Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 15.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Вярвате ли на 2-ра слаба чертичка  
Автор thunderbird (Hope)
Публикувано25.02.04 09:29



Здравейте мили момичета!
Това за пристастяването към тестовете си е наистина вярно, но на всички вас сигурно също е познато чувството на огромно нетърпение всеки месец. Вчера следобед си купих тест, макар че ми остават още 6 дни до предполагаемата, така омразна М. Нали уж отчитали 7 дни след зачеване... Та аз се надявах. Появи се само една. Дръпнах му един рев, после мъж ми се прибра и допълнително ми се развика защо токлова съм бързала, че съм се психясвала и т.н. Може би се развика, защото и той е очаквал хубави новини след няколко дни и остана разочарован, а може и да греша... Както и да е, но аз се вбесих и извадих касетата от кофата и на нея имаше 2-ра, но доста по-бледа чертичка, а и сигурно се е появила поне след 30 мин... Вече съм тотално объркана и още по-психясана...
Извинете, ако ви отегчих
Весел ден!



Тема Re: Вярвате ли на 2-ра слаба чертичканови [re: thunderbird]  
Автор lilav (люляк)
Публикувано25.02.04 09:37



Според мен е най-добре да изчакаш няколко дни закъснение и тогава да си направиш тест. Нали знаеш, че много често има оплождания, които не се реализират като бременност и предварителните тестове довеждат до тотално объркване. Пожелавам ти да е станало. Успех!



Тема Re: Вярвате ли на 2-ра слаба чертичканови [re: lilav]  
Автор kasmet4e (непознат)
Публикувано25.02.04 10:21



Преди да стане дума в клуба и аз вярвах,че тестовете действат наистина на 7 ден. Дано да е станало. Когото аз забременях, за съжаление неуспешно на първия тест чертичката беше много бледа, но мисля че го правих, когото вече имаше закъснение.
Ако си много нетърпелива, можеш да отидеш на ултразвук, там трябва да се види.
А иначе много ми е познато това чувство на нетърпение, на мен ми се е искало едва ли не веднага слуд секс да си направя теста

и не се сърди на съпруга си, може просто да е искал да те ръзсее, като ти се скара
Сигурно направо им отравяме живота с този ежемесечен рев.
Дано да е станало
Пиши пак и гледай да се похвалиш



Тема Re: Вярвате ли на 2-ра слаба чертичканови [re: thunderbird]  
Автор Si Key (Зайчо)
Публикувано25.02.04 10:47



Мила thunderbird,
Дано втората чертичка да се запази още дъъълго време. На Колибри така й се появи втората чертичка - след 20 мин. и много бледа, обаче тя теста си го направи, не помня точно, но или на самата дата или няколко дни, след като трябваше да й дойде. За ехограф е още рано, трябва да има все пак няколко дни закъснение, за да се види нещо.
Има опасност да се окаже резултата не такъв, какъвто го очакваш, защото много по-често става зачеване, отколкото ние предполагаме, но плода се оказва некачествен и организма го изхвърля без дори да усетим и разберем какво е станало. Стискам ти палци да не стане така и наистина да се окаже началото на една лека и безпроблемна бременност

Шантав!

Тема Re: Вярвате ли на 2-ра слаба чертичканови [re: thunderbird]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано25.02.04 11:03



Аз вярвам. Надявам се да излезе наяве след девет месеца и да я видиш
Само прочети в упътването на теста след колко време трябва да се отчете. Понеже аз съм от пристрастените към тестовете съм използвала от доста видове и помня, че на някой от тях пишеше, че е възможна поява на втора чертичка след определено време. Според мен трябва да повториш теста за да си съвсем сигурна. Щом се е появила един път- ще се появи пак
ПП Пристрастяването ми личи нали



Тема Re: Вярвате ли на 2-ра слаба чертичканови [re: thunderbird]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано25.02.04 11:22



Мила thunderbird,с тестовете нещата стоят така:
Първо - много рядко отчитат наличие на бременност преди датата на очакваната М.
Второ - на тестовете пише че не трябва да се отчита резултата след повече от 5(10 мин.) - зависи от теста.След 30 мин.,както казваш,почти винаги се появява 2ра чертичка
Мога да ти го кажа от десетките тестове които съм си правила...
Така че не се разочаровай!Има шанс-изчакай датата на М

Редактирано от kalli на 25.02.04 11:25.



