Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 01.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Matochni trubi??? Molja za help!нови  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 03:05



Zdraveyte na vsichki! Prekrasno neshto e tozi forum, zashtoto horata kazvat, che spodelenata bolka e polovin bolka, a spodelenata radost e dvoina! Kogato cheta pismata vi, imam chustvoto, che vlizam v edno goljamo semeistvo, v koeto vseki se opitva da razbere i pomogne na drugite. Tova naistina e edno istinsko i blagorodno delo!!!!!!!!!!!!!!!!

Shte si pozvolja da spodelja s vas mojat problem i shte vi buda mnogo blagodarna, ako njakoja ot vas, minala veche po moja put, mi dade suvet ili pone me nasochi v njakakva posoka!
Na 29 god. sum, omujena, bez deca. Pravime opiti za dete ot poveche ot dve godini, no bez rezultat do sega. Zapochnahme ot spermogramata na muja mi i se okaza, che pri nego vsichko e normalno. Zapochnah da pravja isledvania na sebe si. Propusnah da kaja, che jiveja v Anglia i vsichki izsledvanija do sega sum pravila tuk. Purvo mi vzeha kruv dva meseca podred, za da proverjat dali ovulaciata mi e normalna. S neja problem njamashe. Posle me izvikaha na ginekologichen pregled, koito traja dve minuti i dori ne me poglednaha na videozon ili ehograv (neznam koe e pravilno), vzeha javno njakakuv sekret i posle mi se obadiha da mi kajat, che pri men vsichko e normalno i njamalo prichina da ne zabremeneja, trjabvalo da produlja da opitvam. Bjah mnogo vuzmutena, zashtoto mi se stori, che s tozi pregled samo otbivat nomera i ne sum sigurna, che ot dveminutno "poglejdane" moje da se vadjat takiva generalni zakluchenija. Kazah, che moje bi ima njakava prichina, zashtoto 2-3god ne sa malko vreme vse pak i te mi predlojiha da mi napravjat njakava operacia za proverka na matochnite trubi, zashtoto "samo tova ne bili proverili". Ot vashite pisma razbrah, che tova se narichalo "laporoskopija", a za vsichko drugo predstava si njamam, zashtoto tuk doktorite edna duma ne mi kazvat, nishto ne mi objasnjavat i az se iznervjam oshte poveche taka. Sushto ot tuk razbrah, che ima i drug nachin za proverka, koito e "histerosalpingografija". (Zabravih da kaja, che predi 10 god. napravih spontanen abopt i ot togava zapochnah da pia protivozachatuchnite "postinor", koito sum chuvala, che bili dosta vredni, a i moje li edin takuv abort da e prichina za zapushvane na trubi?)
Molbata mi e (prostete mi za nevejestvoto, no prosto dosega ne sum se sbluskvala s tova), ako moje da mi objasnite
-kakva e razlikata mejdu dvata nachina na proverka na trubite;
-koi e po bezboleznen i po shtadjasht;
-vjarno li e, che tezi dva nachina sa samo za pregled i ako se okaje, che ima zapushvane, posle dopulnitelno se pravi neshto drugo (???), za da se otpushat;
-njama li nachin da se "produhat" napravo profilaktichno tezi trubi, taka che ako sa zapusheni da se spesti purvo pregleda i posle otpushvaneto;

Oste vednuj se izvinjavam za, moje bi glupavite vuprosi< no az naistina ne znam kakvo da pravja, samo za tova mislja i njama nito na kogo da se oplacha tuk, nito kogo da popitam za suvet. Ot zdraveopazvaneto na Anglichanite se otchajah napulno (tova si e lichno moe vijdane, moje bi sa mnog dobri, no ne i za men veche) i si mislja da se pribera v Bulgaria i da si napravja vsichko, kakvoto e neobhodimo tam, no se opasjavam, che shte otneme mnogo vreme, a az njamam vuzmojanostta za momenta da ostana mnogo dulgo tam.

Blagodarja vi predvaritelno!!!


Jelaia vi samo sbudnati mechti i mnogo lubov!!!


hti i mnog, lubov!



