Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 30.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За нашето сдружение!нови  
Автор бyбeнцeтo (малко дете)
Публикувано17.09.03 23:35



Привет мили момичета, първо трябва да се извиня, че явно не бях достатъчно конкретна и може би пестелива в обясненията, за това ми се иска да изясня някой принципни неща около сдружението ни.

На първо място няма разлика между сдружение, асоциация, съюз и други разни такива форми. Закона за юридическите лица с нестопанска цел е категоричен има 2 правноорганизациони форми, а имено Сдружение и Фондация. В нашият случай фондацията не е подходяща форма, а сдружението /всъщност те биват два вида - в обществена и в частна полза/ и то в обществен интерес е най-подходящо.

За да бъде регистрирано е небходимо минимум 7 души учредители, които не се страхуват и икат да излязат от анонимност. Избира се Управителен съвет с председател.

Средствата за регистрация, беше предложено да бъдат събрани, чрез банкова сметка. Идеята е добра, но това ще стане, чрез набирателна сметка, която е на името на Сдружението. Откриването на такава става, чрез запазване на име /т.нар уникалност/. Средства от сметката НЕ могат да бъдат отклонение, сдружението е нещо което попада под ударите на строг финансов контрол. Всяка година се прави приключване и одит, като всеки един приход и всеки един разход се гледат "под лупа". Пренасочване и отклоняване на средства означава гибел, за сдружението!

Относно името на сдружението: всяко едно от така предложенитезвучи много сладко, но основен принцип е, че името трябвада звучи оптимитюстично. Освен това, струва ми се, че е редно да се обърне внимание не само на проблемното забременяване, но и на проблемната бременност, както и превенцията на млади майки. Колкото по-всеобхватни бъдем, толкова повече увеличаваме шансовете си за финансиране от чуждестранни организации. Можеби трябва да се акцентира имено върху проблема с демографският срив и стоящият остро проблем пред 200 000 млади семейства, който биха дарили едно, а защо не и две сладки създания с много любов.
Предлагаме Ви като наименование на сдружението "Българско бебе".

Относно интернет адреса - може да е org или net /последното не е много препоръчително/, но com е невъзможно, тъй като идва от комършъл, а Сдружението категорично няма комерсиални цели и не си поставя за изпълнение такива задачи.

По мое мнение би трябвало да се преборим за първият си проект в началото на 2004 год. Което означава и неговото реализиране.

В заключение смея да твърдя, че срещата с Уайлдбери мина прекрасно и много ползотворно! Търсим още 5 момичета, които могат смело да заявят пред света "Да, аз имам проблем, но не се страхувам да се боря публично с него!", с които да се срещнем и да обсъдим предстоящата регистрция на Сдружението.

Трябва да подчертая, че след регистрацията, всяко едно физическо лице ще може да се присъедини към него, което няма да е свързано с нова съдебна регистрация и при желание ще може да се запази анонимността на тези които желаят да се борят с проблема, да помагат на сдружението, но да останат в анонимност.


Целунах жабка, а тя била принц!

Тема Az da se prestrasha pyrva;)нови [re: бyбeнцeтo]  
Автор Jungle (wild)
Публикувано18.09.03 05:28



Bube, mnogo se radvam kato cheta kolko usyrdno i pulnocenno se raboti po osyshtestviavane na ideiata. Blagodaria ot imeto na vsichki za vremeto koeto otdeliate za Nasheto Sdrujenie.

Podkrepiam vi che sdryjenieto triabva da se opita da privleche chujdestranni srestva kakto i imeto mu da zvuchi vseobhvatno i optimistichno, no imaiki predvid golemia shovinizym v Evropa mislia che "Bylgarsko" moje da se zameni i s nqkqkvo drugo opredelenie za "Bebe". Az lichno ako sym chujdenec i procheta ime na sdrujenie - Bylgarsko Bebe bih go asimilirala poveche sys sdrujenie za podpomagane na bolni deca ili dom za osinoviavane, no dalech i ne s Problemno zabremeniavane, kakvato e osnovnata tema vse pak.

Otnosno internet adresa - sled kato net, org i com ne sa podhodiashti zashto ne se izpolzva www.imetonasdrujenieto.bg; napr. kakto e saita na spisanie Egoist - egoist.bg - kratko i iasno a i taka pri vsiako zadadeno tyrsene po i-net na BG - vsichki shte vijdat i nashia sait i toku vij im e stanal interesen;)

Izprashtam vi syrdechni pozdravi i pojelanie za skoroshni uspeshni rezultati!