Тема Re: Вярвате ли на 2-ра слаба чертичканови [re: Dafna]  
Автор thunderbird (Hope)
Публикувано25.02.04 16:03



Благодаря ви много за отговорите, наистина ми действате терапевтично срещу нервните състояния, в които изпадам често напоследък. Ще пиша.
Поздрави



Тема Re: Вярвате ли на 2-ра слаба чертичканови [re: thunderbird]  
Автор morkovche (smile)
Публикувано25.02.04 18:24



Миличка,изчакай 1 седмица,недей да бързаш толкова,и аз като забременях,/неуспешно обаче/имах бледа 2ра чертичка и като
отидох при лекарката ,след цял месец закъснение,тя пита:прави
ли си тест?и аз отговорих,да,но чертичка и 1/2,и тя беше категорична,
че има бременност.

there is nothing to be affraid of,except of the fear itself.


Тема Re: predi da procheta drugite mneniaнови [re: thunderbird]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано25.02.04 19:23



shte ti kaja che (SORRY) no maiche ne e veren tozi test

az kogato mi praviha inseminaciata pak si byah pravila test i sushtoto - edna chertichka, no sled 20tina minuti se poyavi mnogo bleda vtora......sled 3-4 dena mi doide i..........ot togava ne sum si pravila testove :))) pone tova e polojitelno :)))))



Тема Re: predi da procheta drugite mneniaнови [re: aлбeнaди]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано26.02.04 04:54



И аз имах такъв тест, с втора много бледа чертичка около 20ина мин (може и повече да е било). Не си направих нов около 2-3 седмици (само аз си знам какво ми е струвало да чакам), още повече, че след около седмица след първият тест получих едно оскъдно зацапване в кафяво.
Следващият беше вече с две чертички.

Та мисля, че трябва да й честитим!



Тема Re: predi da procheta drugite mneniaнови [re: Debora]  
Автор thunderbird (Hope)
Публикувано26.02.04 09:57



Мила Дебора! Чул те Господ и с двете уши!!! За съжаление и аз като Албенади съм малко скептично настроена, защото преди няколко месеца правих два поредни теста и двата бяха с втора бледа, обнадеждих се, защото много момичета са писали за такъв случай и после се е оказвало най-хубавото. Но при мен се оказа киста!?... Не съм загубила надежда, мисля си дали да ида на УЗ, зная че е много рано, днес ми е 24 ден от последна М., но си мисля дали може да се каже нещо, въобще нещо... Зная, че нама да е сигурно, но поне да знам има ли шанс... Как мислите? На всичко отгоре май задължително трябва да ида - секретът ми вътре във влагалището е с някаква по-особена миризма...
Умирам от шубе да не е някаква бактерия, но от друга преди две седмици бях на преглед и всичко беше ОК...



Тема Re: predi da procheta drugite mneniaнови [re: thunderbird]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано26.02.04 10:04



Потрай още мъъъничко до 1 март - направи си нов тест, ако е с две чертички пак, изчакай 10 дни и отивай на УЗ - сега и да идеш нищо няма да се види....
Пожелавам ти късмет и колкото се може по-бързо да се изтъркулят тези дни, за да разбереш резултата



Тема Re: predi da procheta drugite mneniaнови [re: thunderbird]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано26.02.04 10:36



Ами...ако отидеш сега на УЗИ нищо няма да се види 100%
Отиди някъде 5-6 дни след закъснението.
Стскам палци!



Тема Re: predi da procheta drugite mneniaнови [re: thunderbird]  
Автор dina_ (непознат)
Публикувано26.02.04 11:10



И аз ти стискам палци, thunderbird.
Аз никога не съм виждала втора чертичка на тестовете, независимо дали след 10, 20 мин., часове или на другия ден, за съжаление. Дори и съвсем бледа, дори и половинка, въобще никаква.
Наистина, изчакай малко и като правиш следващия тест, гледай да са минали поне 14 дни след ову-то.
Относно миризмата на секрета във влагалището, не искам да те плаша, но и аз имах такава, според мен по-особена и лекарката при преглед не видя нищо нередно, но не ми е взимала секрет. Когато си поисках цитонамазка и излезе резултата, там освен другите неща пишеше че имам кандида и гарднерела във влагалищната проба. Когато й го занесох, тя каза че не е толкова страшно /т.е. да си продължавам стимулацията с клостилбегита през следващия цикъл/ и ми изписа полижинакс глобули по малко особена схема - като ми свърши в три поредни вечери по 1 и преди очакваната М другите три.
Дано при теб няма никакви микроби.