Тема Re: Matochni trubi??? Molja za help!нови [re: Mary]  
Автор miroslavaМодератор (с късмет)
Публикувано25.04.03 09:28



Здравей Мари! Искам да те попитам ти постинора как си го пила, защото тук(БГ) под името "Постинор" се продават противозачатъчни таблетки, които се пият веднага след полов акт или най-късно 72 часа след това! Не трябва да се пият повече от 3 таблетки месечно и имат доста странични ефекти! Ние с мъжа ми сме ги използвали два пъти когато ни се скъса презерватив .......
Предполагам, че не си знаеш резултатите от хормоналните изследвания, те в болницата ли остават?
Поздрав!
Мира

п.с. Please, write in cyrillic!



Тема Re: Matochni trubi??? Molja za help!нови [re: Mary]  
Автор Wildberry (mild)
Публикувано25.04.03 10:08



КИРИЛИЦААААА



Тема Малко инфорамация!!!нови [re: Mary]  
Авторaвrycт (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 13:12



Здравей,
Ще се опитам да ти дам малко информация ако някъде нещо не е точно момичетата ще ме поправят-Препоръчвам ти да изчетеш и нашия архив това отнема доста време но ако го прочетеш те уверявам че много неща ще ти се изяснат и ще си се превърнала в половин доктор-Момичетата тук предпочитат да се пише на кирилица и ако не знаеш как аз мога да ти помогна да си кирилизираш клавиатурата-
Сега първо спокойно може да поискаш да ти направят снимка на тръбите цветна или черно бяла няма значение въпроса е да видиш и ти че течността преминава през тръбите а след това се прави втора снимка за да се види че течността не се е задържала по тях а просто е изтекла обратно-Това ще означава че тръбите ти са наред -Лапароскопията е нещо като мода на последък по света тя дава информация за проходимостта на тръбите разположението на вътрешните ти органи около матка и яйчници показва формата на матката а също и така те я оглеждат и от вътре матката имам предвид евентуално за ендометациоза друго заболяване водещо но безплодие но с едно голямо но някой жени имат деца и с това заболяване -
Другото изследване хистероскопията е последното което те могат да направят с това меко казано репертуара се изчерпва и следват инсеминация инвитро и още едно оплождана подобно на инвитро и накрая следва осиновяване ако все пак искаш деца -
И последното изследване се извършва пак под пълна упокойка не се правят разрези на корема а се вкърка уред с камера в матката и тръбите ако матката има полепи се отстраняват :това е последица от аборт или заболяване/ и най важното се оглежда вътрешната структура на тръбите която представляват едни много финни власинки по който яйцеклетката се захваща и се предвижва до матката ако власинките са повредени не може да се забремене е -Те могат и да са се сраснали от възпаление или просто да се унищожени ако са се сраснали евентуално до 30 години имаш шанс за операция и евентуалното им оправяне до след операцията до 1 година те пак срастват и затова трябва бързо да забременееш -Също така е възможно след аборт стените на маткта да срастнат една с друга или да каже да се залепят това заболяване е рядко но се среща установява се при последното изследване оправя се с операция -
Сега за тръбите продухване както казваш ти се прави но но но представи се че са сраснали какво продухване ще помогне или да кажем може да са сраснали само в началото или пък в другия край а иначе да са си добре само с продухване нищо няма да стане -
Още нещо ако прочетеш архива ще намериш една рецепта аз я правих за отпушване на тръби и забременях след нея но ембриона не оживя вчера ме кюртираха рецептата някой хора са я чели за възпалени яйчници аз не знам на мен помогна нищо лошо не мога да кажа за нея -
Така че въоръжи се с търпение и чети чети и пак чети нашия архив защото не е много добре за нас да пишем едни и същи неща по много пъти след като вече месеци а някой и години обсъждаме тази тема -
Поздрави



Тема Re: Малко инфорамация!!!нови [re: aвrycт]  
Автор pink_flower (цветенце)
Публикувано25.04.03 14:18



Може ли някой да ми каже дали тези изследвания са скъпи? Ако се правят в България имам предвид:)

Благодаря !



Тема Re: Малко инфорамация!!!нови [re: pink_flower]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано25.04.03 14:30



Лапароскопия и Хистеросалпингография се правят и не са скъпи, има много писано за лапароскопията в архива, мисля че ако е с направление не се плаща. В България никой не прави хистероскопия мисля.