Тема Re: За нашето сдружение!нови [re: бyбeнцeтo]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано18.09.03 07:35



бубе, и аз съм насреща - ще ти пратя данни по кю-то.
Единственият проблем е, че мога да пътувам и бъда само събота и неделя в София и трябва да знам ТОЧНО кога да си ои организирам екскурзийката! Нали става дума за учредяването само, защото няма да ми е възможно да идвам често до София - поне на този етап.
Качих сайта снощи (довериха ми се предварително, че го и харесаха даже ) - днес ще го плащам !
Работи . Довечера ще ви пусна линк за тестове с примерен домейн защото името още не сме го уточнили с фирмата регистратор - отложихме го , когато имаме крайно решение вече!
Целувчици!

Редактирано от Cygnus на 18.09.03 07:36.



Тема Re: За нашето сдружение!нови [re: бyбeнцeтo]  
Автор albenadi (nadejda)
Публикувано18.09.03 09:38



надявам се да си получила бележката ми

а Българско бебе е перфектно име

Успех!

~всичко е възможно и допустимо, може много да желаеш, но трябва много да дадеш~


Тема Re: За нашето сдружение!нови [re: бyбeнцeтo]  
Автор пиca пиcaнa (приятел)
Публикувано18.09.03 10:29



Бубе,
ако все още Ви трябва седми човек, аз съм на среща.
"за лудо работи, за лудо не стой" - това ми е заложено генетично, и предпочитам да работя колкото се може повече, за да не мисля за проблемите си

nadia_nz@abv.bg
За мен е проблем само, че съм от гр. Тоце Делчев, т.е. разстоянието иначе съм на линия за всичко.
Ще се справим защото сме заедно.
н.



Тема Re: За нашето сдружение! [re: пиca пиcaнa]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано18.09.03 15:32



Трябва ни,трябва ни,но имаш ли възможност да дойдеш до София?



Тема Re: Az da se prestrasha pyrva;)нови [re: Jungle]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано18.09.03 15:40



Ми то може сайтът да е Bulgarianbaby, а съюзът - българско бебе. Пак ще каже някой,че се отмятам като фурнаджийска лопата,но нали мъдрим и мислим непрекъснато и търсим най-точното име.Снощи с бубенцето мислихме много и решихме,че "зачатие" е хубаво но не дава точна информация..



Тема Re: За нашето сдружение!нови [re: Wildberry]  
Автор бyбeнцeтo (малко дете)
Публикувано18.09.03 16:16



Ще се радваме :) ако се присъеиш, но наистина може ли да пътуваш до София... ще го направим или събота или неделя събирането, за да може и Сигнус :) да пътува и да и е удобно!


Целунах жабка, а тя била принц!

Тема Re: За нашето сдружение!нови [re: бyбeнцeтo]  
Автор Ayvi (оптимистка)
Публикувано18.09.03 18:38



Мисля, че българско бебе не е много подходящо. От това име по нищо не личи, че става въпрос за проблемното зачеване на въпросното бебе.
Аз лично оставам за Зачатие.
И още нещо. Майка ми ме подсети нещо, което не ми беше идвало на ум. Става въпрос за абревиатурата. Хубаво би било съкращението да е благозвучно. Ако бъде Сдружение за Здраве, Репродуктивност и Преодоляване на Стерилитета "Зачатие", съкратено би звучало СЗРПС "Зачатие". Доста неблагозвучно звучи, трудно е да се изговори, защото няма нито една гласна буква. Ако между Репродуктивност и Преодоляване се вмъкне съюзът "И", ще стане СЗРИПС. Това е малко по-добре, но пак не е много благозвучно. Разбира се едното благозвучие не е толкова определящо, но помислете все пак, може да се измисли нещо подходящо.

Поздрави
Айви

Ако хубавото още не ви се е случило, радвайте се, защото то предстои.


Тема Kyde sa horata ot Sofia??нови [re: Ayvi]  
Автор Jungle (wild)
Публикувано18.09.03 19:41



az sled kato mislih po temata - Nasheto Sdrujenie vchera, stignah do izvoda che prekaleno mnogo se vmaniachavame nad ne tolkova znachitelni momenti kato - kakvo tochno ime i na kogo mu haresva i na kogo ne. V kraia na kraishtata sled kato se pravi kolektiv, triabva da se praviat i kompromisi. Realno poglednato predstoiat mnogo po seriozni i iziskvashti vseotdainost i profesionalizym deistvia, podgotovka na dokumentacia, oferti za proekta i tn i tn. Dokolkoto cheta Wildberry, Bubeto i Cygnus sa se nagyrbili s tejkite zadachi...taka che neka gi podkrepim momichetata s kakvoto mojem. Sugurna sum che ima mnogo hora ot sofia v tozi sait, tolkova li e trudno da se nameriat 5 dushi koito da izliazat ot anonimnost? Zashto triabva da uslojniavame jivota na hora ot provinciata koito rabotiat i shte im e mnogo po trudno da prysystvat na sreshti za sdrujenieto??

Molia vsichki koito sa ot Sofia - ne e tolkova strashno da izlezete ot anonimnost, v imeto na edno dobro delo....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.