Тема Re: predi da procheta drugite mneniaнови [re: thunderbird]  
Автор Diana^ (exDideto)
Публикувано26.02.04 21:25



Здрасти и от мен.
Искрено ти пожелавам в близките няколко дни да споделиш с нас хубавата новина.
Аз също като Дафна правя прекалено често тестове и понеже съм чувала че втора черта се появява понякога по-късно, съм държала тестовете по 24 часа...но втора черта никога не се е появявала.

Стискам палци



Тема Re: predi da procheta drugite mneniaнови [re: thunderbird]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано27.02.04 00:35



Желая ти да е истина това, на което се надяваш!!!
При мен беше истина!
При тестове на 30ти и 32 ден -т.е. в дните в които трябваше да ми дойде, и на двата теста - лентичка и касета, чертичките ми се появиха след 30та минута . На описанието пишеше да не се отчитат като верни ако са след 5та минута....
Но при мен се оказаха верни!
На 34 ден ме видяха на ултразвук и се видя плодното сакче!
Така че ..... дано не ти дойде и дано има плодно сакче със запетайка вътре



Тема Re: predi da procheta drugite mneniaнови [re: Collibri]  
Автор thunderbird (Hope)
Публикувано27.02.04 09:48



Милички, не мога отново да не ви благодаря за подкрепата, толкова е важна за мен...Нощес сънувах тест с две моментални ясни чертички. Малко ми стана смотано, като се събудих, но дано поне този сън се окаже верен. И аз като повечето от вас десеткипъти съм сънувала, бременност, вече родено дете, в най различни фази, и вярвам, че някой от тези сънища непременно ще се сбъдне за всяка една от нас. Дано да е по-скоро!
Прегръщам ви!



Тема Re: predi da procheta drugite mneniaнови [re: thunderbird]  
Авторmimon4e_78 (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 14:20



Dori da e mnogo bleda vtorata 4erti4ka testa e polojitelen,pone taka pi6e i v uputvaneto na testa.Pri men prez purvata bremennost su6to be6e taka i se 4udeh kakvo da mislq-i be6e "+" v kraina smetka.Sega pak sum bremenna i se poqvixa 2 silno 4erveni 4erti4ki.
Pojelavam ti ot surce nai -xubavata novina



Тема Re: Вярвате ли на 2-ра слаба чертичканови [re: thunderbird]  
Авторkar4eva (Нерегистриран)
Публикувано28.02.04 14:27



mila razbiram te otli4no predi vreme i az vseki mesec predi da mi doide si pravex test za6toto vse mi se struva6e 4e mi se gadi i tem podobni.na tvoe miasto 6te povtoria testa oba4e go napravi sutrinta!uspex!!!!!!



Тема 2-ра слаба чертичка- тест за овулациянови [re: thunderbird]  
АвторAля (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 09:40



Вчера си правих тест за овулация /13 ден/, на който се появиха 2 чертички. Контролната беше леко по-ярка, но въпреки това тестовата си беше ясно забележима. На упътването пише, че трябва да са еднакво ярки Днес отново си правих тест, с очакване вече да се изравнят, но втора чертичка изобщо липсваше.
Според вас това означава ли, че пикът на LH е бил вчера и днес имам Ову, или просто този месец нямам?
Успех, момичета



Тема Re: 2-ра слаба чертичка- тест за овулациянови [re: Aля]  
Автор Kitten (tiny little)
Публикувано01.03.04 10:30



Според лекаря ми трябва да са еднакво ярки.. Е все пак се надявам да сте действали вчера



Тема Re: 2-ра слаба чертичка- тест за овулациянови [re: Kitten]  
АвторAля (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 10:35



Разбира се. И днес смятам да продължим
Може би има пик на LH, при това положение, но просто е под някаква стойност, или нещо подобно.
Успех



Тема Re: 2-ра слаба чертичка- тест за овулациянови [re: Aля]  
Авторclover (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 10:43



Само веднъж съм правила тестове за овулация.И при мен не бяха еднакви двете черти-тестовата беше една идея по-слаба от контролната. Това беше и месеца, в който забременях.:) Така че, според мен си имала овулация.
Успех! И днес да продължите с опитите!!!