Тема Re: postinora...нови [re: miroslava]  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 16:32



Zdravey Miroslava!
Postinora go pih dokato jivjah oshte v Bulgaria i za sujalenie dosta produljitelno vreme - moje bi okolo 5 godini. Az prosto dopusnah glupavata greshka da zamenja obiknovennite protivozachatuchni s postinor i mnogo kusno razbrah, che sa dosta vredni kogato se upotrebjavat chesto. Ne sum pila poveche ot 4 hapcheta na mesec, zashtoto taka pisheshe na samata opakovka. Za hormonalnite izsledvanija si prava, njamam nikakava imformacia za tjah. Kakto vi pisah v purvoto pismo, tuk naistina ne kazvat nishto i ne davat nishto, za razlika ot Bulgaria.
Mislish li, che ot produljitelnoto piene na postinora moje da ima njakakuv stranichen efekt?



Тема Re: Малко инфорамация!!!нови [re: Pyжa]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 16:52



kade moga da go pro4eta tozi arxiv



Тема Re: Малко инфорамация!!!нови [re: aвrycт]  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 17:13



Blagodarja ti za informaciata, Avgust! Purvo iskam da ti kaja, che mnogo sujaljavam za sluchiloto se s teb, no budi sigurna, che "i sled nai - silnija dujd pekva slunce"!
Az produljavam da vi pisha na latinica, prosto zashtoto moga da si kacha samo kirilica po BDS na komputura, a klaviaturata mi e bez bulgarskite bukvi i za tova ne moga da ja izpolzvam. Pisala sum samo fonetichna v Bulgaria, a tuk ne moga da si ja instaliram. Znaja, che e mnogo po - lesno da se chete na kirilica, no se nadjavam da mi prostite i da produljite da mi pishete.
Izchetoh dosta ot vashija arhiv i namerih dve recepti, koito pomagat za zapusheni trubi: ednata e lechebno gladuvane, koeto az pravih v Bulgaria pri doktor Emilova i naistina sum ubedena, che pomaga za dosta neshta. Drugata recepta e sus zele. Shte probvam i dvete, mislja che njama da sa mi izlishni.
Dokalkoto razbiram, spored teb njamam drug izbor, osven da si napravja laparoskopia, za da se vidi kakvo e polojenieto vse pak i posle da mislja za po-natatuk. Shte napravja tova tuk v Anglia, zashtoto ne mi se iska vuobshte da otlagam veche, vupreki che beshe hubavo da si napravja i v Bulgaria izsledvania, no tozi put kato otida v bolnicata tuk, shte im kaja, che bez rezultati njama da izljaza ot tam i shte nastojavam za tova.
Blagodarja ti oshte vednuj za vnimanieto i turpenieto i jelaja na teb i vsichki ostanali mnogo kusmet!



Тема Re: Matochni trubi??? Molja za help!нови [re: Mary]  
Авторbibi (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 19:59



Здравей Mary!
Както лапароскопията, така и хистеросалпингографията могат да бъдат направени с местна или т.нар. регионална анестезия. Нещо повече- до скоро в България май хистеросалпингографията се правеше без особена упойка. Нещо от рода, да разбере българката че да станеш жена и майка боли...Хистеросалпингографията /HSG/ е вкарване на контрастно вещество в цервикалния канал, матката, тръбите за да провери проходими ли са тръбите, има ли сраствания и прочие. Прави се под рентгеноскопичен контрол- т.е. през цялото време се гледа на рентген.
До скоро , а може би и сега в Бг това се правеше така: жената лежи на гинекологичния стол, с шийката на матката се изтегля с валви заедно с цялата матка, цервикалния канал се разширява и се вкарва контраст. Болката е като при аборт на живо без упойка плюс болката от контрастното вещестно от което може да изпаднеш и в алергичен шок. В Англия със сигурност не протича по този начин, защото едва ли има цивилизована страна, в която това изследване да се прави без упойка. Но...това е разбирането ни за медицина и гинекология в Бг, ах забравих- като допълнение може и да те шибнат няколко пъти през краката за да не викаш много силно...
Лапароскопия се прави с цел да се изясни дали има тубарен стерилитет, при съмнение за ендометриоза, перфорация на матката, извънматочна бременност. Смисълът идва от названието на процедурата, което означава оглеждане на коремната кухина. Разрезите са миниатюрни и бързо зарастват. Доколкото ми е известно в Бг това се прави или правеше под обща анестезия. Не знам със сигурност как е в Англия, но лапароскопия може да се направи със спинална или епидурална анестезия май също.
Та това е, мила Мери, радвай се че си там- може да не ти обясняват, но поне няма да се отнесат към теб като към животно.
Ей, малко горчив постинг излезе...sorry...ама правдив
Весели празници на всички!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.