Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 29.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Бебето се бави....Откъде да започнем?нови  
Автор miroslavaМодератор (с късмет)
Публикувано06.02.03 18:18



Момичета, нека в тази тема всяка от нас да разкаже откъде е започнала, когато са се повили съмненията, че може би бебо се бави, защото нещо не е наред.

Редактирано от miroslava на 06.02.03 23:24.



Тема Re: Бебето се бави....От къде да започнем?нови [re: miroslava]  
Автор Wildberry (mild)
Публикувано06.02.03 20:21



Пак аз първа То моята история кой ли не я знае вече тук....
Аз съм омъжена от 2 години,но не се пазим от повече от 3. Преди 4,5 години правих съзнателен аборт.Изживях го много тежко (мисля,че всяка жена преживява трудно такова нещо),но нямах кой знае какъв избор. И през ум не ми е минавало,че мога да имам проблем със забременяване един ден..Не зная защо,но е така..
Когато мина една година от брака ни,отидохме на лекар.В частна клиника,уж позната лекарка на мъжа ми,обаче тя дори не ме прегледа..Пусна ми всякакви хормони,всичко ми бе наред и каза,че нищо ми няма,бебето ще стане...Ние се успокоихме и си тръгнахме. След няколко месеца отидохме при една докторка,позната на майка ми. Тя пък ме прегледа на ултразвук и ми каза да пия Геритамин и Ципрофлкосацин (да се махне възпаление,ако има такова) Пак не стана и отидох при д-р Коларов,декември 2001 година. Той се отнесе изключително отговорно и ми направи страхотно впечатление. Но това повечето от вас го знаят,не вярвам някое момиче да е отишло при него и да се е разочаровало. Прегледа ме,назначи хормони,спермограма,цветна снимка.Резултата от снимката не бе много обнадеждаващ и Коларов каза,че трябва да си направя лапароскопия.Спермограмата на мъжа ми също не беше отлична. Аз се шашнах и притесних...Изобщо не бях наясно какво е това лапароскопия (въпреки,че човека ми обясни надълго и нашироко,но кой да слуша в такъв момент!),и се изплаших много...Нищо не направих,тръгнах си и реших да послушам "бабите",дето викат,че това е божа работа...Но Бог явно беше ме позабравил и бебето не ставаше и не ставаше. Болеше ме по време на полов контакт и все си мислех,че имам сраствания. Всъщност,резултата от снимката не бях разбрала правилно..Докато не попаднах тук. След усърдно четене няколко дни се престраших и написах накратко историйката си,както и резултата от цветната снимка..И тогава Ружа ,прочитайки постинга ми,каза,че тръбите ми са частично непроходими.Това ме стресна и се амбицирах.Толкова много,че веднага се втурнах да действам!:) Обадих се на Коларов ,срещнах се с него и направих лапароскопията,която даде учудващо добър резултат..Чак не повярвах..В крайна сметка ще се окаже,че всичко е на психическа основа,колкото и да не ми се вярва,но..Не знам..Наистина имах и все още имам тежки моменти и може да дават някакво отражение..Утре ми предстои консултация и ще се реши какво следва оттук нататък. Мъжът ми пие Трибестан по собствена инициатива и Спимен по предписание на лекар.
....Много обстоятелствено го написах....Не ме бива по обясненията нещо..
Ох,съжалявам...........
Трябва да благодаря на всички момичета тук,на Мирослава,на Ружа ,на Влас,изобщо на всички,защото с тяхна помощ се "задействах" и те ми вдъхнаха сила и кураж да продължа да се боря за детенце! Винаги когато вляза в клуба се чувствам някак щастлива,все едно чудото е почти станало...



Тема Re: Бебето се бави....От къде да започнем?нови [re: miroslava]  
Автор ina__ ()
Публикувано06.02.03 22:53



Na 27 godini sym.
Na 21 godini imah krywotechenie s parcheta poweche ot 10 dni.
Posledwa cwetna snimka i kiortaj, za da me pochistiat w Maichin Dom (biah pri Doc. Byrdarowa, koiato na nikogo ne proporychwam).

