Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 18.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ранна менопаузанови  
Автор deizi (маргаритка)
Публикувано04.08.04 10:22



Момичета, свърши се...За мен вече няма надежда. Вчера бях в новия инвитро център св. София.. Д-р Владимиров ме прегледа, погледна хормоналните ми изследвания и произнесе присъдата - ранна менопауза.. Висок FSH означавало точно това. Ама той беше много по-висок, освен това и другите ми хормони бяха много зле, обаче след лапарото останалите хормони влязоха в норма. Опитах се да му обясня, но не...99% е сигурен, че нямам вече яйцеклетки и няма смисъл да ми дава фалшиви надежди. Това е. КРАЙ...

P.S. Някой знае ли как мога да си изтрия регистрацията в клуба... Много ме боли, не искам да влизам повече....



Тема Re: Ранна менопаузанови [re: deizi]  
Автор babyface78 ()
Публикувано04.08.04 10:40



Консултирай се и с друг специалист



Тема регистрациятанови [re: deizi]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано04.08.04 10:40



да си изтриеш регистрацията е много лесно и можеш да го направиш без проблем, но не спирай да се бориш за това, за което си влязла за пръв път в този клуб!
1. Виж 2-ро лекарско мнение. После 3-то и 4-то!
2. 99% не са край! Дори и по мнението на само един лекар остава 1 %, който може да е щастливия за теб! Желая ти го от все сърце да е така.
3. Човешката природа е нещо уникално - потвърждение на това са толкова "уж" безнадеждни случаи, които се решават - дори най-неочаквано!
4. Никого не искам да обиждам, но според мен никой лекар не трябва да казва "КРАЙ" - може да каже просто "Аз бях дотук!".
5. Надеждата никога не трябва да умира!
6. Намери сили да продължиш да се бориш!

Бях в подобна ситуация преди година и половина , когато един от най-добрите лекари в областта си ни изпрати с думите "аз бях дотук". Не мога да пресъздам с никакви думи как се чувствах месеци наред ...

Но не се отказахме и продължихме да търсим причини и начини.
И все още го правим. И се надявам, че ще го намерим това решение - рано или късно


П.П. След година и половина при нас вече има подобрения в лечението.
Както и шанс да продължим.


Редактирано от Cygnus на 04.08.04 10:43.



Тема Съгласна съм ..........нови [re: Cygnus]  
Автор jana (силна)
Публикувано04.08.04 10:47



с другите момичета ........ не се отказвай мила, потърси второ мнение ..... не се отказвай от всичко ........... бори се



Тема Re: Съгласна съм ..........нови [re: jana]  
Автор deizi (маргаритка)
Публикувано04.08.04 11:02



Ох, разбира се, че не искам да се предвам, разбира се,че ще отида за второ мнение, освен това вътре в себе си сън убедена, че ще имам деца, но... ако е прав. Доктора каза че имам избор между две неща, да си осуновя дете или да износя донорска яйцеклетка. Но в България май донорството на яйцеклетки не се практикува. Накоя от вас знае ли нещо по този въпрос?



Тема Re: Ранна менопаузанови [re: deizi]  
Автор Rommi (вече търпелива)
Публикувано04.08.04 11:10



Колкото и безнадеждно да изглежда всичко..... този 1% все пак съществува...и дано се окаже късметлийски за теб.
Недей да отписваш всичко категорично, може би все пак има някакъв шанс...1% си е 1% и не е категорично 100% невъзможно, нали?

Тук в клуба сме чели много случаи на няколко безуспешни ин-витро, пък след това е последвало спонтанно и естествено забременяване.
Просто невероятните неща си се случват, въпреки че медицината няма обяснение за тях.

Както ти е написала Сигнус, човешкия организъм е необянта вселена и със сигурност има скрити резерви.

Потърси мнението на поне още няколко специалисти.... пробвай с алтернативните методи....

А при направентата ти лапароскопия, не се ли оглеждат и яйчниците или не се вижда дали в тях има резерв от яйцеклетки.

Знаем че се практикува донорска инсеменация, но дали в България се прави и ин-витро с донорски яйцеклетки. Не съм запозната, но може би това е един вариант за теб.

На мен точно влизането в клуба и момичета тук ми помогнаха да изляза от най-голямата си депресия в която съм изпадала. Ако ги нямаше тях в моя живот, не знам до сега до къде щях да съм се докарала....

Но ако ти точно сега желаеш да се откъснеш и да не мислиш точно за това........можеш да си дадеш една голяма почивка.

И винаги можеш да влезнеш, ако решиш че имаш нужда от приятели, които те разбират и те подкрепят.

