Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 17.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема щитовидна жлезанови  
Авториckaм (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 15:06



Здравейте,на всички!Имам един въпрос към вас и се моля някой да ми помогне.Имам заболяване -Хашимото,вземам си лекарствата редовно,но искам да имам дете.Някоя от вас преживяла ли е същото,има ли дете,какви са усложненията ,които се получават-за майката и бебето!Благодаря ви,предварително....



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: иckaм]  
Автор vss ()
Публикувано08.09.04 15:58



Не знам нищо за тази болест, но си спомних, че бях срещала подобен въпрос другаде. Копирам ти това, което пишеше.

"Боледувам от Хипотериоидизъм придружена с Хашимото. Ще има ли проблеми за плода ако забременея?

Отговор: Хипотироидизма е резултат от тироидита на Хашимото. Принципно става въпрос за високорискова бременност както по отношение на плода така и за вашето здраве. Необходим е стриктен контрол и лечение на заболяването преди забременяването (принципно нелекуван хипотироидизъм води до стерилитет) и по време на самата евентуална бременност."





Тема Re: щитовидна жлезанови [re: иckaм]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано08.09.04 16:18



Ето ти информация по въпроса:





Тема Re: щитовидна жлезанови [re: иckaм]  
Авторлoтoc (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 18:47



Аз имах тиреодит на хашимото,сега имам базедова болест и в момента съм бременна 6-и месец.Лекарят,който те лекува трябва да ти каже дали ще наврди или не.Аз имах периоди,в които пиех по 6 хап4ета пропицил,бях много зле и моята лекарка, ме предупреди 4е не трябва да забременявам,хап4етата може да увредят плода.По-трудно се забременява,поради нивото на хормоните,но мисля 4е няма проблем за бебето.Ина4е по време на бременност може или да се влошиш или напротив,да се излекуваш дори.Аз в момента съм много добре с гушата,засега.По-добре се консултирай с лекаря си.



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: лoтoc]  
Авториckaм (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 21:41



Много благодаря на всички!Моят ендокринолог каза,4е трябвало само да се увели4и дозата на тироксина и "можело" всичко да е нормално.Но аз просто много се страхувам за бебето.Благодаря,още веднъж...Ако някой знае още нещо ,нека пише....



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: иckaм]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано09.09.04 16:09



Има една книжка, наречена "Проблемите на щитовидната жлеза" от поредицата "Как да се справим с.." на издателство Труд.
Написана е много достъпно (даже малко като за бавно развиващи се ;-) и обяснява подробно всичко необходимо, разделено по различните стадии на живота. Има специални глави за бременността и майчинството.
Препоръчвам ти да си я купиш и прочетеш, за да се успокоиш
Вярно е, че бременността се води рискова, но се има предвид само, че има по-голям риск от спонтанен аборт. Няма никаква опасност за новороденото. Освен това, рискът е само ако имаш силно завишени антитела. Тироксинът не влияе отрицателн на плода, напротив, той има нужда от него както и ти
Най-важното е да си пиеш хормончето редовно. Не пропускай нито ден. Пие се сутрин, на гладно, само с една чаша вода (не сок, чай или друго). След това половин час никакви течности, нито храна, нито силно натоварване. Само правилният прием на тироксина осигурява усвояването му от организма.
Ако TSH не ти е в норма и досега не си пила тироксина правилно, опитай да го пиеш редовно 3 месеца и после си направи контролно изследване. Ако тогава пак не е в норма, увеличаваш с 25мг и пак 3 месеца, така докато го вкараш в нормите. След това контролни излседвания през 6 месеца и веднъж годишни ехограф.
КАзват, че вероятността да се забременее без да ти е норма TSH е много ниска, затова го пий и си свирукай . Опасност за бебето няма. Все пак много жени правят спонтанни аборти, дори да са съвсем здрави, така че нямаш прични за излишна тревога
Ами това е



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: Kitten]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано09.09.04 17:47



Виждам, че си доста осведомена - можеш ли да ми кажеш какво знаеш за антителата МАТ и дали могат да са причина за мисед?



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: Beни]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано10.09.04 11:35



Мила Вени,
в момента нямам възможност да ти напиша повече, но тези дни ще опитам. Извинявай, сесия
Най-общо обаче, да, силно повишените стойности на антитела MAT могат да доведат да загуба на плода.
Обещавам когато мога да пиша с детайли...



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: Kitten]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано10.09.04 12:08



Ау, ще я убия онази ендокриноложка в Трета градска - питах я какви са тия антитела , а тя ми вика всичко е наред - не се налага лечение!
Казвам и че имам намерение да забременямам, а тя мрънка!
Ако ми е умряло бебето заради нейното безхаберие - ще я ...



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: Beни]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано10.09.04 12:38



Обърни се към д-р Конова - тя прилага някаква имуномодулираща терапия. Би трябвало да има успех в твоя случай
Сподели после какво ти е казала, плс, че и аз имам антитела в излишък




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.