Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 26.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Задължително ли е обработването на сперматозоидитенови  
Авторнcт (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 14:32



Момичета,
задължително ли следва да бъдат обработени и обогатени сперматозоидите при вътрематочната инсеминация ако показателите им са добри. Има ли някакави рискове за жената при инсеминиратнето ако спермата не бъде обработена. Лекарят ми предлага инсеминация без да се обработват сперматозоидите. Според Вас това възможно ли е?



Тема Re: Задължително ли е обработването на сперматозоидитенови [re: нcт]  
Автор tutto (dobra)
Публикувано12.01.04 14:47



По принцип незнам дали е задължително. Но ако е хубава -няма смисъл от обработка. При нас проблема е в спермограмата и затова всеки път я обработват.



Тема Re: Задължително ли е обработването на сперматозоидитенови [re: нcт]  
Автор ara75 ()
Публикувано12.01.04 15:27



А ако не се обработват каква е разликата с обикновен полов акт?
При какви проблеми се прави инсеминация без обработване?



Тема Re: Задължително ли е обработването на сперматозоидитенови [re: ara75]  
Авторнcт (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 15:35



Разликата е, че се определя точно момента на овулацията на ултразвук и се вкарват с помощта на тръбичка много по навътре във влагалището, директно в цервиакалния канал доколкото знам. Не заня и аз се питам и си задавам много въпроси. Общо взето колкото лекари, толкова и мнения.



Тема Re: Задължително ли е обработването на сперматозоидитенови [re: ara75]  
Автор oganche (мила)
Публикувано12.01.04 15:49



Ако имаш спермоантитела, тогава радикалното лечение е автоинсеминация. Ако спермограмата е добра, би трябвало да не се обработват сперматозоидите, тъй като причината не е у мъжа.



Тема Re: Задължително ли е обработването на сперматозоидитенови [re: нcт]  
АвторДapи (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 15:56



Здравей,
Аз съм правила няколко инсеминации. Ако показателите на спермограмата са добри дори е желателно да не се прави допълнителна обработка, а направо за се вкарат в матката, защото те умират много бързо. Даже да се прави допълнителна обработка не бива да чака повече от 2 часа до инсеминацията поради същата причина.
Успех



Тема Re: Задължително ли е обработването на сперматозоидите [re: Дapи]  
Авторнcт (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 16:07



Благодаря ти много Дари. Опасенията са ми от това да не се образува някакъв белтък при вкарването им директно в матката. Защото лекарката на моя приятелка, която е правила няколко инсеминации досега й е казала, че спр3емата трябва задължително да бъде първо обработена и обогатена, защото в противен случай е опасно за жената? не зная какво точно има предвид. Страхувам се от евентуални възпаления.



Тема Необходимо е!нови [re: нcт]  
Автор 3apa (променяща се)
Публикувано12.01.04 16:34



Здравей нст, обработка се прави независимо от показателите на спермограмата, иначе е възможен "шок" на тръбите. Не знам какви са последствията от него, но това ми го е казвал доктор Методи Генов от 1-ва АГ. В Америка не знам да предлагат инсеменация без обработка. Обработкатата е, която оскъпява процедурата. За да се направи, към кабинета трябва да има и лаборатория. Затова обикновено по-големите болници предлагат инсеменация. Отдаването на спермата, обработката и инсеменацията трябва да отнеме най-много 2 - 2 и 1/2 часа.
Доколкото знам под "обработка" се разбира центрофугирането и избирането на здравите от негодните сперматозоиди. Изхвърля се и ненужната течност. Това, което остава след обработката е всичко на всичко 5-6 капки, но те са ценните. Не знам обогатяват ли се и с какво.
Твоят доктор обяснил ли ти е разликата и защо ти предлага без обработка, по финансови причини ли?
Успех!



Тема Re: Задължително е!нови [re: 3apa]  
АвторSoley (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 16:49



При вътрематочна инсеминация е задължително използването само на обработена сперма, защото чистата сперма може да причини някои контракции на матката, болки и понякога колапс. Целта на обработката на спермата е да се отдели от семенната плазма, да се премахнат бактериите и др. остатъци от химикали, които могат да причинят инфекции и дразнения и да се подобри капацитетът на спермата.



Тема Re: Необходимо е! [re: 3apa]  
Авторнcт (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 17:19



Не е по финансови причини, няма проблем аз ще заплатя, но в болницата, където работи няма такава лаборатория сигурно за обработване на спрематозоидите. Направо вече съм раздвоена и не заня какво да правя? В четвъртък ми предстои инсеминация, а аз вече не зная да я правя и ли не? Какво означава колапс на тръбите, това запушване ли е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.