Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:34 30.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Тестът е ---------------------  
Автор deb (mint)
Публикувано07.08.03 10:40



Снощи си го взех от лабораторията. Като ми казаха, че е - коленете ми се подгънаха. Едва успях да попитам дали има някаква вероятност да не е точен, заради ранното даване на кръв, но ми казаха, че щом хормонът не се е повишил до определена стойност, значи не съм.
Сложих слънчевите очила, защото всеки момент сълзите щяха да рукнат, метнах се на едно такси и се прибрах. Плаках цяла вечер, мъжът ми се правеше, че нищо не е станало и днес съм като парцал - не мога да мисля, не мога да се усмихна, нямам сили за нищо...
Моля ви, ако някоя знае нещо за стойностите на този хормон, нека ми отговори



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: deb]  
Автор Kokolino (питаща)
Публикувано07.08.03 10:59



Deb, моля те успокой се.
Много съжалявам, че теста е бил отрицателен. Не съм съвсем запозната със хормоналните стойности, но все си мисля, че си избързала малко с теста. Защо не изчакаш още няколко дни и не пробваш пак около датата на цикъла. Тогава кръвния тест ще е 100% точен, за разлика от домашните тестове.
Не че искам да ти вдъхвам напразни надежди, но знам за случаи когато толкова ранни тестове са грешали.
А ако и втория тест е -, мила Деб, не се отчайвай. Ще пробваме пак и пак докато чудото стане, а аз съм сигурна че при всички нас то ще стане.



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: deb]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 11:04



Милото... недей така!!! Не се знае! може би наистина по-рано си си направила теста!!! кога трябва да ти дойде мензиса? знаеш ли че на мен тестовете ми бяха отрицателни чак докато не ми закъсня с 2 дена!
Не се отчайвай!!!!!!!!! виж че и момичетата ти писаха че рано отиваш!!



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: sunny]  
Автор deb (mint)
Публикувано07.08.03 11:10



Едва ли вече има надежда, денят беше 7-ми от евентуалното зачеване, а от лабораторията ми казаха, че е минло достатъчно време и хормонът трябва да се повишил. А мензисът ми трябва да дойде около 12.08
Благодаря ви все пак, толкова сте добрички и намирате мила дума за всеки



Тема Споконови [re: deb]  
Автор Silwi25 (nadjwasta se)
Публикувано07.08.03 11:16



Хей deb, недей така.Няма смисъл да хабиш толкова емоции напразно.Като не е станало сега ще стане следващия път.Света не свършва до тук и някак трябва да продължим.
И аз съм в едни настроения тия дни,направо не е за коментиране. Малко ми трябва и като отприщя потоците мога да удавя всичко наоколо, но това не решава нищо.
Бъди силна ще дойде и нашия златен момент


Предизвикателствата правят живота интересен. Преодоляването им придава смисъл на живота.


Тема Re: Споконови [re: Silwi25]  
Автор tutto (dobra)
Публикувано07.08.03 11:24



А защо толкова рано си си направила тест? Мира каза на 10 ден.На мен трябва да ми дойде на 11 или 12 също, а още не съм правила тест-ще направя като ми закъснее поне с 1 ден. Успокой се и изчакай още малко.Ако не сега ще стане някой друг път-не се съмнявай и не се отчайвай.Вярвай!



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: deb]  
Автор miroslavaМодератор (с късмет)
Публикувано07.08.03 12:04



Я кажи колко точно е хормона и какви са реф.стойности?
Мира



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: deb]  
АвторStel (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 12:09



Успокой се, всичко ще бъде наред. Отчаянието и депресията няма да помогне нито на теб, нито на всички нас. Пък и още е рано, много, много рано.... Но дори и наистина да не е станало този месец - животът продължава с всичките му хубави неща и с прекрасния ти съпруг до теб.



