Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:06 17.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хормонален дисбаланснови  
АвторAлekcaндpa (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 11:52



Здравейте момичета !
Вече съм на 25 години, а все още ми излизат много пъпки, които са много болезнени, по брадичката, по челото. Актуализират се една седмица преди менструалното кръвотечение. По това време започват болки ниско в корема, напрежение и уголемяване на бюста, нервност, обилно течение . Това е ясно че е ПМС - предменструален синдром, но също четох че са симптоми на хормонален дисбаланс.
Реших да изследвам хормоните си, тъй като вече искам да имам бебе, а определено знам че този дисбаланс е пречка.
Бих искала да попитам, дали ако се установи, че имам проблеми с производството на даден хормон, това е сериозен проблем, дали след определена хормонална терапия всичко ще се нормализира и дали това ще е завинаги, и дали отново може да имам проблеми с хормоните.
Притесняват ме тези болки в долната част на корема, преди да ми дойде, а също така и когато ми дойде първите 24 часа са кошмарни, имам ужасно силни болки, това нормално ли е . Иначе цикъла ми е много точен, точно 28 - 29 дни , като кръвотечението е 3 - 4 дни, първия и втория обилно кръвотечение, а 3 - 4 вече по малко.... Искренно благодаря на всички
Алекс



Тема Re: Хормонален дисбаланснови [re: Aлekcaндpa]  
Автор Kitten (tiny little)
Публикувано27.01.04 12:53



Скромен съвет: ако още не сте правили опити за бебе (защото не пишеш дали сте) не мисля, че има смисъл да си изследваш хормоните. Поне не в тази връзка. Можеш да идеш на лекар за да те изследва заради пъпките, но за момента едва ли имаш основания да се тревожиш по повод забременяване ПМС и пъпки не говорят задължително за хормонален дисбаланс. Нито болките при менструация. А дори да има нещо, не можеш изобщо да твърдиш, че пречи на забременяването, ако не сте опитвали поне няколко месеца.
Хормоналните изследвания, ако решиш да изследваш всичко подробно, са мноооого скъпо удоволствие и не се поемат от здравната каса .
По повод другия ти въпрос: дали висчко се оправя след хормонална терапия? Да, на теория . На практика - зависи дали имаш късмет . По принцип, ако се установи някакво отклонение от нормите, което след лечение се оправи, следва цял живот да ходиш на редовни профилактични прегледи, за да си сигурна, че няма да се появи пак.
И все пак не мислиш ли, че в момента се чудиш от коя да умреш и оплакваш нероден Иван?!?!?
Непрестанното чудене ами ако това, ами ако онова по никой начин не помага, но няма да се учудя ако от съвсем здрава си докараш наистина някой дисбаланс от нерви . Я се успокой
Ако наистина се тревожиш, иди на лекар да ти назначи изследвания . Но не се тормози предварително!!!!



Тема Re: Хормонален дисбаланс [re: Aлekcaндpa]  
Авторnst (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 13:45



Мила Алекс,
Каквото и да ти напишем тук това са само догадки и предположения. Причините за това състояние могат да бъдат най-различни . Затова най-добре е да се консултираш с лекар



Тема Re: Хормонален дисбаланснови [re: Aлekcaндpa]  
АвторMия (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 10:19



Здравей, и аз си задавах този въпрос, защото около две години правихме опити за бебе, все неуспешни. Та си мислех какви ли не глупости - добре че не се дадох на някой доктор мошеник.
Имах същите твоите оплаквания с тази разлика, че след като свършеше се появяваха пъпки по брадичката ми. За сведение мъжът ми е доста по голям от мен, а и него се появяват пъпки - те са свързани по-скоро с храната, отколкото с хормоните.
Не се навивай излишно бебето ще дойде, когато най - малко чакаш. Така както дойде при нас!!!




Тема Re: Хормонален дисбаланснови [re: Aлekcaндpa]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 01:15



Здравей Александра!
Аз нямам проблеми със забременяване (всъщност не знам, защото още не съм правила опити), но чета тук от време на време. Исках да ти отговоря за болките в корема. И аз имам почти задължително първия ден от цикъла адски болки, все едно ще умирам, топли и студени вълни, не мога да помръдна, повръщане.. И толкова нетърпимо ставаше, че какви ли не мисли ми минаваха през главата, дамите в клуба биха ме намерили и набили, ако ги знаеха. А докторът (и майка ми, която е имала такива болки) ме успокояват само, че след като родя, няма да боли така.... (В същото време нека не забременявам в момента, защото няма как да издържам бебе)
Но последните месеци минаваха доста по-добре, благодарение на едно лекарство - Ibuprofen. Лекарят ми беше изписал Ibuprofen 200, но никаква работа не свърши, после купих Ibuprofen 400. То е 2 пъти по-силно. Не съм сигурна дали го има в България, но някой май каза, че го има. Не мога да ти помогна с друго, но поне от тези болки да се отървеш

На всички момичета пожелавам малки сладки бебчета в най-скорошно време!!! Добрите хора заслужават щастие!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.