Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 23.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Висок инсулин, проблем ли е това?нови  
Автор Jungle (wild)
Публикувано27.02.04 01:48



Искам да попитам има ли някой с позната страдаща от диабет?
Искам да знам какво е завишеното ниво на инсулина и глюкозата когато става въпрос за диабетик.

Направих си изследвания, резултатите са инсулин - 26.9 при 24 часа въздържание от вода и храна. Референтната ми стойност е от 4 до 6 точки...разликата е 20.9 т. Предписаха ми хапчета за 1 месец. Забраниха ми да ям сладко и хлебни изделия...Казаха ми че не е диабет все още, но натам съм тръгнала. Дадоха ми болнични за 1 месец защото нервната ми система не била добре и инсулина се повишавал в резултат на постоянен стрес.

Аз нямам диабетици в рода но това не пречи да съм първата...

Сега гледам в една точка, не говоря с никого и си заповядвам да не се ядосвам...утре ще се опитам да медитирам,така може някакси да изтрия спомена, че мъжа ми е с умряла сперма , а си има син от първата жена...Това определено ще намали стреса и току виж нивото на инсулина паднал.



Тема Re: Висок инсулин, проблем ли е това?нови [re: Jungle]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано27.02.04 07:21



това, което съм чувала е , че кръвната захар си вдига нивото от стрес. Кой знае дали и аз не съм се подредила ...
Моля те, успокой се, защото всичко ще се уреди с бебето по един или друг начин, ама тези сладури трябва да имат здрави майки да ги гледат оттам насетне
Намери си някакво занимание, което ти доставя удоволствие и му се отдай
Почивай си и си мисли за хубави работи. Няма такова понятие "умряла сперма" и ти много добре знаеш ! Да не съм те прочела да мислиш подобни изречения като това накрая!
Ние сме с теб


Редактирано от Cygnus на 27.02.04 07:23.



Тема Re: Висок инсулин, проблем ли е това?нови [re: Jungle]  
Автор maglichka (минаващ)
Публикувано27.02.04 08:14



Привет от мен!
Не знам дали са ни правили подобни изследвания, но за да докажат диагнозата "поликистоза" на мен ми правиха тест с обременяване с глюкоза и ми вземаха кръв 4 пъти. След лабораторното изследване и на още няколко хормона, установиха "Повишена инсулинова резистентност" и така ми го обясниха, че е свързано с повишена секреция на инсулин, но пък кръвната захар е нормална.
ЗА стрес и отпуска не стана въпрос, но за диета която е свързана с намаляване на въглехидрати и захари бяха категорични.
От тогава приемам препарата Сиуфор /вече 8 месеца/, който намалява нивата на инсулина и спомага и за коригиране на теглото. Е, за моя случай с кистите, комбинираха лекарството и с противозачатъчни за 3-4 месеца /Диане 35/.
Кистите се махнаха, но все още не съм проверила дали се е регулирало нивото на инсулина, но това което помня е, че ще трябва да продължавам да го пия дори да забременея /поне до 20 г.с./, тъй като иначе вероятността от развитие на гестационен диабет е 60-70%.
На мен също ми казаха, че това не е диабет все още, но се доказва че имам предразположеност към диабет ІІ тип.
Ако нещо друго мога да помогна - пак ще пиша - резултатите ми не са в мен в момента!
Късмет и се погрижи за себе си с по-голяма доза оптимизъм!



Тема Re: Висок инсулин, проблем ли е това?нови [re: Jungle]  
АвторPipe (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 08:42



Haide, pogledni se v ogledaloto - mlada si, hubava si, umna si, i si zdrava! Nepriqtnostite izglejdat golemi samo, ako gi gledash mnogo ot blizo. Ako gi poglednesh malko po otdaleche izglejdat mnogo po- dobre. Opitai!



Тема Re: Висок инсулин, проблем ли е това? [re: Jungle]  
Автор reader (dead)
Публикувано27.02.04 10:01



Аз съм с диабет, но не ми е ясно нещо в постинга ти. Обикновено това, което се измерва, е нивото на кръвната захар в периферната кръв. Стойностите при здрав човек са около 4,5 - 6 mmol/l. При диабетиците тези стойности могат да достигнат и до 30 mmol/l, което е изключително опасно. Счита се, че над 10 mmol/l са високи стойности и следва да си направиш кръвен профил (вземане на периферна кръв в болнични условия за 24 часа в едно денонощие през около 3 часа.
Възможно е да нямаш диабет и да си вдигнала висока кръвна захар, но причината за това следва все пак да се установи от ендокринолог. Стресът е наистина много сериозен фактор, затова - не се плаши. Няма нищо страшно. Каквото и да е, се лекува. Аз съм така от 1984 - почти 20 години вече. Не е приятно разбира се, но какво да се прави - не зависи от никакви волеви усилия.
Така че - късмет и моя съвет е да си измерваш кръвната захар (в лаборатория или с апаратче вкъщи) колкото е възможно по-често. И никакво сладко, никакво!
Усмихнат ден!

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: Висок инсулин, проблем ли е това?нови [re: maglichka]  
Автор miroslavaМодератор (нов човек)
Публикувано27.02.04 10:23



Здравей, искам да те питам ти отслабна ли с Сиуфор?
Мира

Един грам практика е равен на хиляди тонове теория....


