Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 30.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Един много странен проблемнови  
АвторБeни (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 20:45



и молба за помощ към всички момичета и гинеколози които четат тук.
Та става въпрос за следното. Днес при доктора разбрах че при второто ни ин витро са се оплодили 4 яицеклетки, като 3 от тях чрез ИКСИ /на разноски на клиниката/ и само една по нормален начин. За тези които не знаят историята ми ще повторя че при първия опит от трите излезли яцеклетки не се оплоди нито една. Та според доктора проблема не е в моите я/ки а в сперматозоидите. Не можели да пробият обвивката на яйцеклетката. Иначе всички показатели на спермограмата са си нормални. Аз такова нещо чувам за първи път, при цялата информация която съм изчела.
Моля ви ако някой се сеща нещо или е срщал подобен проблем нека ми каже. Болест ли е това? На какво се дължи?
Ние ще опитаме пак обикновени ин витро защото ИКСИ-то ще трябва да си го плащаме а то хич не е евтино, а пък и няма гаранция че след това ще стане, както се получи при 2я път де. И ще се молим да се оплоди поне една
Благодаря ви предварително за информацията.



Тема Re: Един много странен проблемнови [re: Бeни]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 21:01



Beni
Kato biolog moga samo da ti kasha, che glavichkata na spermatosoida ima neshto kato "shapchiza" i tam se sadarsha edin ensim narechen hialuronidasa. Ta tosi ensim rasgrashda obvivkite na iaizekletkata , sa da nastapi oploshdane, Kakvi otklonenia v ustroistvoto na spermatosoidite moshe da ima ne snam. Tuk triabva da se iskashat doktorite.
Mnogo uspeh ti shelaia



Тема Re: Един много странен проблемнови [re: Бeни]  
Автор Wildberry (bitter tears)
Публикувано08.09.03 21:01



Чувала съм за "обелване " на яйцеклетките,но нищо повече не знам

Никога не казвай на човек който преживява нещо тежко:"Знам как се чувстваш." Защото не знаеш.


Тема Re: Един много странен проблемнови [re: Бeни]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано08.09.03 21:12



В главичката на сперматозоида се намира ядро, носещо наследствения материал на бащата. На предния и край се намира акросома, която осигурява проникването му през обвивката на женската яйцеклетка. В шийката и тялото са разположени митохондрии и спираловидни нишки, които са генератора на двигателната активност на сперматозоида.
Каква ви е точно спермограмата - подвижност, морфология?
Той не даде ли някакво обяснение докторът?



Тема Re: Един много странен проблемнови [re: Cygnus]  
АвторБeни (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 23:56



абе там е работата че и в Бг и тук спермограмите уж показват че всичко е нормално. По едно време, вече не помня преди колко години имаше някакво отклонение в морфологията /при с-ма правена в МА/ ама взема някакви лекарства и оттогава всичко уж е ОК. Мен това най-много ме обърква. Нормална спермограма и това нещо
А доктора не е от най-словоохотливите. Аз се опитах да го поразпитам. Него най го интерисуваше дали ше решим да правим ин витро или ИКСИ. Пък и на немски - нали се сещаш как се разбираме
А и на всичкото отгоре в четвъртък съм на изпит по немски. Кандидатствах в технич. университет - следдипломна квалификация Информатика, за 3 семестъра и сега трябва да положа и изпит по немски за да ме приемат
Ще се борим, няма как
Целувки



Тема Re: Един много странен проблемнови [re: Бeни]  
Автор oganche (мила)
Публикувано09.09.03 11:44



Аз мога единсвено да ти пожелая успех, включително и на изпита, но най-вече по първия въпрос. За съжаление за твоя проблем не зная нищо. Даже не съм предполагала,че го има. А при ин витрото ли се установи, че сперматозоидите не са както трябва?
Късмет!

oganche


Тема Re: Един много странен проблемнови [re: Бeни]  
Автор stel (новак)
Публикувано09.09.03 15:16



Мила Бени, сега като чета този постинг ми изниква в съзнанието една статия, посветена на ИКСИ метода, и по-специално на ТЕСЕ /директната екстракция на с-ди от тестиса и инжектирането им след това в я-ката/. И по повод успехите на варненският ин-витро център за тази технология. При въпрос към Доц. Андонов защо се налага ИКСИ-то той отговаря /не мога да цитирам точно, но../ Когато се получат я-ки чрез стимулация, и то толкова интензивна както е при ин-витро те са с по-дебела външна обвивка. И ако с-дите имат дори малък недостатък няма да могат да оплодят клетката. Затова той помага на с-да да проникне и да оплоди я-ката. Нещо такова беше. Но сигурно е доста назад в архива на клуба... Същото се отнася и до получените ембриони - те са с по-дебела обвивка и затова сега се използват медикаменти, които да помогнат разграждането и съответно да направят по-лесно имплантацията....



Тема Re: Един много странен проблемнови [re: oganche]  
АвторБeни (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 16:34



привет мило Огънче,
благодаря за пожеланията. Ами да - явно при ин витрото се установи, на мене и досега не ми е ясно какво е точно. ???при всички показатели в норма на спермограмата?????
Явно така ни било отредено.



Тема Re: Един много странен проблемнови [re: Бeни]  
Автор Meli ()
Публикувано09.09.03 19:57



Когато сперматозоидите попаднат в женския организъм, те се променят и чак след това са способни да оплодят яйцеклетката. Като цяло този процес се нарича капацитация. Той включва:
- повишаване на подвижността им
- реакции на гликозилиране на повърхностните гликопротеини (тези вещества, които осъществяват видово специфичното прикрепване на повърхностната мембрана на сперматозоида към мукополизахаридната обвивка на яйцеклетката - zona pellucida)
- отстраняване от повърхността на сперматозоида на антигени от спермата
- т.нар. акрозомна реакция - разрушаване на външната акрозомна мембрана (нещо като шапчица върху главичката на сперматозоида) и изливането на два главни ензима от акрозомата, които пробиват обвивката на яйцеклетката (zona pellucida и corona radiata).

С други думи, при изследването на сперматозоидите от еякулат не може да се прецени дали ще преминат нормално капацитацията и ще са способни на оплождане, дори и да изглеждат морфологично годни.

Въпреки че след инкубация в определени среди сперматозоидите могад да придобият оплодителна способност и извън женския организъм, понякога са твърде малко или твърде бавни за да пробият твълдата обвивка на яйцеклетката.Точно тогава се прави ICSI.

От друга страна, самата zona pellucida може да бъде проблемна - можеш да погледнеш на адрес http://www.advancedfertility.com/zonaunus.htm, а също и на http://content.karger.com/ProdukteDB/produkte.asp Aktion=showproducts&ProduktNr=223747&searchWhat=books. Там дори се предлага и специално издание върху проблемите на zona pellucida и от Германия по-лесно можеш да си го купиш. Съществуват и анти - zona pellucida антитела. От няколко години има съобщения за ензимно третиране на zona pellucida с цел подобряване контакта с ендометриума при имплантация на бластоциста. Така че тя определено създава проблеми при асистираната репродукция.

Нещо друго се питам - не са ли направили криопрезервация, след като си имала 4 оплодени клетки?

Дано, макар и многословна, съм ти била от полза!

Редактирано от Meli на 09.09.03 20:01.



Тема Re: Един много странен проблемнови [re: Meli]  
Авторбopa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 22:02



Здравей Мели криопезервация всъщност замразяване на ембриона ли е???? А прави ли се такова ензимно третиране на zona pellucida в България???




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.