Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:58 25.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Бясна съм да знаете............  
АвторHaдявaщa ce (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 13:28



Момичета кажете колко още ще трябва да чакаме ........ и защо. С какво сме заслужили такова отношение. Не стига че си имаме такива проблеми ами и трябва да търпим и хорските приказки. Е кажете ми нормално ли е това и защо е необходимо. Как е възможно да има толкова жестоки и безжалостни хора които гледат по всякакъв начи на наранят другия и то толкова жестоко, обиди и то болната тема особенно за ме (това че нямам бебе така ме тормози), а има хора които дори ме раричат (ялова *****) извинявам се за израта но направо съм възмотена и да ви кажа ми идва да убият тая кучка която ме нарича по този начин. Признавам си решила съм да и хвърля един хубав бой, вие какво ще ме посъветвате.

Редактирано от Meli на 08.09.04 16:55.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Haдявaщa ce]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано08.09.04 14:00



може ли да дойда да гледам боя ?


Ти пък какво се вързваш... тегли им една наум и хич да не ти пука.

Друг пример за такива хора - моята свекърва - казала "ми тая наша снаха едно дете неможе да износи" - това го казва на мъжа ми по повод, че загубих бебето. това в момента в който мъжа ми се чудеше как да ме успокои защото бях изперкала от мъка... той и затворил телефона, сега тя е сърдита (за кой ли път)

и това едно дете дето не го износих става въпрос, че ми е 3тото бебе... другите 2 сигурно тя ми ги е износвала. Добре че не съм я виждала от много години

Поне знае, че съм много далече и няма да я набия

хич да не ти пука за тая кокошка! Първо не си крава, че да си ялова, ако тя се смята за такава, аз бих и напомнила, че сме от различни видове и за хората термина е безплодие.
А за путката щях да и кажа, че нейното може и да е "п..а", а моето е вагина,

та да опита следващия път да ме нарече "безплодна вагина"
знаеш ли, аз бих се изкушила да и го кажа всичко това... аз съм си устата и ме кефи как им затварям устите на хората като им изкоментирам и допълня обидата....

и бих и казала, че затова мъжа ми се е уговорил да пробвам с мъжа и , защото явно от моя си неприхващам Тук трябва да и падне ченето и да започне да измисля обиди в стил "лека жена"


и накрая ще допълня само, че еееееех, ако не ги бях правила тези 4 нелегални аборта като ученичка, сега сигурно щях да имам шанса да имам дете....

пък нека после ме разправя



Тема Мерсинови [re: [desi]]  
АвторHaдявaщa ce (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 14:07



Браво!!!!!!!!!!!!!!!! Да ти кажа успя да ме разведриш. Глупости какво говоря та аз се смях с глас, супер си да знаеш. Не знам защо но имам чувството че ако те познавах шяхме да станем добри приятелки. Страхотна си и твоят съпруг има късмет с тебе. А що се отнася до свекървати аз има един изрази " Кажи му свекърва и не го обиждай повече"........ Разбираш какво искам да кажа нали. Благодаря ти още веднъж.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Haдявaщa ce]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано08.09.04 14:10



Лелей!

Аз нямам думи просто....какво изказване, каква жена!



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Dafna]  
АвторHaдявaщa ce (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 14:13



Дафни какво какво??? Е разбериме тая направо ми скъсва нервите от всякъде. Ако чуеш за женски бой да знаеш че аз съм била тая особа.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Haдявaщa ce]  
Автор WildberryМодератор (лоша)
Публикувано08.09.04 14:38



Ама коя е тая дето те нарича така?



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Haдявaщa ce]  
Авторaurp (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 14:39



Точно за това става въпрос, че си скъсвате нервите!!
Аз не мога да имам деца от много повече години, от колко вие, но нито един път не съм изпаднала в истерия и не съм се отчаяла.
Защото очаквате от близките ви само да ви лигавят и да се държат с вас все едно сте инвалиди, а после им се сърдите.
Ако излезете малко по-навън от захлупения си свят, ще ме разберете.
Защото аз не съм позволила моето бездетие да наруши качеството ми на живот и да ме направи лош човек. Вие реагирате твърде обидчиво, като малко дете, на което не му харесват плитките.
Сами си вгорчавате живота!

Съвсем не съм искала да обидя никого, а изразът за боя се надявах да го знаете отпреди мен!!!

И пак да повторя: наистина много се лигавите!!!



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Haдявaщa ce]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано08.09.04 14:51



Може да обявим "Ден на борбата"
Нека хората си правят мироопазващи асоциации от заглавието, а ние ще правим класическо меле в кал (например) по двойки.
Нещо много боеве се задават и ще изпуснем нещо, ако не обявим точна дата.

