Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 03.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тест за кариотипнови  
Авторviagirl (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 09:58



Моля ви момичета, кажете кога и как се прави тест за кариотип. Имам в предвид този тест, който се прави за установяване дали хромозомите са наред и дали няма някакви повреди на генетично ниво. Аз направих един спонтанен аборт пролетта и сега искам да съм сигурна че всичко е наред преди отоново да напражим опит. На видеозон всичко е наред, както и влагалищния секрет е напълно чист, но ми се иска да направим и този тест. Бихте ли ми казали кой трябва да го назначи, къде се прави, как се прави и колко струва.
Предварително благодаря!



Тема Re: Тест за кариотипнови [re: viagirl]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано14.10.03 11:37



Здравей!
Този тест може да се направи по всяко време. Взима се кръв от теб и от съпругът ти. Почти никой лекар не го назначава след ЕДИН спонтанен аборт. Ако си го плащаш струва бая парички (мисля че беше 180 лева на човек, значи 360 за двама ви, защото трябва и двамата да ви изследват) Не във всеки град се прави. В София със сигурност съм чувала, че в Майчин дом се прави (при д-р Кременски)
Зависи и на каква възраст си. Ако си над 30 години например има по-големи шансове да ти го назначи някой лекар. Това е, което мога да ти кажа за тези изследвания. Аз лично не съм си правила.
Това е! Ако има още нещо питай :)



Тема Re: Тест за кариотипнови [re: 3te...ki]  
Авторviagirl (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 12:02



А защо трябва да си направила 3 спонтанни аборта, за да се назначи??? Звучи ми адски нелогично ... Днес имам час при д-р Мазнейкова, която е гинеколожката, при която ходя редовно и утре ще ви информирам какво е станало ...



Тема Re: Тест за кариотипнови [re: viagirl]  
Автор miroslavaМодератор (заета)
Публикувано14.10.03 12:43



Добре де, а ако резултата не е ОК, какво може да се направи?

Защо нещата, които нямаме, ни пречат да се радваме на нещата, които имаме?!?


Тема Re: Тест за кариотипнови [re: viagirl]  
Авторkapoлa (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 13:09



Тестовете за кариотип са 2 - CVS и амниоцинтеза, не съм сигурна че CVS се прави в България обаче; амниоцинтеза мисля че правят в майчин дом за около 100 лв. За съжаление само от кръв още не може да се види кариотип - може твоя, но не и на бебето :(. Амниоцинтезата е препоръчително да се направи между 16 и 18 седмица - за да има време за терапевтичен аборт ако се наложи. Аз лично си направих амниоцинтеза по желание в 21 седмица. Ако ползваш някакъв друг чат мога да ти обясня най-подробно, този е страшно бавен и ме влудява



Тема Re: Тест за кариотип [re: viagirl]  
Авторkapoлa (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 13:25



Извинявай - не съм прочела внимателно - помислих, че става дума за кариотип на плода - не на родителите. Твоят и на бащата кариотип могат да се видят, но не може да се определи как ще се комбинират половинките хромозоми при оплождането и какъв ще е кариотипът на бебето, така че след като забременееш направи един от двата теста.



Тема Re: Тест за кариотипнови [re: kapoлa]  
Автор GlRLlCHKA (непознат)
Публикувано14.10.03 13:32



А защо трябва да си правя такъв тест чак след като съм забременяла? Не може ли да се установи проблем на хромозомно ниво у един от двамата родители преди да има бременност и по някакъв начин да се въздейства ако това е възможно.
Аз имам ICQ 170735620. Ако искаш можеш да се свържеш с мен така, за да те доразпитам :))



Тема Re: Тест за кариотипнови [re: miroslava]  
Автор3te...ki (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 15:24



Ако резултатът не е ОК - кофти
Но все пак зависи какъв е проблемът и при кого от двамата родители е.
Преди доста време едно момиче (не си спомням кое) беше писало, че имало приятелка, която в БГ имала няколко спонтанни аборта. След това заминала да живее някъде в чужбина, там си направила генетични изследвания и се оказало, че всеки път когато забременее с момиче ще последва аборт, дължащ се някаква генетична аномалия, докато ако забременее с момче няма да има никакъв проблем и така тя след време родила момче :)
Донорство на сперма, осиновяване... ама това в мнооооого краен случай
Дано не съм стреснала никой, защото това са много, ама много редки случаи наистина... или поне съм чувала



Тема Re: Тест за кариотипнови [re: viagirl]  
Автор3te...ki (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 15:30



Ами и аз не знам защо чак след три аборта се назначава
Лекарите смятат, че е неоправдано скъпо да се назначава след първи аборт при условие, че наистина в повечето случаи спонтанният аборт се дължи на "дефектен ембрион", случайно станала природна грешка. Тъпо е наистина, но е факт



Тема Re: Тест за кариотипнови [re: viagirl]  
Авторvictoria (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 17:41



Здравей. Аз и моят съпруг си направихме този тест след 2-я ми аборт. Аз съм от Пловдив и си пуснах изседванията във ВМИ-Пловдив. За около месец са готови. Ако си с направление -са безплатни, а в частна клиника струват доколкото знам по 250 лв. за човек. Не се притеснявай -в много редки случаи , едва при 10-15% от изследваните се откриват някакви отклонения. Успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.