Тема Re: Висок инсулин, проблем ли е това?нови [re: Jungle]  
Авторwhite Rabbit (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 10:43



ти си се панирала доста ..
какво ти мериха захарта или инсулина ??
двете са различни неща все пак ..
инсулина помага да се усвои захарта .. т.е. ако нямаш инсулин захарта остава в кръвта и не може да се усвои и така става токсична ..
ако говорим за българскита мерителни единици , 29 захар е ужасно много ( ако има и ацетон в кръвта си е доста опасно ) ..
предполагам че в щатите използуват друга мер.система.. и ти си вдигнала захар на стресова основа ...а и би трябвало да имаш и други симптоми ( напр. повишена жажда, сърбежи , често уриниране , отслабване )..аз имам роднини диабетици и съм горе-долу запозната .но това не е страшно и се лекува само с диета !
така че това не бива да те притеснява ..относно другия въпрос не знам какво да те посъветвам .. сигурно се опитвате да оправите семенния материал , а ако не стане - ИКСИ ,
чела съм , че доста те е страх от ин витро ,
.... мен лично не ме е страх , защото тази процедура не е кой знае каква от мед. гледна точка .
но ти явно си много деликатна натура ..
желая ти спокойствие ..проблема с повишената захар не е кой знае какъв !!





Тема Re: Висок инсулин, проблем ли е това?нови [re: miroslava]  
Автор maglichka (минаващ)
Публикувано27.02.04 11:25



Привет Мира!
За съжаление не мога да се похваля с умопомрачителни резултати от отслабването, както може би е очаквал доктора, но много се старая през последните месеци. Ефекта на Сиуфора се подсилва най-вече от движение, а това не е нещото с което мога да се похваля от декември насам.
Ограничила съм всякакви изделия от бяло брашно, захарни изделия, безалкохолни и алкохолни напитки.
Ако кажа, че всичките си усилия съм ги насочила към отслабването - значи да излъжа. Но от началото на м. септември до сега съм свалила 10 кг. /имаше в момент в който качих 2 по Нова година, но вече ги свалих/.
Има още доста да се желае, но поне намаляват апетита.
А колко ми се е понижил инсулина не знам, защото не съм правила ново изследване.



Тема Re: Висок инсулин, проблем ли е това? [re: Jungle]  
Автор Kitten (tiny little)
Публикувано27.02.04 11:58



Здравей, мила Jungle!
Обясни по - подробно какво е това изследване - бащите са диабетици и двамата (баща и свекър) и съм много добре запозната... Но за първо път чувам да се прави такова изследване след 24 часов глад и жажда
За диабет се прави кръвнозахарен профил 3 пъти на ден на гладно. Референтните граници в цял свят са ок. 4,2-6,2ммол/л с малки отклонения от по няколко десети нагоре и надолу... поясни дали си говорим наистина за инсулин или за кръвна захар.
Ако говориш за кръвна захар, с 26,9 си била направо пред колапс - това е стресиращо висока стойност.... и то за гладувал 24 часа
Мъгличка ти е писала за обременяването с глюкоза - тогава се след инсулина и кръвната захар...
Идеята е, че ти се взима кръв на глад и жадно, след което пиеш разтворена в ок. 300мл вода глюкоза и се изследват нивата на кръвната захар и на т.нар. имунореактивен инсулин съответна на 30, 60, 120 и 180 минута след приема на глюкозата. Референтните стойности за имунореактивния инсулин са 2-25 микро IU/ml. Това изследване изследва дали е налице т.нар. инсулинова резистентност на организма, т.е. дали панкреасът ти реагира адекватно на подаваните изисквания от организма за инсулин. В случаите с инсулинова резистентност на панкреаса му е нужно повече време за да се "активира" и да отпусне необходимото количество инсулин за преработката на постъпилата в кръвта захар. Инсулинова резистентност е налице при повечето от жените със СПЯ (синдром на поликистизни яйчници). Лечението е с диабетични препарати и нивата на инсулина се следят пред 3 месеца като се прави ново обременяване с глюкоза (тук ми се иска да обърна внимание на maglichka да отиде да си направи ново обременяване, как може 8 месеца да не отиде!!! мила maglichka, трябва да отидеш да те изследват пак, за да видиш докъде е стигнало лечението - може и вече да нямаш нужда от лекарството, а ти още си го пиеш все пак кистите са изчезнали, нали? ;-)
Другото нещо е, че когато с еправи иследване на инсулин и кръвна захар трябва да си много спокойна, защото кръвната захар наистина много се повишава от стреса.... Поне 2-3 дни преди това не бива да си тревожила силно за нищо, а като итидеш в лабораторията седни някоко минути се отпусни и чак после да те бодат... Засега си пази диетата, тя е МНОГО важна И се успокой, не е нищо страшно



Тема Re: Висок инсулин, проблем ли е това?нови [re: Jungle]  
Автор kasmet4e (новак)
Публикувано27.02.04 12:10



Миличка, недей така!
нали знаеш, че в живота хубавото и лошото се редуват.
Вие просто сте във фаза лошо, е в най - скоро време значи ще дойде хубавото.
Вярно е че понякого всичко изглежда много, много черно но..., ние можем да го изтърпим. Можем да изтърпим всичко и за награда - ще имаме бебе, ще бъдем родители.
Много ми се иска , да можех да ти помогна по някакъв начин
доскоро




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.