Сега сериозно по темата- определено ще ти е под достойнството да й отговаряш или правиш нещо. Такива изказвания ги подминавай.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: aurp]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано08.09.04 14:59



А пък точно заради теб предлагам ден на борбата

ПП. Моя живот си е качествен, не е захлупен, нито пък съм лоша. Хайде се поспри малко. .
Това е клуб за взаимопомощ и всеки търси помоща, от която има нужда!!



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: aurp]  
Автор babyface78 ()
Публикувано08.09.04 15:03



Знаеш ли, тези жени тук са героини, а не лигли
Това, че в един момент не им издържат нервите, защото борбата продължава с години не ги прави лигли, а жени които искат да бъдат МАЙКИ
Аз ти предлагам да си мериш приказките, защото без да искаш(или напротив) обиждаш много хора



Тема Добре.....................нови [re: Dafna]  
АвторHaдявaщa ce (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 15:04



Да напълно съм съгласна с теб. Но все пак тая ще я набия няма да и се размине, такъв бой ще и дръпна че и Господ няма да може да и помогне. Обещавам го ...........
А иначе аз подмятанията много бързо се оправям с тях. Винаги когато ми намекнат или дирекно ме попитат "Хайде какво става кога ще имаме бебе" моят отговор заетели какъв е. "Е разбира се когато му дойде времето, защо да бързам, та аз съм решила моето бъдещо дете да бъде нещо повече от другите, а за тази цел трябват средства нали, и добро положение на родтелите в обществото." А отзивите са такива Е голяма работа сега като работиш в общината да не би мъжът ти да е с два чивта.
Но определено тая кукумявка ще яде бой да занаете, до сега не съм се била но и това ще стане. .......



Тема Re: Добре.....................нови [re: Haдявaщa ce]  
Авторaurp (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 15:16



Определено си зле с нервите!

Хората са зли и това, че те питат такива неща говори за тяхното ниво - колко са първобитни. Първо не е тяхна работа и второ за какво им отговаряш на такива?! Това е присъщо за малките градчета, не искам да обиждам никого, но там най-интересното нещо в живота на хората е това да обсъждат чуждия и най-вече чуждото нещастие.

И още нещо, което ще ви учуди - никога не съм крила стерилитета си и винаги съм говорила за това спокойно и без притеснения. В кой век живеем бе хора!



Тема Re: Добре.....................нови [re: aurp]  
Автор morkovche ()
Публикувано08.09.04 19:36



Момичета,не обръщайте внимание на разни злобарки,и аз имах 1на колежка,като дойде на работа,веднага ме пита колко деца имам и тн.,и аз и казах,4е нямам и тя вика"е голям кеф,значи не трябва да пиеш противозачатъчни и да се пазиш,какво по-хубаво от това".Та мисълта ми беше ,че не само в малките градчета има тъпи и ограничени хора ,ами и в София е пълно с такива.Важно е човек,да не обръща внимание и според мен е по-добре да не казваме на всеки срещнат за проблема,защото не знаеш кой какво ще каже и как ще те нарани.По-добре е да кажеш,че още не планираш да имаш деца и хората спират да се бъркат.А тази точно колежка,нарочно избираше жени със деца и пред мен се водеха непрекъснати разговори за раждането на всяка 1на от тях и то това беше точно след като загубих бебето.



Тема Искаааааааааам :))нови [re: morkovche]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.09.04 21:08



да гледам боя :)

Евала девойки - само така.
Со кротце и со повечко кютек и ще ви разберат ама правило.
А боя в ормали дози си е здравослове.
Еееех докато тренирах колко добре се чувствах.
Не е истина направо.
А бой се ядеше доста

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Haдявaщa ce]  
Автор (tutto)bene (dobra)
Публикувано08.09.04 21:35



Я и тегли една на тая-дебела и тлъста....Аз на такива никакво внимание-даже "Добър ден!" не казвам. Подминавам и си виря носа, та да ги е яд още повече...И никакво внимание, ама никакво и те направо полудяват от злоба. Толкова са прости-направо се самоизяждат. Не се занимавай с тези Питекантропи. Няма смисъл да си хабиш шамарите. Сложи си червило, нагласи се, направи се на готина и се фръцни. Ефекта ще е доста по-голям. Такива жени, които коментират и говорят така за други жени са обикновено грозни и си избиват комплексите по този начин. Хич да не ти пука. А ти май си готина и ти завиждат или бъркам, а?




Тема ми кажи и....нови [re: Haдявaщa ce]  
Автор Jungle (wild)
Публикувано08.09.04 22:34



Да, с два чивта е! Ти такива като моя мъж не си виждала!

Една кадъна тук ми вдигна кръвното веднъж и спрях да и говоря, да я поздравявам, подминавах я по улиците все едно е невидима. Колегите ми така и не разбраха какъв е проблема, но се усетиха че за да я игнорирам така нещо сериозно е сгафила.