Zapochnaha problemi s kisti- pochti wseki mesec po silni bolki predi cikyl, cikyla mi stana neredowen-mejdu 30-40 dni, a poniakga po 2 pyti w meseca. Imah edna kriza s po goliama kista 42 mm, no se rezorbira sama. Wsichki doktori w BG (Dr. Ivo Todorow, Dr. Nikolai Negencov, Dr. Valentina Mazneikova, Dr. Tashkov, Doc. Byrdarova, Doc. Kozovski) biaha kategorichni che stawa duma za dwustranna ovarialna polikistoza i e dobre da se naprawi t.nar. "rezekcia na iaichnicite. Az otkazah da go prawia. Prez cialoto towa wreme, za da mi "oprawiat" polikistoznite iaichnici me typcheha epizodichno s Diane, Serophen, Orgametril, Triregal, Duphaston, Marvelon i t.n. A hormonite mi wednyj izsledwani za cialoto towa wreme kazwaha che bili ok.

S godinite wypreki che spriah priema na hormoni poiawiawaneto na kisti kato cheli po chudo namaliashe i stawashe wse po na riadko(ne iskam da podceniawam priema na homeopatichni lekarstwa w nego period).

Ot 24 godishna ne se pazim sys sypruga mi t.e. ot 3 godini pochti. Ne sym priemala nikakwi hormoni, samo profilaktichni pregledi pri lekari w chujbina kydeto pochnahme da jiweem. Za tezi 3 godini imah samo edna po goliama kista. Naprawiha sonograma i preceniha che dori weche se e rezorbirala. Prez tozi perdiod ne sym se zamisliala seriozno "zashto nishto ne stawa" ...otdawala sym go na "ne sme uluchili podhodiashtia moment" ili "Gospod si znae rabotata".
Edin den minaloto liato, septemvri mesec syprugyt mi me zapita dali si sledia ovulaciata ... a az biah dosta negramotna na tazi tema. Toi mi kaza che ne e zle da procheta stranici iz Internet s informacia za procesite koito stawat w jenata po wreme na cikyl i t.n.

Zachetoh se. Edin den sluchaino otworih dir.bg, w koito dopredi towa biha wlizala samo niakolko pyti ot liubopitstwo...i izwednyj widiah foruma "Problemno zabremeniawane"...otworih go i se zachetoh otnowo...reshih che ako zadam wypros moje bi niakoi shte mi otogowi "kakwo stawa s men" i tuk li mi e miastoto... Taka se zapochna. Pod sywetite na momichetata tuk prowedoh slednite izsledwania kato za nachalo:

1. Obsht ginekologichen pregled. Pregled za obshti infekcii i hlamidii. (wsichko beshe ok) Spermograma na sypruga mi (40-45% podwijnost, koeto ne e otlichno , no ne e i tragichno)
2. Zapochnah da meria bazalna temperatura.
3. Otidoh otnowo na ginekolog s rezultatite ot 3 meseca merena temperatura.(dobre izrazena ovulacia kaza doktorkata mi)
4. Naznachi mi izsledwane na hormonite TSH, Progesteron i Prolactin. (otlichni rezultati imah)
5. Naznachiha mi laparoskoipia. Rezultat - Sindrom na Asherman t.e. srastwania i scar tissue wytre w samata matka. Otstraniha gi. Sega sym na 3 mesechna terapia s hormoni - Estrogen (pyrwite 3 sedmici na meseca) i Progesteron (wsiaka chetwyrta sedmica). Wyzdyrjane ot polowi kontakti. Eventualno predstoiashta cwetna snimka na 3-ia mesec,za da se uweriat che naistina wsichko e chisto sega wytre w matkata. I na 4-i mesec pri pyrwiat istinski cikyl moje da se deistwa

6. Predstoi i sreshta s endokrinolog za sypruga mi da widim kak e sega spermogramata mu; i ako e pak okolo tozi procent moje li da se podobri i s kakwo.

Towa e.

Jelaia uspeh na wsichki momicheta po pytia kym jelanoto bebe!

Редактирано от ina__ на 06.02.03 22:55.



