Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 03.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За д-р Радка Кирчева, Пловдив...нови  
Автор miroslavaМодератор (заета)
Публикувано14.12.03 18:47



Продължение на

.

Дадох си 24 часа време за размисъл преди да пусна тази тема.....Дори в момента имам малко угризения за това, което ще напиша.....

В събота, 13-12, посетихме д-р Кирчева, известната лекарка-фитотапапевтка и ирисодиагностичка, в Пловдив. Имахме час за 11:00. Тръгнахме от София в 8.30, в 11:10 бяхме там. Квартал Изгрев, където приема тази жена, е продължение на квартал Столипиново, там основното население е от роми ( не мразя ромите!)....Намерихме адреса доста лесно....За информация на всички, на които престои ходене там - точно до блока на Кирчева има автокъща с денонощен охраняем паркинг, за 2 часа ни взеха 1 ЛЕВ.....
Чувствах се леко притеснена, чувствах се уязвима....
Качихме се на 5-тия етаж в чиста кооперация, с прясно боядисан цокъл, чисти бели стени и РАБОТЕЩ асансъор. "Сем.д-р Кирчеви" е написано на вратата....Има много хора, около 30 човека, всички изглеждам нормални и интелигентни.....В момента влизат тези за 10.30....Хубаво, че не сме си пропуснали часа.....
Първото нещо, което ни прави впечатление - хората носят 5-литрови туби ПЪЛНИ с вода....Заприказваме се с 2 семейства от Враца....Кирчева им казала, че най-добре е тубите с вода да се купят от малкото магазинче долу в блока....Не, не им е казала, че тубите трябва да са празни....Е нищо, ще излеят водата.....
Хората са объркани, повечето идват за първи път!!!!!! Ние влязохме в 12.30 и всички преди нас бяха за първи път.....Имаше доста дублирани часове.....По 3-5 души за един час....
Инфо за тези, които ще ходят - облечете се добре, чака се на стълбите и е МНОГО студено!
По едно време дойде едно момче, циганче, на около 18 години и изнесе кофа с боклук и една бяла болонка за 5 минути на разходка и се върна......