"В живота ни се случват 2 неща - това което най-силно желаем и това от което се страхуваме"

Не позволявай страха да вземе връх над теб.
Направи така, че това за което мечтаеш и желаеш най-силно да те води напред.

Желая ти успех в борбата, и каквото и решение да вземеш, ти пожелавам да намериш ВЕРНИЯ път към твоето щастие.



Тема .......нови [re: deizi]  
Автор jana (силна)
Публикувано04.08.04 11:11



За съжаление не съм запозната с донортвото ....... но мисля, че из нета все нщо може да се намери по въпроса ........ Радвам се ,че не си загубила надежда ..... защото в постинга ни усетих нотка на предаване и се натъжих много ....... да не кажа ,че сълзите ме рукнаха отведнъж ....... Не искам да се предаваш , надежда има и трябва да има ......... за съжаление за някой от нас живота е суров и несправедлив , но винаги има щастие в края на тунела ...... колкото и да е тъмен ......... От цялото си сърце ти желая скоро да те връхлети и да осмисли живота ти
Прегръщам те
Яна



Тема Мисля, че някой тук беше писалнови [re: deizi]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано04.08.04 11:22



че още не е завършена нормативната уредба за асистираната репродукция и този процес още не е регламентиран с наредба, но щяло и това да стане.

Моля, ако някой от специалистите е по-запознат с този въпрос, прилага ли се това донорство и кога ще залегне нека да ни осветли дори и отчасти.

Дейзи, това наистина са варианти и ти рано или късно ще станеш майка по един или друг начин, но мисля, че това се прави след като се изчерпят нацяло възможностите за биологично дете и на двамата партньори. А те още не са, нали?

Моля те, дръж ни в течение как се развиват при вас нещата - сигурна съм, че ще намерите решение.
Стискам ви палци и ви желая много много късмет!




Тема Re: Съгласна съм ..........нови [re: deizi]  
АвторHaтaлия (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 11:59



Тичай при д-р Щерев. Когато аз бях за консултация и за евентуално ин витро ми предложиха да продам яйцеклетки. Процедурата е следната : Уравновесяват се циклите на жената, от която ще се вземат, и на жената, в матката на която ще се имплантира част от тях. Жената - донор подписва декларация, че ще даде половината от яйцеклетките, които ще се извлекат при пункцията, на жената - получател ; другата половина остава за нея. Например, отделят се 9 яйцеклетки - пет са донора, четири за теб. Жената - получател плаща цялата процедура на жената - донор, тоест 5000 - 6000 лева, плаща и своята процедура, и то независимо от резултата. Значи, ако не се получат яйцеклетки, и двете жени губят, но жената - получател плаща стойността на всички предшестващи манипулации. Този вариант обаче е изключен, защото се действа само при почти пълна гаранция за успех - например, аз съм правила две ин витро в друг център и винаги при пункция са ми извличани повече от 8 качествени яйцеклетки, значи почти сигурно е, че при поредна стимулация ще има същия резултат. Спазва се строга конфиденциалност и двете жени никога не могат да узнаят самоличността си.

Пробвай, донорите им се проверяват всестранно - външен вид, наследствени заболявания, интелект и психично състояние. Освен това съм чела много статистики, включително извършвани в Америка и Европа, според които ин витро с донорска яйцеклетка е значително по-успешно от същата процедура с имплантиране на собствена. Не мога да открия логиката, но очевидно е така, защото поне статистиката не може да сгреши.
Само не се отказвай, давай напред !!!



Тема Re: Съгласна съм ..........нови [re: Haтaлия]  
АвторHaтaлия (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 13:25



Освен това, чух че и д-р Табакова извършва манипулации с донорски яйцеклетки - но това е само слух. Ако бях на твое място щях да проверя при нея първо, защото там е по-евтино по принцип.
Аз се отказах от контакти с д-р Щерев поради чисто емоционални причини - отношението му към пациента е неприятелско и сухо, не скрива печалбарските си мотиви за независимо каква процедура. Знам, че това не е основание, но напоследък развивам някаква особена чувствителност...Иначе екипът му се състои само от професионалисти и май че разполагат с по-добра апаратура, манипуланти и хранителни среди от Табакова и другите.

Струва ми се най-евтино в чужбина... май че там не се плаща цялата процерура на жената - донор, пък и лекарствата, странно как, но излизат по-евтино. Чувала съм за Германия, например. Съветвам те да попиташ д-р Владимиров за последния вариант ; помоли го да ти събере информация - мисля, че е във възможностите му, защото има интензивни връзка с чужбина. Той е според мен много почтен, поне много повече от Щерев и Табакова. Освен това ще ти отговори добросъвестно със сигурност, защото не е лично заинтересован, както Щерев, например.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.