Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 20.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема цветна снимканови  
Авторaнитa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 22:02



колко струва цветната снимка?какво представлява ? разбрах , много боли?



Тема Re: цветна снимканови [re: aнитa]  
Автор Free Soul (свободна)
Публикувано10.03.04 09:05



Беше около 30 лв плюс контрастното вещество, което си купуваш сама от аптеката - но по лекарско предписание. Казвам "беше", тъй като на мен ми правиха преди 2 години и половина в Майчин Дом.
За болката е относително. Мен ме боля, но други момичета казваха, че не са усетили болка.

Самата процедура се изразява във вкарване под налягане със специално спринцовка на контрастно вещество в тръбите, а същевременно те гледат на нещо като ренген дали течността преминава.

Искам само да те предупредя да не се плашиш, ако на снимката излезе, че имаш запушени тръби. И на мен ми поставиха такава диагноза, но после на лапароскопията се оказа, че и двете ми тръби са проходими. Същото се оказа и с други момичета.
Така че не бързай да се тревожиш при такъв резултат.



Редактирано от Free Soul на 10.03.04 09:07.



Тема Re: цветна снимканови [re: aнитa]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано10.03.04 09:13



Аз си правих преди четири месеца в 1 АГ св. София. Струваше ми 50 лева + 10тина лева контрастно вещество.

За болката - действително е много относително. Зависи кой ти прави снимката и от организъм. На мен моя доктор ми беше много внимателен и ме боля малко по-силно от менструална болка. Неприятно е наистина, но не толкова болезнено...

Успех!



Тема Re: цветна снимканови [re: aнитa]  
Автор Rommi ()
Публикувано10.03.04 10:43



Какво предсталява - това си е един вид ренгенова снимка..... ляга се на една маса, контрастното в-во се вкарва в тръбите (през матката) и `щрак`от ляво ....`щрак`от дясно..... и снимката е готова......
Мен бе боля от вкарването на в-вото в тръбите. Сякъш се надуваха и разпъваха. Нещо като при цикъл, но при мен беше доста по-силно. Може би защото по принцип моя цикъл е без болка.....

Това беше поне за мен най-неприятната част от манипулацията. Защото ме присвиваше в корема и хем ми се искаше да се свия, но не можеше защото тогава снимат и трябва да се стои изпънат и да не се мърда.....Но в никъкъв случай не е непоносимо.... и трае само 5 минути......

Нямам опит, но си мисля че не може да се сравниява с едно раждане например.... пък нали нас това ни чака...... Аз поне така се успокоявах...
Така че споко.....
При всеки организъм е различно и сигурно зависи от доктора.....
На мен нямаше кой да ми каже (тогава не знаех за клуба) че ще е добре да изпия предварително нещо обезболяващо.
А пък и повече ме беше страх от неизвестното, защото изобщо не знаех как става и какво се случва.
А за цените: аз я правих в МА, преди 1.5 год. и беше някъде ~30лв. за манипулацията, отделно си купуваш контрастноно в-во, и то беше към 30лв. Но имало и по-евтини, аз обаче не намерих и това го взех като го поръчах в една аптека.

Не се притеснявай, направи я, за да можеш да отхвъляш една по една вероятните причини....
Успех.



Тема Re: цветна снимка [re: Rommi]  
Автор oni (непозната)
Публикувано10.03.04 11:37



Не отивам на цветна снимка преди да видя чудесна спермограма и това си е!Страх голям



Тема Re: цветна снимканови [re: aнитa]  
Автор Пчeлицa (неуморна)
Публикувано10.03.04 12:01



Моето скромно мнение е, че снимката не дава точна диагноза, а само ти гълта една камара пари и неприятни емоции.

Правих снимка ноември 2003 в Шейново, дадох 100 кинта на докторицата, която не само че не ми направи добре снимката - например не са отбелязали коя е лявата и коя дясната тръба, а и преди самата манипулация, понеже се бях панирала задавах въпроси, които вероятно са били глупави, но тя така ме сряза, вместо да ме успокой, все пак 100 кинта й броих на ръка а това не е малко, нали?!?!!?

