Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 24.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема откриха ми микроаденомнови  
Автор pink_flower (цветенце)
Публикувано03.06.04 18:54



Здравейте!
Отдавна не бях влизала в клубчето, не защото не искам, а защото интернет доставчика ми сменяше някакви сървъри и нямах достъп до много сайтове.
Та какво стана с мен-изясни се от къде произхождат високите стойности на пролактина ми.Ядрено-магнитния резонанс показа,че имам микроаденом на хипофизата с размери 4,7 на 4,8мм.Аз си го очаквах де, но странното е,че лекаря ми беше много учуден, понеже преди време на скенер нищо не се беше видяло. Тук е момента да благодаря на Zlatkap, за това, че ме ориентира, че скенер не върши работа в такива случаи!
Утре съм на еднокринолог, дано той поне се изкаже по-компетентно и категорично. Досега за няколко дни чух какви ли не мнения, включително и това на GP-то ми, която каза,че микроаденома трябвало на всакя цена да се махне оперативно, защото щял да нараства...което ми изправи косите направо, все пак това ми е главата, не е какво да е Надявам се да мина само с лекарства...
А следващата седмица би трябвало да съм на лапароскопия, дано поне там ситуацията да не е толкова зле.
Не че ме е страх де, но все пак
Това е засега за мен, ако имам новини ще пиша !



Тема Re: откриха ми микроаденомнови [re: pink_flower]  
Автор adr (новак)
Публикувано03.06.04 20:48



Цветенце розово,не се шашкай,не си сама.В клуба има доста момичета с този проблем.Сега сигурно ти се е стоварило небето на главата,но нещата не са толкова страшни и след някоя друга година дори ще забравиш,че имаш нещо в главата.Въпросът е обсъждан много пъти в клуба и не искам да се повтарям,но ако ти трябва повече инфо-пусни ми бележка.От препатили поне можеш да си спестиш лутането по пътя



Тема И аз съм с микроаденом....нови [re: adr]  
Автор miroslavaМодератор (нов човек)
Публикувано04.06.04 17:16



Година и половина Бромокриптин и от 8 месеца пролактина ми е ОК, ову на ден 14-16, всичко е в норма.....




Тема Re: И аз съм с микроаденом....нови [re: miroslava]  
Автор jana (силна)
Публикувано04.06.04 17:21



Ето виждаш ли Мира какво ти е писала ....... само без излешни притеснения ......... Пиши ми да знам след прегледа тия дни
Поздрави



Тема Re: И аз съм с микроаденом....нови [re: jana]  
АвторLz (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 10:21



Момичета,
бих искала да попитам как се е стигнало дотам, че да направите тези изследвания с ядрено-магн.резонанс. Какво /какви симптоми/ е накарало лекаря ви да смята, че трябва да направите такова изследване. На мен нито един хормон не ми е в норма и пролактина пи постоянно се колебае, но никой не ме е посъветвал за това изследване.



Тема Re: И аз съм с микроаденом....нови [re: Lz]  
Автор pink_flower (цветенце)
Публикувано05.06.04 10:54



Първо-благодаря на всички за подкрепата!
Здравей, Lz!
Ето как стигнах до тук: след повече от половин година неуспешни опити за забременяване посетих гинеколог.Пусна ми изследвания за пролактин и прогестерон.Пролактина се оказа доста над нормата.За период от около 6 месеца няколко пъти успявахме да го свалим с помощта на лекарства, но след спиране на лекарствата отново се покачваше.Затова първо отидох на скенер на хипофиза, на който не се видя нищо тревожно, но истината лъсна на ЯМР-а. Имах и секреция от гърдите, която вече изчезна мистериозно, въпреки че в момента пролактина ми е три пъти над нормата...
Съветът ми е да вземеш мерки за хормоните си, важно е, ако трябва-смени си лекаря !
Пожелавам ти успех!



Тема Re: И аз съм с микроаденом....нови [re: pink_flower]  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 20:52



Аз съм оперирана от аденом на хипофизата.Отново имам образувание, което е 7-8мм.Оперира ме проф. Бусарски в Александровска



Тема Re: откриха ми микроаденомнови [re: pink_flower]  
Автор Диянa (earthly®)
Публикувано10.08.04 01:59



Не се притеснявай, миличка!
Всичко ще се оправи!Не е задължително да се стигне до хирургическа интервенция.
Стискам палци за утре!
Пиши!



Тема спокойнонови [re: pink_flower]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано10.08.04 06:11



Вече знаете поне от къде е проблема и как точно ще се решава. Виждаш, че много момичета са го преодолели, някои вече са бременни, какво по-голямо успокоение от това?
Само спокойно и стискаме палци за добри резултати от прегледа и лапарото.
Ще видиш, че всичко ще се оправи

Успех и целувки!




Тема ДОБЪР ЕНДОКРИНОЛОГнови [re: pink_flower]  
Автор zlatkap (зверчето)
Публикувано10.08.04 10:04



Момичета,
не исках да отварям нова тема защото въпроса ми е свързан с тази.
препоръчайте ми найстина добър ендокринолог в София. може би помните че аз също имам микроаденом на хипофизата и искам да се консултирам с наистина добър ендокринолог.
мерси




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.