Завистничката не издържа и се изсели в друг град, като се надяваше някой да я спре;) Игнорирането е прекрасно средство за защита! По умния не се принизява до нивото на простака!

но за всеки случай...след няколко месеца я набий;) да се чуди за какво я биеш;)



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: (tutto)bene]  
Автор WildberryМодератор (лоша)
Публикувано08.09.04 23:15



На това му се вика да се "барне"
Аз пък как нямам такива проблеми с роднини и приятели, ако някой ме попита "айде кво става с бебето", отговарям "а ти защо искаш да знаеш", с мила усмивка



Тема Re: Добре.....................нови [re: aurp]  
Автор teodorag (friend)
Публикувано09.09.04 00:06



Аз разсъждавам точно като теб относно стерилитета си. не го крия и никой нищо не ми подмята, а дори да ми подметне- казвам "Изпитваме проблеми в тази област". Иначе за това, че момичетата се оплакват тук, то може би е едно от малкото места, където се разбираме и си съчувстваме.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: (tutto)bene]  
АвторPipe (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 10:36



Забелязала съм, че някои жени, които не могат да говорят за друго, говорят за децата си и ако не са направили нищо в живота си, започват да изтъкват факта, че са майки. И понеже е присъщо на човека да желае да изпъкне от стадото, тези жени използват децата си за да покажат на хората без деца колко е изключително да имаш дете. Един обикновен пример: Аз имах една колежка, която като неможеше да си свърши работата, изтъкваше причината, че е майка. Истината е, че тя просто неможеше да я свърши. Но един ден шефа и каза: като си направила вече дете, ще останеш да си доработиш, а колежката ти /аз/ трябва да се прибере рано, да се приготви, щото тя трябва да прави деца. :)))))) Много свестен човек.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Pipe]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано09.09.04 10:42



Е тва много ми хареса! Браво на човека!
Моите колежки онзи ден коментираха, че някои жени раждали на 29 вече ...
Значи според тях аз съм тотално отписана - вън от всякакви графи ...


Редактирано от Cygnus на 09.09.04 10:43.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Cygnus]  
Автор babyface78 ()
Публикувано09.09.04 11:30



Мен пък като ме попитат разни "доброжелатели" (жената на колегата на мъжа ми) какво става, няма ли вече и вие имате бебе, аз казвам, сега ще правим пари, а освен това ми е много рано, млада съм(демек тя е стара.
И въпроса се приключва



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Pipe]  
Автор Elixia (@-@)
Публикувано09.09.04 11:57



В тоя ред на мисли, аз се чувствам много добре на работното ми място. Първо, голямата част са мъже и второ жените всичките са над 35, стари моми(т.е. неженени кариеристки) и темата деца е супер неактуална за тях. Тъй, че от тая гледна точка съм щасливка.
Пък другите ни познати и приятели извън работата са хора на живота и толкоз далече не могат да мислят, тъй че не ни занимават с глупави въпроси.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Pipe]  
Автор (tutto)bene (dobra)
Публикувано09.09.04 11:59



Страшно ми хареса! Наистина много готин човек. Правилно й е казал на колежката. А на мен съвсем скоро ми се случи да слушам на едно събиране няколко часа едни мацки да си обясняват една на друга за децата, как са забременели, как са родили...Направо ми писна.. А и те знаят много добре, че съм омъжена преди 4 г. и още нямам деца. Направо беше жалко и подло. Имах чувството, че изпитват садистично удоволствие, защото 2 от тях имаха проблеми със забременяването. Толкова беше тенденциозно, че чак на мъжа ми му стана адски неприятно и досадно. Интересно как се променят някои жени когато успеят да забременеят и родят!


Редактирано от (tutto)bene на 09.09.04 12:04.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: (tutto)bene]  
Автор manhattan ()
Публикувано09.09.04 12:12



Ама какви хора има по тоя свят, бе? Жалки, злобни и комплексирани! То вярно, че трябва да се подминават с пренебрежение, ама някой път изкушението е голямо.
Стерилитетът със сигурност не прави хората по-кофти от другите, ама ако не разваляше качеството на живота нямаше да го има този клуб с тези мили, страдащи момичета. Е как може да бъдат наречени "лигли" !!!
Не е истина просто!



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: babyface78]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 12:32



аз не мога да разбера какъв е тоя български манталитет да се бъркаш в живота на другите?!!
според всички книги за етикет и поведение в обществото, въпроси за семейно положение, здравословни проблеми, пари са нетактични и недопустими.
не знам как е по чужбините, но винаги ми се е струвало адски невъзпитано и нетактично да питаш някой - "какво става, няма ли да те женим", "какво става, няма ли вече да планирате бебе", "колко ти е заплатата, ако не е тайна" и други подобни.
откъде накъде?
аз не съм си позволила за 13 години веднъж да попитам нашите най-близки приятели и кумове защо не се женят и защо нямат деца, егати!
ако те не повдигат темата, не я повдигам и аз.

