Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:08 16.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Азоспермиянови  
Автор _koceto_ (непознат )
Публикувано18.03.04 13:16



Здравейте всички, може ли мъж да участва в клуба?
Вчера вхех резултати от направена спермограма и ... пълна трагедия нито един сперматозоид. Щях да припадна навън си поплаках, както и сега напират сълзи. Това ми е първичен преглед взеха ми после кръв и другата седмица съм на преглед за понататъшно лечение или незнам как да се изразя, изобщо лекува ли се. Лекаря намекна, че другата събота може да ми прави биопсия на тестисите за да може патолог да каже има ли живи клетки или ...
А имах перфектни планове за уикенда ..
Ще се почувствам добре ако някой ми пише. Сега чета много по въпроса, но защо точно на мен... Разплаках се чао



Тема Re: Азоспермиянови [re: _koceto_]  
Автор (tutto)bene (dobra)
Публикувано18.03.04 13:23



Може да участва мъж, разбира се. А и не си единствения. Няма страшно. След биопсията до 4 месеца може да се появят сперматозоиди. Има такива случаи. Малко бавно става, но сперматогенеза(узряването на сперматозоида) трае 3 месеца. Ако имаш други въпроси може да питаш. Ние сме на твое разположение.
Забравих да ти кажа за нашия сайт. Там има много неща по темата, които могат да са ти от полза: www.zachatie.org

Редактирано от (tutto)bene на 18.03.04 13:25.



Тема Re: Азоспермия - добре дошълнови [re: _koceto_]  
Автор Petyata (на тръстиката)
Публикувано18.03.04 13:23



Тук мъжете са винаги добре дошли. Знам, че новината е гадна и на човек му трябва време за да приеме една такава диагноза. Има доста материал по въпроса и в сайта


Не се отчайвай. Винаги има надежда. Важното е, че проблемът е констатиран.

Търпение и успех желая от сърце!

Не дразнете клетката лъвът е паянтов

Тема Re: Азоспермиянови [re: _koceto_]  
Автор Free Soul (свободна)
Публикувано18.03.04 13:28



Доколкото знам, във Варна прилагаха метод да взимат живи сперматозоиди директно от тестисите - може би точно за този вид биопсия са ти говорили. Това го четох преди около три години, сигурно вече се прилага по-масово.

Предполагам, че ти е тежко, но не се предавай, преди да си узнал всички възможности за лечение.

Не се мъчи с въпроси от рода "защо точно на мен" и др. подобни, няма смисъл. Никой не ни е обещавал слънчев, безметежен и безпроблемен живот, бъди смел, подкрепяйте се взаимно с половинката си.

Желая ти здраве и късмет!

Enjoy Life!


Тема Re: Азоспермиянови [re: _koceto_]  
Авторoni (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 13:36



Поне си наясно какъв е проблема и ще започнеш да действаш в посока разрешаване. Горе главата и не си проваляй уикенда!



Тема Re: Азоспермиянови [re: (tutto)bene]  
Автор _koceto_ (непознат )
Публикувано18.03.04 13:37



Здравей, не знам още дали въобще тестисите ми могат да произвеждат сперматозоиди вчера лекаря каза , че това ще се установи след биопсията,. Има ли някаква статистика за това , всмисъл колко човека са успяли след това?
благодаря ти за успокоението



Тема Виж тованови [re: _koceto_]  
Автор Meli ()
Публикувано18.03.04 13:46





Не бързай да се притесняваш. Диагнозата азооспермия не е толкова лесна, колкото изглежда на пръв поглед. В момента имам точно такъв пациент - поставена му е диагнозата, а всъщност има сперматозоиди. Не много, но ги има. Било е грешка на лабораторията. Когато сперматозоидите са малко, трябва активно да се търсят в еякулата.

Така че не бързай да се отчайваш. Нещата не винаги са толкова черни, колкото изглеждат в началото.

Успех.

We dance round in a ring and suppose,
But the Secret sits in the middle and knows.


Тема Re: Азоспермиянови [re: Free Soul]  
Автор _koceto_ (непознат )
Публикувано18.03.04 14:19



Благодаря ти за милите думи...



Тема Спокойно!нови [re: _koceto_]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано18.03.04 14:29



Направи дублираща спермограма!
На друго място.

Спри цигарите и алкохола (ако пушиш и употребяваш разбира се)! Задължително и веднага!

Това състояние може да се промени ако се приложи подходящото лечение.

Къде сте се насочили за биопсията?

При нас беше също диагноза азоспермия, но с билколечение вече има добри резултати и лечението продължава!

В краен случай живеем в 21 век - има много начини да станеш баща ако не може да се увеличи количеството до необходимото за есествен път!

Ще видиш, че всичко ще бъде наред. Стискам палци и съм с вас. Дано се похвалите възможно най-скоро !






Тема Re: Азоспермиянови [re: _koceto_]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано18.03.04 14:37



При нас на бипсията установиха сперматогенеза до сперматиди - това е предпоследния стадий преди да се получи зрелия сперматозоид. Но в крайна сметка не откриха нито един сперматозоид тогава. Установиха и нормално анатомично положение на всички канали и органи - абе питанка отвсякъде?

Сега нещата се оправят , но постепенно ... става бавно.

Много зависи от какво е причинено това състояние.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.