Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:49 26.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема щитовидна жлеза  
Авториckaм (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 15:06



Здравейте,на всички!Имам един въпрос към вас и се моля някой да ми помогне.Имам заболяване -Хашимото,вземам си лекарствата редовно,но искам да имам дете.Някоя от вас преживяла ли е същото,има ли дете,какви са усложненията ,които се получават-за майката и бебето!Благодаря ви,предварително....



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: иckaм]  
Автор vss ()
Публикувано08.09.04 15:58



Не знам нищо за тази болест, но си спомних, че бях срещала подобен въпрос другаде. Копирам ти това, което пишеше.

"Боледувам от Хипотериоидизъм придружена с Хашимото. Ще има ли проблеми за плода ако забременея?

Отговор: Хипотироидизма е резултат от тироидита на Хашимото. Принципно става въпрос за високорискова бременност както по отношение на плода така и за вашето здраве. Необходим е стриктен контрол и лечение на заболяването преди забременяването (принципно нелекуван хипотироидизъм води до стерилитет) и по време на самата евентуална бременност."





Тема Re: щитовидна жлезанови [re: иckaм]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано08.09.04 16:18



Ето ти информация по въпроса:





Тема Re: щитовидна жлезанови [re: иckaм]  
Авторлoтoc (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 18:47



Аз имах тиреодит на хашимото,сега имам базедова болест и в момента съм бременна 6-и месец.Лекарят,който те лекува трябва да ти каже дали ще наврди или не.Аз имах периоди,в които пиех по 6 хап4ета пропицил,бях много зле и моята лекарка, ме предупреди 4е не трябва да забременявам,хап4етата може да увредят плода.По-трудно се забременява,поради нивото на хормоните,но мисля 4е няма проблем за бебето.Ина4е по време на бременност може или да се влошиш или напротив,да се излекуваш дори.Аз в момента съм много добре с гушата,засега.По-добре се консултирай с лекаря си.



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: лoтoc]  
Авториckaм (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 21:41



Много благодаря на всички!Моят ендокринолог каза,4е трябвало само да се увели4и дозата на тироксина и "можело" всичко да е нормално.Но аз просто много се страхувам за бебето.Благодаря,още веднъж...Ако някой знае още нещо ,нека пише....



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: иckaм]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано09.09.04 16:09



Има една книжка, наречена "Проблемите на щитовидната жлеза" от поредицата "Как да се справим с.." на издателство Труд.
Написана е много достъпно (даже малко като за бавно развиващи се ;-) и обяснява подробно всичко необходимо, разделено по различните стадии на живота. Има специални глави за бременността и майчинството.
Препоръчвам ти да си я купиш и прочетеш, за да се успокоиш
Вярно е, че бременността се води рискова, но се има предвид само, че има по-голям риск от спонтанен аборт. Няма никаква опасност за новороденото. Освен това, рискът е само ако имаш силно завишени антитела. Тироксинът не влияе отрицателн на плода, напротив, той има нужда от него както и ти
Най-важното е да си пиеш хормончето редовно. Не пропускай нито ден. Пие се сутрин, на гладно, само с една чаша вода (не сок, чай или друго). След това половин час никакви течности, нито храна, нито силно натоварване. Само правилният прием на тироксина осигурява усвояването му от организма.
Ако TSH не ти е в норма и досега не си пила тироксина правилно, опитай да го пиеш редовно 3 месеца и после си направи контролно изследване. Ако тогава пак не е в норма, увеличаваш с 25мг и пак 3 месеца, така докато го вкараш в нормите. След това контролни излседвания през 6 месеца и веднъж годишни ехограф.
КАзват, че вероятността да се забременее без да ти е норма TSH е много ниска, затова го пий и си свирукай . Опасност за бебето няма. Все пак много жени правят спонтанни аборти, дори да са съвсем здрави, така че нямаш прични за излишна тревога
Ами това е



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: Kitten]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано09.09.04 17:47



Виждам, че си доста осведомена - можеш ли да ми кажеш какво знаеш за антителата МАТ и дали могат да са причина за мисед?



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: Beни]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано10.09.04 11:35



Мила Вени,
в момента нямам възможност да ти напиша повече, но тези дни ще опитам. Извинявай, сесия
Най-общо обаче, да, силно повишените стойности на антитела MAT могат да доведат да загуба на плода.
Обещавам когато мога да пиша с детайли...



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: Kitten]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано10.09.04 12:08



Ау, ще я убия онази ендокриноложка в Трета градска - питах я какви са тия антитела , а тя ми вика всичко е наред - не се налага лечение!
Казвам и че имам намерение да забременямам, а тя мрънка!
Ако ми е умряло бебето заради нейното безхаберие - ще я ...