слава богу, не съм изпадала в положението на авторката на темата, но напълно й съчувствам. реагира се според случая и човека, момичетата са дали много удачни примери. но съм категорична, че трябва да се действа по метода "на зла круша - зъл прът". за някои, злият прът може да е подходяща ехидна фраза, но за други, по-тъпигьозести, може и един хубав бой да помогне



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: manhattan]  
Авторaurp (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 14:26



Ама наистина сте безкрайно мили и любезни!!!
Не разбирате ли, че няма световен заговор срещу вас, едва ли някой ви мисли лошото.
Освен това не мога да разбера срамно ли е да нямаш деца? Аз не мога това да разбера. Мен никога не ме е било срам.
Защо така реагирате на другите майки с деца. Май вие сте комплексираните и злобните. Аз им се радвам на другите майки с деца, усмихвам им се и не им завиждам. Не виждам как можете да се дразните от това, как някоя майка говори за детето си. Вие като станете майки, ще разберете.

Толкова сте се озлобили срещу света, че не щете де чуете нищо друго освен съжаления, а после се сърдите.

Като не искате да ви третират като хора втора категория, НЕ СЕ ДРЪЖТЕ КАТО ТАКИВА!!!

Трябват ви малко повече усмивки, и по-малко негативизъм!



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: aurp]  
Автор babyface78 ()
Публикувано09.09.04 17:35



Аз се радвам на майки с деца и на приятелките си, които забременяват без проблем. Но когато някой целенасочено те провокира, защото няма капка възпитание и е злобен, тогава подхода ми е друг.

Никога не съм се срамувала от това, че не мога да имам деца(за сега), затова не съм го и крила. Всички в работата ми знаят за проблема ми, не защото искам съчувствие, а защото се налага да отсъствам и смятам, че не е редно да лъжа за причните.

А повечето жени, които се заяждат по темата с някой бездетен го правят защото му завижда за нещо друго, което е постигнал и завистта ги прави злобни и гадни.

Как смееш да ни наричаш комплексирани и злобни след като изобщо не ни познаваш

Редактирано от babyface78 на 09.09.04 17:37.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: babyface78]  
Авторaurp (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 17:58



Вие пък да не би да ме познавате, та ще обиждате?

И повярвай ми, няма нито едно нещо, заради което да ви завиждам. Имам красив, пълноценен и щастлив живот!



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: aurp]  
АвторPipe (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 18:27



Ама ние раzбираме, 4е няма световен zаговор сре6то нас. Убедени сме, 4е никои не ни мисли zло. В световен ма6таб едва ли някои се интересува от нас.
Ние само искаме неспособността ни да имаме деца да не се иzполzва zа обиди. Както и смятам, 4е липсата на деца не трябва да се иzполzва zа да бъдем допълнително натоварвани. Равни права.

/мраzя KREDOR-a/



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: aurp]  
Автор morkovche ()
Публикувано09.09.04 21:09



ВИЖ КАКВО!!!Нямаш право да наричаш жените тук комплексирани и злобни,не ги познаваш-1во и 2ро ти си анонимна ,другите тук поне се регистрират.И се чудя,тази тема дали не е поредната провокация и съгласи се ,че не е тактично да говориш часове наред как си родила, и тн.,пред човек ,който има проблем,все едно да говориш пред някой болен,или в инвалидна количка,как правиш на ден по 10км.jogging



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: aurp]  
Автор (tutto)bene (dobra)
Публикувано09.09.04 22:02



Само ще ти кажа, че детето на едната от тези мацки толкова много ме харесва, че си ме хваща за ръка и не ме пуска докато не си тръгна. Въпросното дете е изключително привързано към майка си и почти не се отделя от нея. Само може да си правиш изводи какво ми е отношението към майките с деца... Обожавам деца и тези просташки намеци, че не мога да имам деца,(а изследванията показват, че мога) са направо отвратителнни. Просто понякога хората са много злобни и нетактични умишлено.. Не казвам, че има световен заговор, но...това е факт злобата и простотията се ширят навред.


Редактирано от (tutto)bene на 09.09.04 22:03.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: babyface78]  
Авторeднa oт вac (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 00:33



Бейби, встрани от темата е ми е молбата. А именно, как точно уведоми колегите и преди всичко шефовете си, че ще отсъстваш от работа заради това, че е нужно да правиш изследвания за...бебе. Ама моля те, подробно разкажи. На мен лично ми е абски трудно да се реша на такава стъпка. Още повече, че се съмнявам, че другите ще се зарадват за такъв проблем /различен от грип или ухобол например/ да поемат работата ми !



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: aurp]  
Автор babyface78 ()
Публикувано10.09.04 09:10



Че кой те е обиждал, ти раздаваш обидите тук

И не съм казала, че ти ни завиждаш, но щом като го приемаш лично, значи има все пак за какво............