В 12.30 ни извикаха.....
Влизаме в западнал и миризлив апартамент на възрастни хора. Веднага вдясно е малка кухня - маса и кухненски ъгъл....До масата седи д-р Кирчева....Тя е на около 65-70 години....Изглежда е инвалид, пълна и болнава изглежда....Но иначе е мека, любезна и напълно В ЧАС, но много уморена....Фамилиарничи. Нарича ни "детенце" и "пиленце"....Много неприятна обстановка, на една печка къкрят две големи тенджери, тип " войнишки", но не мирише на билки....Влажно и гадно....
"Пиленца, дайте спермограмата!". Кара мъжа ми да седне на високо около 20 см. метално столче и започва да му гледа с фенерче тип "писалка" в очите....Мдааа, много левкоцити затова е вариращ броя на сперматозоидите...Никаква бира и никакви цигари.....Но нищо, ще ни оправи,
ще има бебе и тя ще ме наблюдава докато родя.....Това ни се повтаря поне 7-8 пъти...
На масата до нея седи млад мъж, на около 30 години, той надписва тубите с червен маркер. Булонката е в краката й. Влиза другия, дето я разхождаше и тя му казва, "Стефане, ето ти два лева и отиди да ми пуснеш едно ТОТО 6 от 49, едно ТОТО ми пусни и су купи каквото искаш с рестото".....Започва спор между двамата мъже, този дето надписваше тубите напомня на Кирчева, че другия не е върнал някакво ресто предишния път....Тя не казва нищо.
Тъкмо решаваме, че прегледа приключи и аз й казвам, че и при мен нещата не са били ОК, че имам висок Пролактин и нестабилен Прогестерон, не й казвам за аденома...Тя ми казва, че сега ще ме прегледа. Сядам на столчето...мдаа, вярно е висок Пролактина, и вярно е нестабилен Прогестерона, имам нарушена обмяна на веществата, но сега с нейната билка ще сваля поне 40 килограма, имам ФАРИНГИТ, леко възпаление на ДЯСНАТА ТРЪБА И ДЕСНИЯ ЯЙЧНИК, освено това имам НИСКО КРЪВНО. Иначе нямам тумори и кисти и мозъка ми е чист като сълза....
5 литра билка за мъжа ми и 5 литра за мен....За около 45-50 дена ще ни стигне и да отидем пак...Колко пари дължим? На нея дължим едно бебе, и 24 лева на ФОНДАЦИЯТА! Парите пускаме в стара картонена кутия, тип избирателна урна.
Цялата среща продължи около 7-10 минути. Излизаме отново на стълбите и там си чакаме билката.....Има СТРАШНО много хора, може би около 80 човека, трудно си проправяме път надолу....
Тръгваме си с много смесени чувства, разочаровани и погнусени....В момента цялата билка е замръзена във фризера, без да сме я разредили дори, но сме оставили 2 шишенца навън, искам да занеса проби за изследване в ХЕИ....
В къщи, когато отворих едната бутилка, отгоре по гърлото имаше бели косми като от котка....Не очаквах такава мърсотия и такава смрад....
Днес цял ден почти не сме говорили с мъжа ми за това. Не сме сигурни, че искаме да пием тези течности ( моята страшно много мирише на мента, неговата няма мирис)....От една страна ни е гадно и гнусно, от друга страна знаем, че е подобрила много спермограми....Щях да съм спокойна ако поне знаех, че цялата течност е преварена, но според мен тя сипва концентрат в бутилката и долива вода от чешмата.....
Ами ако се разболелем от нещо, ако се заразим, ако възникне проблем......Кой ще ни е виновен.....Та ние дори нямаме и най малка престава какво пием!
Според мен Кирчева има всичко на всичко 4 вида комбинации и на всички дава едно и също.....Както и на всички жени с проблеми с безплодието казва сходни неща....
Момичета не знам какво друго да ви кажа.....Може би не вярвам, може би не съм достатъчно отчаяна, но в мен крещи едно разумно същество.....
Не трябва да забравяме, че отиваме в един частен дом, никъде навън не видях реклама или указателна табела...Влизаме в дома на тази жена и ЦЯЛАТА отговорност за всички последствия си е наша....Там е един огромен конвейр за правене на пари.....
Може и да изпием билките, но първо ще се опитаме да разберем дали в тези разтвори няма нещо обезпокоително- микроби, бактерии, паразити....Ще ви пиша какво съм открила....
Съжалявам, ако съм разочаровала някой. Съжалявам, че не взех диктофона си с мен и не записах срещата ни....Ако ходите не и давайте никаква информация за това какво е установено при предишни изследвание, ако ви пита казвайте, че не сте си правили....Мила Туто, знам че ще ходите на 19-ти, ако искаш обади ми се да ти дам диктофона си.....
Поздрави на всички!
Мира

Редактирано от miroslava на 14.12.03 19:35.



Тема Re: За д-р Радка Кирчева, Пловдив...нови [re: miroslava]  
АвторEsi (Нерегистриран)
Публикувано14.12.03 19:06



Едно огромно БЛАГОДАРЯ за твоята искренност.
Аз също се замислях за "преглед" при тази д-р Кирчева,но при тези обстоятелства кракът ми няма да стъпи там.Така или иначе получавам постоянни упреци от моя съпруг,че се връзвам на всичко в името на каузата и ние да си имаме дете.Аз поне доста си изпатих и от лекари.
Вчера при моята козметичка се засякох с бременна жена и докато чакахме си поговорихме - тя каза,че е забременяла след 5 години чакане и в момента беше бременна за второ с една година разлика.Като каза,че второто не е било планирано.Така че ще дойде и нашето време и нека не се поддаваме на всичко,което чуем или поне ни смущава!



Тема Re: За д-р Радка Кирчева, Пловдив...нови [re: Esi]  
Автор miroslavaМодератор (заета)
Публикувано14.12.03 19:29



Ако хигиената беше на ниво, ако билките се даваха в насипен вид, нямаше да има никакъв проблем...Кощунство е да взимаш толкова много пари и да приемаш в такива условия, направо нагло и безотговорно...Та там идват хова с най-различни заболявание...Не ми се мисли.....Единствената дума, която ми идва на ум е АЛЧНОСТ.......