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: miroslava]  
Автор deb (mint)
Публикувано07.08.03 12:17



Хормонът е 1,10U/L, a референтните стойности: <5



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: deb]  
АвторKARLA1 (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 12:26



milichka , znaia kak se chuvstvash , prosto sledvashtiat put shte stane ...
neshtata stavat kato im doide vremeto kakto kazva tsariat



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: deb]  
Автор oganche (мила)
Публикувано07.08.03 12:55



Хайде деб, не се ядосвай. Знам колко ти е мъчно, но ще ти мине. Гледай положително напред и ще се случи чудото. Не си съсипвай здравето, защото ще ти трябва да си отгледаш много бебета. Аз също изпадам в ужасни депресии, когато ми дойде, но все повече се старая да приемам мъжки тези отвратителни дни. Ако не е този месец, ще стане следващия. Имай вяраи горе главата.

oganche


Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: stefaniya]  
Автор deb (mint)
Публикувано07.08.03 13:27



Благодаря ти, мила Стефания за успокоителните думи и за изчерпателните съвети, които ми даде. Вече съм по - добре благодарение на всички вас. И като се замисля, колко от вас изживяват това вече стотици пъти, ме досрамява, че ви затормозявам с моя проблем
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност и след 9 месеца едно усмихнато сладко бебче! Целувки!



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: stefaniya]  
Автор deb (mint)
Публикувано07.08.03 13:31



А по въпроса завдигането на краката - моята лекарка ми каза - половин час с вдигнати кръстосани крака



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: oganche]  
АвторStefiZ (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 13:37



хей, хей това приказки за говорене ли са, ами ако сега се отчаяш кой ще се бори вместо теб Смело напред и не се притеснявай щом сега не е станало (а то може да е) другият месец. И на мен днес ми дойде, а така тайничко се надявах да е станало, но уви.
Сега горе главата и да продължаваме, когато най-малко очакваш и не се притесняваш ще видиш, че ще стане

много усмивки



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: deb]  
Авторstefaniya (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 13:42



Ako mojesh da zastanesh "na svesht" kolkoto mojesh da izdurjish shte e naj-dobre (tova go prochetoh v edin ruski site). Ako ti e trudno, probvaj da si podpresh karakata na stenata. Ako oshte ni si izprobvala moja variant - probvaj - mnogo e efektiven. Jelaja ti uspeh!!!!!



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: stefaniya]  
Автор deb (mint)
Публикувано07.08.03 13:43



Мила, Стефания, искам да те попитам, ти сама ли усещаш овулацията си, или я следиш по някакъв начин? Аз никога не мога да я определя, освен ако не ходя редовно на УЗИ.



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: deb]  
Автор Vlas (viarvashta)
Публикувано07.08.03 14:18



При мен границите бяха 1-3 ( ако не си) и нагоре , ама тои мойе да се повиши-по - нататък.
Аз не съм си правила тестове никога преди датата на идване
даже устисках и 2 дни след това :)
Може пък да се е получило де




Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: Vlas]  
Автор deb (mint)
Публикувано07.08.03 14:31



Vlas, би ли ми обяснила какво значи: 1-3 ( ако не си) и нагоре !



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: deb]  
Авторstefaniya (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 16:46



Az imam sravnitelno redoven cikul (27 - 29 dni). No kogato pravih opitite da zabremeneja zapochvah ot 11-12 den do 16-tija. Sled tova e veche pochti bezmisleno. Ne sum si merila do sega temperaturata, no predi i po vreme na ovulacijata techenieto se sgustjava i stava njak si po-lepkavo i elastichno.



Тема Re: Един съвет от меннови [re: deb]  
Автор Ayvi (оптимистка)
Публикувано07.08.03 20:56



Мила Деб, съветвам те да не правиш тези предварителни тестове. Не виждаш ли, че само си късаш сърцето. И не прави изчисления, сега сме правили секс, ако съм бременна кога ще се разбере и т.н. Наслаждавай се на любовта си и стига с тези пресмятания. Просто си изчакай месеца и ако ти закъснее поне три дни, тогава направи тест. Знам, че нямаш търпение и аз нямам, но ако си правех всеки месец предварителни тестове сигурно щях постоянно да съм травмирана. То и без това съм си, всички сигурно сме, но ако има бременност, тя няма да избяга за няколко дни. Аз, честно казано никога не съм си правила тест за бременност или кръвен, просто винаги ми идва. Веднъж ми закъсня с два дни, казах си, че ще изчакам още един, но на другия ден ми дойде. Смятам, че няма нужда да се тормозим с прибързани тестове, ако закъснее поне три дни - тогава.
Това е съветът ми. Моля, те послушай ме, ще си спестиш нерви, а те ще са ти нужни.
Целувки
Айви

Ако хубавото още не ви се е случило, радвайте се, защото то предстои.