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: Beни]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано10.09.04 12:38



Обърни се към д-р Конова - тя прилага някаква имуномодулираща терапия. Би трябвало да има успех в твоя случай
Сподели после какво ти е казала, плс, че и аз имам антитела в излишък



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: Kitten]  
Автор alexal (непознат )
Публикувано10.09.04 14:19



Много благодаря за изчерпателното мнение.Аз съм много стриктна и взимам тироксина от 2 месеца точно по тази схема,която си написала.В началото TSH беше 16- при норма до 5;при контролното изследване след един месец беше 5,6 т.е. пак не е в норма ,но е значително намален,сега на 20.09 следва ново изследване,надявам се -в норма.Това е от мен,просто исках да знам ,някой имал ли е подобен проблем и как се е справил,защото всичко,което зависи от мен ,ще го направя,за да имам бебче.Успех на всички и още веднъж благодаря....



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: alexal]  
Автор alexal (непознат )
Публикувано10.09.04 14:30



Забравих да кажа,че моите антитела са шест пъти над нормата и това също много ме притеснява



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: alexal]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано10.09.04 16:31



Няма смисъл да се изследваш всеки месец - изкачай 3 месеца от началото на терапията и чак тогава изследвай - прсото толкова бързо няма да влезе в норма и само си даваш парите.
За антителата - моите януари месец МАТ и ТАТ бяха съответно 9 и 10 пъти! по-високи от нормата, хахаха [горчив смях] Юни месец спаднаха чудотворно до скромните 1,5 пъти и 6 пъти над нормата, съответно.
Антителата обаче не се влияят от тироксина и само се хилят злобничко отстрани . Мен ако питаш и те не знаят от какво се влияят. Знам само, че като си засилваш имунната система и намаляват,съответно като си болна се озлобяват и скачат много. Също се влияят и от психиката, така че повече положителни мисли (ако можеш ;-)
Аз не съм чула някой тук да е казал, че е забременял след терапия, изобщо темата е дискутирана само няколко пъти и пишем все едни и същи лица (тоест основно аз ) другите са повече приходящи ми се струва



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: Kitten]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано10.09.04 17:42



Моите през април бяхя 600 при 30 горна граница. От тогава не съм ги изследвала ,защото оназа ендрокриноложка ми каза, че нямало проблем, аз не намерих информация в Интернет и забравих. Докато бях бременна бях във Варана, още съм, и не направих нищо, защото не мислих, че има проблем. След миседа се разтърсих вече за миседи и намерих да се споменава и МАТ като причина, но пак не беше обяснено подробно. Затова още съм в неведение, но като се прибера в София след 2 седмици започвам ходенето по лекари.



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: Kitten]  
Автор alexal (непознат )
Публикувано11.09.04 14:54



Права си,че никъде никой не обяснява нещо по различно от това,какво представлява болестта,аз това го знам.Интересувам се за бремеността при наличие на Хашимото,но никой не казва нищо,освен големия риск от аборт,това го знам,но какво да направя??????Какво е решението на този проблем.Докторката ми казва изчакай 3 месеца,сега още.....докога.Не знам дали знаеш,че тироксина уврежда стомаха и черния дроб-вчера бях на ехограф на коремни органи-начален стадий на гастрит и промени в черния дроб-веднага лекарства,като че ли не се лекувам,а всичко се задълбочава.И този доктор ми каза за рисковете при бременност и "изчакай",а после какво????Къде е решението?Колко се чака?Никой нищо...всеки казва"още малко".Само ,че не знам колко е това малко?Ако знаеш още нещо по въпроса или искаш да ме питаш нещо,ще отговоря на всичко....стига да намерим решение на този проблем.С уважение.....



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: alexal]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано11.09.04 18:08



На мен никой лекар не ми е казвал да чакам!
Това не се лекува, за какво да се чака?!?!?!?
Няма решение на проблема ни - действайте си за бебе, пък каквото стане. Прави каквото трябва, да става каквото ще Поне ще знаеш, че каквото зависи от теб за да имаш бебе си го направила
Аз нямам никакви оплаквания за стомаха, а по отношение на черния дроб - ами то всяко лекарство уврежда черния дроб, и алкохолът също, и какво ли не Аз обаче не бих отказала някоя биричка вечер или чашка вода.
Важното е да живееш така, че да ти е добре - не абсолютизирай нещата



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: Beни]  
Авторnadiakf (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 21:27



Sdravie Veni,
As sam ot Varna i si imam problemi s shtitov. shlesa. Imame si vav Varna mnogo dobar endokrinolog- D-r Hristosov. Klinikata, v kioiato priema se namira to4no sreshtu Parvo Rai., Upravlenie na MVR. As sam mnogo dovolna ot nego. Dokato si vav Varna mislia 4e niama da sagubish ako se konsultirash s nego. As sam bivsh 4len na kluba i toi mi pomogna predi vreme.Dokolkoto si spomniam priema v sriada sled obiad.