Тема Re: Бебето се бави....От къде да започнем?нови [re: miroslava]  
Автор miroslavaМодератор (с късмет)
Публикувано06.02.03 23:15



Аз, като абсолютен карък, започнах да си меря Т. още от първия месец от който опитахме…И когато Т. не се вдигна до ден 22 отидох при д-р Мазнейкова…..Тя ме прегледа, каза ми “Да, няма овулация този месец, но според мен всичко е наред, продължавай да мериш Т. и ела след 6 месеца, ако няма бременност”….Това беше през октомври 2001…..
Иначе ние е мъжа ми сме женени от 2000 г., като преди това бяхме ходили 6 месеца…В момента аз съм на 29, той е на 37. Някак си чуствахме, че можем да почакаме за бебе, а когато бяхме готови, се оказа, че не става!
И така, първото нещо според мен е меренето на Т.и нанасянето на стойностите й в графика….След около 3-4 месеца мерене, следва посещение при лекар…..
През 04-2002 посетих за първи път Коларов – за него разбрах от този форум, но това беше много отдавна и не си спомням, кое момиче е ходело тогава при него…Коларов ме прегледа, взе ми секрет за изследване, цитонамазка , изпрати ме да се изследвам за хламидия, и следните хормони – LH, FSH, Testosteron, Prolaktin, TSH….. Оказа се, че Пролактина ми е висок, последва скенер на хипофиза и ми откриха микроаденом-пролактином – 7 мм…Започнах да пия Бромокриптин, после Парлодел…Оказа се, че и двамата със съпруга ми имаме Хламидия, последва лечение с антибиотик – Сумамед, 2 таблетки и край на проблема, излекувахме се….Направихме спермограма ( за патилата със спермограмата вече писах). Решихме да направим 3 месеца стимулация с Клостилбегит и тогава да правим снимка, но след като нищо не стана на 11-11-2002 бях на снимка! Тум е момента да благодаря на Vlas, ако не беше тя още нямаше да съм я направила….Слава богу всичко беше наред с тръбите и матката…Отново 2 месеца стимулация и нищо…Последва нова спермограма, която ни хвърли в ужас, защото беше много лоша..Сега сме на етап, в който съпруга ми си изследва Пролактин, Тестостерон и Естрадиол, за да видим къде е проблема…..
През цялото време , от 10-2001 до момента, година и половина живея с мисълта, че детето е единственото нещо, което истински искам и съм решена да се боря до край, независимо колко време, средства и нерви ще ми коства! През цялото време, това което ме съхрани беше страхотното отношение на мъжа ми и работата ми, която обожавам и която усмисля ежедневието ми и която ме кара да не мисля за ПРОБЛЕМА. Най-много ми харесва този клуб,това е един остров, който си е само наш….
А и забравих да ви кажа, че през цялото време не съм спирала да чета и да се интересувам от всичко касаещо проблема! Информирана съм предварително за всяко нещо, винаги питам и разпитвам, въобще много съм досадна! В къщи имам цяла библиотека с учебници по медицина, което е нещо, с което не се гордея особено.


Това е, простете за дългото писание!
Мира



Тема А някои вече забременяха!нови [re: miroslava]  
Автор miroslavaМодератор (с късмет)
Публикувано13.02.03 17:57



Момичета, прерових целия клуб и архива и извадих за вас всички постинги , в които момичета от този клуб ни известяват, че са забременели!

Ето списъка, а с кликване върху името ще се отвори темата с ГОЛЯМАТА НОВИНА:



































Както виждате надежда има за всички ни! Дано този месец стане така, че списъкът се увеличи!


Мира

Редактирано от miroslava на 17.05.03 16:55.



