Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 02.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Предложениенови [re: deb]  
Автор Rommi ()
Публикувано12.09.03 13:36



И на мен ми се струва че нещо позациклихме в темата ...
Някои искат името да е кратко,
на други им харесва да е по-дълго, но да има някаква символика.
Дали да бъде само едно съществително
или да се описва по някъкъв начин това за което ще се съберем...

Чудех се каква е разликата между съюз, сдружение, асоциация . В юридическия смиъл на думата разлика.
Кога хората се събират в съюз, кога в сдружение ... може би има някава разлика в целите и начините за постигането им... Аз не знам отговора, но ако някой е по-навътре в тая материя нека каже...

Но се чудех другите хората какви имена са си измисляли и как от името да се разбира тяхната цел?
Порових се малко и вижте какво открих:
Някои имена са достатъчно ясни сами по себе си
`съюз на бубохранителите в България`
`съюз на гръцките бизнесмени в България`
`съюз на ключарите в България`
`Българска асоциация за селски и екологичен туризъм`
Изобщо - кратко и ясно.

Има и много дълги имена като:
`Сдружение за опазване и оптимално оползотворяване на мин.води и ресурси`
Добре че успях да го напиша това име на 1 ред!
или пък `Сдружение за екологично обучение и управление`

Всичките тези организации горе -долу ми е ясно за какво са се събрали.

Имаше и не дотам ясни имена, някои направо не ми говореха нищо
`Сдружение клуб 9000` ?!?
`Сдружение АЛМА` ?!?

А пък имаше и такова `Съюз ние жените за достойнство и равенство`
или
нещо което е подобно на нашето, но изобщо не съм запозната с целите му
`Българска асоциация за семейно планиране и сексуално здраве`

МОЖЕ БИ трябва едно по-дълго, по-голямо обсъждане по въпроса, може би на срещата ... но дори и да е така, може пак да помислим по въпроса... Да пробваме да сменим ъгала под който гледаме...
... Защо да не може името да бъде хем дълго и ясно, хем кратко, хем описателно, хем символично ....

Cygnus беше предложила -
`Здравно сдружение за репродуктивност, профилактика и преодоляване на стерлитета` може да добавим `Щълкел` или `Зачатие`
или пък - малко по-краткото:
`Сдружение за репродуктивност и преодоляване на стерлитета. `Щъркел` / `Зачатие`

... Хрумва ми нещо от сорта на

`Сдружене за взаимопомощ и подкрепа `Щъркела се бави`

Ако щете дори и `Да повикаме щъркела`

Само предложение .... не ме бива много много по литература, но съм сигурна че има такива на които по- им се удава, та сигурно ще предложат и нещо далеч по - хубаво ...

... Нека да помислим... Знам само, че хубавите работи стават бавно...

П.П. Почнах да пиша преди 2 часа, та може вече мнението ми да е `демоде`ама да си го кажа...
И не предполагах че ще стане толкова дълго...... ама...
Дано не съм ви досадила...



Тема Re: Име на сдружението?нови [re: бyбeнцeтo]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано14.09.03 11:59



Едно предложение и от мен Сдружение "С надежда /шанс/ за бъдещото бебе"



Тема Re: Име на сдружението?нови [re: Pyжa]  
Автор oganche (мила)
Публикувано16.09.03 12:23



Аз гласувам и с двете ръце за Сдружение за здраве и фертилитет "Зачатие" , и ако трябва и в отделна тема. Успех! Не мога да не се включа в това хубаво начинание.

oganche


Тема щъркелътнови [re: Cygnus]  
Автор zhozho (чаровна)
Публикувано16.09.03 15:09



Какво ще кажете да го членуваме? Съгласна със със синус, име с цяло изрецение някак не звучи. По-добре е да е една дума - щЪРКЕЛЪТ, ЗАЧАТИЕТО, ДЕТЕТО.

Ще звучи като конкретния щъркел, който чакаме, нашето зачатие, нашето дете и т.н.



Тема Ружа е праванови [re: бyбeнцeтo]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 13:10



Според мен името на сдружението не трябва да звучи наивно и затова подкрепям предложенията на Ружа, а също и това- Здравно сдружение за репродуктивност, профилактика и преодоляване на стерлитета.
Позволявам си да пиша пак, за да ви дам една идея. Вчера и Би Ти Ви и Канал Едно се занимаваха с проблемите на жените с рак на гърдата. От всички здравни сдружения, за които съм чувала, това е единственото, което има толкова широк кръг от поддъдржници - правиха календар даже, за тях се чува на месеца по веднъж и т. н.
Това, което трябва да направи новото сдружение е да вземе за пример начина на действие на сдружението на жените с рак на гърдата. Даже трябва да се свържете с тях. Опитът им не би бил излишен. Всеки вестник днес пише за тях. Непрестанно се говори за жени, които са преодоляли този проблем.



Тема Re: щъркелътнови [re: zhozho]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано29.09.03 14:54



Има магазин "Штъркел" в София,опасявам се ,че ще възникнат някакви проблеми с регистрацията....
Пък и не звучи добре 'Щъркелът', все едно сайт за произхода на щъркела

Момичета,заради едното име не можем да пуснем нито сайта в действие,нито да предприемем стъпки по регистрацията на сдружението!



Тема Re: щъркелътнови [re: Wildberry]  
Автор StefiZ (непознат )
Публикувано30.09.03 09:42



Здрасти Бери,
и аз съм мнение, че не си струва да забяваме всичко заради името, ако всички са съгласни разбира се, да приемем "Зачатие" и да действаме по нататък.
Защото, когато започнем дейността и ако успеем да постигнем това, което искаме, едва ли някой ще ни споменава като сдружение "Зачатие", според мен ще си казват "това са онези лудите" (шегичка разбира се)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.