Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 17.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема пролактиннови  
Автор jeki (непознат )
Публикувано06.01.04 23:07



здравейте всички!Съжелявам че не съм открила този сайт по-рано!Прочетох досте от писмата ви мили момичета!Искам да ви разкажа маята история!От две години и половина сде опитвам да си имам бебе но не става!Къде ли не съм ходила!Имам аденом на хипофизата.Пия парлодел.Така поддържам мензиса си.Последно ходих при д-р Коларов/до Александровска болница/.кАКВО Е МНЕНИЕТО ВИ ЗА НЕГО?Сега трябва да правя изследвания отново и пак да ходя при него.Ходила съм и при д-р Кирчева.Незнам колко литра отвари съм изпила и нищо!Вече на никого не вярвам, единствено на Господ.Пожелавам на всички вас да си имате най-прекрасните деца и бих се радвала ако някоя от вас с подобна диагноза ми даде съвет за надежден доктор или нещо друго.Благодаря на всички които ще ми пишат!



Тема Re: пролактиннови [re: jeki]  
Автор zlatkap (зверчето)
Публикувано07.01.04 10:07



здравей!
аз съм със същата диагноза но ми я откриха скоро. предписаха ми достинекс.
А ти правила ли си контрола на размера на аденома скоро-той смалява ли се, не е ли на изчезване вече :))) а правила ли си и други изследвания за стерилитет-проходимост на тръбите и т.н., установиха ли ти със сигурност че вече имаш овулация?



Тема Re: пролактиннови [re: jeki]  
Автор oganche (мила)
Публикувано07.01.04 10:29



Здравей jeki и дано не се задържиш дълго в нашия клуб.
Аз и доста момичета от клуба ходим при д-р Коларов. Всички сме заложили на него след поредица разочарования от лекари. На мен лично ми е трети доктор-специалист. Но за аденома ще ти препоръчам д-р Романски от МА. Той помогна на братовчетката на мъжа ми. Тя беше с това заболяване и сега си има прекрасно момченце на година и половина. Не казвам, че д-р Коларов не може да ти помогне, но нямам представа за неговите способности в лекуването на аденома. Аз много съм доволна от него, тъй като той ни помогна да открием очевадния проблем при нас (надявам се, че е това), който предишните лекари не виждаха.
Късмет и горе главата.



Тема Re: пролактиннови [re: oganche]  
Авторkari (Нерегистриран)
Публикувано07.01.04 11:40



Izvinyavaite mnogo za nevejestvoto, no kakvi sa simptomite na tova sabolyavane-adenom na hipofisata i kak se otkriva? Blagodarya!



Тема Re: пролактиннови [re: jeki]  
Авторjeki (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 16:22



здравейте!Благодаря на всички които ми писаха!Zlatkap, всъщност не знам дали аденома се смалява.Правила съм ядрено магнитен резонанс само веднъж.В момента експертизата не е пред мен и не мога с точност да ти кажа какви са размерите но аденома не е от най-малките.Консултирала съм се с много лекари.Мненията са различни но повечето казват че лечението с медикаменти е успешно.Преди време си правих тест за овулация.Резултата показа че има такава.Ходила съм при редица гинеколози.Казват че гинекологично всичко е наред.Снимка на тръбите не съм правила.Много ли е болезнено.Мисля да си направя.Сега е първият ден от цикъла ми.На пития ще ходя да си изследвам още хормони които д-р Коларов ми каза да проследя.После ще хода при него на преглед.Много съм объркана.На 28 години съм а вече си мисля че никога няма да ме споходи щастието да стана майка.Благодаря на всички които ми писаха!Пожелавам ви много здраве и много скоро да проплачат и вашите бебета.Радвам се че съществува такъв клуб и ще се радвам да обменяме мнения!



Тема Re: За jekiнови [re: jeki]  
Автор oganche (мила)
Публикувано08.01.04 16:45



Получи ли ми бележката? Пуснах я вчера. Ако не си, кажи да ти я пратя отново. Мисля, че ще ти е от полза инфото в нея.




Тема Re: пролактиннови [re: jeki]  
Автор zlatkap (зверчето)
Публикувано08.01.04 17:08



здравей жеки,
благодарим ти за сърдечните пожелания, да ти се връща и на теб :)))
Доколкото знам през 1/2 или една година трябва да се следи размера на аденома, попитай лекаря си ако искаш, да не се окаже че напразно вече пиеш хаповете. а правиш ли си редовно контроли на ПРоЛактин -да не ти е много понижен? Относно снимката на тръбите - при някои момичета въобще не боли, при други- поносимо , дано ти да си от първите. аз лично не съм си я правила още но това ще е следващата стъпка-няма начин, тя е задължителна. тъй като нашият проблем е и ендокринологичен много добре си се ориентирала към коларов, защото доколкото знам той е гинеколог със 2-ра специалност ендокринология.
успех и ти пожелавам да не се задължаш в този клуб дълго

п.с. и на мен днес ми е първи ден



Тема Re:za ogancheнови [re: jeki]  
Авторjeki (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 17:21



Da poluchih belejkata i dori ti otgovorih.Blagodaria



Тема Re:za zlatkapнови [re: jeki]  
Авторjeki (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 17:22



Na teb lekarite kazaha li ti che s adenom moje da se zabremenee?



Тема Re:za zlatkapнови [re: jeki]  
Автор zlatkap (зверчето)
Публикувано09.01.04 11:49



да, може! лекарството нормализира нивата на хормоните и ако нямаш друг проблем ще чакаме скоро добри новини от теб!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.