Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:36 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Алкохол и забременяваненови  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 16:28



Здравейте момичета! За първи път влизам в този форум и много ми хареса. Не знам къде сам бляла до сега, че не съм го забелязала!Моят проблем е следният:
От година и осем месеца с мъжа ми не взимаме никакви предпазни мерки, но резултат - нулев. Ходих на изследвания /само аз/ и те показаха, че нямам никакви проблеми. Съпругът ми има дете от първи брак. До тук нищо обезпокоително, НО работата и на двама ни е свързана с голям стрес, освен това той пие, и не малко. Знам, че алкохолът и стресът пречат на забременяването, но не знам доколко и как. Предварително благодаря за вашите мнения!



Тема Re: Алкохол и забременяваненови [re: нoвa]  
Автор Wildberry (mild©)
Публикувано24.06.03 16:43



Щом нямаш никакви проблеми,трябва да потърсите причината в мъжа ти. Моят съпруг също има син от първия си брак,но спермограмата му сега не е перфектна. Не е отчайващат,но има какво да се желае...
За година и осем месеца е трябвало да си направите поне една спермограма,но предполагам проблема е бил стандартния - той не е искал,защото разчита на "стари лаври" Поговори с него.В 50 % от случаите на стерилитет причината е в мъжа.

За алкохола - според моя лекар оказва несъмнено влияние на спермогенезата. Но само ако говорим за системна злоупотреба с алкохол.. Аз лично винаги,когато пия лекарства за стимулация на овулацията се страхувам,че алкохола може да ми навреди нещо,но пак според лекаря ми се втелясвам... Както и да е,решила съм да се ограничавам вече,нищо ,че е лято и бирено време... Мъжът ми пие не повече нормалното, то много относително но.. И двамата си имам седмици,когато изобщо не близваме алкохол - ей така,за пречистване. Пък и аз само бира пия..

Поздрави! Пак ме хвана логореята....



Тема Re: Алкохол и забременяваненови [re: Wildberry]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 17:07



Аз вообще не пия, а мъжа ми почти няма ден в който да не близва алкохол. Е, поне се оплаках. Благодаря!



Тема Re: Алкохол и забременяваненови [re: нoвa]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 17:32



I as skoro popitah moiat lekar sa alkohola,zigarite i masha mi. (tai kato as ush veche sam niamala problemi). Toi sashto kasa , che ako se sloupotrebiava chesto to tova sas sigurnost vredi na kachestvoto na spermata. Sa sashalenie i te triabva da napraviat usilia. As lichno se chuvstvam po-sigurna ako savisi samo ot men, no ... sega se borim i karame v kashti po tosi vapros vsekidnevno.



Тема Re: Алкохол и забременяваненови [re: Nadia]  
Автор Wildberry (mild©)
Публикувано24.06.03 17:47



За какво се карате,че не разбрах,за всекидневното пиене ли? Ау,ма тия мъже нямат мярка в нищо,ако не са под контрол..Какво сега,дай ние да се тъпчем с лекарства а те се ослушват за спермограмите,и не мога да се откажат от всекидневните си навици... Имам такива познати и не мога да проумея,те заедно ли се борят с проблема си,или водят борба за надмощие някаква....Слава Богу моя мъж изпълнява чинно всичко,но на какви неща съм била свидетел с наши познати....

Извинявай,това просто го лепнахх за твоя постинг,нищо лично,да не си помислиш нещо



Тема Re: Алкохол и забременяваненови [re: нoвa]  
Автор stel (непознат )
Публикувано24.06.03 17:57



Wildberry е права - той трябва да си направи спермограма. Освен това четох някъде, че алкохолът всъщност не вреди чак толкова колкото му се преписва - спрямо сперматогенезата, разбира се. И един съвет от мен - не пий нищо преди да си е направил изследването - нищо.



Тема Re: Алкохол и забременяваненови [re: Wildberry]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 18:04



Ne be toi ne pie mnogo( dashe pie riadko), ama pushi kato kumin. I sega se opitva da spre, no mu e trudno i toku sapali, a as se vbesiavam , sashtoto sa niakolko meseza spriah dA PUSHA, DA PIIA , OTSLABNAH( I TOVA POMAGALO USH SA SABREMENIAVANE) I ISOBSHTO SAM NA PRINZIPA" V IMETO na zelta ,koiato sme si postavili triabva da napravim VSICHKO, koeto savisi ot nas". Isvinenia ot roda 'Ama ne moga" ne priemam
I kato vrah na vsichko naskoro mi saiavi, che kato sabremeneia shtial da si puuuuuuuuuuushi. A as si vaobrasiavah, che edva li ne i toi shte gi otkashe



Тема Re: Алкохол и забременяваненови [re: Nadia]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 18:26



Дрън, дрън! Ще се откаже!
Аз вече нямам надежда!Говорили сме хиляди пъти по този въпрос, всеки път се съгласява с мен, и продължава. Ако имаше някакво хапче...



Тема Re: Алкохол и забременяваненови [re: stel]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 18:27



А чели ли сте как влияе стреса. Защото на стрес сме подложени и двамата.



Тема Re: Алкохол и забременяваненови [re: нoвa]  
Автор Wildberry (mild©)
Публикувано24.06.03 18:49



Бе то хапче има...Ама си е вече сериозна стъпка,защото се поставят едни таблетки чрез операция,подкожно. И после не може да пие,всъщност може,ама като пие една бира и му става толкова лошо,че му минава всякакъв мерак за пиене.Но това са вече много драстични мерки,освен ако не е болестно състояние и и трябва наситина помощ



Абе всичко е до нагласа,аз обаче съм се убедила,че ако човек сам не реши нещо за себе си,никой не може да му помогне...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.