Тема Re: Да!нови [re: nadiakf]  
Авторoni (Нерегистриран)
Публикувано12.09.04 08:19



Приема и в клиника "Сириус" на Адвокатската градинка, там има и добра лаборатория за хормонални изследвания. Невероятно добър диагностик, аз му се доверявам напълно. Мисля, че съм виждала името му и в новия "Майчин дом" на ул. "Мир"1.
Успех!



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: иckaм]  
Авторджиджи (Нерегистриран)
Публикувано12.09.04 22:51



здравей,аз съм от Шумен и имам същото заболяване,хем Хашимото,хем гуша,но как стигнах до тук,ще ти разкажа .От 2 год. се опитваме да имаме бебе,то не бяха спермограми,то не бяха фоликулометрии,и т.н.,най-накрая гинеколога ми ме прати на ендокринолог,и ето ти нова болест.А впрочем да те питам,ти някакви проблеми с яйчниците имаш ли-липса на ову,кисти или др.такива?Зящото аз имах кисти,нямах ову и т.н,та от 3 месеца пия тироксин по 1 на ден и в края на месеца ще ходя на нови изследвания,но лекарката ми каза да РАБОТИМ по въпроса за бебе то,то до като започне да оформя нервната си система около 3 месец,стойностите на Т3 и Т4 се се нормализират,в противен случай,колкото и да ми е тъжно,каза че ще доведе или до аворт,но пострашнот



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: джиджи]  
Авторджиджи (Нерегистриран)
Публикувано12.09.04 23:02



Ох извинявай неможах да довърша,та по-страшното е че детето може да се роди с умствени отклонения или кретенизъм,ако не приемаш тироксин,но ти ще си го вземаш редовно,а тогава няма СРТАШНО,действай ,правете секс,защото няма за кога да чакаш,, антителата винаги са си биле в теб,и винаги ще си останат там,те невредят на бебето,е успех с начинанието,не чакай.Дано съм ти помогнала поне малко,а аз несъм регистрирана ,защото не винаги мога да сядам на комп.,служебен е.чао



Тема Re: Да!нови [re: oni]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано13.09.04 10:19



А аз ходих в Майчин дом да ме гледат на видеозон и не попитах за ендокринолог?! Въпроса е че никой не ми обърна внимание на тези антитела. Как се ходи при този доктор - с направление или частно?



Тема Re: Да!нови [re: Beни]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано13.09.04 11:15



Никой ендокринолог няма и да ти обърне внимание на антителата! Звучи шокиращо, но е факт.
Тъй като нямат идея как да ги излекуват, предпочитат да ти кажат, че те не играят роля



Тема Re: Да!нови [re: Kitten]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано13.09.04 12:29



Ясно, но аз няма да оставя нещата така.



Тема Re: Да!нови [re: Beни]  
Авторalexal (Нерегистриран)
Публикувано13.09.04 14:23



Наистина според мен,трябва да отидеш на друг ендокринолог,що се отнася за антителата-мисля ,че дават имуностимулиращи средства,но доколко те имат ефект не знам!Стискайте ми палци,защото на 30.09 ще ходя пак за TSH и дано този път е в норма....Поздрави на всички и благодаря за подкрепата,наистина ми беше необходима....



Тема Re: щитовидна жлезанови [re: джиджи]  
Автор klemy (chudeshta se)
Публикувано13.09.04 18:01



Здравйте!
Аз също съм с Хашимото,открихме го случайно,обаче докторът каза,че не е действащ синдромът,защото хормоните са си в норма.Сега съм бременна и на окло месец и половина(2 лунарни) правя хормонални изследвания,хормоните са в норма.За сега всичко върви нормално,вероятно самите антитела не пречат за беебто и за забременяването,пречи ако имаш проблеми с хормоните в следствие на Хашимотото.Така че пийте си тироксина и няма да имате проблеми,успех!



Тема Re: Да!нови [re: Beни]  
Авторnadiakf (Нерегистриран)
Публикувано13.09.04 20:51



Ami as shiveia v 4ushbina i satova hodia na 4astno kogato se pribiram. Dano oni se vkliu4i i da ti kashe .



Тема Re: Да!нови [re: Beни]  
Авторoni (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 10:31



Аз ходя на частно. Но като отидеш може да го попиташ дали има договор със Здравната каса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.