Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 23.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Защо не пишете за донорството?нови  
Автор _koceto_ (непознат )
Публикувано15.04.04 15:27



Не търся донор а просто информация. Моля ви пишете ако знаете нещо повече



Тема Re: Защо не пишете за донорството?нови [re: _koceto_]  
Авторtanita (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 15:38



Zdravei.Za kakvo donorstvo stava vapros?



Тема Re: Защо не пишете за донорството?нови [re: _koceto_]  
Автор svejest (неотказваща се)
Публикувано15.04.04 15:47



Здравей!
Аз мога да ти напиша как е било при мен.Аз съм от Варна.
Първият донор беше приятел на мъжа ми, но според мен всичко беше нелегално, нямаше изследвания, декларации и тем подобни
Следващия път, когато ползвахме сперма от донор попълнихме декларации, че сме съгласни за спермата от донора, е че сме съгласни с всички последици от това.До тук добре, но се оказа, че спермата се дава от донора малко преди осеменяването, без задълж. изследвания. Плащах по 70 % от МРЗ за всеки опит.
Това е от преживяното, а съм чела, че в Майчин дом в София има криобанка и нещата стоят съвсем по -цивилизовано!



Тема Re: Защо не пишете за донорството?нови [re: tanita]  
Автор _koceto_ (непознат )
Публикувано15.04.04 15:52



За донорство на сперма. За инсеминация на съпругата ми.



Тема Re: Защо не пишете за донорството?нови [re: _koceto_]  
Автор Rommi ()
Публикувано15.04.04 15:56



Ми-и-и, как да ти отговорим в предишната ти тема `помогнете за донорство` като не си написал нищо – донор ли търсиш, ти ли искаш да си донор...
Сега, ясно – не търсиш донор......

Чела съм тук-там по нещичко за донорството .....ама сега изобщо не ми става ясно за какво точно питаш......пък и това дето аз знам е нищожно малко.....

И какво значи `просто търся информация`. Какво по-точно.....

На конкретен въпрос – конкретен отговор.

Отдели малко време, и напиши по нещичко повече – така ще получиш по-смислени отговори.
Сигурно има момичета чели, чули, препатили.....


Редактирано от Rommi на 15.04.04 16:02.



Тема za donorite i inseminaciiteнови [re: _koceto_]  
Автор invitro ()
Публикувано15.04.04 16:15



При донорски инсеминации задължитерно условие по СЗО е донорите да се съхраняват в криобанка при определени стриктни правила. Замразяват се на -196 градуса където допълнително се убиват евентуални вируси и бактерии, т.к. специалната методика позволява да оживеят само сперматозоидите. Да се говори за инсеминация с донорски СВЕЖ материал е АБСУРДНО и ПОДСЪДИМО. Донорите се замразяват под номера и в ПЪЛНА анонимност от пациента, както и от самия донор за това за какво и как се използва материала-има декларации за конфиденциалност.Да си познаваш донора е също така абсурдно както и да не се замрази. След размразяване шансът да настъпи бременност е средно 40% т.е. ако жената няма проблем би трябвало да забременее до 3-4 опит. Донорът се селектира спрямо кръвните групи на семейната двойка и общи физически данни се предоставят за информация. Донорите се тестват за над 15 вида заболявания, снема се психологичен статус, тест за интелигентност, образование, фертилност...бих казала че са по-тествани от всички останали хора като мен и Вас. За участие в дарителска програма на семейна двойка е необходимо и двамата да са съгласни и да подпишат конфиденциална декларация, може и самотна майка, несемейна. Ако имате други конкретни въпроси, пишете ми на прякора.
С уважение,
ембриолог



Тема Re: za donorite i inseminaciite [re: invitro]  
Авторtanita (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 16:40



Sled tozi dosta iz4erpatelen otgovor ot strana na embriologa,koito uspia da hvarli svetlina varhu problem,s koito ne sam se sblaskvala ti pojelavam da zapo4ne6 da tarsi6 podhodia6toto miasto za izvar6vane na manipulatsiata.Jelaj ti mnogo Uspeh i neka BOG vi dari s rojba,za6toto viarvam,4e detsata sa bojie delo.



Тема Re: Защо не пишете за донорството?нови [re: _koceto_]  
Авторилиянa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 17:29



имаше една тема преди време - ''инсеминация от донор'' ...
успех :)



Тема Коце, а ти защо не ми отговаряш на бележката?нови [re: _koceto_]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано15.04.04 19:14



?

Питах те за подробности от биопсията!

Редактирано от Cygnus на 15.04.04 19:13.



Тема Re: Защо не пишете за донорството?нови [re: _koceto_]  
Автор Rel (непознат )
Публикувано15.04.04 20:06



Koce, ako "invitro" beshe embriolog, shteshe da znae pone, che zamraziavat spermata, a ne donorite. Ako iskash pishi mi na virtual652@hotmail.com Jelaia ti kysmet.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.