Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 16.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Цветна снимканови  
Автор teodorag (friend)
Публикувано27.08.04 01:20



интересува ме дали е болезнена процедурата и какви обезболяващи могат да се приемат?



Тема Re: Цветна снимканови [re: teodorag]  
Автор uporita* (непознат)
Публикувано27.08.04 06:46



Да, болезнена и неприятна процедура.... Моята е правена отдавна - преди 5 години, но ако се наложи пак - ще сложа упойка!
Е, не се плаши, просто имам предвид, че няма смисъл да тормозиш тялото си след като има съвремени методи за обезболяване...
Казвали са ми, че болката се получавала, когато има сраствания и стеснени тръби. Моята снимка не показа такива резултати - напротив... а си ме боля яко.
Моят съвет - помоли лекаря, който ще прави снимката да повика анестезиолог и дано резултатите са добри!!!
Желая ти успех



Тема Re: Цветна снимканови [re: uporita*]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.04 07:20



абе чак анестезилози( всичко трае 8-10 минути ) , пий нещо обезболяващо 1-2 часа преди това ...



Тема Re: Цветна снимканови [re: teodorag]  
Автор gerygirl (кротката)
Публикувано27.08.04 09:30



Аз правих снимка преди три месеца.

Определено не ме боля много, даже по-малко в сравнение с болките ми при менструация. Снимката показа запушена едната тръба а при лапарото се оказа че и двете са пропускливи. Според мен е важно да не си напрегната по време на снимката (мисля си че това се отразява на резултата).

Аз я правих при Доктор Филипов в Майчин дом, който се държа все едно мен ме няма там.........?!

И все пак не мога да ги разбера тези работи. При снимката се появиха проблеми а всъщност всичко е наред при мен.



Тема Re: Цветна снимканови [re: Bяpa]  
Автор teodorag (friend)
Публикувано27.08.04 11:08



Абе да ви кажа честно тук, където ще я правя няма по желание. Така, че май ще пия два-три аналгина преди това.



Тема Re: Цветна снимканови [re: gerygirl]  
Автор heaterbg (надежда)
Публикувано27.08.04 11:41



Здравейте,

аз правих цветна снимка в Шейново преди седмица. Взех 2 Нурофена, но си боли. Най-неприятно е когато защипват матката и вкарват веществото.
При снимката дясната ми тръба не пропусна, а при лапароскопията пропусна. Не знам какво да мисля- дали работи или не. Доктор Тачева ми каза, че е възможно при снимката да се получи спазъм от рязкото вкарване на контрастното вещество. Но друг лекар ми каза, че от лапароскопията е възможно срастване или инфекция, които да са повредили тръбата. Въобще вече на знам какво да мисля и какво да правя.

Поздрави!!!

Редактирано от heaterbg на 27.08.04 14:00.



Тема Re: Цветна снимканови [re: heaterbg]  
Автор voltage (orange)
Публикувано27.08.04 12:28



Здравей и от мен!
Правих през м. май цветна снимка в "Майчин дом" във Варна.
В цената от 100 лв. влизаше Ношпа мускулно 1 ампула и 1 прахче разтворим аулин около 30 минути преди процедурата.
Ако кажа, че не боли ще излъжа, но болката трае минута-две.
Стискам палци за хубави резултати при теб!
И още нещо важно веднага трябва да ти изпишат антибиотици /аз пих Аугментин/и през този месец да не се правят опити за бебе.



Тема Re: Цветна снимканови [re: voltage]  
Автор teodorag (friend)
Публикувано27.08.04 12:46



"през този месец да не се правят опити за бебе."


Кой месец имаш предвид? Преди или след снимката? Защото на мен ми казаха да се обадя на първия ден от менструацията.(което означава- няма бременност). След снимката можеш ли да се прибереш сам или да помоля мъжа ми да дойде да ме вземе? извинете ме ако драматизирам нещата, но много, много не ходя по лекари-гинеколози (поне досега!) и нямам представа кое как протича. Благодаря!



Тема Re: Цветна снимканови [re: teodorag]  
Автор voltage (orange)
Публикувано27.08.04 12:56



Имам предвид месеца след снимката!
Изчаква се М, за да е сигурно, че няма бременност и до около 12 ден от началото на М се прави снимката. После няколко дни въздържание.
Лично на мен на 8 ден ми я правиха.
Добре е да дойде с теб съпруг, приятелка ....
Просто за морална подкрепа.
Аз лично изчаках 10 минути и след консулт с моята гинеколожка си тръгнах.
Бях сама /съпругът ми пътува, приятелката ми вместо в Майчин дом, ме чакаше в Родилен.../ и ми беше много криво
Съвет от мен - съкровището да е плътно с теб!
Успех и не се страхувай! Около 1-2 дни след снимката има кървене, но това е нормално.



Тема А хидротубация под УЗ контрол?нови [re: teodorag]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано27.08.04 14:10



какво ще кажете за това? има ли момичета, които са правили и двете неща и ако да - имаше ли разлики в резултата?
тук масово се шири мнението, че цветната снимка дава по-точна диагностика от хидротубацията под ултразвуков контрол.
малко търсене из Мрежата обаче, показва медицински проучвания, които говорят за еднаква достоверност на резултата, като предимство на хидротубацията е липсата на облъчване и по-слабата болезненост за пациентката.
при великия Щерев не предлагат цветна снимка. ясно, няма условия за това, но искат ли я от пациентките си?
изобщо, споделете какво знаете по темата, че се колебая кое изследване да предприема от двете.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.