Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 20.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема хорм. нарушения + инсулиннови  
Автор bilinka (заинтересована)
Публикувано13.06.04 15:54



Здравейте момичета,
искам да споделя с вас моите последни резултати от изследванията и да питам... Последните хормонални изсл. показват повишени андрогени - тестостерон, андростендион (малко над допустимите стойности); рязко изразена инсулинова резистентност след обременяване с глюкоза; правилно функциониране на хипофизата след проведен LHRH тест. От известно време ходя при д-р Коларов и на миналия цикъл той видя на ултразвук фоликул 18мм в левия яйчник, но след 4 дни фоликула беше започнал да намалява, вече беше 15 мм. Според него образувам фоликули, но те не се пукат. Той ми предложи на този цикъл (ако има фоликул) да предизвика спукване с Прегнил (ако не се лъжа). Но въпросът ми е как той ще прецени кога точно е най-удачният момент, т.е има ли начин да уцели точната зрялост на яйцеклетката, ако избърза или закъснее какво ще стане?
Относно инсулиновата резистентност ми каза да не ям сладки неща, повече физически натоварвания и с времето инсулинът щял да влезе в норма... или да пия Сиофор за няколко месеца. Оносно Сиофор-а една ендокриноложка ми каза, че не ми препоръчва опити за забременяване по време или след (не я разбрах точно) Сиофор, не можаха да ми обяснят защо - някой сблъсквал ли се е с такива инсулинови проблеми. Моля да сподели!
Вече не мога да разбера какъв ми е точно проблема - нали високия инсулин възпрепиятства овулацията, при мен се наблюдава някакво нарастване на фоликули, които обаче явно не се пукат. Мислите ли, че ще има някакъв ефект от такова принудително спукване с Прегнил?!
И още един въпрос да задам - казвали ли са ви, че след лапароскопия (след 2 г. например) е възможно да се получат сраствания и да се появят проблеми с тръбите (като следствие от тази интервенция). Аз имам направена лапароскпия (диагностична, преминала в оперативна с отстранени миомни възелчета и частична резекция на яйчниците) преди 2г. и започвам да се притеснявам да не стане някаква щуротия с тръбите докато се опитвам да оправя др. неща. Препоръчаха ми да си проверя отново състоянието им с цв. снимка, което изобщо не ми се прави... направо вече ще полудея... имам чувството, че няма излизане от този омагьосан кръг...
Моля ви да споделите опит!
Поздрави на всички!



Тема Re: хорм. нарушения + инсулиннови [re: bilinka]  
Автор little_rabbit (добричък)
Публикувано13.06.04 16:43



Мила Билинка, за съжаление нищо не мога да ти кажа за твоите проблеми, не съм се сблъсквала с подобни неща. Но ти стискам палци всичко да се оправи!
Успех!




Тема Re: хорм. нарушения + инсулиннови [re: little_rabbit]  
Автор bilinka (заинтересована)
Публикувано13.06.04 17:00



Много благодаря little_rabbit за подкрепата и пожеланията! Знам, че нещата при мене са доста сбъркани и е голям кошмар, ту едно следя и оправям, ту друго...ту се отказвам, ту отново започвам да тичам по доктори...пълна бъркотия. напоследък не мога да си събера мислите и да вървя в една посока...
Благодаря ти отново. Чао!



Тема Re: хорм. нарушения + инсулиннови [re: bilinka]  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 14:26



Мила Билинка, при мен също откриха инсулинова резистентност. Тя може да бъде част от т.н. метаболитен синдром, но не е задължително. Този синдром се изразява в повишен холестерол, повишен инсулин, повишено кръвно налягане и поликистозни яйчници. При мен са налице само първите два показатела. Повишеният инсулин пречи на хормоналния баланс и затова трябва да се регулира. Най-важното е диета /без захар и без "бързи" въглехидрати - бял хляб, тестени изделия, банани, грозде, също без животински мазнини, ако има и наличие на наднормено тегло/, също така важно е движението. Не е необходимо да се впускаш в някакви невероятни спортове. Прекаленото натоварване води до изгаряне на въглехидрати, оттам пада кръвната захар и започват атаки от глад. Най-добре е при физическото натоварване да постигаш пулс от 110-130 удара в минута. Това се постига при бърза разходка, каране на колело, плуване. В никакъв случай аеробика, тичане и т.н. За да постигнеш по-бърз ефект при регулирането на инсулиновата резистентност можеш да взимаш Метфогама. Сиофор има много странични действия и е опасен, понеже може да доведе до преокисляване на кръвта, особено ако се пие алкохол по време на лечението. Преокисляването на кръвта, ако не се открие на време, може да има смъртоносен край. Метформинът /препаратът се казва Метфогама, съставката е метформин/ също може да предизвика преокисляване, но не в такава степен, опасен е най-вече при много възрастни хора или хора с много слаба имунна система.

