточен характер;
- Болести на майката;
- Хормонална недостатъчност.

Причини от маточен произход.
За нормалното развитие на яйцето е необходимо пълно съгласуване между:
- матката, която го приема;
-лигавицата, която покрива отвътре маточната кухина и където яйцето се вгнездява;
- маточната шийка.
Каквато и да било аномалия на един от тези три елемента може да предизвика аборт.

Матката може да бъде деформирана от тумор (миома), да е с вродена малформация, да е недоразвита (инфантилна матка), да е обърната назад.

Лигавицата може да е изменена (от кюртажи) или от инфекция, които могат да затруднят вгнездяването на яйцето, да попречат на правилното му хранене или да спънат нормалния му растеж.

Горната част на маточната шийка, която преминава в матката, нормално е затворена през цялата бременност. По този начин яйцето не може да бъде изхвърлено от силата на тежестта. Но понякога се случва тази част на шийката малко или много да се отвори - това "зеене" може да бъде вродено или последица от някакъв травматизъм - трудно раждане, предизвикан аборт, кюртаж.

Болести на майката. Всички инфекции на майката, локални (на влагалището) или отдалечени (гърло, сливици, зъби, бъбреци), като достигнат до яйцето чрез кръвта или при допир, могат да предизвикат аборт. Някои бъбречни и съдови заболявания (високо кръвно налягане), някои паразитни заболявания, както и някои отравяния също могат да предизвикат аборт.
Обратно, резус имунизацията никога не причинява аборт.

Хормонална недостатъчност. Понастоящем много се спори за ролята на хормоналната недостатъчност. Въпреки това ще кажа няколко думи и за нея, защото допреди няколко години тя беше считана за главна причина на спонтанните аборти.

Хормоните играят голяма роля в установяването и развитието на бременността. Като се измерва нивото на различните хормони, във всеки момент може да се определи дали бременността се развива добре. При аборт нивото им рязко спада. Поради това дълго време се е считало, че хормоналната недостатъчност е най-честата причина за аборт. И затова при най-малка опасност от аборт предписваха хормони (някои лекари и досега ги предписват).
Днес повечето лекари считат, че спадането на хормоналното ниво е последица от аборта, но в никакъв случай не и причината. Следователно, след като всичко е свършено, безполезно е да се предписват хормони.
Както виждате, абортът може да се дължи на различни причини. Затова не се учудвайте, ако след аборт лекарят, за да осигури успешното протичане на следваща бременност, ви предпише някои прегледи и изследвания като:
- проследяване на температурната крива;
- рентгенова снимка на матката;
- изследване на кръвта с оглед да се открие някаква инфекция или паразитно заболяване;
- изследване на хормоналното равнище. Това е необходимо, защото, както е вярно, че хормоналната недостатъчност по време на бременността е изключение, със сигурност се знае, че хормоналното равновесие преди бременността е необходимо, за да може тя да започне да се развива нормално.
За тези изследвания са необходими няколко седмици. Необходимо ще бъде и време за лекарствено или хирургическа лечение в зависимост от установената чрез изследванията причина следователно не бъдете нетърпелива, ако искате отново да забременеете. Настоятелно се препоръчва да се избягва забременяването поне три месеца след аборта. Това време е необходимо, за да се възстанови нормалният менструален цикъл.
Из: “Аз чакам дете” Лоранс Перну



Тема Усложнения по време на бременностнови [re: Beни]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано05.10.04 14:59



Усложнения по време на бременност


Тези усложнения са различни в зависимост от това, дали настъпват в началото, или в края на бременността. Усложненията на началото са главно абортът и извънматочната бременност.
В разговорната реч обикновено се употребява думата помятане ("Тя пометна") при спонтанен аборт и думата аборт- за предизвикано прекъсване на бременността. Лекарите не правят тази разлика. За тях всяко прекъсване на бременността преди шестия месец, независимо дали е спонтанно, или предизвикано, е аборт. Поради това и аз употребявам тази дума, която може да ви изненада сега, когато с аборт се означа главно доброволното прекъсване на бременността.
За аборт се говори до шестия месец на бременността, а след това за преждевременно раждане. Абортите са най-чести през първите три месеца на бременността.

