Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 08.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Има ли Варненки?нови  
Автор elista (непознат )
Публикувано28.05.03 21:49



Съжалявам че пускам нова тема.И без това тук е много претрупано,но много бих искала да се запознаем.Така че ако имате желание може да обменим варненски опит,защото аз започнах да си мисля,че единственото място където могат да ни помогнат е в София.Дано да не съм права,но това е моето мнение.Кои сте и къде сте?При кои лекари ходите?



Тема Re: Има ли Варненки?нови [re: elista]  
Автор ssi (новак)
Публикувано28.05.03 22:04



Аз съм от Варна! От скоро ходя при доц. Маркова. За сега съм много доволна. Много е внимателна, не се нерви когато я питаш нещо и винаги ти отговаря и обяснява. Тя ми откри хламидия и сега я лекуваме. Тя ми беше препоръчана от сестрата на моя колежка, която се сдоби с чудесно момченце с нейна помощ, след като не можеше да забременее 4-5 години. И от други хора съм чувала, че е добра. Аз се надявам да ми помогне. Към когото и да се насочиш, ти пожелавам успех от все сърце!



Тема Re: Има ли Варненки?нови [re: ssi]  
Авторgal (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 14:37



И аз съм от Варна!
Ходя при д-р Монастирска клиника за Ин-витрооплождане./оставих нещата на самотек от зимата, крайно време е да я посетя/ Много е внимателна, обеснява....немога нищо лошо да кажа.
Прави инсеминации - 100$. Не съм питала може ли с направление и при тях, ама нали е частна клиника - едва ли?
Накой знае ли каква е процедурата за инсеминации с направление във Варна. Предполагам, че ги правят и тук. Защо да ходим до София?

Успех!



Тема Re: Има ли Варненки?нови [re: gal]  
Автор elista (непознат )
Публикувано29.05.03 19:53



Мисля,че Халачева прави също инсеминация.Тя работи със Здравната каса,така че би могло и с направление,но не съм много сигурна.Преглежда в окръжна поликлиника.Аз ходех при нея,но по едно време реших да опитам и с билки.В момента съм в почивка,защото много психясах,пък и ми писна да пия хапчета и отвари.Като мине сезона,ще почвам пак,но искам да си сменя лекаря.



Тема Re: Има ли Варненки?нови [re: ssi]  
Автор elista (непознат )
Публикувано29.05.03 19:57



Не мога да реша.Веднъж ходих при нея.Беше след операцията.Бяха ми правили хидротубации и нямах проходимост на тръбата(другата я няма),тогава тя естествено отсече ин-витро,но по късно ми правиха цветна снимка и имам проходимост.МОже да се пробвам,незнам ще видим.На теб какво ти е?



Тема Re: Има ли Варненки?нови [re: elista]  
Автор ssi (новак)
Публикувано29.05.03 21:25



Ами матката ми е обърната и малко по-малка от нормалното. Тръбите ми са проходими, но са тънки и увиснали /поне това показвала снимката/. Но това не били основателни причини да не става бебе и почнахме да търсим причината. Всеки месец си имам спонтанна овулация с по един доминантен фоликул, който се пука без проблеми. След като се спука фоликула се вижда жълто тяло и лигавицата на матката е с много добра дебелина. До тук добре, но въпреки всичко вече четири години не мога да забременея. Преди два месеца доц. Маркова ми откри хламидна инфекция и сега се лекуваме. Вече правих едно контролно изследване и то беше положително. Доц. Маркова каза, че не съм изчакала да мине достатъчно време и днес ми взеха секрет за второ контролно изследване. Другата седмица чакам резултат от него и пак ще ходя при доц. Маркова. Така се надявам да е отрицателен резултата! Напоследък ми е много трудно Вие как се справяте?



Тема za ssiнови [re: ssi]  
Автор elista (непознат )
Публикувано29.05.03 23:31



НИе ли?Ами засега все още сме оптимисти.Най много се радвам че имам подкрепата на мъжа ми.Обмисляли сме сериозно всички варианти.Дори осиновяване.Надявам се да не се стигне чак до там,но когато сте обсъдили и тази тема,някак си е по споко.Само се страхувам как ще реагират родителите му.Засега си намираме други оправдания за липсата на бебе,но незнам докога ще успеем да ги прилагаме.При теб как е със свекърското тяло?Известно ли им е?На мен ми се вижда трудна работа да ги осведомя.
Като пиша така,започвам да се чувствам виновна,че съм си дала почивка,но и тя е нещо необходимо.Смятам този месец да правим бебе без термометри,графики и т.н.Може пък да се получи.Надеждата умира последна.



Тема Re: za elitsaнови [re: elista]  
Авторgal (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 09:04



И аз като теб нямам изяснена причина/правиха ми хидротубация-проходими, само жълтото тяло е под въпрос т.е. овулацията, но след серофена ми се вдига температурата до 37.2 и се задържа, но се вдига чак на 20-тия ден/
Както и да е казаха ми че освен инсеминация нищо друго немогат да направят вече/в Олимед-незнам правят ли инсеминации с направления не ги попитах защото незнаех че има такава пътека/
Теб предложиха ли ти инсеминация.....
Ако ходиш скоро при твоята лекарка попитай я моля те прави ли инсеминация с направление. То и аз скоро трябва да отида на лекар ....бях си дала почивка зимата.....В момента пия Фемингландин.Чудя се да търся ли и розово масло....Колко глупости изпих!!!
На ме такива изследвания за хламидии не са ми правили...
Има ли някакви симптоми за наличието им?
Успех!



Тема обсъжданетонови [re: elista]  
Автор els (надяваща се)
Публикувано30.05.03 13:30



Е, аз не съм от Варна, но съм родена там (плод на студентска любов), така че все пак имаме нещо общо.
И аз не съм обсъждала опитите ни за бебе със свекърското тяло, но ние така или иначе още сме в началото и се надявам с билки или нещо друго все пак да се получи скоро. Освен това свекърва ми е единствената жена, която никога и по никакъв повод не ми е пожелавала бебе (нито като се сгодихме, нито като се дипломирах, никога). А е някакси нормално да се пожелава такова нещо на хора, които се обичат и другите неща в живота им се нареждат. И от известно време насам си мисля, че тя всъщност знае нещо, но го крие. Защото мъжът ми е с един тестис (вледствие малко объркана операция като дете). Лекарите казват, че принципно това не би трябвало да е проблем, но още не сме правили спермограма и не можем да знаем със сигурност. И тук ни е малко сложен въпроса, защото в нашия град не правят и ще трябва той да си взема отпуск и да ходим до Пловдив или София. Иначе сме твърдо решени, че ще имаме дете, дори две или три ако може, така че ще борим докрай.
Успех и целувки!

Редактирано от els на 30.05.03 13:32.



Тема za galнови [re: gal]  
Автор elista (непознат )
Публикувано31.05.03 06:30



За хламидиите,ако се поразровиш тук в клуба сигурно ще намериш нещо.Сигурно има симптоми,може би бяло течение,но не мога да ти кажа със сигурност.Не съм имала този проблем.
Не са ми предлагали Инсеминация,всички минават направо на ин-витро.
Колкото до розовото масло,смятам да го пробвам,но все още не мога да намеря.Питах в една аптека,но ме изгледаха доста странно.
Ще го потърся пак.Ако намериш ми кажи от къде,моля те.
Бъди оптимист при теб е нужно спокойствие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.