Освен това метформинът има като страничен ефект стимулиране на яйчниците. Може би само с него можеш да решиш узряването на яйцеклетките. Лечението на метаболичния синдром е нещо още доста ново, но аз бих ти препоръчала д-р Атанасова /ендокриноложка/. Тя има лаборатория на Солунска, номера не си спомням, но лабораторията май се казваше Биомед, но не съм сигурна. Щом имаш изследвания вече отиди на една консултация при нея. Аз бях през януари, изследванията са скъпи, но консултацията струваше 10 лв. Метфогама също не струва скъпо - около 4-5 лв са таблетите за един месец.

Желая ти много успех!



Тема Сиофор и Метфогаманови [re: Tинa]  
Автор MeliМодератор (de profundis)
Публикувано14.06.04 14:42



И двата препарата съдържат едно и сащо активно вещество - метформин хидрохлорид. Произвеждат ги различни фирми, затова са с различни търговски названия. А има и просто Метформин, полско производство, но не се внася в Бг.

Разбира се, и двата трябва да се приемат под строг лекарски контрол.




Тема Re: хорм. нарушения + инсулиннови [re: bilinka]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано14.06.04 22:55



Ами аз имам точно такъв проблем Хиперинсулизъм реактива + хормонални нарушения. Точно това се оказа че ми е и проблемът преди да забременея в комплект с ПКЯ и наднормено тегло /резултат от неправилното ми хормонално лечение/. Не виждам какво те притеснява приемът на Сиофор? Аз го пих под лекарски контрол преди, и по време / до 20 г.с / на бременноста заради опасност от гестационен диабет.Според моят лекар ендокринолог препаратът не трябва да се приема единственно по време на кърмене и според последните данни от изследвания нямало последствия върху плода.Сега ясно ми е че колкото лекари толкова и мнения за приемът му през различните етапи но аз се доверих на моят.Детенцето ми е живо, здраво, нормално родено.
Странични ефекти от препарата има и то се изразява при постепенно увеличаването или намаляването на определената дозировка и е стомашно неразположение /разбирай често ходене до тоалетната/. За толкова дълъг прием не съм забелязала нещо друго от изброените странични ефекти. Сега ако трябва да съм честна с теб ще ти каза че препаратът рязко намали апетиът ми а това доведе и до сваляне на килограми безпроблемно, но се отказах от всякакъв алкохол/дори и от чаша бира/ защото изрично ме предупредиха да не ги смесвам, но и намаля желанието ми за сладки неща, което отчитам като +. Ако искаш мога да ти постна от упътването му? В момента цикълът ми е редовен в моите представи за редовно идващ цикъл де/30-35 дни/ Ако има нещо друго ,което те интересува питай а аз редовно пиещата Сиофор ще отговоря. Цената му е 6 лв за 30 таблети, но може да се взема и от Здравната каса с намаление.
Нарастването на фоликулите се следи чрез т . наречената фоликулометрия. А за поставянето на Прегнил се знае че яйцеклетката се отделя за определен период от време и точно в това часово време се поставя Прегнил. Този времеви цикъл се използва и при ИКСИ и инвитро опложданията когато се вземат яйцеклетките от жената.Малко бабешки го обясних но дано си ме разбрала.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mima на 14.06.04 23:12.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mima на 14.06.04 23:12.</EM></FONT></P>

Редактирано от mima на 14.06.04 23:19.



Тема Re: хорм. нарушения + инсулин [re: Tинa]  
Автор bilinka (заинтересована)
Публикувано16.06.04 13:08



Тина, благодаря за отговора. Понеже докато бях в ендокринологията не ми идваха на ум съответните въпроси, да те питам още нещо относно инсулиновата резистентност - мога ли да ям сладки плодове - ягоди, череши, дини, праскови, пъпеши и т.н, а така също и сладкиши за диабетици, на опаковката на които пише, че не съсържат захар, с спец. брашно са приготвени...Като погледна реално не ми остават много неща за хапване - почти всичко съдържа рафинирана захар и бяло брашно... сега трябва да се преориентирам към храните за диабетици, предполагам?!
Би ли могла да ми дадеш точно координатите на д-р Атанасова, ендокриноложката, ако ги имаш, разбира се... ако ли не ще я търся по Солунска...
Доста често имам проблеми с влизането в клуба (затова и толкова късно отговарям), затова, ако не те затруднявам пиши ми на мейла baleva_bili@yahoo.com. Извинявай, не съм запозната с твоята история, но как се развиват нещата при тебе!? Поздрави



Тема Re: хорм. нарушения + инсулиннови [re: mima]  
Автор bilinka (заинтересована)
Публикувано16.06.04 13:17



Благодаря на всички за отговорите...
Въпросът ми за спукването нас фоликулите с Прегнил, разбирам е малко тъп, но много ме интересува, ако те нарастнат предполагаемо в почивен ден за доктора (съб. и неделя) и той чак в понеделник ми сложи прегнила, няма ли да сме изтървали момента, или да не се задълбочавам чак толкова...
Опитвам се да избягвам всичко сладко, понатоварих се малко физически, дано това да има въздействие върху коригирането на инсулина. Ще се поровя повече и за препаратите които споменавате.
Благодаря ви момичета и успех на всички!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.