Тема Re: А някои вече забременяха!нови [re: miroslava]  
Автордeни (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 01:10



Здравейте момичета! Пиша в този клуб за първи път, колкото по мои лични причини, толкова и за да ви изразя подкрепата си да не спирате да се надявате и да опитвате да имате собствено дете.
Ще ви разкажа 2 истории- ако някои от вас разбира се има търпението да ги прочете - първата е историята на моя близка приятелка , а втората е моята лична.
Приятелката ми се омъжи 1 година след като аз бях родила сина си - а това означава преди 8 години.В началото с мъжа и не мислеха за бебе, бяха студенти и искаха първо да си поживеят.И така беше докато не се дипломираха и се прибраха в родния си град.Тогава започнаха опитите за бебе и съответно проблемите, защото бебето не идваше.Тя тръгна по изследвания в София - всичките тези видове ,които описвате и нищо не показваше някакво заболяване или отклонение.Навсякъде и казваха- вие сте напълно здрава, няма никакви пречки да имате дете, явно проблема ви е на психична основа.Въобще проблемът беше ,че няма проблем.Съответно с течение на времето тя се обезнадежди, почти се примири с положението- човек трябва по някакъв начин да преживее проблема си и нейния начин беше примирението.Тайно плачеше почти всеки ден, но какъв ли друг изход имаше?
Така се стигна до 5-тата година от ходенето по мъките.Една нейна роднина почти насила я замъкна при местен гинеколог, който като видял папката с изследвания които носела, отказал направо да я преглежда, но за всеки случай ли или по случайност и изписал някакви банални хормонални таблетки.Тя ги взела и на следващия месец беше бременна.Сега има 2-годишно момиченце, да и еживо и здраво.
А сега моят случай:
Омъжех се във 2-ри курс на следването и също със съпругът ми не искахме веднага деца.Една позната веднъж съвсем случайно ми заговори за случай със собствената и сестра ,която дълго време не искала деца, а когато вече поискала нищо не се получило - та тя ми разказа историята и по повод че сестра и преди 1 месец след дългогодишно ходене по мъките си бяха осиновили детенце от детски дом.
Аз като чух тази история, така се впрегнах , че веднага започнах да тормозя мъжа си да почваме работата по бебето,той отначало не искаше, но после отстъпи пред мрънкането ми.Работата продължи 3 месеца и на 4-тия бях бременна.Така износих без проблеми и на 23 годишна възраст родих сина си- да ми е жив и здрав- това най-много искам на света.
След това ни беше трудно да помислим за друго дете, имахме много материални проблеми,трябваше да мине време докато се устроим.Когато вече поискахме, бебето вече не ставаше- тогава бях на 30 г. и както при приятелката ми лекарите казаха ,че нямам физически проблеми.
Ние обаче спряхме опитите, защото вече имаме 1 дете, а и честно казано неуспехите ми влияят много зле на психиката, реших да си ги спестя.А и нали трябва да се чувствам добре, за да мога да работя и да се грижа за детето ,което вече имам и за което съм благодарна.
Не знам за себе си дали съм постъпила правилно, като съм се отказала. Сигурно жените които нямат нито едно дете и толкова много го искатбиха ми се изсмели, и биха попитали "Къде ти е проблема?"Но за мен съмненията ще останат сигурно до края на живота ми.

Надявам се да не съм натъжила никого с моя ферман, защото много мразя тъгата, сълзите ,болестите и вскичките гадни работи.Желая на всички много здраве и много силен дух за преодоляване "капризите на съдбата".



Тема Re: А някои вече забременяха!нови [re: дeни]  
Автор ina__ ()
Публикувано19.02.03 05:13



Privet, Deni! Izvini me ne se zaiajdam, no ideiata na tazi tema "Bebeto se bavi. Otkyde da zapochnem" e da opishe wsiaka edna ot nas prez KAKWI TOCHNO IZSLEDWANIA e minala ...kakyw e pytia za da razberem kakwo se krie zad "baweshtoto" se bebe, za da moje wsiako nowodoshlo momiche da razbere OTKYDE DA ZAPOCHNE!
Pomogni mi, no az ne mojah da razbera kakyw izwod triabwashe da si naprawim ot twoite sluchki...? Che priatelkata ti wzela "niakakwi banalni hormonalni tabletki" i kato po chudo zabremeniala na sledwashtia mesec? "Banalni tabletki"? Kakwi?
Ili za tebe - kak kato si chula che koito se pazel dylgo ne zabremeniawal i si se "wpregnala" i na 4-ia mesec si zabremeniala?
Deni, ne mislia che si "натъжила никого с моя ферман" Oshte po malko bih narekla Problemnoto zabremeniawane "капризите на съдбата"....



