Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 29.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Clostilbegytнови  
Автор Mimitarnovo (непознат)
Публикувано26.07.04 08:49



Момичета, някой знае ли колко време след последната таблетка трябва да настъпи овулацията? Аз го взимам за първи път и графиката ми изглежда много по различно от преди. Честно казано нищо не разбирам. Температурата ми е ту ниска ту висока, пълен хаос. Ако някой може да помогне ще съм много задължена.



Тема Re: Clostilbegytнови [re: Mimitarnovo]  
Автор WildberryМодератор (mild)
Публикувано26.07.04 11:37



Не ходиш ли на фоликуметрия ?
Така ще разбереш кога е овулацията, не е нужно да мериш Т..



Тема Re: Clostilbegytнови [re: Wildberry]  
Автор Mimitarnovo (хубавица)
Публикувано26.07.04 11:50



Не са ми предложили да ходя. Доктора каза да си меря температурата. Това ми е първи цикъл на Клостилбегит. Ако излезе несполучливо предполагам че доктора ще измисли друг начин за определяне на овулацията.

Мария


Тема Re: Clostilbegytнови [re: Mimitarnovo]  
Автор Rommi (вече търпелива)
Публикувано26.07.04 12:22



И при мен беше така.... нагоре-надолу.... луда работа....
Доктора ми беше казал да си я меря м/у 12-16 ден за всеки случай.... или за повече яснота, както и да е..... Ама и той се учуди че такава странна и от нея нищо не може да се разбере.

Така или иначе, аз правих УЗИ-та на 12-ти и 16-ти ден.

Това беше първия месец на стимулацията, пък и тогава `нацелвахме` точната доза....
Сега нямам спомен, (и документите не се пред мен) дали имах или не овулация... или пък е имало но си е била по-късно.... щото целта на стимулацията беше да се измести ову-то напред...
Но се беше наложило от другия месец да се повиши дозата.... така че....
Следващите месеци на стимулация не съм мерила температури... само си ходех на УЗИ-та, и имаше овулация...

Едва ли много ти помогнах с това което написах, но исках да ти кажа че се случват и такива работи.

Успех!



Тема Re: Clostilbegytнови [re: Mimitarnovo]  
Автор WildberryМодератор (mild)
Публикувано26.07.04 13:26



Това е меко казано възмутително, не може да пиеш клостилбегит, без да се прави фоликуметрия
Непременно говори с лекаря си, така рискуваш да направиш кисти!



Тема Re: Clostilbegytнови [re: Mimitarnovo]  
Автор fauna (real)
Публикувано26.07.04 22:24



Първите три месеца когато взимах клостилбегит си мерих Т и винаги се покачваше когато започвах да го пия, но след 5-я ден когато го спирах Т отново падаше. Вдигаше се отново над 37 около средата на цикъла след настъпване на овулацията. Така че явно е нормално. Първия месец и аз се притесних, че графиката не е много нормална, но доктора ми каза да не се притеснявам и да продължавам да пия клостилбегита.
Наистина трябва да ходиш и на фоликуметрия, за да се разбере дали дозата която взимаш е достатъчна или не е прекалено много, а и дали след това се пукат фоликулите. Успех!



Тема Re: Clostilbegytнови [re: Mimitarnovo]  
Авторanita (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 01:34



Zdravei, az sasto pieh clostilbegit, no lekarkata mi zabrani da go pia bez da hodia na ultra zvuk, na men mi se naloji da me niama v BG okolo godina i ne mojeh da go pia zastoto mnogo 4esto se polu4avat kisti.Pitai tvoiat lekar i nai dobre hodi da proveriat dali imash obulatzia s ultra zvuk.



Тема Re: Clostilbegytнови [re: anita]  
Автор Mimitarnovo (хубавица)
Публикувано27.07.04 09:32



Много ще съм ви благодарна ако ми погледнете графиката. Аз такова чудо не съм виждала.
http://www2.fertilityfriend.com/home/5cbd0

Мария


Тема Re: Clostilbegytнови [re: Wildberry]  
Автор malka s4et-ka (слънце)
Публикувано27.07.04 12:02



като чета мнението ти и направо се възмощавам от бившия ми лекар...беше ми предписал и то на 2 пъти да пия клостилбегит и нито веднъж не ми спомена че трябва да ходя на фоликулометрия а какво остава за кистите че мога да ги направя вследствие на тази стимулация и аз като незнаех нищо по въпроса си ги изпих хаповете като добро момиче.....е от цялата работа хубавото беше че не направих кисти а ми се нормализира менструацията....а бе май ми е помогнало в случая ама можеше и да не ми помогне де

[p

Тема Re: Clostilbegyt [re: Mimitarnovo]  
Авторalbenady (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 14:07



здравей,
аз пих три месеца клостилбегит и на 4-я ми се появи"някакво образувание",а на 5-я се разбра че е киста.Това значи че си престимулирана.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.