Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:04 23.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хормонална терапия?нови  
АвторИpмa (Нерегистриран)
Публикувано18.06.04 19:47



Здравейте
Според вас нормално ли е гинеколога да ми предпише хормонално лечение без предварително да ми направи каквито и да е изследвания?Освен рутинен гинекологичен преглед.И разговор по време на който разбра ,че аз се съмнявам ,че имам проблем с овулацията.:)От утре трябва да започна да пия Clomiphene,а след 5дни Utrogestan(прогестерон).После продължавам с някакви инжекции,не мога да разчета името им,за които аптекаря казал на съпруга ми ,че се приемат ,когато се прави ин витро и не ги е имал в наличност.Страшно много искаме дете,както и всички тук, бих пила и отрова ако знам ,че ще помогне.
Моля ви,кажете ми да започвам ли терапията или да сменя гинеколога.



Тема Re: Хормонална терапия? [re: Иpмa]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано18.06.04 20:51



Задължително поискай второ лекарско мнение.
Това е моят съвет.





Тема Re: Хормонална терапия?нови [re: Free Soul]  
Автор nikkii (новак)
Публикувано18.06.04 21:46



Здрасти! Този месец аз също бях на инжекции, които се използвали за инвитро-Пурегон, окт 14 ден започнах и Утрогестан. Но през цялото това време докторът ми следеше състоянието ми на ултразвук. Освен това в определени дни изследвахме и някои от основните хормони.
Поддържам мнението на Free Soul непременно да направиш консултация и с друг лекар, защото едно такова лечение, ако е извършено неправилно може да ти нанесе непоправими щети.
Желая ти успех и скорошно забременяване!!!



Тема Re: Хормонална терапия? [re: nikkii]  
Автор Lz67 ()
Публикувано18.06.04 22:00



Това е доста странно. Не може просто така да се предписват хормони. Звучи ми доста безотговорно. Непременно се посъветвай и с друг лекар. Лошото е че май добрите специалисти не са чай толкова много, а известните имена са изключително заети и много бързат, да не кажа по-силна дума.

Иска ми се някак си да попадна на някой много добър и не толкова известен лекар, който все още работи с желания и хъс. Но напоследък съм доста разочарован и черногледа. Извинявай.

Да се подкрепяме!


Тема Re: Хормонална терапия? [re: Lz67]  
Автор nikkii (новак)
Публикувано18.06.04 22:11



Звучи невероятно, но аз съвсем скоро попаднах на точно такъв тип. Млад, амбициозен и безкрайно обяснителен. За съжаление се намира в Свиленгра, а предпологам, че ти не си от там. Имам чувството, че и двамата с него се опитваме да забременеем..... Шегичка, разбира се!
Желая ти съвсем скоро и ти да намериш своя идеал за лекар!



Тема Малък съвет...нови [re: Lz67]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано18.06.04 22:17



Пусни нова тема с питане за препоръка за лекар...





Тема Re: Хормонална терапия?нови [re: Иpмa]  
Автор 3apa (променена)
Публикувано19.06.04 06:58



Според мен, най-логично е снимка на тръбите и спермограма на съпруга да предхождат хормоналното лечение.
Мисля, че повечето момичета ще го потвърдят.
Успех!



Тема Права синови [re: Free Soul]  
АвторИpмa (Нерегистриран)
Публикувано19.06.04 11:01



И ние стигнахме до същото мнение.Проблема е,че този,а и предишните двама с които се консултирахме/които също даваха други меко казано лековати и незаинтересовани съвети/ все са добри специалисти с голям стаж ,специализации и т.н.И всички до един са приятели на съпруга ми. Имам чувство,че им е все тая дали ще забременея или само ще си унищожа здравето.Ако не беше този клуб едва ли щях и да знам,че трябва да се правят изследвания,какви са.Съпруга ми си няма на понятие също-той се доверява на докторите безрезервно:)
Всъщност инжекциите са 3 и се правят на 12,14 и 15 ден от 1-вия ден на менструацията.Оцевидно по време на евулацията.И странното е ,че са 5000единици или нещо подобно,не сам ги видяла още-трябвало е специална поръчка.



Тема Re: Хормонална терапия?нови [re: nikkii]  
АвторИpмa (Нерегистриран)
Публикувано19.06.04 11:10



Благодаря ти.Пожелавам ти да си вече бременна.Дано!



Тема Re: Хормонална терапия?нови [re: Иpмa]  
Авторlale (Нерегистриран)
Публикувано19.06.04 11:16



Според мен такива сериозни хормонални препарати (за инвитро) не може да се изписват с лека ръка без налични изследвания на хормоните. Ако искаш помоли лекаря си да ти направи тези иследвания или направо го смени ако му нямаш доверие




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.