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: eднa oт вac]  
Автор babyface78 ()
Публикувано10.09.04 09:18



Всичко зависи от теб и от това какви са колегите ти. Моите шефове са много разбрани и дори да не бях казала за какво трябва да отсъствам, а само да кажа налага ми се, пак биха ме разбрали.
Първо казах на пряката ми шефка(главен счетоводител), от разговор на разговор се стигна и до тази тема. Никога не съм имала проблем да се разкривам пред хората. Това донякъде ми пречи, но се научих на кого мога и на кого не да споделя.

После се заговорих с жената на шефа(най-отзивчивия човек който някога съм срещала). Смятай, че нямаше нужда да обяснявам подробно на шефа, той вече имаше информатор. Понеже не е много удобно да говориш с шефа си(мъж) за тези неща, намерих по-недиректен начин да разбере за какво става въпрос.

Когато се налага да отсъствам, казвам само налага ми се поради мед. изследвания или прием в болница и човека си знае, не ме пита за какво точно.
Но да ти кажа това зависи най-вече от културата и възпитанието на колегите ти. Почти винахи се намира някой, който да те засече по темата, уж благонамерено



Тема аз ги уведомих моитенови [re: eднa oт вac]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано10.09.04 10:58



и при първото съкращение по милост се разминах само с преместване в друг отдел!
Сега и пистолет до главата ми да сложат не казвам какво правя!!!




Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: aurp]  
АвторEld.d (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 12:49



Добре, че има хора като тебе, които да гледат нормално на нещата....

направо се отчайвах като гледам, че тука очакват на ръце да ги носят и да стъпват на пръсти около тях, сакън да не ги засегнат и с поглед...

всеки има своите проблеми и трънливи пътеки, но 90 % от момичетата, които са активни в клуба наистина прекаляват в претенциитуе си към близките си и дори с този си тип егоизъм май недопускат до себе си желаните малки душици, дори и да не го съзнават...

относно просташките изказвания за безплодието - всеки човек би бил отвратен от тях, но вие очаквате да ви се покланят и паметници на героини да ви вдигат, глупаво и

пълно е с жени и майки, които страдат, излезте, погледнете живота...

дълбоко вярвам, че въпреки, че болестите и измененията в тялото са нещо обективно, ако някоя жена има отзивчива душа и топло сърце рано или късно, по какъвто и да е начин ще стане обичана мама, но....

егоизмът и супер-самочувствието и незачитането на близките ви / което струи от позицията на болшинството тука/ са сериозен проблем..

Благодаря ти за постинга, радвам се, че има коректни хора като тебе , да си здрава и ти стискам палци за добри неща



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Eld.d]  
Автор WildberryМодератор (лоша)
Публикувано10.09.04 12:59



"егоизмът и супер-самочувствието и незачитането на близките ви / което струи от позицията на болшинството тука/ са сериозен проблем..
"


Супер глупав постинг, от човек, който очевадно не е навътре в проблема!
Хубаво , всички рабрахме колко сме зли, егоистични, с високо самочувствие etc.
Хайде спрете се малко вие, жените с топли сърца и с щастлив живот и ни оставете на мира, а?



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Eld.d]  
Автор babyface78 ()
Публикувано10.09.04 16:05



Не знам от къде се взимате всички, имам чувството, че сте една и съща, но както и да е

Скъпа моя, в повечето случаи болестите и "измененията в тялото" не са обективно нещо, много са си субективни даже. Когато някой некадърник и касапин реши, че ти си най-удачния случай да задоволява садастичните си потребности, или още по-лошо решава, че е Бог и те лишава от репродуктивната ти система само защото е некадърен, всичко става много СУБЕКТИВНО.

Няма как да прекаляваме с претенциите към близките ни, тъй като те са ни близки и никога няма да ни обидят по начина, по който вие го правите.

И не ми казвай, че една жена която се бори съвсем сама(без всякаква подкрепа от държавата) с проблема не заслужава да се нарече героиня и да й се издигне паметник. Аз например бих вдигнала паметник на Наталия, защото при толкова много неуспешни опити тя намери сили да продължи, ние я подкрепихме и й стискаме палци, защото я обичаме. Вас обаче никой не ви обича, защото не внасяте нищо позитивно тук, а само дразги.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Eld.d]  
Автор morkovche ()
Публикувано10.09.04 19:31



Слушай какво ,омръзна ми такива като теб да се появяват нерегнати и да всяват смут в клуба,коя си ти?за 1ви път пишеш и си даваш мнението,кой ти дава това право?



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Wildberry]  
Автор morkovche ()
Публикувано10.09.04 19:33



Бери,аз имам чувството ,че тази е една и съща и разговаря със себе си!



