Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 06.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Оскъден цикъл!!!  
Автор be Happy (:) :))
Публикувано30.07.04 11:41



Ами пак аз и моя цикъл.
Както ви оисах миналия месец ми закасня с няколко дни и беше доста оскъден.
този месец не закъсня, но е още по-слаб!
Много се притеснявам.
Нямя обичайните симптоми за ову.
имах някякви страни и неубицхайни болки ж гардите 4-5 дена пред ида ми дойде!
НЕ СЪМ БРЕМЕННА! ТОВА Е СИГУРНО!
лекарят ми е в чузбина 2 месеца и немга да отида на преглед!
При друг , който не ме познава не ми се ходи!

Дали това е признак , че нямям ову!
Имали ли сте подобни проблеми ? мерси!



Тема Re: Оскъден цикъл!!!нови [re: be Happy]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано30.07.04 11:42



не е лошо да отидеш все пак на лекар
как ти е прогестерона ?



Тема Re: Оскъден цикъл!!!нови [re: eднa]  
Автор be Happy (:) :))
Публикувано30.07.04 11:47



ами пролетта си правих горм. изследвания и бяха в норма!

Ще ходя, но като се върне моя лекар!

Но дотогава, само това ми е в главата!



Тема Re: Оскъден цикъл!!!нови [re: be Happy]  
Автор Elixia (@-@)
Публикувано30.07.04 12:00



Според мен незабавно трябва да отидеш на лекар.
Една моя колежка така от оскъден цикъл до 4 месец не разбра, че е бременна. После се оказа че това се е било получило от липса на магнезий в организма. Тъй че не губи време.
Стискам ти палци!



Тема Re: Оскъден цикъл!!!нови [re: Elixia]  
Автор be Happy (:) :))
Публикувано30.07.04 12:07



oo ot towa po huubava prichina niama , no ne sam bremena! Pia protivozachatachni, pazim se a i testowe pravih i minalia mesec i sega/ za vseki sluchaj/.


Tribva da pia Diane oshte edin mesec.



Тема Re: Оскъден цикъл!!!нови [re: be Happy]  
Автор nedapetar ()
Публикувано31.07.04 12:39



Привет!
Мисля,че не трябва да се притесняваш чак толкова за оскъдния цикъл...
На мен днес ми е втори ден и почти никакъв го няма вече.Но със сигурност имах овулация този месец,един прекрасен фоликул,който дори спукахме с прегнил...Така че със сигурност оскъдния цикъл не е симптом за липсваща овулация.Поне не и това...
Поздрави



Тема Ето малко инфо:нови [re: be Happy]  
Автор clover ((four leaf))
Публикувано31.07.04 15:05



"Възможни странични реакции, които се наблюдават при почти всички хормонални препарати:болки в бюста, изтичане на секрет от гърдите, главоболие, промени в либидото, пристъпи на депресия, дискомфорт при носенето на контактни лещи, световъртеж, повръщане, промяна на вагиналната секреция, промяна на теглото, свръхчувствителност"


"Diane 35 (Schering AG )

Препоръчва се не само като контрацептив, но и при лекуване на акне. Принципът на действие на Диане 35 е да блокира действието на мъжките хормони в женското тяло. Съдържа cyproterone acetate - прогестоген и ethinyl estradiol, естроген. Диане е от групата на препаратите с ниско хормонално съдържание. Препоръчва се най-вече за терапия на жени с повишено съдържание на мъжки хормони. Не се препоръчва за кърмещи жени.


Цикълът и болките, свързани с него могат да се намалят.


Когато се приема Diane-35 се подтиска повишената функция на мастните жлези , която играе важна роля в развитието на акне и себорея.Това води- обикновено след 3-4 месечно лечение- до оздравяване на съществуващите пъпки.Излишната мазнина по кожата и косата обикновено изчезва по-рано. Отпадането на косата , което често придружава себореята също отслабва. Лечение с Diane-35 е показано при жени в детеродна възраст с леки форми на хирзутизъм и по-специално с лека увеличаване окосмяването по лицето ; резултати се очакват след няколко месечна употреба "


Това е от бг-мамма.

Защо се чудиш, че нямаш овулация, не е ли точно такова действието на оралните контрацептиви?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.