Тема Re: За д-р Радка Кирчева, Пловдив...нови [re: miroslava]  
Автор Silwi25 (nadjwasta se)
Публикувано14.12.03 19:53



Здравей Мира,
Сега като чета написаното от теб по темата Кирчева се сещам как аз преди време се бях навила да ходя при нея.Тогава намерих коодрдинатите и и се обадих. Първият път ми вдигна тел Кирчева измърмори нещо и затвори.Изчаках защото предположих, че е заета .Обадих се втори път и след като почна да ми вика пиленце и не знам какво си хич не ми хареса отношението и въпреки всички чудеса, за които се говори реших, че това не е моят начин.
Преди време ходих при един дядо билкар от с.Каменар (Бургаско).Той също лекува с билки, но няма нищо общо с историята на Кирчева. Билките се дават разделени в пликчета (смес от стрити билки). Вариш си количеството и ги пиеш.
Та, по думите на този дядо не е възможно билка да си запази свойствата, ако е сварена повече от няколко дена. Това ме кара да се замислям как ли си прави извлеците Кирчева и до колко действат те. (накратко замислих се дали лечението не се дължи по-скоро на вярата на хората, че като пият тия билки ще се оправят/ в Нета има доста информация за това как да си подобрим сами здравето чрез силата на мисълта- като пример ще дам метода на Норбеков за подобрение на зрението/.
А какви са резултатите от изследването на отварите?

Предизвикателствата правят живота интересен. Преодоляването им му придава смисъл.


Тема Re: За д-р Радка Кирчева, Пловдив...нови [re: Silwi25]  
Автор miroslavaМодератор (заета)
Публикувано14.12.03 20:05



Аз също знам, че билките губят качествата си ако са сварени и престояват дълго....Утре ще намеря лаборатория и ще ги дам за изследване, колкото и да ми струва това.....А ти как си? Изгуби се нещо?
Мира



Тема най накраянови [re: miroslava]  
Автор Jungle (wild)
Публикувано14.12.03 20:12



Благодаря ти лично за подробния постинг! Имам един друг въпрос - кантариона пиеш ли го още? И ще го спреш ли ако започнеш билките с космите?



Тема Re: най накраянови [re: Jungle]  
Автор miroslavaМодератор (заета)
Публикувано14.12.03 22:12



ДА, пия си го кантариончето! А за другото мисля да поизчакам, нали и без това е замразено....Чакам да ми дойде тия дни и тогава ще му мисля...Абе каква да ти кажа, много са ми смесени чувствата....Аз настоявах да отидем заради мъжа ми, сега обаче не съм сигурна, че това е най-доброто за нас....Поне интуициятра да ми подсказваше нещо........
Мира



Тема Re: За д-р Радка Кирчева, Пловдив...нови [re: miroslava]  
Автор Silwi25 (nadjwasta se)
Публикувано14.12.03 23:12



Имам си редица проблеми и направо не знам кое по-напред.Тичам по задачи стискам здраво зъби и се опитвам да не губя надежда.
Изчезнах защото реших, че след като нямам сили себе си окуража не мога да давам съвети на друг човек.Бях така да се каже в сянка, но си четях от време на време.

Предизвикателствата правят живота интересен. Преодоляването им му придава смисъл.


Тема Re: За д-р Радка Кирчева, Пловдив...нови [re: miroslava]  
Автор white rabbit (непознат)
Публикувано14.12.03 23:22



да и аз съм се чудела защо не ти дава билките в насипно състояние
аз съм ходила при лекари занимаващи се с билко лечение и или са ми давали билките ( отвън с етикетче какви точно са билиите ) или направо рецепта да си ги купя и как да ги приготвям .. просто тя печели с фамилиярничето и куражът каито дава ..относно столипиново не искам да се изказвам ..
и просто не разбирам две неща , 1защо не се промести в кабинет и 2защо община ли , данъчни ли не са я проверили и наказали досега ?!?!
то си мислий дали е и лекар ама ...
мира, вие пробвали ли сте това с магарешкият бодил ( аз съм го чувала и от други места )
освен това един мой познат изядаше по една връзка магданоз на ден докато си оправи спермограмата ( не знам нищо конкретно освен това )
така ми стана мъчно като прочетох твоят постинг ,.........




Тема Re: За д-р Радка Кирчева, Пловдив...нови [re: white rabbit]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано14.12.03 23:32



ако я накажат какво ще прави моето семейство? Моля те, предложи ми алтернатива!
Поздрави


Редактирано от Cygnus на 14.12.03 23:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.