Как се проявява заплахата от аборт? Вашата бременност започва наглед нормално и изведнъж забелязвате няколко петна кръв, понякога придружени от болки в долната част на корема.
Преди да изпаднете в паника, най-напред си спомнете дали не е обичайната дата на вашия мензис. Случва се през първите два или три месеца на бременността бъдещата майка да кърви леко през тия дни. Такива загуби на кръв не са опасни.
Но извън този cлучай всяко кървене трябва да се счита за тревожен сигнал и незабавно да ви отведе при лекар. Само той, след като ви прегледа, може да определи причините на кръвоизлива. Често това
е трудно да се направи незабавно и в повечето cлучаи лекарят ще поиска ехография, по която ще се уточни дали бременността е нормална, или ненормална в зависимост от обема и вида на яйцето. Може би той ще поиска да се измери и хормоналното ниво. Хормоните, които яйчниците и плацентата отделят и които са необходими за правилното протичане на бременността, се намират в майчиния организъм. Тяхното ниво се измерва в кръвта и урината на бременната. По хормоналното ниво може да се прецени дали бременността се развива нормално, или не.

Какво трябва да се направи? Обикновено не може веднага да се предвиди развоят на опасността от аборт. Какво да се прави междувременно?
Явно ще ви изненадам или ще ви разочаровам. Може само... да се чака, за да се види как ще се развият събитията: ще настъпи ли аборт, или не. И това неприятно положение може да продължи няколко дни или дори няколко седмици.
Преди време при опасност от аборт бъдещата майка трябваше да лежи и автоматично й предписвахa хормонално лечение. Такова становище поддържат някои лекари и днес, обаче то все повече се оспорва. По-често се допуска, че причината поне за ранния аборт, е качеството на яйцето, а не хормоналното равновесие. Ако яйцето е увредено и организмът е решил да го изхвърли, никакво лечение не може да го закрепи.
Обратно, ако опасността от аборт се дължи на определена причина, например разширяване на маточната шийка, налага се съответно лечение. Днес много лекари отричат предписването на хормони, преди да е уточнено на какво се дължи заплахата от аборт.
На практика дори и да не е необходимо да лежите, за предпочитане е все пак да прекъснете работа, докато имате кръвотечение. Посещавайте лекаря в определените от него срокове, за да може да преценява как напредва вашата бременност.

След аборта. Колко време трябва да се почива? Обикновено за няколко дни ще се възстановите.
Ако кръвната ви група е резус отрицателна, попитайте лекар дали не е необходимо да ви направят "ваксинация антирезус +".
След аборт често се изпада в краткотрайна или по-продължителна депресия. От психологична гледна точка тя се обяснява с пропадналата надежда за щастливо раждане. От физиологична гледна точка (както и след раждането) тя се дължи на хормоналните смущения вследствие прекъсването на бременността.
Ако сте потисната и тревожна, поговорете с лекар.

Бъдещето. След аборт неизбежно възникват въпроси относно бъдещето. Искате да си изясните причината на преживяния аборт, както и необходимите мерки, за да не се повтори при следващата бременност.
Когато менструацията ви се възобнови, лекарят ще поиска да направи някои прегледи и изследвания. За да разберете защо са необходими, ще изброя накратко главните причини за спонтанните аборти.
Преди всичко трябва да знаете, че най-често абортът е случаен и че след това жената износва успешно другите си бременности.
В много случаи абортите се дължат на хромозомни аномалии. Може дори да се каже в повечето случаи, защото според статистическите данни те са причина за 70 на сто от абортите през първото тримесечие. Хромозомният аборт може да се дължи на аномалия в броя, формата или разпределението на хромозомите, което уврежда яйцето и го прави нежизнеспособно. Тези аборти в крайна сметка са грешка на природата, грешки, които самата природа поправя, като изхвърля увреденото яйце. С редки изключения аборт, предизвикан от' хромозомна аномалия, не бива да създава тревоги за бъдещите бременности.
В други случаи обаче абортът се дължи на повече или по-малко постоянна причина. Ако тя не бъде открита и не се приложи подходящо лечение, съществува опасност от повторни аборти.
Из:“Аз чакам дете” Лоранс Перну



Тема Re: Изследвания при два и повече мисединови [re: Beни]  
Автор alia_alia ()
Публикувано05.10.04 16:58



Здравей, Вени!
искам да попитам какво означава "протромбинов ген"- наличие на антифосфолипидни тела от тип антипротромбинови или нещо друго?



Тема Re: Изследвания при два и повече мисединови [re: alia_alia]  
Автор anita_anita (непознат)
Публикувано06.10.04 10:59



Не това не еантитела.Това се прави в Майчин дом и е генетично да се види да не би да се правят тромпчета и да не позволяват плода да се храни и затова да умира.



Тема Re: Изследвания при два и повече мисединови [re: anita_anita]  
Автор alia_alia ()
Публикувано06.10.04 11:30



Всъщност, наличието на антипротромбин антитела, вероятно се дължи на този ген.
А ефектът от антителата е такъв - няма добро кръвоснабдяване на маточната лигавица и - неуспешна имплантация ( поне при мен) или ранен аборт. Не знаех, че правят такива генетични изследвания- мислех, че само чрез антителата се хваща проблемът.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.