Тема Re: 2-ра слаба чертичка- тест за овулациянови [re: clover]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано01.03.04 10:52



Здрасти CLOVER! Много отдавна не съм те засичала из клуба.... как си?



Тема Re: 2-ра слаба чертичка- тест за овулациянови [re: clover]  
Автор Kitten (tiny little)
Публикувано01.03.04 10:53



И аз се чудех къде изчезна... какво става с теб?



Тема Re: Вярвате ли на 2-ра слаба чертичканови [re: kar4eva]  
Авторkar4eva (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 11:40



v4era te savetvax az sega i az sam na tova polojenie.Закасниажа ми с 5 дни,сно6ти си напражиь тест тип касета,паржа 4ерти4ка след малко и 2рата по бледа от другата но се вижда,а сутринта кафеникаво зацапване,приготвила сам втория тест,стискаи палци!!!!!!!!!



Тема Re: Вярвате ли на 2-ра слаба чертичканови [re: kar4eva]  
Автор (tutto)bene (dobra)
Публикувано02.03.04 12:12



Стискаме!



Тема Re: 2-ра слаба чертичка- тест за овулациянови [re: Kitten]  
Авторclover (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 18:12



Само чета, не пиша:)
Иначе съм добре.



Тема Re: Вярвате ли на 2-ра слаба чертичканови [re: thunderbird]  
Авторkar4eva (Нерегистриран)
Публикувано03.03.04 14:02



Skapa az viarvam,pravix si tri testa,parvia be6e s vtora po slaba 4erti4ka,vtoria puk i dvete mu biaxa slabi,oba4e tretia ve4e be6e predelno iasen-polojitelen,ta v kraina smetka sam bremenna.Bleda bleda ama sa si dve nali???????Uspex!!!!!



Тема Re: Извинявайте. че...нови [re: kar4eva]  
Автор thunderbird (Hope)
Публикувано04.03.04 13:58



ви карах да ми стискате палци... Вчера сутринта, в чужбина, правих тест - 30-ти ден, естествено ОТРИЦАТЕЛЕН, ама много категоричен!!! Апропо: Честита Баба Марта, дано донесе на всички ДВЕ ХУБАВИ ЧЕРВЕНИ ЧЕРТИЧКИ!!! Даже има рима... Аз си мисля, че нещо вече психически не съм добре... И : Честит национален празник! Не писах навреме, щото ме нямаше. Още не ми е дошла гадната М., но сигурно всеки момент, вече ме наболва и корем. Взех да се чудя да ходя ли по доктори да ми казват що ми закъснява, пак ли не ми се е спукал фоликула, колко още месеца трябва да пия някакви хапове или... хайде да не съм безобразна... Да правиме ли изобщо спермограми, както ме посъветва д-р Генов, като проблема явно е при мен?! Един такъв кръг въпроси... И защо в крайна сметка нещата не са нормални?! Мъж ми ме съветва да ходя на психолог, добре че не каза психиатър, сигурно не лоша идея. И това мое психясване гаранция се дължи не непрекъснатите въпроси от страна на гадни "роднини": Е, има ли нещо? Я, още ни си бременна? ЗАЩО?!? и т.н. и т.н. Е добре, май почваме всичко от начало...



Тема Re: Извинявайте. че...нови [re: thunderbird]  
Автор z22 (zaice)
Публикувано04.03.04 15:17



здравей,много съжалявам че теста ти е бил отрицателен,но не се натъжавай а си кажи "майната му" -нов месец нов късме и гледай напред.А по-въпроса за спермограмата аз мисля че е добре да се направи,защото това че ти имаш проблеми не значи че мъжът ти няма,все пак по-добре да елиминирате тази вероятност сега отколкото по-късно да се окаже че всъщност има проблем и тепърва да се лекува.Надявам се сичко да е ок и скоро да се похвалиш с 2 чертички,но наистина мисля че трябва да помислиш за спермограмата.






