Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:12 28.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Аденом на хипофизатанови  
Автор zlatkap (зверчето)
Публикувано12.12.03 13:57



Днес си взех резултата от ЯМР и се оказа че имам микроаденом на хипофизата. Размерите са му 6,7 на 5,6 . Много ми е кофти настроението .......
сега се питам-знае ли някой момиче, което да е забременяло въпреки този аденом?
и още
Колко време - година ли, две ли са необходими за смаляването на аденома и може ли той да изчезне напълно?
благодарна съм на всички които ми отговорят



Тема Re: Аденом на хипофизатанови [re: zlatkap]  
Автор oganche (мила)
Публикувано12.12.03 15:26



Наша позната беше забременяла, въпреки аденома и пъти високият пролактин. Даже и лекарите се чудеха как е възможно това! Тя си има детенце, но сега за второ вече не става така лесно.
Другият случай, който ще ти разкажа, е за първа братовчетка на мъжа ми. Тя имаше аденом на 17 години. Оперираха я в МА, веднага като се възстанови се омъжи и може би половин година след това тя вече беше бременна. Роди хубаво момченце, което е на година и половина сега.
Не се отчайвай, миличка, ще си имаш бебенце. Вярвай в това!



Тема Re: Аденом на хипофизатанови [re: zlatkap]  
Автор eleonela (непознат )
Публикувано12.12.03 18:17



Zdravei,az sam s visok prolaktin ot tri godini sam na parlodel,neznam pri koi lekar si xodela no az sam mnogo dovolna ot profesor Busarski.Tvoia vapros sam go zadavala na mnogo lekari i nikoi ne moge da otgovori kategori4no,no istinata e 4e moge da si ima6 beb4e az li4no poznavam dve geni koito sa zabremeniali s parlodel i sa go pieli do tretia mesez,a de4izata sa givi i zdravi.
Az niamam dokazan adenom i si poddargam prolaktina s xap4eta ,pravila sam 2 pati in vitro i sled kato lekarite sa go dopusnali zna4i moge.Gore glavata



Тема Re: Аденом на хипофизатанови [re: eleonela]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано12.12.03 23:41



Миличка, не се притеснявай!
Може да се забременее!
Може да е малко по-затруднено, но не невъзможно!
Важното е след като е открита причината, да се отстрани. Има си начини, лекарства.
лека полека ще стане!
И аз както знаеш бях с висок Пролактин. Не ми откриха анденом, обаче пролактина ми се смъкна от лекарствата и вероятно ако не бях разбрала че е висок, можех да си правя опити за зачеване до безкрай и да се шашкам....
а всъщност след като се разбра, почнахме лечение и ето - стана.
Не се отчайвай, ами действай.
Интересно ми стана, за проф. Бусарски - аз ходих на ендокринолог в нашта поликлиника, където ендокриноложката се казва д-р Бусарска.
Да не са мъж и жена - и тя е доста внимателна. Нямам с кой да я сравнявам, щото не съм посещавала други, ама с внимание се отнася към мен и даже помни какво и колко пия - помни ме като пациент - което рядко се случва в днешно време



Тема Re: Аденом на хипофизатанови [re: zlatkap]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано13.12.03 02:48



Здрасти, miroslava е със същата диагноза като тебе. Може да обмените опит със нея.
Не се притеснявай и успех!



Тема Gore glawataнови [re: zlatkap]  
Автор Silwi25 (nadjwasta se)
Публикувано13.12.03 10:02



Сигурна съм, че нищо не е толкова черно и невъзможно колкото ти изглежда сега в първия момент след като си чула диагнозата.Знам трудно е човек да приеме, че нещо не му е много наред още повече когато иска бебе, но повярвай всичко се оправя.
Има една приказка:"Щом има проблем значи има и решение."
Е, ти в този момент както и да го увъртаме имаш проблем, но има и решения, така че остава да се действа. Пътищата са много, така че започвай и без отчаяние и страх всичко ще е наред.
Все си мисля, че следващата новина за щъркели ще дойде от теб.

Погледни само колко случаи има на жени забременели с такава диагноза!
Не мисли, че това няма да ти позволи да забременееш, а напротив мисли си че ще забременееш и то скоро.

