Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 01.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Откриха ми ендометриозанови  
Автор zlatkap (зверчето)
Публикувано12.03.04 11:45



Здравейте момичета. след направена лапароскопия се оказа че положението при мен въобще не е розово в момента още не мога да се отърса от шока и сега се боря с отчаянието. оказа се че имам ендометриозни огнища и на двата яйчника, като единия е по-дълбоко засегнат. освен това имам и външни ципести сраствания на двете тръби а пък едната тръба който е към "по-добрия" яйчник не пропуска контраст/това ми прилича на закона на гадостите/. ендометриозните огнища са ми изгорени и външните сраствания са премахнати а сега трябва да пия дуфастон за да не рецидивира ендометриозата. сега се притеснявам дали дуфастона ще бъде достатъчно ефикасен, на накой помогнал ли е дуфастона за ендометриоза? знам че се бият и инжекции золадекс а дотктора каза че имало и още едно лекарство еднакво ефикасно със золадекса. освен това ми казаха че трябва да направя цветна снимка за да се види дали все пак запушената тръба няма да пропусне, което много ме учуди защото аз си мислех че лапарото дава най-ясни резултати. моля Ви, споделете вие как се справихте с проблема, как се установи дали ендометриозата е премахната или не ....
Досега никой не беше изказвал съмнение за ендометриоза, аз имах някои от симптомите и сама започнах да се съмнявам и съм се оказала права за съжаление сега съжалявам че не съм действала по-бързо
благодаря на всички за подкрепата и нека всички по-бързо се изнесем от клуба



Тема Re: Откриха ми ендометриозанови [re: zlatkap]  
Автор mariqna777 (Маня)
Публикувано12.03.04 11:54



Важното е, че вече всичко е премахнато. Сега започваш на чисто и всичко ще се нареди както трябва. Стискам ти палци след всичко това да дойде и най-големият подарък!!!

Надеждата никога не умира. Никога.


Тема Re: Откриха ми ендометриозанови [re: mariqna777]  
Авторzlatkap (Нерегистриран)
Публикувано12.03.04 12:23



благодаря ти за хубавите думи. а ти имала ли си този проблем и ако ли да-на какъв етап си от лечението?
успех и на теб



Тема Re: Откриха ми ендометриозанови [re: zlatkap]  
Автор tedy_g (променена)
Публикувано12.03.04 13:03



Здравей,
оставих ти бележка.



Тема Re: Откриха ми ендометриозанови [re: zlatkap]  
Автор nickless (няма да кажа !)
Публикувано12.03.04 13:03



zlatkap, ти си невероятна !!!
каза и я направи
а аз още се чудя и мая
какви прогнози ти дават след тия огнища
за срастванията какво казаха
дали е възможно и те да рецидивират
в следствие на ендометриозата или на нещо друго са
и тая ендометриоза само с лапаро ли се открива
питам, защото на последния обстоен преглед, на който ходих отдолу на доагнозата пише: да се профилира ендометриоза
а лекаря нищо такова устно не ми каза
сега пак ме подгони параноята !!



Тема Re: Откриха ми ендометриозанови [re: zlatkap]  
Автор mariqna777 (Маня)
Публикувано12.03.04 13:03



За съжаление не мога да ти помогна с лечението, защото поне засега не са ми открили ендометриоза (като се има предвид, че не съм правила лапаро).
Но ти стискам палци с всички сили сега вече да постигнеш заветната цел

Надеждата никога не умира. Никога.


Тема Re: Откриха ми ендометриозанови [re: mariqna777]  
Авторzlatkap (Нерегистриран)
Публикувано12.03.04 13:06



марианче, пожелавам ти никога да не ти я намерят а съвсем скоро ти да отриеш едно от най-хубавите неща на този свят



Тема Re: Откриха ми ендометриозанови [re: mariqna777]  
Автор teodorag (friend)
Публикувано12.03.04 13:09



Моля ви, кажете какви са симптомите на запушени тръби(ако има такива), както и на ендометриозата. Злати- пожелавам ти да се възстановиш бързо и да ти кажа, че съм сигурна, че ще си имаш бебче.Поздрави.



Тема Re: Откриха ми ендометриоза [re: nickless]  
Авторzlatkap (Нерегистриран)
Публикувано12.03.04 13:13



nickless,
прогнози категорични никой не ми дава, казват "има шанс". за срастванията ми препоръчаха цветна снимка?!?! или хистероскопия, защото можело моментно "да не пропуска" ?!? /как ви звучи, възможно ли е да е така? /. забравих да питам дали срастванията са в следствие на ендометриозата но четох в 1 книга че има такава вероятност. мисля че само с лапаро се открива.
не се притеснявай излишно, докато не си направиш лапаро. просто действай
силно вярвам че при теб няма да има такива проблеми, вярвай и ти



Тема Re: Откриха ми ендометриоза [re: zlatkap]  
АвторAndy (Нерегистриран)
Публикувано12.03.04 13:18



Аз имах ендометриоза 3-та степен - бяха засегнати и двата яйчника, на единия имах доста голяма шоколадова киста. Премахнаха я по време на лапароскопията, след което ми биха 6 мес. Золадекс. Коя степен ендо са ти диагностицирали? Мисля, че лечението много зависи от това.... в по-леките случаи предписват Дуфастон.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.