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Pipe]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано10.09.04 20:16



Страхотна логика.
Моите уважения към проблема на всички онези които не могат да имат деца, но за съжаление трябва да отбележа, че понякога не виждат по-далеч от носа си.
А ти допускала ли си, че тази жена, за да не може да свърши работата си именно децата и са причината ? Защото малките деца боледуват и понякога няма кой да ги гледа - майката отсъства от работа, или пък няма кой да ги заведе или вземе от градина - майката закъснява за работа, респективно - тръгва си по-рано...и още един куп други причини мога да изтъкна, които да попречат на една жена да изпълнява качествено своите работни задължения и тези причини да са свързани именно с децата.
Защо непременно трябвада е некадърница? Само защото има деца ли?
Неприятно ми е да го кажа, но от мнението ти прозира злоба, която не прави чест.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: (tutto)bene]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано10.09.04 20:22



А те знаеха ли, че имаш проблеми със забременяването?
Или само факта, че сте женени от 4 години трябва да означава, че не можете да имате деца?
Някои хора съзнателно отлагат във времето раждането на деца по финансови или други причини.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: dodo_dodo]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано10.09.04 20:52



ох додо, знаеш ли - никоя от нас не подценява проблемите на майките, всички имаме сестри, братя, приятелки и колежки, знаем какви са техните тревоги, но знаете ли вие как ние копнеем да имаме тези тревоги - кой да прибере детето, кой да го заведе на баба му, как да се приготви за училище! Наистина са сериозни и отговорни неща - та това е най-важното в живота децата. Сигурно, ще ми кажете сега "Какво знаете вие за децата?"

Да, не знаем! Нищичко не знаем. Но бихме си дали половината живот за да научим. ...

Но и вие нищо не знаете за това което изпитваме ние .. Уверявам ви ...

Да знаеш, че всичко което става с живота ти е вън от твоя контрол, усещането че си наказан незнайно защо, заспиваш и ставаш с този въпрос - защо аз? Не знаеш нищо за утре. Знаете ли вие какво е да се прибирате в един тих дом, в който напрежението витае във въздуха? Да не виждаш смисъл в нищо, което правиш. Да не можеш да се зарадваш на празниците. Не можеш да заспиш по цяла нощ, а плачеш, мечтаейки непрекъснато да те буди бебешки плач и да примираш от умора от грижи по най-красивото същество на земята. Да не можеш да се концентрираш на работното си място, защото очакваш хормоналните резултати или резултатите от поредната спермограма. Да не можеш да излезеш от работа и да се притесняваш да дадеш обяснения защо. Да се чудиш как да отговориш на въпросите:"колко станаха твоите вече, сигурно са големи?" Да усещаш как времето лети, а за теб е спряло, как годините отлитат и нищо не можеш да направиш... Как в един момент се чудиш за какво живях ...
Да събереш сума от 6000 лева срещу 25% надежда ... и да събереж кураж след неуспеха да се изправиш и да започнеш отново. И след всичко това да успееш да бъдеш същата добра съпруга ....




Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: morkovche]  
Автор WildberryМодератор (лоша)
Публикувано10.09.04 21:51



Възможно е, но IP адресът е различен..



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Cygnus]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано10.09.04 22:19



Без да съм го изживяла, знам, вярвам на всяка една твоя дума. Покъртително е.
Именно за това предполагам колко е трудно да виждате около себе си всички онези безразсъдно засмяни майки, които приемат свишето благоволение да имат деца за нещо така нормално, като сутрешното кафе.
Само човек на ваше място си дава сметка, че да изпиеш утринната си доза кафе може да се окаже мисията невъзможна. Удивително нали? Та коя средностатистическа майка би се замислила над това?
Но моля ви не се сърдете на майките. Не ги обвиняваейте подсъзнателно. Макар и да не ви разбират или това неразбирание да е продуктувано по-скоро от липсата на съобразителност и такт, те едва ли злорадстват над нещастието ви. Прекалено идиотско е. Прекалено нечовешко.
По-склонна съм да приема, че вашата чувствителност на тази тема е обострена. И това е причината да си мислите, че някой ви се подиграва и да влагате несложен смисъл в нечии думи.

Желая на всички ви повече усмивки и повече вяра в доброто човешко начало




Тема dodoнови [re: dodo_dodo]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано10.09.04 22:26



Наистина сме прекалено чувствителни и вероятно се засягаме за неща, които преди едва ли биха ни направили впечатление. Никой няма нищо против засмените майки, нали самите ние рано или късно ще бъдем такива.
Проблема беше, че има хора които се опитват да подчертаят, че са нещо повече от нас, да ни унизят, намеквайки, подхвърляйки и наранявайки умишлено момичетата тук.
Аз лично досега не съм имала такава заядка от някого, но дори и въпросите от невнимание ме поставят в изключително неловка и конфузна ситуация понякога. Е гледам да се измъкна тактично, струва ми се, че изглеждам смешно понякога, ама трябва да се науча. Ух, все се надявам това да не продължава дълго за нито една от нас!