Тема Re: Бебето се бави....Откъде да започнем?нови [re: miroslava]  
АвторVilly (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 08:37



Здравейте скъпи момичета,
искам да споделя и аз няколко реда по темата. И така, опитите ни продължават от година насам. В началото, когато решихме със съпруга си да си имаме второ дете, мислех че ще стане от веднъж, както беше при първото-на първия месец след сватбата. Мислех си, че след като веднъж съм родила и сега няма да имам проблеми. Оказа се, че това съвсем не е така. Имайки предвид възрастовия фактор и на двама ни, аз съм на 37, на втория месец след неуспешните опити, отидох на лекар. Първия лекар, при когото отидох /в районната поликлиника/ ме прегледа, каза че имам течение, което трябва да лекувам и във втората фаза на цикъла да пия Утрогестан. Това всичко без каквито и да е изследвания. Това продължи три месеца. През май миналата година чрез Интернет намерих този Прекрасен клуб и координатите на д-р Коларов. През юни д-ра ми назначи изследвания, спермограма на съпруга ми и стимулация с Клостилбегит, в последствие Прегнил и Дуфастон. Но до сега резултат няма. Попитах доктора до кога мога да продължавам с опитите /все пак аз не съм на 26 г./-отговорът му беше-докато хормоналните изследвания са в норма. Днес отново ми дойде, сигурно знаете как се чувствам. Това е дотук моята история накратко. Желая на всички от сърце да се сбъдне най-съкровенното ви желание.
Поздрави, Вили



Тема Re: Бебето се бави....От къде да започнем?нови [re: ilia.imanuil]  
Автор tani4ka_ (непознат )
Публикувано03.03.03 10:30



zdraveite pose6tavam kluba ne otdavna i mn ne6ta nau4ih ot kluba ...i az predi moje bi polovin godina ..razbrah 4e 6te imam dete ..v na4aloto s muja mi ne go iskahme za6toto i dvamata sme na 19 e po4ti na 20 ..no ne bqhme sposobni da gledame edno dete ..nqmahme tazi naglasa ..okolo 10 den otidoh na lekar i mi kazaha da otida 4ak sled edin mesec ..no za jalost ne mojah da stigna meseca ..pometnah o6te na 17 den sled zakusnenieto na cikyla mi kakto nqkoi ot vas i az go prejivqh mn tejko kakto i myja mi makar 4e mislihme da ne go izgledame ..i to4no kogato re6ihme 4e ne sme nai nekadyrnite da otgledame tova koeto ni e dadeno ot Gospod to si otide sega mi zakusnqva ve4e s 13 dena no mee strah da si napravq test страх мее да не стане като преди ако има нещо такова сега искам го това дете и ве4е не искам да 4акам ...



Тема Re: Бебето се бави....От къде да започнем?нови [re: tani4ka_]  
АвторDiuki (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 11:09