Редактирано от Ayvi на 07.08.03 20:58.



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: deb]  
Автор sunny_bunny (:))
Публикувано08.08.03 11:29



Прочетох, че ден-два преди овулацията изтича едно специфично слузесто течение като белтък, което е запушалката на матката и я пази от възпаления.
Значи поне при мен беше така - мерих си температурата всяка сутрин и в един прекрасен петък забелязах точно тази запушалка:) оказа се, че всъщност в понеделник ми е била обулацията /по мои изчисления после/ .
Ти не си ли си забелязала нещо подобно??? Следи се като ходиш по малка нужда неможе да не се забележи! а после и аз седях с краката на стената докато ми посинеят почти:) и продължих с меренето на температурата докато теста ми нестана с 2 чертички!
Хайде - следи себе си!!!
Ще видиш че ще успееш!!!
Успех следващия път!!!!



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: sunny_bunny]  
Автор deb (mint)
Публикувано08.08.03 11:33



За съжаление, това течение съм го виждала само няколко пъти. Явно при мен не се появява всеки цикъл. А точно във времето, когато се появи ли е овулацията?



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: deb]  
Автор sunny_bunny (:))
Публикувано08.08.03 11:49



ами по това време е, защото един вид като се отпуши отвора на матката сперматозоидите влизат навътре и там някъде в тръбите чакат удобния момент! Явно около ден след това е овулацията. Незнам точно, но около тези дни трябва да се наблегне на секса! А и не тряба да се прави секс много често понеже мъжкия организъм му трябвали поне 24 часа за да възпроизведе "добри " подвижни сперматозоиди! а веднъж влезли в теб живеели по около 72 часа така че можете да правите секс през ден, но не по-често от 24 часа!



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: sunny_bunny]  
Автор deb (mint)
Публикувано08.08.03 11:52



Е, какво ни направи ти? Вече и да искаме не можем. Все пак след толкова дълга връзка става малко по - трудно да го правим толкова често



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: deb]  
Автор sunny_bunny (:))
Публикувано08.08.03 11:55



това предполагам си го прочела вече??
описано е всичко подробно!

http://www.bg-mamma.com/contents.php?id=8

ами да ти кажа ние също от доста време сме заедно със съпруга ми /7 години/ и романтиката накуцва, а секса беше веднъж - дваж седмично, но като се заехме сериозно със случая горкия отслабна с 2 килограма
сега от 1 седмица почива



Тема Re: Тестът е ---------------------нови [re: sunny_bunny]  
Автор deb (mint)
Публикувано08.08.03 11:58



Браво на теб! На това му казвам аз съблазнителка!



Тема Течениетонови [re: sunny_bunny]  
Автор Alya (нова)
Публикувано08.08.03 13:49



И аз обикновено го забелязвам, но тъй като съм от Бургас, а и сега е лято, от постоянното висене в морето никакви течения нямам - нито гъсти, нито редки. Или по-скоро си ги имам , но се отмиват и не ги виждам



Тема Re: Течениетонови [re: Alya]  
Автор sunny_bunny (:))
Публикувано08.08.03 14:57



Ами то не е точно течение!
то е еднократно, нещо по-гъсто от белтък на яйце и като количество е малко...
незнам как са го обесня, а може би при всеки е различно! това водата неможе да го отмие.



Тема Re: Течениетонови [re: sunny_bunny]  
Автор deb (mint)
Публикувано08.08.03 15:09



Да, но може да го отплува! ХЕ-ХЕ!
Майтап!
Знам за какво говорите, но не го виждам всеки месец



Тема Re: Течениетонови [re: deb]  
Автор sunny_bunny (:))
Публикувано08.08.03 15:17



ами незнам, не съм специалистка, но доколкото разбирам би трябвало всеки месец да излиза тази "запушалка" а дали има овулация или няма си е отделен въпрос. така миля де...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.