Тема Re: dodoнови [re: Cygnus]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано10.09.04 22:33



Хм, чак сега видях още няколко теми на първа страница. Изаказах се по тази тема, защото тя ми попадна пред очите и първо нея отворих. А не бях влизала тук от 10ина дена, че и при мен е жега.
Какво става в клубчето ви момичета? Недейте така, помагайте си, не враждувайте. Това няма да донесе полза никому



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: dodo_dodo]  
АвторPipe (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 11:07



Държа да изясня, явно съм останала недоразбрана. Не е написано със злоба. Обясних един факт и го потвърждавам, защото дях свидетел на такова поведение. Това, което описах не смятам за правило, и затова започнах със "някои" жени с деца. Това, че не е правило не значи че не съществува. Страхотна е логиката, но е точно обратната. Тя не е некъдърна, защото има деца и повече зудължения, а използва факта, че има дете за да прикрие некърността си. В същото време има жени с 2 деца,които нямат нужда да ги използват за оправдание, защото те не са некъдърни, а умни и интелигентни жени.
Смятам, че с това си обяснение разясних предишния си постинг, ако не е станало ясно, съм готова да дообяснявам.



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: dodo_dodo]  
Автор (tutto)bene (dobra)
Публикувано11.09.04 22:34



Да! Знаят! Защото аз ужасно много обичам деца и те ме обичат и виждат как се държа с тях, но...няма да коментирам. Аз тази година навършвам 36 год. Това достатъчно ли е?




Тема Re: Доста си права да знаешнови [re: Pipe]  
Автор assam1 (минаващ)
Публикувано11.09.04 23:16



Казвам го, защото родих преди 10 месеца второто си дете, по професия съм счетоводител и ако си бях дала повече зор, нямаше да водя у дома само счетоводството на мъжа ми, а щях да взема и др.фирми, но аз най-чистосърдечно отзазах на предложената ми работа, оправдавайки се с грижите по децата - 2 момчета на 10 години и на 10 месеца. Верно, че ми е доста натоварено, но на практика с тривиални неща, които търпят отлагане, не е като в счетоводството - срокове и т.н.А съм на почти 34 години и ако сега не положа повече усилия, кога ли... Получава се , че оставам в сянката на работещия си съпруг, който опъва сам за всички ни и се справя много добре. Единственото което мога да му дам, е - освободен от абсолютно всякаква домашна работа, което хармонира и със самия него.Дори и когато ходех на работа и бях супер натоварена, пак беше същото, просто не става да похване нещо вкъщи.А с това се обезличавам предполагам и като жена. Ще се постарая да променя нещата, но пусто не искам никакви баби да се бъркат в отглеждането на второто ни дете, както е сега, защото съм много разочарована от вмешателството им при първото дете.И за да не ме мислят за взескателна към тях, реших до когато мога да го отглеждам сама.
Много се отплеснах в описанието, та май забравих за темата.
ПО ДОБРЕ НА ХОРАТА В УСТАТА, ОТКОЛКОТО В КРАКАТА.
Ака не си я набила още - какво чакаш...

<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от assam1 на 11.09.04 23:18.</EM></FONT></P>

Редактирано от assam1 на 11.09.04 23:18.



Тема Ех колко си праванови [re: dodo_dodo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.09.04 15:25



ама ако се видим някой ден ще ти обясня.
Макар че едва ли ще се видим - освен ако не пиеш бира де :))))

Bеer? Mоre?




Тема Додонови [re: dodo_dodo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.09.04 15:43



Има и 2 има и 200.
Свят голям шашкъни много.
Веднъж пуснах цяла тема за коконите.
А май е трябвало да пусна тема за нюансите.
Жените имате друг начин на мислене - я аз си признавам че можете да мислите изобщо :))))
И то не е на базата на бинарната логика дет толкова пасва на мъжете.
Но Интернета е свят на бинарната логика.
Няма емоции.
Няма мимики.
Няма мирис.
Създаден от мъже.
За мъже.
За мъжка логика и мъжко общуване.
И вие изпадате в малоумен дисонанс.
Защото е само бинарна логика.
Мъжка логика - мъжки начин на общуване.
Е емотиконите са жалко подобие на вашия начин на общуване
Или ако аз попитам как си - все ми е тая дали отговора е получен през Интернет или директно.
Ама жена попита как си?
Ми тя получава и обработва допълнителна информация - мимики, положение на тялото, миризма, или дявол знае какво още (само вие си знаете ама не можете да го обясните на бинарен демек човешки демек мъжки език) .
Та въпроса как си.
Ако е зададен от мъж на мъж е едно, друго е при вас.
И от там идиотиите в женските Интернет клубове - ми те не са за вас.
Поне докато няма цялата допълнителна информация - позиция на тялото, мимика, мисрис - знамли още какво?