Резултатът от снимката е лош - сега трябва да ходя на лапаро.
Съжалявам, че не послушах Кълвачева от Вита да ходя направо на лапаро.

аз понеже имам и поликистоза, на лапарото се надявам да ми надупчат яйчниците, или каквото там се прави при поликистоза, и да разбера какво е състоянието на тръбите.
Така че ако и ти знаеш, че имаш поликистоза, моят съвет е направо бягай на лапаро.
Аз отчитам снимката си за загуба на време и пари, без да броим нервите



Тема ЛАПАРОнови [re: Пчeлицa]  
Автор Ani_a (очакваща)
Публикувано10.03.04 12:58



И аз съм с поликистоза и ако и следващия месец няма резултат д-ра иска да ми прави лапароскопия.Четох за нея , но пак нищо не разбрах, а и защо дупчат яйчниците.Ако имаш време да ме осветлиш, че явно тук има по-добри специалисти от лекарите при които ходим.



Тема Re: ЛАПАРОнови [re: Ani_a]  
Автор slavva (непознат )
Публикувано10.03.04 13:18



Миналата година направих цветна снимка в Майчин дом, струваше 30 лева, като контрастното вещество се купува отделно. Записваш се в началото на цикъла - снимката се прави между 8 и 12 ден след доказана липса на инфекция. При мен беше болезнено - усетих контрастната течност вляво веднага, вдясно малко след това. Професорът каза накрая - вероятно има проблем в тръбите. Не съм имала доказани проблеми преди това - всички прегледи показваха нормално състояние. Сега смятам, че е по-добре да се отиде директно на лапаро, но след като дълго време сте опитвали и сте решили, че други проблеми няма. Четох за облъчването в този форум, че не е практика в развитите страни да се облъчват яйчниците на нераждала жена.



Тема Re: ЛАПАРОнови [re: Ani_a]  
Автор Free Soul (свободна)
Публикувано10.03.04 13:43



Лапароскопията представлява лека операция, през която в малка дупчица под пъпчето се вкарва ендоскоп, с който се наблюдават органите. Бива "диагностична" и "оперативна" - при втория вид се пробиват още две мънички дупчици точно над пубисната област, през които се вкарват инструменти - примерно, за да вкарат течност през тръбите, за да проверят проходимостта им, и за да надупчат яйчниците. Последното се прави при поликистоза, или когато яйчниците задържат жълти тела от предишни цикли. С надупчването се подпомага регулацията на цикъла и овулацията /преди лапароскопията цикълът ми беше много нередовен, а след нея-трае точно 28 дни/. По време на операцията действията се наблюдават на монитор чрез ендоскопа. За да се улесни вкарването на оптичната тръбичка, преди това се изпълва коремната кухина със специален газ, за да не нарани коремната стена.
Операцията става при пълна упойка и трае около половин час. Когато се събуждаш, обикновено ти е студено и трепериш неконтролируемо към час, после малко ти се гади - това е от упойката, а коремът ще те боли 2-3 дни - това пък от издуването с газ. Самите ранички от операцията зарастват сравнително бързо и почти не остават белези.

Не е страшно, но е много полезно. Дава подробна и пълна картина за състоянието на репродуктивните органи, за матката, яйчниците и тръбите. Аз ако знаех предварително, че цветните снимки не дават точен резултат, бих направила направо лапароскопия.

Само да уточня за диагностичната лапароскопия - ако при първичния оглед се окаже, че има тежко страстване на тръбите, което няма как да се оправи с този вид диагностика, се прави пластика. Това е друга операция, която се назначава за по-късно.

Успех на всички!

Enjoy Life!


Тема Re: ЛАПАРОнови [re: Free Soul]  
Автор Emma. (непознат )
Публикувано10.03.04 13:50



Много хубаво си го описала ..а пластиката е открита операция , нали така ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.