Предизвикателствата правят живота интересен. Преодоляването им му придава смисъл.


Тема Re: Аденом на хипофизатанови [re: zlatkap]  
Автор cara24 ()
Публикувано13.12.03 16:46



Хей горе главата и не се отчайвай!Намери ли доктор който да те консултира и да проведе лечението?На мен ми бяха казали ,че ако имам микроаденом на хипофизата първо се започва лечение с прием на лекарства за по-голям период от време и ако не помогне чак тогава се обсъжда възможността за операция.Как стои въпроса с ЯМР?Явно и аз трябва да се взема в ръце и да отида а не непрекъснато да отлагам.



Тема Re: Аденом на хипофизатанови [re: cara24]  
Автор zlatkap (зверчето)
Публикувано15.12.03 11:47



Благодаря ви момичета за милите думи и за куража който се опитвате да ми вдъхнете. Дано наистина сте прави, че не е толкова трудно да се забременее въпреки всичко!
Елеонела, проф Бусарски не съм го чувала, ако можеш да оставиш някакви координати. Аз ходя при ендокриноложка-Снежана Ангелова, но д-ра при който правих ЯМР ми препоръча проф. Абрамович от Александровска Б-ца-някой чувал ли е за него?
Ружа, знам че Мирослава има същият проблем-именно от нея съм чула /ако не се лъжа/ че трудно се забременява ако пиеш бромокриптин , дано да греша
Cara24 , не отлагай и си направи ЯМР дори и първо ако ти перпоръчват Компютърна томография-на мен на КТ нищо не ми откриха и аз половин година се мотах и когато видях че отново пролактина ми е висок реших да си направя ЯМР , а и nadnik много ми помогна в това отношение.
Знам че се препоръчва първо лечение с медикаменти, но .... все се питам "какъм ми е шансът като ги пия-увеличава ли се , или пак е "0" и... направо да се подлагам под ножа :(((((
А знае ли някоя от Вас кои лекарства са най-добрите - четох в 1 статия от клуба че бромокриптина произведен от нихфи не е добър, а парлодела, достинекса и те ли за висок пролактин ли се предписват?
Незнам, но явно няма толкова много момичета с този проблем
благодаря ви още веднъж



Тема Re: Към Zlatkapнови [re: zlatkap]  
Автор soley (минаващ)
Публикувано15.12.03 15:47



Моя братовчедка има същия проблем и ще се подлага тази седмица на ЯМР - във Военно-медицинска академия. Помоли ме да Ви разпитам дали е болезнено изследването. Казали са й, че се използва контрастно вещество. Как се вкарва. Изобщо дай малко подробности за това изследване.
Предварително благодаря.



Тема Rе за zlatkapнови [re: zlatkap]  
Автор cara24 ()
Публикувано15.12.03 16:58



Здравей zlatkap!
Два пъти съм правила скенер на главата и един път снимка но нищо не показа.Хипофизата била в рамките на нормалните размери.Колкото до Парлодела и Бромкриптина те са едно и също само че Парлодела е швейцарско производство,а и разликата в цената не е малка.Взимала съм само Парлодел защото бил по-добър и имал по -малко странични ефекти , но когато попадах на италиянския Парлодел въпреки че е по лиценз не се чувствах добре.С Достинекс не съм се лекувала.Знам и за едно немско лекарство което било най-доброто но на нашия пазар поне през 2000г. го нямаше то се казва Допаргин.Щяха да ми го донесат от Германия но стана така че забременях и спрях приема на Парлодел и започнах да пия лекарства за повишаване нивото на прогестерона.Моля те изпрати ми бележка ти къде направи ЯМР ,на свободен прием или не .
Миналата година съвсем случайно попаднах на едно предаване за аденом на хипофизата по бтв.Разбрах че операцията се извършва през носа ,не се отваря черепната кутия и общо взето се успокоих.Така че и ти не се претеснявай горе главата и недей да мислиш за това.
Предаването беше много интересно.Дори споменаха и за някакъв наш професор по медицина който е опериран от такъв аденом.
С приема на лекерства наистина се намалява размера на аденома а ако това не помогне тогава следва операция.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.