Bеer? Mоre?




Тема Re: спокойно,момиче!нови [re: Haдявaщa ce]  
Авторянa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.04 20:38



Пушачките и алкохоличките нямат голям шанс за забременяване.
Но ти едва ли си от тях.Не се впускай в обиди и закани-те са под нивото на интелигентната жена.Не падай на нивото на една кокошка.Посъветвай се с лекар-той ще установи причината да нямаш детенце досега.Моя позната има 3 чрез оплождане инвитро.3 е винаги по-добре от едно най-вече децата са по-щастливи и никога няма да се чувстват самотни.
Та, иди на лекар, забременей,не пуши, не пий,не се ядосвай на глупачки, роди и ето ти най-голямата щастие в живота.Така се запушва уста-с дела.
Иначе има да си дрънкате глупости до безкрай-само загубени нерви и време.
Желая ти успех от все сърце!



Тема Re: Ех колко си праванови [re: bira_more]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано13.09.04 06:38



Аз пък не мисля, че е редно да се оплакваш на гладен човек, че ти е гореща баницата, че и да му се караш що е гладен... Много жени го правят - някои неволно, други умишлено. И ако нямаме право да им се сърдим , нека поне имаме възможност да си споделим помежду си поне... Изобщо, притеснявам се да споделям какво чувствам вече... Споделиш това дето ти се е насъбрало в душицата и веднага се намира някой да ти се скара ... И точно когато най много имам нужда от тоиз клуб просто няма да влизам. А бил уж за взаимопомощ...
Е бира съжалявам, че се държа като кокона ама "try walking in my shoes"... Ако четеш всички теми напоследък ще видиш, че проблема не е в невербалната комуникация, макар че в повечето случаи изглежда такъв....


Редактирано от Cygnus на 13.09.04 10:53.



Тема КАЖИ КЪДЕ?????нови [re: янa]  
Автор Jungle (wild)
Публикувано14.09.04 07:27



Къде и ги направиха на тази твоя позната 3те бебета??????? Кой лекар?



Тема че почти навсякъденови [re: Jungle]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано14.09.04 07:40



ми то на няколко места четох, че при успешно IVF вероятността за близнаци е около 25%, тризнаци 5% а едничко 70%.
Не съм сигурна къде го четох, но горе долу на няколко места натам се върти статистиката.
Успех !!! Ама хайде се пусни кю-то де !!!!!!!




Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: Pipe]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано14.09.04 09:11



Да, така написано вече звучи по-различно



Тема Re: Бясна съм да знаете............нови [re: (tutto)bene]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано14.09.04 09:19



Мила (tutto)bene,
не искам да ме разбираш погрешно, не искам и да те обидя или пък засегна.
Знам, че това е деликатна тема и от странична позиция може би ми е трудно да се поставя от вашата страна и от там да формирам гледната си точка. Затова и не те упреквам.
Но само по себе си това, че обичаш децата и си на 36 не е сигурен показател, че не може да имаш деца. Може би просто хората не са се замисляли дори за теб, за годините ти и за любовта ти към децата. Знаеш, всеки се е затворил напоследък и го вълнуват неговите си му проблеми и някакси не забелязва излъчващите се сигнали за чуждото нещастие.
С това разбира се не искам да оправдая поведението на тези жени. Само правя предположение за други евентуални причини за него. Защото убедена съм, че ти самата би се радвала ако всъщност научиш, че тези жени не те мразят и не злорадстват, а са просто едни завеяни, нетактични и недипломатични кокошки както би казал бирата.
Дано наистина да е така. Защото аман от човешка злобица на малки човечета.

Желая ти всичко най-добро.



Тема Re: Ех колко си праванови [re: bira_more]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано14.09.04 09:21



Преди няколко години можех да те тръшна на бира.
Сега вече имам други нови умения, но продължавам да съм любител



Тема И аз сам бяснанови [re: Haдявaщa ce]  
Автор Bepa ()
Публикувано14.09.04 10:09



Прочетох темата и трябва да кажа, че напълно разбирам защо е повдигната, тъй като и аз съм потърпевша. Имам един комшич-луд, престъпник, той само плюе и псува хората, а мен нарича "ялова" . Колкото и да се опитвам да не му обръщам внимане, защото знам колко му е акъла, това боли и успява да ми развали настроението. И това всеки ден...С този човек никой не иска да се разправя, защото е престъпник и е много опасен. А що се отнася до това,че сме лигли, не мисля, защото животът през толкова препятствия ни е прекарал, че понякога се чудя как сме издържали ( говоря за хората от клуба).



Тема Re: За биРарното мислененови [re: bira_more]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 11:09



Абе bira_more, то вашето /разбирай мъжкото, респ. твоето/ мислене е по-скоро БИРАРНО, а не бинарно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.