Zdrawejte!
Obe6tah da razkaja i swojata istoria. Dano ne stane mnogo dulgo, za6toto smjatam da zapo4na sus zabremenjawaneto mi purwia put, a togawa be6e dosta po-slojno otkolkoto sega.
I taka:
S muja mi sme u4eni4eska liubow. Az bjah na 16, a toj na 18, kogato stanahme gadjeta. 4 god. po-kusno se ojenihme i mnogo iskahme bebeto da stane wednaga.
Kogato mina powe4e ot godina bez nikakuw rezultat, re6ihme da hodim po lekari.
Purwo ni nakaraha da se naprawi spermograma, za da se widjat ne6tata tam i ako wsi4ko e nared-da se izkliu4at i da se zaemat samo s moite izsledwanija.
To taka i stana. Ne si spomnjam s to4nost rezultata, samo mi e ostanalo w glawata podwijnost-55% i objasnenieto, 4e towa e mnogo dobur rezultat.
Ot tam natatuk az se zahwanah s hodeneto po lekari.I kakto powe4eto ot was- popadnah na 224 k-t w maj4in dom.Naprawi programa za izsledwane na wsi4ko prez celia cikul. Programata wkliu4wa6e izsledwane na hormoni/ mislia 4e estradiol, a posle progesteron/ ama ne si spomniam w kakuw red, merene na baz. T, histerosalpingografia, folikulometria i abrazio na ligawicata na matkata.
Za niwoto na hormonite si spomnjam, 4e rezultatite bjaha dobri /ama molja wi izwinete me no ne pomnia nikakwi stojnosti/, folikulometriite pokazwaha dom.fulikul, no za 13 den ne mnogo goliam /pak ne pomnja kolko e bil/, snimkata na trubite/ na koiato pripadnah/ pokaza, 4e liawa truba e napulno neprohodima, a djasna prohodima. Abrazioto/kudeto ti izsturgwat par4ence ot ligawicata/ su6to be6e s dobur rezultat, makar i do den dne6en, da ne znam za kakwo se prawi.
Nakratko sled wsi4ki izsledwanija iskaha da se naprawi laparoskopia, no az ne bjah suglasna, nazna4iha mi klostilbegit ot treti den i hodeh samo na folikulometr., dokato ne se widja, 4e na tretija cikul sled priema na klost. sum naprawila kisti...
Nakaraha me da spra s stimulanti i poneje otkazah laparoskopiata, d-ra mi dade srok 1 god.Kaza, 4e s edna zapu6ena truba 6ansowete mi se namaliawat napolowina......I bjah re6ila da ne mislja, makar 4e wseki cikul se raztrojwah kato mi dojde i to4no, kogato se bjah nawila da si naprawja laparoto/a be6e minala godinata/a da mi dojde dnes, a utre....i istinata e 4e kogato naj malko sum o4akwala towa da stane, to stana to4no togawa..... Towa e za purwoto mi zabremenjawane, koeto na praktika i predi da hodja po lekari i sled towa se proto4i blizo 4 godini-na po4ti 21 god. se omujih, a na 26 rodih 1-woto si detence.
A za wtoroto, kakto we4e njakude kazah, misleh si, 4e 6tom wednuj sum zabremenjala, wtoria put 6te e po-lesno. I ako poglednem realno na ne6tata wse pak 11 cikula e srawnitelno burzo.Za wtoro zapo4nahme da mislim predi godina i ne6to, no az kato widjah, 4e ne stawa pak otidoh na lekar. Poneje si pazeh snimkata na trubite, tozi put programata za izsledwane na cikula pone towa ne wkliu4wa6e.No pak mi kazaha, 4e e naj-dobre da si naprawja laparosk.Az pak otkazah....i tuk ne6tata po4ti se powtoriha-to4no sega- poslednijat cikul d-ra mi kaza, 4e ako iskam da zabremeneja, kato mi dojde da mu se obadja, da se razberem za praweneto na laparoskopiata. Mejduwremenno az hodeh wseki
mesec na fulikulometria, no bez da znae d-ra, w 4astni kl. Samo sega na predposlednja cikul otidoh i mu kazah, 4e prednia mesec na swoja glawa sum si naprawila folikulometria i 4e ful. sa bili muni4ki. Toj mi dade serofen ot tretia den, do sedmia i da otida tam na ultrazw. Na 10 den imah 26mm folikul i towa me upla6i, za6toto mi objasni 4e ne moje da se puka s lekarstwo, a trjabwalo da se 4aka samo da se spuka. Na 12 den se be6e puknalo i dokt. mi predpisa ot 15 do 24 den izkustwen progesteron/zabrawih mu imeto/ Bjah re6ila i ako tozi put ne stane ni6to da otida pri d-r Kolarow. No njama da se naloji.
Towa e s "dwe dumi" Dano ne sum wi oteg4ila.
A kogato se obadih na lekaria da mu kaja, 4e sum si prawila kruwen test i rezultata, toj mi kaza da iz4akam 2 sedmi4no zakusnenie i togawa da ida da me widjat. A towe se pada w 4etwurtuk. Az njamam turpenie da go widja.....
.....Ami towa e.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.