Тема Re: Извинявайте. че...нови [re: z22]  
Автор thunderbird (Hope)
Публикувано04.03.04 15:46



Мило зайче, ха-ха, напълно съм съгласна, че е добре да се елиминира всяка вероятност за някакъв проблем, но това изследване не мога да направя еднолично... Първо ми се каза "добре, ще направя", а после "има ли смисъл, проблемът не е там..." Та - насила худост не става! Той има две деца и явно е напълно уверен в себе си, а аз, от своя страна, за мен се предполага, че имам достатъчно време и нерви за губене... Може би и аз ако имах две деца щях да гледам по-спокойно на нещата...



Тема Re: Извинявайте. че...нови [re: thunderbird]  
Автор mariqna777 (Маня)
Публикувано04.03.04 16:20



Първо съжелявам за теста. Но идва нов месец, при това пролетен . Пък и знае ли човек, теста може да е бил грешен... А за спермограмата - задължително я направете. Ако става въпрос за д-р Николай Генов - аз лично при него видях двойка с проблем и при двамата. Той май даже задължително си иска и спермограма, за да е сигурен. И какво значи "явно не е там проблема"?!? Мъжа ти иска ли дете? Ако го иска, значи "може и там (при него) да е проблема". Как така не иска? Как така няма смисъл? Изследването при мъжа винаги има смисъл! Мисля, че щом и той иска дете, ще си направи изследването. Просто не вярвам, че ще се откаже толкова лесно.
Така, чеее, действайте и стискам палци за едно пролетно бебче съвсем, съвсем скоро

Надеждата никога не умира. Никога.


Тема За изследванията...нови [re: thunderbird]  
Автор Free Soul (свободна)
Публикувано05.03.04 09:19



Здравей
За да бъде успешно едно лечение, лекарите трябвада разполагат с възможно най-пълна информация за здравето и на двамата. Преди 4 години лежах по една програма в Майчин дом и там ми правиха какви ли не изследвания - като се почне от сутрешната температура, през изследване на половите хормони, хормона на надбъбречната жлеза, снимка на хипофизата, цветна снимка, кръвна захар, кръвна картина, лапароскопия. Съпругът ми си правеше доста често спермограми - в началото резултатите бяха задоволителни, поради прекарано заболяване, но после станаха отлични. Та твоят съпруг може и да има две дечица, но това не изключва възможността поради някаква настинка или нещо друго - в миналото, качеството на спермата да се е влошило временно. Просто не изпитвай излишна вина, че проблемът е изцяло в теб - никой от двама ви не е виновен.
Горе главата, имай вяра, бъди силна и се успокой. Нервното напрежение не се отразява добре на опитите за забременяване. Усмихвай се, успокой се, не чакай с настървение всеки път дали имаш закъснение...Бог си знае работата, така че - вяра и спокойствие! Обичайте се и се подкрепяйте.

Желая ти късмет и здраве!

Редактирано от Free Soul на 05.03.04 09:23.



Тема Re: Извинявайте. че...нови [re: thunderbird]  
Автор (tutto)bene (dobra)
Публикувано05.03.04 10:07



Не се знае. И моя има дете, ама причината е в него. Така, че действай. Нека си направи спермограма и той. Не го отлагайте. Ние отлагахме така и загубихме много години.

Редактирано от (tutto)bene на 05.03.04 10:36.



Тема Re: Желая ведро настроение на всичкинови [re: (tutto)bene]  
Автор thunderbird (Hope)
Публикувано05.03.04 10:19



Ще направим, снощи говорихме и той е напълно съгласен с мен, че е най-добре да се елиминира всяка възможна причина. Напълно ме подкрепя, даже дори прекалено понякога, казвайки ми, че и двамата сме здрави и всичко скоро ще е ОК. Ама нали виждам, че нещо не е ОК. Добре, че има нерви да ме издържа, понякога съм отвратителна... Днес се събудих в много ведро настроение, пожелавам го и на вас!
И още веднъж да благодаря на всички за подкрепата, наистина значи много за мен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.